Zajímavosti

Zázrak, který dokáže jen čajová lžička s cukrem: Od té doby co tento zázrak znám nechávám čajovou lžičku na zahradě než odejdu z domu a dělám to pokaždé!Cukr je základní ingrediencí, která nechybí v žádné kuchyni. Ale věděli jste, jak užitečné to může být na zahradě? Zde je několik skvělých tipů, jak ji používat. Toto doporučují zkušení zahradníci.

Velká pomoc pro včely

Včely se při sběru pylu velmi unavují a pak potřebují více života, aby se mohly vrátit do úlu. Proto na zemi bez života často najdeme hodně – Neměli dostatek energie na návrat do úlu.
Chcete-li chránit včely a dát jim dostatek energie, dejte jim cukr a vodu.
Stačí smíchat 2 lžíce bílého krystalového cukru s 1 lžící vody a nechat lžíci sypkou s touto směsí tak, aby se k ní včela mohla dostat.

Zničte hlístice na zahradě

Pokud rostliny ve vaší zahradě vypadají nezdravě a na jejich kořenech se objevují uzlíky, jsou pravděpodobně oběťmi hlístic. Tito malí červi útočí na kořeny.

Útoku nenápadných škůdců předejdete tím, že je připravíte v nehostinném prostředí vyrobeném z cukru. Nasypte asi 2 kilogramy cukru na každých 25 metrů čtverečních zahrady. Mikroorganismy konzumující cukr tak zvýší množství organické hmoty v půdě a vytlačí nebezpečné vetřelce.

Zahradník a květinářství v jednom

Vadnou vám květiny a nevíte, co s nimi? Svítí lépe na svých kořenech, nematody, které na ně útočí, mohou být problémem. Zkuste proto do půdy přidat cukr, který podpoří aktivitu prospěšných bakterií a mikroorganismů. Postarají se o maximální nepřátelské prostředí pro ostatní hlístice. Během normálního zavlažování je vhodné jednou za čas přidat do vody cukr. Přibližně dvě polévkové lžíce cukru a dvě polévkové lžíce octa na půl litru vody vám zajistí další výživu pro květiny. A aby byly tak krásné nejen na zahradě, ale také ve váze, přidejte do ní cukr a ocet pro delší svěžest.

Rychle vyčistěte mastné a špinavé ruce

Na rukou vám zbývá spousta mastnoty, nečistot nebo barev. Jednoduše a důkladně si vyčistěte špinavé ruce nalitím malé dávky granulovaného cukru do dlaní a přidáním stejného množství olivového oleje. Poté si ruce opatrně a jemně vyleštěte. Nakonec je opatrně otřete a osušte. Krystaly cukru jsou abrazivní a pomáhají oleji odstraňovat tuky, barvy a nečistoty. Vaše ruce budou opět čisté, měkké a vláčné.

Cukr + droždí = zázračná kombinace pro každou zahradu
Lapač proti komárům – funguje uvnitř i venku

Tato past na past přitahuje mnohem více než vaše krev. Stačí je umístit na několik míst, například kolem terasy nebo dokonce v bytě. Věřte, že komáři tomuto „dobru“ nemohou odolat, ale nedostanou se z toho.

potřebujeme:

3 dl vody – asi 1 šálek
¼ šálek hnědého cukru
1/4 čajové lžičky sušených droždí (mohou být také čerstvé)

průhledná dvoulitrová láhev pro domácí mazlíčky

Jak to udělat:

Rozkrojte láhev na polovinu. Vložte hnědý cukr do teplé vody a míchejte, dokud se nerozpustí. Nechte sladký roztok vychladnout a poté ho nalijte na dno lahve. Přidejte droždí, které není nutné míchat. Kvasinky produkují oxid uhličitý, který komáry přitahuje velmi intenzivně. Vložte horní polovinu lahve dnem vzhůru. Pokud se neslepí, přelepte je lepicí páskou. Omotejte dno láhve něčím černým nebo ji jednoduše natřete černě. Horní část zůstává průhledná. Celý trik spočívá v tom, že komáři se rádi schovávají na tmavých místech, zejména tam, kde cítí oxid uhličitý. Zvykl jsem dávkovat směs do více lahví.

Elixír života pro vaše rostliny

potřebujeme:

50 g čerstvých droždí

1 litr horké vody

1 lžíce cukru

metoda:

Zamíchejte a nechte 1 den odpočívat. Poté zřeďte v poměru 1: 5 (1 díl výživy, 5 dílů vody) a vodu s půl litrem každého keře.

Pokud nemáte čerstvé droždí, lze směs připravit z 1 čajové lžičky sušeného droždí. Tento objem hnojiva je dostatečný pro 10 rostlin. Kořeny rostlin jsou po této sezóně vyživovány po celou sezónu.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Myslíte si, že na fotografii je svah? Podívejte se pořádně na 10 sekund a uvidíte, jak moc se pletete

Některá zvířata zvládla umění maskování, které jim může zajistit přežití v dobách nebezpečí.

Chameleon může být nejznámějším příkladem přizpůsobení se prostředí, ale v následujícím příkladu uvidíte, že není jediný, kdo dokáže dokonale splynout s okolím.

Na obrázku vidíte svah kopce, který pravděpodobně nemá trávu a kameny. Ale není to pravda.

Pozorný pozorovatel, který obraz dostatečně dlouho zkoumá, si v něm všimne maskovaných zvířat. Pravděpodobně však nikdo neočekává tolik …

Jsou dokonale ukryté, díky čemuž jsou neviditelné pro predátory. Tary žije na svazích novozélandských hor a jak vidíte, perfektně zapadá do okolí.

Podívejte se na video o tom, jak se tato mazaná zvířata chytře schovávala 🙂

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Jak můžete poznat psychopata? Vědci tvrdí, že mu máte položit tuto otázku

O psychopatů si většina lidí myslí, že jsou to nelítostní vrazi.

Pravdou však je, že ne každý psychopat opravdu musí být vrahem a ne každý vrah má psychopatické rysy. Jak tedy zjistíte, že někdo ve vašem okolí má psychopatické rysy? Vědci přicházejí se zajímavými zjištěními.

Nepociťují propojení s přírodou

Jak informuje studie publikovaná v časopise Journal of Environmental Psychology , lidé vyznačující se psychopatickou rysem nepociťují propojení s přírodou. Kromě toho, je pravděpodobnější, že se takový člověk usadí ve městě, jako někde na venkově. Dean Fido , jeden z autorů studie se vyjádřil, že člověk byl s přírodou vždy úzce spjat. Žijeme však ve světě, kde se neustále někam spěcháme, vždy máme hodně práce a na přírodu nám tak zbývá času jaksi pomálu.

Jak však píše portál Psypost , lidé, kteří mají ke přírodě blízko, jsou zdravější, mají zdravější vnímání své osobnosti, ale i těla a jsou empatičtější vůči jiným lidem. Co je také důležité, lidé, kteří často chodí do přírody, pociťují méně stresu, úzkosti a deprese. Výzkum probíhal ještě v lednu v roce 2019 a zapojilo se do něj 304 lidí z Velké Británie. Každý z účastníků odpověděl na několik otázek, mezi nimi například na otázku, kde by chtěli žít, ve městě, v příměstské části nebo na venkově.

pixabay

Vědci navíc hodnotili i to, do jaké míry se lidé vyznačují temnými rysy av jaké míře mají pocit propojenosti s přírodou. Výsledky výzkumu jsou vskutku zajímavé. Ukázalo se totiž, že lidé, kteří dosahují vyšší skóre v oblasti temných rysů osobnosti, preferují život ve městě. Kromě toho, pokud člověk dosáhl vysoké skóre na stupnici psychopatie, bylo méně pravděpodobné, že má pocit propojenosti s přírodou. Toto zjištění bylo platné bez ohledu na to, zda šlo o muže nebo o ženy. Takoví lidé často odpověděli záporně například na otázku – ” můj vztah k přírodě je důležitou součástí toho, kým jsem “.

Může v nás příroda posílit empatii?

pixabay

Zjištění potvrdila i druhá studie, do které se zapojilo 235 dospělých obyvatel Velké Británie. Důležité však je poznamenat, že v rámci výzkumu vědci psychopatů hodnoceny po klinické stránce. Psychopatické rys je totiž něco, co má v sobě do jisté míry každý z nás, nemusí to být hned patologický jev. Vysoké skóre na stupnici psychopatie často dosahují například chirurgové, kteří si dokáží zachovat chladnou hlavu iv těch nejnáročnějších situacích.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Vědci vytvořili seznam 22 nejagresivnějších psích plemen. První příčky vás jednoznačně překvapí

Každý pes může být agresivní, pokud se dostane do situace, kdy se musí bránit.

Vůči některým plemenům však máme předsudky. Například o dobrman či pitbulteriér automaticky předpokládáme, že jsou to agresivní psi. Vědci se proto rozhodli, že vytvoří žebříček těch nejagresivnějších plemen. V top 10 najdete i pudlíka.

Starší psi jsou agresivnější

To, zda bude pes agresivní, závisí na množství faktorů, včetně výchovy. Kromě toho, pokud je to starší samec, je pravděpodobnější, že bude na lidi vrčet a možná občas i chňapne po ruce, která ho chce pohladit, píše portál Daily Mail .

Podle studie publikované v časopise Scientific Reports může míra agresivity záviset do značné míry i od plemene. Věděli jste například, že mezi ty nejagresivnější plemena patří i dlouhosrstá kolie? Na druhé straně, asi málokoho překvapí, že nejméně agresivní je labrador či zlatý retrívr.

Vědci z helsinské univerzity studovali více než 9 000 domácí mazlíčky, přičemž součástí výzkumu bylo 24 různých plemen. Zaměřeny konkrétně na ty aspekty psí osobnosti, které ovlivňují pravděpodobnost, že se pes bude vůči člověku chovat agresivně. Psi malého vzrůstu jsou podle vědců agresivnější, jak středně velké či velké psy. I když právě kvůli jejich vzrůstu jejich nejednou jako hrozbu nevnímáme.

Studie odhalila i to, že samci se chovají agresivněji jako samičky, a to bez ohledu na to, zda podstoupili kastraci nebo ne. Důležité je i to, kolik zkušeností má majitel psa. Pokud má člověk psa poprvé a předchozí zkušenost s chováním zvířat nemá, je pravděpodobnější, že bude pes agresivní. Méně agresivní jsou také ty psi, které se často setkávají s jinými psy. Pokud žije pes neustále samotě, jen ve společnosti svého majitele, je pravděpodobnější, že bude agresivní.

Které plemena se ocitly na vrcholu žebříčku?
Kromě věku je však podle odborníků tou nejdůležitější proměnnou plemeno. První tři příčky v žebříčku obsadily dlouhosrstá kolie, pudlík a malý knírač.

Které plemena jsou ty nejagresivnější?

 1. dlouhosrstá kolie
 2. pudl
 3. malý knírač
 4. německý ovčák
 5. Španělský vodní pes
 6. Lagotto
 7. Čínský chocholatý pes
 8. německý špic
 9. Coton de Tulear (říká se mu také bavlnka nebo madagaskarský bišonek)
 10. Jemnosrstý pšeničný teriér
 11. Welsh Corgi Pembroke
 12. Kern teriér
 13. border kolie
 14. laponský pes
 15. Čivava
 16. krátkosrstá kolie
 17. Jack Russell teriér
 18. stafordšírský bulteriér
 19. Sheltie
 20. Laponský pastevecký pes
 21. zlatý retrívr
 22. labradorský retrívr

Samozřejmě, ať se chystáte pořídit si jakéhokoliv pejska, ujistěte se, že mu dokážete poskytnout vše, co potřebuje, a že si budete navzájem vyhovovat. Kromě toho, i pes, který nemá sklon k agresivitě, může chovat agresivně pokud má strach nebo trpí nějakým onemocněním či chronickými bolestmi.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Rodina8 hodinami před

10 příznaků rodičů, kteří s největší pravděpodobností vychovají úspěšné děti

Všichni rodiče bez výjimky sní o tom, že jejich děti dosáhnou úspěchu v životě a získají pevnou pozici. Ale co...

Příběhy12 hodinami před

Uprostřed nočních hodin policista uviděl zaparkované auto. Když si uvědomil. co je uvnitř, dostal velký šok!

Podle zákona by měl policista dát muži lístek. Ale dal mu něco úplně jiného. Robert Wood se rozhodl začít nový...

Video12 hodinami před

Myslíte si, že na fotografii je svah? Podívejte se pořádně na 10 sekund a uvidíte, jak moc se pletete

Některá zvířata zvládla umění maskování, které jim může zajistit přežití v dobách nebezpečí. Chameleon může být nejznámějším příkladem přizpůsobení se...

Děti13 hodinami před

Matka je. štěstím bez sebe, když jí lékař řekne, že její syn je zdravý- ale radost trvá jen několik minut

Budoucí rodiče se nemohou dočkat, až konečně uvidí své novorozené děti. Obvykle je vidí poprvé na ultrazvuku v 8. týdnu...

Horoskopy13 hodinami před

Přesný horoskop, který vám prozradí jak se vám bude dařit v květnu 2021 pro všechny znamení zvěrokruhu

Jak bude vypadat květen 2021 pro všechna znamení zvěrokruhu? Jaké události byste měli očekávat? O co se snažit a jak...

Kvízy13 hodinami před

kolik psů je na obrázku ? Zrakový test, který prozradí váš psychologický věk

Právě začínáte žít a už se cítíte jako velmi zkušený člověk, kterého je těžké něčím překvapit. Nebo „jste už dlouho“,...

Zajímavosti13 hodinami před

Jak můžete poznat psychopata? Vědci tvrdí, že mu máte položit tuto otázku

O psychopatů si většina lidí myslí, že jsou to nelítostní vrazi. Pravdou však je, že ne každý psychopat opravdu musí...

Příběhy14 hodinami před

Žena chtěla najít svou biologickou matku. Namísto toho vyřešila 40 let starou dvojnásobnou vraždu

Christine Marie Salley se jednoho dne rozhodla, že vyhledá svou biologickou matku. Svou DNA nahrála na web, který se zabývá...

Zajímavosti14 hodinami před

Vědci vytvořili seznam 22 nejagresivnějších psích plemen. První příčky vás jednoznačně překvapí

Každý pes může být agresivní, pokud se dostane do situace, kdy se musí bránit. Vůči některým plemenům však máme předsudky....

Politika15 hodinami před

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly...

Oblíbené