Zajímavosti

Zázrak, který dokáže jen čajová lžička s cukrem: Od té doby co tento zázrak znám nechávám čajovou lžičku na zahradě než odejdu z domu a dělám to pokaždé!Cukr je základní ingrediencí, která nechybí v žádné kuchyni. Ale věděli jste, jak užitečné to může být na zahradě? Zde je několik skvělých tipů, jak ji používat. Toto doporučují zkušení zahradníci.

Velká pomoc pro včely

Včely se při sběru pylu velmi unavují a pak potřebují více života, aby se mohly vrátit do úlu. Proto na zemi bez života často najdeme hodně – Neměli dostatek energie na návrat do úlu.
Chcete-li chránit včely a dát jim dostatek energie, dejte jim cukr a vodu.
Stačí smíchat 2 lžíce bílého krystalového cukru s 1 lžící vody a nechat lžíci sypkou s touto směsí tak, aby se k ní včela mohla dostat.

Zničte hlístice na zahradě

Pokud rostliny ve vaší zahradě vypadají nezdravě a na jejich kořenech se objevují uzlíky, jsou pravděpodobně oběťmi hlístic. Tito malí červi útočí na kořeny.

Útoku nenápadných škůdců předejdete tím, že je připravíte v nehostinném prostředí vyrobeném z cukru. Nasypte asi 2 kilogramy cukru na každých 25 metrů čtverečních zahrady. Mikroorganismy konzumující cukr tak zvýší množství organické hmoty v půdě a vytlačí nebezpečné vetřelce.

Zahradník a květinářství v jednom

Vadnou vám květiny a nevíte, co s nimi? Svítí lépe na svých kořenech, nematody, které na ně útočí, mohou být problémem. Zkuste proto do půdy přidat cukr, který podpoří aktivitu prospěšných bakterií a mikroorganismů. Postarají se o maximální nepřátelské prostředí pro ostatní hlístice. Během normálního zavlažování je vhodné jednou za čas přidat do vody cukr. Přibližně dvě polévkové lžíce cukru a dvě polévkové lžíce octa na půl litru vody vám zajistí další výživu pro květiny. A aby byly tak krásné nejen na zahradě, ale také ve váze, přidejte do ní cukr a ocet pro delší svěžest.

Rychle vyčistěte mastné a špinavé ruce

Na rukou vám zbývá spousta mastnoty, nečistot nebo barev. Jednoduše a důkladně si vyčistěte špinavé ruce nalitím malé dávky granulovaného cukru do dlaní a přidáním stejného množství olivového oleje. Poté si ruce opatrně a jemně vyleštěte. Nakonec je opatrně otřete a osušte. Krystaly cukru jsou abrazivní a pomáhají oleji odstraňovat tuky, barvy a nečistoty. Vaše ruce budou opět čisté, měkké a vláčné.

Cukr + droždí = zázračná kombinace pro každou zahradu
Lapač proti komárům – funguje uvnitř i venku

Tato past na past přitahuje mnohem více než vaše krev. Stačí je umístit na několik míst, například kolem terasy nebo dokonce v bytě. Věřte, že komáři tomuto „dobru“ nemohou odolat, ale nedostanou se z toho.

potřebujeme:

3 dl vody – asi 1 šálek
¼ šálek hnědého cukru
1/4 čajové lžičky sušených droždí (mohou být také čerstvé)

průhledná dvoulitrová láhev pro domácí mazlíčky

Jak to udělat:

Rozkrojte láhev na polovinu. Vložte hnědý cukr do teplé vody a míchejte, dokud se nerozpustí. Nechte sladký roztok vychladnout a poté ho nalijte na dno lahve. Přidejte droždí, které není nutné míchat. Kvasinky produkují oxid uhličitý, který komáry přitahuje velmi intenzivně. Vložte horní polovinu lahve dnem vzhůru. Pokud se neslepí, přelepte je lepicí páskou. Omotejte dno láhve něčím černým nebo ji jednoduše natřete černě. Horní část zůstává průhledná. Celý trik spočívá v tom, že komáři se rádi schovávají na tmavých místech, zejména tam, kde cítí oxid uhličitý. Zvykl jsem dávkovat směs do více lahví.

Elixír života pro vaše rostliny

potřebujeme:

50 g čerstvých droždí

1 litr horké vody

1 lžíce cukru

metoda:

Zamíchejte a nechte 1 den odpočívat. Poté zřeďte v poměru 1: 5 (1 díl výživy, 5 dílů vody) a vodu s půl litrem každého keře.

Pokud nemáte čerstvé droždí, lze směs připravit z 1 čajové lžičky sušeného droždí. Tento objem hnojiva je dostatečný pro 10 rostlin. Kořeny rostlin jsou po této sezóně vyživovány po celou sezónu.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené