Zajímavosti

10 důvodů, proč pít každé ráno vlažnou vodu s kurkumouKurkuma je jedním z nejužitečnějších koření díky silným protizánětlivým, antioxidačním a omlazujícím účinkům. Toto úžasné indické koření může být vynikajícím pomocníkem při léčbě více zdravotních problémů.

Kurkumin je hlavní aktivní složkou, která vděčí za kurkumu jeho léčivé vlastnosti. Jeho účinky byly potvrzeny více než 7 000 renomovaných vědeckých studií.

Z tohoto důvodu je vlažná voda s kurkumou považována za jeden z nejlepších léčivých nápojů, které můžeme konzumovat.

K jeho přípravě budete potřebovat 2-3 dcl vlažné vody a 1 čajovou lžičku kurkumy. Kurkuma se nerozpouští ve vodě, takže je dobré pít nápoj ihned po smíchání, když kurkuma plave rovnoměrně ve vodě.

Nyní se podívejme na 10 zdravotních výhod kurmerické vody:

1. Zmírňuje artritickou a revmatickou bolest

Podle studie u pacientů s revmatoidní artritidou má kurkumin silnější účinek proti bolesti než účinná látka diklofenak (používá se například v léku proti bolesti nazývaném Voltaren).

Diklofenak je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které lékaři často používají k potlačení revmatické bolesti kloubů.

2. Může zvrátit cukrovku 2. typu

Studie provedená na Auburn University a zveřejněná v časopise Biochemistry and Biophysical Research Communications v roce 2009 ukázala, že výživové doplňky obsahující kurkumin mohou být velmi užitečné v procesu zvracení diabetu typu 2.

3. Bojuje se zánětem

Mnoho civilizačních chorob v západním světě je výsledkem chronického zánětu.

Toto koření však má tak silné protizánětlivé účinky, že potlačuje zánět lépe než mnoho standardních chemických léků.

4. Zlepšuje trávení

Pravidelná konzumace kurkumy zlepšuje trávení.

Tento účinek je přičítán schopnosti kurkumy stimulovat vylučování žlučových a jiných zažívacích šťáv.

5. Chrání játra

Ukázalo se, že kurkuma má velmi silné ochranné účinky na játra. Chrání je před poškozením toxiny a podporuje regeneraci jaterních buněk.

Kromě toho, jak je uvedeno v předchozím bodě, stimuluje produkci žluči a také proniká žlučovody. To zlepšuje funkci žlučníku.

6. Stimuluje mozek

Výzkum ukázal, že existuje silný vztah mezi kognitivními poruchami, jako je demence nebo Alzheimerova choroba, a sníženými hladinami růstového hormonu, které nazýváme neurotrofní faktor odvozený z mozku (BDNF).

Vědci však zjistili, že kurkumin má na tento hormon pozitivní účinek. Udržováním optimálních hladin tohoto hormonu brání poklesu funkce mozku v důsledku stárnutí.

7. Alkalizuje tělo

Tento druh koření má na tělo silný alkalický účinek.

Alkalické nebo alkalické prostředí je nepříznivé pro rozvoj rakoviny, která se naopak daří v okyseleném prostředí.

V alkalickém prostředí probíhají metabolické reakce lépe, což nakonec vede ke zvýšené energii a snížené únavě.

8. Podporuje zdraví kardiovaskulárního systému

Bylo prokázáno, že kurkumin čistí krevní cévy a tepny. Může také zabránit tvorbě krevních sraženin.

Biologický a farmaceutický bulletin v roce 2011 zveřejnil zprávu, která obsahovala průkopnická zjištění japonských vědců na univerzitě v Niigata.

Tito vědci zjistili, že myši s indukovaným autoimunním srdečním onemocněním vykazovaly významné zlepšení svého zdraví 3 týdny po obdržení doplňků kurkuminu.

9. Prodlužuje život a zpomaluje stárnutí

Kurkuma neutralizuje aktivitu volných radikálů a potlačuje zánět.

Tyto dva faktory jsou považovány za hlavní příčiny poškození DNA a stárnutí buněk.

10. Má protirakovinné účinky

Kurkumin je extrémně silný antioxidant, který zabraňuje poškození buněk. Mnoho studií ukázalo několik mechanismů, kterými potlačuje růst a dělení rakovinných buněk.

Zvláště se cení její schopnost neutralizovat kmenové buňky zhoubného nádoru. Jsou nejodolnější vůči chemoterapii a ozařování, a proto se po počáteční remisi považují za hlavní příčinu návratu a metastázování rakoviny.

Závěr

Jak vidíte, kurkuma je skutečně univerzální přírodní látka, která léčí velké množství nemocí.

Proto se jej snažte konzumovat častěji a vaše tělo vám za to děkuje.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Šílenství na internetu. Máte také tuto pihu? Tohle vás čeká!

Z obyčejné pihy se stal během několika hodin hit internetu. Uživatele sociálních sítí postihla v posledních dnech nová mánie.

Odstartoval ji přitom zcela nevinný příspěvek na Twitteru s fotografiemi zápěstí čtyř žen, z nichž všechny měly velmi podobnou pihu na zhruba stejném místě. Ještě větší úžas autorky však vyvolala reakce veřejnosti.

Na příspěvek zareagovali tisíce lidí a vyšlo najevo, že podobnou pihu má překvapivě mnoho lidí. Nemáte ji náhodou také? Protože se objevilo opravdu hodně lidí, kteří ji mají.

Máte ji?

Zkontrolujete si zápěstí. Nenápadná piha, o které vůbec nemusíte vědět, že ji máte, by přitom měla být kdesi uprostřed zápěstí. Podívejte se níže do naší fotogalerie. Najdete tam o co se přesněji jedná.

Příspěvek rychle olajkovalo skoro 58 tisíc lidí a přes 20 tisíc ho sdílelo. Více než 8 tisíc lidí přitom odpovídali do komentářů.

Množství z nich si nejprve myslelo, že jde o nějaký vtip, pak ale zjistili, že podobnou pihu mají také. Není přitom jasné proč mají tyto znaménka hlavně ženy.

Nenápadná piha, o které vůbec nemusíte vědět, že ji máte by přitom měla být kdesi Uprostřed zápěstí.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Rodiče se nesmířili se smrtí novorozené dcery. Toto s ní dva týdny dělali!

Říká se, že není nic horšího, než zažít smrt vlastního dítěte. V případě Emmy (27) a Paula (29) to přišlo opravdu rychle. Holčička zemřelo hned po porodu, a tak jim trvalo, než se s jejím tělíčkem rozloučili.

Emma a její manžel Paul se těšili na dvojčata. Jenže Emma v květnu předčasně porodila a dcera Jessica se narodila mrtvá. Rodiče smrt miminka natolik zomlela, že se rozhodli pro opravdu nevšední krok. Tělíčko si odvezli domů a nechali si ho tam další dva týdny.

Pokud vám to připadá jako šílenost, možná trošku je. Nemocnice to každopádně nejen že povoluje, ale dokonce rodičům v takových případech poskytne pomoc. Emma a Paul dostali na tělíčko chladicí kolébku, která má zabránit předčasnému rozkladu.

Dalších čtrnáct dní se rodina chovala, jako kdyby malá Jessica žila. Spolu se sestřičkou, která přežila – Bellou ji normálně koupala, hrála se s ní a uspávala.

Po uplynutí dané doby už ale byl nejvyšší čas tělíčko děvčátka předat pohřební službě, která ho spopolnila a urnu předala zpět rodičům.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Zaručený domácí trik na čištění TROUBY: Stačí jednou přetřít tímto a je perfektně čistá jako z obchodu!

V průběhu času je trouba uvnitř pokryta vrstvou sazí, tuku av procesu pečení je cítit nepříliš příjemnou vůni. Samozřejmě, je nutné co nejrychleji troubu vyčistit. Nabízíme několik jednoduchých a cenově dostupných způsobů čištění trouby od sazí a mastnoty .

Trochu mýdla na praní nastrouhejte do horké vody, míchejte, dokud se nerozpustí, nalijte do pánve a vložte do trouby. Zapněte 120 stupňů a zahřívejte 30 minut . Neotvíráme dveře. Pak vezměte kuchyňskou žínku a umyjte vše uvnitř – špína se snadno odlepí. Mýdlo na prádlo je možné nahradit saponátem.

Pokud chcete vyčistit sklo na dvířkách trouby, smíchejte sodu s teplou vodou a touto pastu potřete dvířka trouby, nechte působit 20 minut a poté setřete. Vnitřek trouby potřete octem a nechte 15 minut působit. Všechny povrchy otřete kuchyňskou utěrkou a opláchněte vodou. Můžete smíchat jedlou sodu s octem a tuto směs nanášet na vnitřní povrch trouby. Nechte působit 20 minut a očistěte žínkou a čistou vodou.

Ve skleněné nádobě smíchejte 1 litr vody a 1 lžíci 9% octa. Předehřejte troubu na 150 stupňů a nechte působit 30 minut. Vypnutou troubu otřete ještě teplou – špína se tak bude rychle odlepovat od celé plochy. Pokud je to nutné, postup opakujte.

Silné znečištění se čistí amoniakem – otřete celou plochu trouby a nechte ji přes noc se zavřenými dvířky . Smíchejte teplou vodu a saponát a troubu opláchněte, poté opláchněte čistou vodou a otřete suchým hadříkem.

Vodní kámen a nečistoty na spodku trouby lze odstranit pomocí obyčejné soli – nasypte vrstvu soli, zapněte troubu a počkejte, dokud sůl zhnědne. Odstraníme sůl a povrch omyjeme čistou vodou, setřeme.

Povrch můžete posypat práškem do pečiva, pokapat vodou a počkat 20 – 30 minut. Během této doby bude prášek do pečiva nasávat mastnotu a nečistoty. následně stačí jen lehce setřít.

Smíchejte nastrouhané mýdlo na praní s octem a sodou a namažte celé vnitřek trouby. Nechte působit 3 hodiny. Opláchněte teplou vodou a kuchyňskou utěrkou.

Pro efektivní mycí prostředek smíchejte 1 \ 4 šálky vody, soli a jedlé sody do husté pasty . Troubu navlhčete zevnitř i zvenku a tuto směs nanášejte několik hodin nebo dokonce přes noc. Můžete také přidat trochu pracího prostředku.

Chcete-li troubu dokonale vyčistit, smíchejte kyselinu citrónovou, prášek do prášek do pečiva a saponát . Vezměte všechny přísady na lžíci a zamíchejte na hustotu zakysané smetany.

Naneste hmotu na špinavé místa a nechte působit 20 minut. Očistěte žínkou a čistou vodou, otřete dosucha.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se12 hodinami před

Manžel nachytal ženu při činu. Doufala, že ji nikdo nevidí …

Když jsme často sami doma, máme chuť si zazpívat, zatančit, prostě dělat něco, co se před ostatními stydíme. Stačí známá...

Politika17 hodinami před

Očkovací systém zažívá kolaps, vakcíny rychle docházejí. Vakcíny zbydou jen pro tyto lidi

Důchodci starší 80 let by se měli začít registrovat v očkovacím systému. Systém vláda spustila v pátek 8:00 a rychle...

Zajímavosti2 dny před

Šílenství na internetu. Máte také tuto pihu? Tohle vás čeká!

Z obyčejné pihy se stal během několika hodin hit internetu. Uživatele sociálních sítí postihla v posledních dnech nová mánie. Odstartoval...

Zdraví3 dny před

Neměli bychom jíst před spaním? Vědci mají jednoznačnou odpověď kterou byste nečekali!

Často se pozdě večer před spaním ladujete něčím dobrým a následně si to vyčtete? Už nemusíte! Vědci zpochybnili to, co...

Zajímavosti3 dny před

Rodiče se nesmířili se smrtí novorozené dcery. Toto s ní dva týdny dělali!

Říká se, že není nic horšího, než zažít smrt vlastního dítěte. V případě Emmy (27) a Paula (29) to přišlo...

Stalo se3 dny před

Ivana Christová šokuje! Prý našla lék na koronavirus: Stačí smíchat …!

Bývalá misska Ivana Christová (49) k přírodním ženám možná nepatří, sdílí avšak jejich nadšení pro alternativní léčbu. Zázračný nápoj vyvinutý...

Stalo se3 dny před

Učitelky ve školce poslali mame drsný odkaz: načmárali jí ho na dítě!

V úplném šoku zůstala stát Heather Chisumová, která bývá ve městě Sanibel na Floridě. Heather je svobodná máma, a tak...

Zajímavosti4 dny před

Zaručený domácí trik na čištění TROUBY: Stačí jednou přetřít tímto a je perfektně čistá jako z obchodu!

V průběhu času je trouba uvnitř pokryta vrstvou sazí, tuku av procesu pečení je cítit nepříliš příjemnou vůni. Samozřejmě, je...

Zajímavosti4 dny před

Účinný Prostředek, po kterém orchidej za dva týdny nahodí prvé květy: Bude kvést NONSTOP 10 měsíců!

Recept na toto hnojivo jsem našla v jedné skupině pro zahrádkáře, kde se vyzdvihovali jeho účinky na rajčata, papriky a...

Zdraví4 dny před

9 účinných cviků na doma, které vás natrvalo zbaví “pneumatiky” na břiše, i faldíků na zádech: Rychlé výsledky každého překvapí!

K dosažení pevnější a štíhlejší postavy není nikdy pozdě. Kromě vyvážené stravy je důležitá i fyzická aktivita , která nastartuje...

Oblíbené