Zajímavosti

10 důvodů, proč pít každé ráno vlažnou vodu s kurkumouKurkuma je jedním z nejužitečnějších koření díky silným protizánětlivým, antioxidačním a omlazujícím účinkům. Toto úžasné indické koření může být vynikajícím pomocníkem při léčbě více zdravotních problémů.

Kurkumin je hlavní aktivní složkou, která vděčí za kurkumu jeho léčivé vlastnosti. Jeho účinky byly potvrzeny více než 7 000 renomovaných vědeckých studií.

Z tohoto důvodu je vlažná voda s kurkumou považována za jeden z nejlepších léčivých nápojů, které můžeme konzumovat.

K jeho přípravě budete potřebovat 2-3 dcl vlažné vody a 1 čajovou lžičku kurkumy. Kurkuma se nerozpouští ve vodě, takže je dobré pít nápoj ihned po smíchání, když kurkuma plave rovnoměrně ve vodě.

Nyní se podívejme na 10 zdravotních výhod kurmerické vody:

1. Zmírňuje artritickou a revmatickou bolest

Podle studie u pacientů s revmatoidní artritidou má kurkumin silnější účinek proti bolesti než účinná látka diklofenak (používá se například v léku proti bolesti nazývaném Voltaren).

Diklofenak je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které lékaři často používají k potlačení revmatické bolesti kloubů.

2. Může zvrátit cukrovku 2. typu

Studie provedená na Auburn University a zveřejněná v časopise Biochemistry and Biophysical Research Communications v roce 2009 ukázala, že výživové doplňky obsahující kurkumin mohou být velmi užitečné v procesu zvracení diabetu typu 2.

3. Bojuje se zánětem

Mnoho civilizačních chorob v západním světě je výsledkem chronického zánětu.

Toto koření však má tak silné protizánětlivé účinky, že potlačuje zánět lépe než mnoho standardních chemických léků.

4. Zlepšuje trávení

Pravidelná konzumace kurkumy zlepšuje trávení.

Tento účinek je přičítán schopnosti kurkumy stimulovat vylučování žlučových a jiných zažívacích šťáv.

5. Chrání játra

Ukázalo se, že kurkuma má velmi silné ochranné účinky na játra. Chrání je před poškozením toxiny a podporuje regeneraci jaterních buněk.

Kromě toho, jak je uvedeno v předchozím bodě, stimuluje produkci žluči a také proniká žlučovody. To zlepšuje funkci žlučníku.

6. Stimuluje mozek

Výzkum ukázal, že existuje silný vztah mezi kognitivními poruchami, jako je demence nebo Alzheimerova choroba, a sníženými hladinami růstového hormonu, které nazýváme neurotrofní faktor odvozený z mozku (BDNF).

Vědci však zjistili, že kurkumin má na tento hormon pozitivní účinek. Udržováním optimálních hladin tohoto hormonu brání poklesu funkce mozku v důsledku stárnutí.

7. Alkalizuje tělo

Tento druh koření má na tělo silný alkalický účinek.

Alkalické nebo alkalické prostředí je nepříznivé pro rozvoj rakoviny, která se naopak daří v okyseleném prostředí.

V alkalickém prostředí probíhají metabolické reakce lépe, což nakonec vede ke zvýšené energii a snížené únavě.

8. Podporuje zdraví kardiovaskulárního systému

Bylo prokázáno, že kurkumin čistí krevní cévy a tepny. Může také zabránit tvorbě krevních sraženin.

Biologický a farmaceutický bulletin v roce 2011 zveřejnil zprávu, která obsahovala průkopnická zjištění japonských vědců na univerzitě v Niigata.

Tito vědci zjistili, že myši s indukovaným autoimunním srdečním onemocněním vykazovaly významné zlepšení svého zdraví 3 týdny po obdržení doplňků kurkuminu.

9. Prodlužuje život a zpomaluje stárnutí

Kurkuma neutralizuje aktivitu volných radikálů a potlačuje zánět.

Tyto dva faktory jsou považovány za hlavní příčiny poškození DNA a stárnutí buněk.

10. Má protirakovinné účinky

Kurkumin je extrémně silný antioxidant, který zabraňuje poškození buněk. Mnoho studií ukázalo několik mechanismů, kterými potlačuje růst a dělení rakovinných buněk.

Zvláště se cení její schopnost neutralizovat kmenové buňky zhoubného nádoru. Jsou nejodolnější vůči chemoterapii a ozařování, a proto se po počáteční remisi považují za hlavní příčinu návratu a metastázování rakoviny.

Závěr

Jak vidíte, kurkuma je skutečně univerzální přírodní látka, která léčí velké množství nemocí.

Proto se jej snažte konzumovat častěji a vaše tělo vám za to děkuje.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem.

Začalo to dárkem. S obyčejným vánočním dárkem.

Tyler našel krabici na boty, zabalil ji do papíru a vložil dárek, pohlednici a fotografii. Nevěděl, kdo dostane jeho krabici. Chlapec ji jednoduše vzal pryč a bezpečně na ni zapomněl. Jak můžete uhodnout, dárek dostal dívka na fotografii vlevo. Jmenuje se Joana Marchand a pochází z Filipín.

Je to už 11 let. Jednoho dne dostal Tyler oznámení na sociální síti – přátelé mu chtěli přidat dívku. Mladý muž žádost nejprve zamítl. Dívka však svůj požadavek zopakovala. Tyler se tehdy rozhodl, že tato dívka s ním jednou možná studovala, a tak žádost přijal.

Po chvíli dostal Tyler od dívky první zprávu. Napsala, že měla Tylerovu fotografii dítěte a dárek, který několik let pečlivě schovávala. Když mladík viděl fotografii, okamžitě pochopil, o co jde. Začal se s dívkou stýkat. Trvalo to tedy několik měsíců. Tyler a Joana si začali uvědomovat, že je spojuje skutečné a upřímné přátelství. V jednu chvíli Joana pozvala Tylera na návštěvu a ten, kdo sbíral věci, šel na Filipíny.

Když mladík viděl Joanu naživu, okamžitě si uvědomil, že je zamilovaný. Setkal se s dívčinými rodiči a přáteli, poté představil Joan svým příbuzným.

Stále komunikovali, telefonovali, ale vztah byl jiný. Při příštím příjezdu na Filipíny požádal dívku o ruku. Svatba se konala v roce 2014.

Tyler připouští, že si neumí představit, co by se stalo, kdyby se akce nezúčastnil, poslal tento dárek, odmítl nabídku od Joe a konečně by ji neviděl. Všechno by dopadlo jinak. Prostě by nepotkal lásku svého života. Tyler si je dnes jistý: když uděláte malý dobrý skutek, bude vám lépe. Dobré se vždy vrátí a to je pravda.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí …

,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá svou ženu, uzavírá kruh. Jeho a její kruh. Je to kruh něhy, tepla a ochrany. Ženu umístí přímo do středu vášnivého kruhu.

Tímto neúmyslně poukazuje, že v tomto konkrétním okamžiku je právě ona středem vesmíru. Muž drží ženu ticho. Žena zůstává ticho. Cítí teplo, teplo které proudí z jeho teplých a klidných rukou. ”

,, Když muž objímá ženu, ona se cítí jako kdyby měla křídla a mohla létat. Tento kruh lásky je klidný a útulný. Tato tichá něha ji rozpustí jako kostky cukru v šálku čaje. Když je právě v centru jeho tlejícího kruhu? ”

,, Co cítí? Když je v této chvíli? ”

“Je ženou či dívkou? Cítí se milující či milovanou? Něžná pokrývka ticha překryla ženské ramena a zakryly její myšlenky před mužem …. nebo právě naopak, v tomto kruhu je všechno odkryté?

Koneckonců on ji jen drží, chrání ji od vnějšího světa, který je studený a osamělý. No v jeho náručí je teplo a pohodlně.

Tyto ruce jsou její ochranou a pohodlím. Právě toto je vše co žena nevědomky hledá, čeká a v co doufá … ”

Objímejte svou ženu častěji. Umístěte ji do středu kruhu. Važte si ji, ukažte jí jaká něžná a smyslná vaše láska může být. Jen po lásce ona touží tak jako i vy.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku.

Například ta, kterou vám dnes ukážeme, je velmi nebezpečná a raději byste ji neměli používat.

Prodlužovačky jsou velmi praktické a dokážou pomoci v domácnosti téměř každému.
To však nemění nic na tom, že bychom měli vědět, jak je dobře používať.Inak může dojít k tragédii.

Hasiči nyní varují a tvrdí, že byste si měli dát pořádně pozor na to, co do prodlužovačky zapojujete. Klasická prodlužovačka na šest vstupů umí udělat více škody než užitku, pokud ji používáte špatně.

“Vasabladet” tvrdí, že prodlužovačka dokáže zajistit energii pro 57 laptopů, 4 kávovary, ale pouze 2 fény.

Z testu vyplynulo, že jen pět procent z 226 lamp a lampiček, kterými si Evropané běžně vybavují domovy či kanceláře, nevykazovalo žádné nedostatky. Testované lampy měly řadu technických nedostatků, jako je například špatné uzemnění. Často nenesly označení EC, které znamená, že výrobek splňuje evropské normy.

Prodlužovačky se v posledních letech staly běžnou součástí domácností v EU, a tak se autoři testu zaměřili i na ně. Zjistili, že 58 procent z 210 výrobků je natolik nebezpečných, že by měly být staženy z trhu. Ve výsledku testem prošla průměrně jen jedna prodlužovačka ze šesti. Nejčastějším nedostatkem byl špatný tvar a rozměry zásuvek a zástrček. Prodlužovačky byly rovněž často nekvalitní pokud jde o výdrž materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Do testu prodlužovaček se zapojila Slovenská republika, Česká republika, Německo, Dánsko, Španělsko, Polsko a Švédsko.

“Doporučením je kupovat prověřené výrobky u známých výrobců,” vzkázala spotřebitelům mluvčí Evropské komise Helen Kearnsová.

Dávejte proto velký pozor na to, co připojíte dříve, než dojde k tragédii. Taková chyba vás může stát střechu nad hlavou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti4 týdny před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti4 týdny před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti4 týdny před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video4 týdny před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené