Politika

Dušičky ve znamení koronavirus. Takto to bude vypadat na hřbitovechNa Slovensku stále platí zákaz vycházení, který by se měl pro lidi s negativním testem na koronavirus po plošném testování končit v pondělí, 2. listopadu.

Předseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) již minulý týden potvrdil, že během omezení pohybu se nemá chodit ani na hřbitovy.

Po jednání poslaneckého grémia v parlamentu novinářům řekl, že návštěva hřbitova není mezi výjimkami. “Platí pravidla, která platí. Když si dáte do toho otázku, zda můžete jít na hřbitov, z toho vám výsledek vyjde.

Nemusím vám to explicitně říct, však máme zákaz vycházení, máme určené provozu nebo výjimky, kterých se to týká, já jsem tam hřbitovy nenašel, takže buďme opravdu zodpovědní, “odpověděl na otázku novinářů, zda se během Dušiček plánuje uzavření hřbitovů.

ZÁKAZ PLATÍ DO NEDĚLE

Od soboty 24. října do neděle 1. listopadu bude na celém Slovensku platit zákaz vycházení s více výjimkami. Zákaz vycházení mimo bydliště nebude podle výjimek platit v době od 1.00 do 5.00 h.

Stejně tak v případě cesty na testování, do zaměstnání, doprovodu dítěte do školy, návštěvy nejbližších potravin, lékárny, lékaře či péče o blízkou osobu. Výjimku má i péči o vlastní hospodářská zvířata, dovádění společenských zvířat do 100 metrů od bydliště.

Lze také jít na pohřeb, poštu, do banky, pojišťovny, čistírny, autoservisu, jakož i na čerpací stanici pohonných látek. Výjimku má i pobyt v přírodě v okrese bydliště a dojezd do bydliště do 25. října.

V regionech Oravy a Bardejova budou moci lidé využívat výjimky ze zákazu vycházení pouze v případě, že budou mít negativní výsledek PCR testu nebo antigenu testu.

POLICIE UPOZORŇUJE OBČANŮ

Návštěva hřbitovů není mezi výjimkami ze zákazu vycházení, připomíná policie v souvislosti s blížícím se Svátkem všech svatých (1. 11.). Apeluje proto na občany, aby dodržovali opatření a zemřelých si připomněli například zapálením svíčky doma. TASR o tom informovala mluvčí prezídia Policejního sboru Denisa Bárdyová.

“Vláda SR vyhlásila nouzový stav a zákaz vycházení, znovu si proto dovolíme apelovat na občany, aby důsledně dodržovali opatření,” vyzvala policie. Jak podotkli, na návštěvu hřbitovů ještě bude vhodnější období. Policie pokračuje také v kontrolách dodržování opatření. Každý případ porušení řeší individuálně, poznamenala Bárdyová. V blokovém řízení hrozí občanům pokuty do 1000 eur av správním řízení do 1659 eur.

JAK TO BUDE VYPADAT na hřbitov?

Hřbitovy však zavřené nejsou, a to přesto, že vláda apeluje na to, aby si občané cestu něj letos odpustili a blízkých si raději uctili doma. Podívali jsme se na to, jak to bude vypadat v některých městech na Slovensku. Portál Korzár Prešov informoval, že od pátku do pondělí budou hřbitovy otevřeny nonstop. Hřbitov bude otevřen iv Šali, a to s prodlouženým časem.

MĚSTA usměrňovat

Malacky na svém webu také informovali, že hřbitov bude otevřen, avšak apelovali na občany, aby respektovali pravidla a mysleli na to, že návštěva je na vlastní odpovědnosti. Košice taktéž prodloužili otevření hřbitova a připomněli, že na pořádek v okolí hřbitovů dohlédne městská policie.

O zákazu vycházení se nezmínili. Portál Čas.sk uvádí, že hřbitovy v Bratislavě budou také otevřeny, přestože zákaz vycházení nadále platí. Hřbitovy zůstávají otevřeny iv Žiaru nad Hronom či v Banské Bystrici, mluvčí míst však apelují na lidi, aby dodržovali opatření. Zapálit svíčku už můžete v současnosti i virtuální a symbolicky, prostřednictvím stránky Cintoriny.sk.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené