Politika

Babiš zveřejnil nové informace o očkování v jeho příspěvku “Čau lidi”. Nehorázná drzost a hyenismus, reagují politiciKromě snahy o vlastní propagaci je problémem absence jasného plánu, zdůraznil předseda ODS Petr Fiala. „Chci, aby očkovací akce dopadla lépe než inteligentní karanténa. Bohužel to tak zatím nevypadá. První dávky vakcíny dorazily, ale stále slyšíme, že se něco začne dít od poloviny ledna, něco od začátku února.

Jedná se spíše o obecné vize než o konkrétní plány. Stále není jasné, jak se vakcína dostane k milionům lidí. Informace nejsou k dispozici lékařům, guvernérům a lidem nejsou jasné, já ne vědět, jestli to alespoň jeden z ministrů podezřívá. Místo toho se znovu objevila vládní propaganda, protože jsme první a nejlepší v Evropě. Žádám vládu – méně propagandy a přesnější informace a funkční plány, “řekl Fiala .

Názor kolegů sdílí také předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. “Předseda vlády zneužívá takové důležité informace na podporu svého osobního PR. Tyto informace by měly být veřejnosti sdělovány ministerstvem zdravotnictví a ministrem tohoto odboru. Bohužel se jedná o častý přístup předsedy vlády,” myslí si .

„Prostě jsme si toho všimli. Předseda ANO se nedokáže ovládat a ve svých stranických propagačních videích nebo rozhovorech„ praskne “předem věci, které budou předmětem pouze příslušné tiskové zprávy vlády. Ptáte se, jaký je význam jeho akcí? Já také. O čem budeme přemýšlet, ministr zdravotnictví se prostě musí cítit jako … když vysvětlil, proč je přípustné, aby se rodiny Zemanů a Babišů setkaly na novoroční oběd – a pak se to otočilo že to opravdu nebylo přípustné a pánové se setkali jen ve dvou. Jedno vím jistě, v Demokratické straně by tento způsob komunikace Babišovi nefungoval, “komentovala Babišovo video Věra Kovářová, členka starostové a nezávislí.

Poslanci, kterým se denní fórum FORUM 24 zabývalo, nešetřili ani drsnými slovy. „Místo toho, abychom si tuto důležitou informaci vyslechli na tiskové konferenci vlády nebo ministerstva zdravotnictví, díváme se na exkluzivní propagandu na soukromém profilu hnutí ANO, kde se Andrej Babiš znovu pokouší využít věci spojené s covid pro své vlastní povýšení. Bohužel mě to nepřekvapuje. Volby se blíží. Je jen smutné, že zatímco jiné státy představují vládní strategie, Andrej Babiš si z toho opět vytvořil vlastní PR, “komentoval situaci Jiří Pospíšil.

“Andrej Babiš dnes oznámil národu, že slíbená strategie rozhodně není připravena. Potvrdil naše obavy, že tato země je provozována zcela amatérsky a nekompetentně. V době, kdy denně umírají desítky lidí, je politický marketing naprostým hyenismem a neschopnost dívat se realitě do očí, “uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský. „Strategie očkování by měla být, stejně jako v Izraeli, řízena skutečnými profesionály a lidmi, kteří tomu rozumí. Andrej Babiš nemá připraveno žádné řešení v podobě logistických týmů ani v rychlosti dodávek vakcín. Pro mě je aktuální selhání vlády je pravděpodobně to nejhorší, co jsem za posledních dvanáct měsíců viděl. Bez vakcíny se školy a farmy znovu nespustí. Pro předsedu vlády by mělo být naprosto zásadní očkovat ty, kteří to potřebují, v co nejkratší možné době, “řekl přidané.

Europoslankyně Veronika Vrecionová, která si stejně jako Zdechovský připomněla situaci v Izraeli, rovněž velmi dobře pohlíží na Babišovy „Ahoj lidi“. “V České republice denně umírají desítky lidí na koronaviry. Obrovské množství lidí čelí ekonomickým problémům způsobeným chaotickými vládními opatřeními. Děti nechodí do školy. Jediným dlouhodobým řešením je vakcína. Zde potřebujete dostat se k lidem co nejdříve. Přestože Izrael již očkoval více než milion lidí a každý den přidává další desítky tisíc, náš předseda vlády pravděpodobně přijde s očkovací strategií během přípravy scénáře jeho pravidelné video na Facebooku. Kromě absolutní nekompetentnosti se jeho chování začíná podobat hyenismu. Místo ochrany lidí dává přednost svému PR, “myslí si Vrecionová.

“Andrej Babiš dnes oznámil národu, že slíbená strategie rozhodně není připravena. Potvrdil naše obavy, že tato země je provozována zcela amatérsky a nekompetentně. V době, kdy denně umírají desítky lidí, je politický marketing naprostým hyenismem a neschopnost dívat se realitě do očí, “uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský. „Strategie očkování by měla být, stejně jako v Izraeli, řízena skutečnými profesionály a lidmi, kteří tomu rozumí. Andrej Babiš nemá připraveno žádné řešení v podobě logistických týmů ani v rychlosti dodávek vakcín. Pro mě je aktuální selhání vlády je pravděpodobně to nejhorší, co jsem za posledních dvanáct měsíců viděl. Bez vakcíny, se školy a hospody znovu neotevřou. Pro předsedu vlády by mělo být naprosto zásadní očkovat ty, kteří to potřebují, v co nejkratší době, “dodal.

Europoslankyně Veronika Vrecionová, která si stejně jako Zdechovský připomněla situaci v Izraeli, rovněž velmi dobře pohlíží na Babišovy „Ahoj lidi“. “V České republice denně umírají desítky lidí na koronaviry. Obrovské množství lidí čelí ekonomickým problémům způsobeným chaotickými vládními opatřeními. Děti nechodí do školy. Jediným dlouhodobým řešením je vakcína. Zde potřebujete dostat se k lidem co nejdříve. Přestože Izrael již očkoval více než milion lidí a každý den přidává další desítky tisíc, náš předseda vlády pravděpodobně přijde s očkovací strategií během přípravy scénáře jeho pravidelné video na Facebooku. Kromě absolutní neschopnosti se jeho chování začíná podobat hyenismu. Místo ochrany lidí dává přednost svému PR, “myslí si Vrecionová.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Hamáček prozradil proč se Česko dostalo tak rychle do hororové situace

Ministr Vnitra Jan Hamáček je známí tím, že patří ve vládě mezi ty přísnější ve vládě. Přiznává, že se Česká Republika dostala na žebříček nejhoršího státu co se týče pandemie.

Hamáček poukazuje na důvody, proč se to tak rychle všechno stalo. Startérem všech problémů vidí v premiérovi Andrejovi Babišovi Mimo jiné šlo o neochotu pana premiéra používat standardní metody krizového řízení a místo nich vytvářet různé ad hoc instituce, které nefungují vždy ideálně,” Vysvětlil situaci Hamáček

V poslední době se také hodně mluví o tom, že se ve vládě budou dít větší změny a to přesně mezi sociální demokracií a hnutím ANO, kdyby post získala ČSSD, která by měla na starost získání nového ministra zdravotnictví, kterého Babišova strana dlouhodobě nedokáže dobře vybrat.

“Kdyby k výměně resortů zdravotnictví za zahraničí došlo, ČSSD by byla schopna nabídnout několik velmi kvalitních kandidátů na ministra zdravotnictví, ať je to Miloslav Ludvík, Jiří Běhounek, či několik dalších zkušených ředitelů nemocnic,” Dodal Jan Hamáček.

Reorganizaci na postu ministra zdravotnictví také schvaluje prezident Miloš Zeman. Současný ministr Jan Blatný je ale zároveň poslední zárukou toho, že se v Česku začne očkovat neschváleným Sputníkem

Pokračovat ve čtení

Politika

Policie začne důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Ministři Blatný a Hamáček varovali, co hrozí za porušení těchto opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že policie bude důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Seznam bydlišť a lidí dostanou od krajské hygienické stanice. Něco podobného mělo nastat už minulý rok ale nebylo to možné kvůli GDPR.

„Policie bude dostávat seznamy od krajských hygienických stanic a vykonávat intenzivní kontroly,“ Vysvětlil vicepremiér s tím , že to může dost pomoct zastavit šíření nákazy a porušení těchto bude tvrdě trestáno. Lidem, kteří nebudou zůstávat na nahlášeném místě hrozí soud!

Ministr zdravotnictví Jan Blatný dodal, že lidi, kteří budou přistižení venku, budou obvinění z šíření nakažlivého viru.

Výjimku mají lidi co postoupili očkování. Musí ale být po druhé dávce vakcíny a musí to být minimálně 14 dní po aplikaci. Podmínkou je certifikát.

Izolaci jsou nuceni podstoupit lidé, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou a nemají žádné příznaky. Do izolace musí rovněž lidé u kterých byl koronavir potvrzen.

Pokračovat ve čtení

Politika

Moje dcera má 2 maminky a toto vzkazuji poslancům kteří podpořili návrh bránicí rodičovství lidem stejného pohlaví

Marian Kotleba , krajně pravicový slovenský politik, prosadil návrh zákona, který brání partnerem stejného pohlaví stát se rodiči . Návrh podpořila kromě politické strany ĽSNS i strana SME Rodina a někteří členové strany OĽaNO.

Návrh zákona uvádí, že rodinu mají tvořit výlučně dva lidé jiného pohlaví, tedy muž jako otec a žena jako matka .

Jako reakci na návrh zákona zveřejnila aktivistka Lucia plovákovým příspěvek na svém instagramovém účtu, ve kterém píše: ,, Původně jsem se nechtěla vracet k traumatizující hlasování o fašistickém návrhu. ”

Aktivistka v příspěvku pokračovala slovy, že nakonec se rozhodla reagovat na základě reakce koaličních poslanců a poslankyň, kterým byla položena jednoduchá otázka – č i by měly být párům stejného pohlaví odebrány děti .

Aktivistka a zároveň matka, která vychovává dítě spolu s jinou ženou, v příspěvku uvedla, že poslanec Čepček se této otázce vyhnul, protože netuší co s takovými dětmi udělat. Poslanec Martin Borgula na tuto otázku odpověděl:

“Jsme rodina je proti adopcím dětí homosexuálními páry, hnutí od počátku své existence prosazuje principy tradiční rodiny. Proto za tento návrh hlasovalo. ”

Aktivistka na základě jejich odpovědí zveřejnila veřejný dopis všem koaličním poslancům a poslankyň:

” Píši Vám jako člověk, kterého se tento návrh bytostně dotýká. Píši Vám jako jedna z několika set tisíc LGBTI lidí, kteří na Slovensku žijí.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví12 hodinami před

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z...

Zajímavosti12 hodinami před

Zubařova žena mě naučila, jak odstranit zubní kámen a vybělit zuby za 4 minuty

Takový nepříjemný jev, jako je zubní kámen, se objevuje v důsledku nesprávné nebo nepravidelné ústní hygieny nebo zhoršeného metabolismu. A...

Zdraví12 hodinami před

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdraví

Pokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři...

Stalo se12 hodinami před

Osmiletý kluk vyskočil z okna v 9. patře a utíkal před rodiči

Osmiletý ukrajinský chlapec vyskočil z okna z bytu svých rodičů v devátém patře a podle Daily Mail nezvládl týrání. Chlapec...

Zajímavosti13 hodinami před

Děsivé varování lékařů: nečekaný příznak koronaviru. Projevuje se hlavně u mladých lidí

Mnoho lidí si kvůli COVID-19 začalo stěžovat na parosmii. Co je tohle? Nepříjemná nemoc, kterou by nikdo z nás nechtěl...

Bizardní13 hodinami před

Puberťáci znásilnili svojí spolužačku fixou a nahráli video na internet

Teenageři zveřejnili na sociální sítě fotografie a videa z večírku, kde se školačka stala předmětem sexuálního násilí. Na fotografiích jsou...

Zdraví13 hodinami před

Infarkt se u žen projevuje úplně jinak: 5 zásadních a nečekaných příznaků, které nikdy neignorujte

Sue Palmerová se probudila s těžkou nevolností. Žena začala zvracet, ale zmátla ji obvyklou otravou a šla spát. Její manžel...

Zajímavosti1 dnem před

Velmi nebezpečná nemoc útočí na všechny alarmující rychlostí

Počet lidí trpících lymskou boreliózou se za posledních 12 let čtyřnásobně zvýšil, varuje miliardář John Caudwell. Lymskou boreliózu nelze podceňovat....

Zajímavosti1 dnem před

Děsivé proroctví Baby Vangy, které se naplní ze dne na den!

Vanga, slepá žena, která viděla budoucnost, nás na všechno varovala. Ale byli jsme slepí. 2021 – Čína se stává novou...

Zajímavosti1 dnem před

Ve chvíli kdy spojíte obě ruce a podíváte se, jak jsou řádky uspořádány – vypovídá to o vás víc, než si myslíte!

Zkontrolujte čáry na obou rukou. Musí být rovnoměrně rozmístěny, aby bylo možné posoudit, zda jsou podobně spojeny na levé a...

Oblíbené