Stalo se

10 společností a institucí, které zachraňují náš světPočet ekologických problémů každým rokem narůstá: v Brazílii hoří lesy, na Antarktidě tají ledovce a oceány jsou plné plastů.

Existují však firmy a lidé, kteří se s tím nechtějí smířit a snaží se pomoci naší planetě: staví továrny, které vysávají oxid uhličitý ze vzduchu nebo vymýšlejí nové způsoby, jak získávat čistou energii.

1) McDonald ‘a výroba bionafty.

Dceřiná společnost společnosti McDonald`sv Spojených arabských emirátech a místní společnost Neutral Fuels otevřeli závod na bionaftu, jedno z nejběžnějších biopaliv.

Získávají ho z přípravy smažených brambor a hamburgerů.

2) Ostrovy z odpadu v Japonsku.

V Japonsku se našel přiměřený způsob zpracování a využití průmyslového a domovního odpadu. Tyto umělé ostrovy se vyrábějí z odpadu, který prošel tepelným a mechanickým zpracováním, a následně se slisuje do briket.

Technologie vytváření umělých ostrovů z odpadků se tam úspěšně realizuje již téměř 10 let. Během této doby vyrostl v Tokijském zálivu ostrov, kde se nachází stadion, krásný park, skleníky s rostlinami a muzeum.

3) Vodovod z Portlandu se změní na mini-vodní elektrárnu.

Ve většině velkých a středně velkých měst v kterékoli zemi je centralizovaná dodávka vody. Potrubí s dostatečně velkým průměrem přes sebe převádějí obrovské množství vody, kterou používají obyvatelé.

Energie proudu vody se zároveň nijak nevyužívá, což je třeba napravit, jak říkají zástupci americké společnosti Lucid Energy.

Tato společnost v roce 2015 navrhla orgánům města Portland v Oregonu projekt přeměny vodovodního systému na generátor elektrické energie. Projekt byl nazván Energetický systém LucidPipe.

4) V Indonésii nabízejí možnost zaplatit si jízdné za plastové láhve.

V rámci boje proti plastovým odpadem orgány druhého největšího indonéského města Surabaya vyzvali obyvatele, aby si prostřednictvím plastového odpadu platili cestu na městských autobusech.

Cestující mohou předat plastový odpad do speciálních terminálech nebo jimi zaplatit přímo v autobuse. Dvouhodinová cesta bude stát deset plastových pohárků nebo pět lahví v závislosti na jejich velikosti.

Jeden autobus může nasbírat až 250 kilogramů plastových lahví za den, což je přibližně 7,5 tuny za měsíc.

5) Ve Švýcarsku se otevřela továrnu na zpracování oxidu uhličitého.

První závod na světě byl otevřen v Curychu – shromažďuje oxid uhličitý ze vzduchu na vytváření tepla.

Ventilátory v továrně nasávají vzduch, filtrují CO2 a generované teplo se dodává do skleníků přes podzemní potrubí.

A skleníky nejsou jediným využitím CO2 mohou se také použít na výrobu sycených nápojů nebo pro výrobu paliva.

6) Vědci z Michiganské univerzity objevili způsob, jak přeměnit zkaženou majonézu na zdroj energie.

Všechno to začalo tím, když se studenti začali masivně stěžovat na zvláštní chuť sendvičů, které prodávaly v ICH jídelně. Brzy vyšlo najevo, že chuť použité majonézy se zhoršila kvůli nesprávným skladovacím podmínkám.

Ředitel odpovědný za zásobování Cole Hood se obrátil na místních vědců, kteří navrhli nalít majonézu do zařízení na anaerobní kvašení.

Ukázalo se, že je to skvělé řešení: majonéza bohatá na cukry a tuky je ideálním zdrojem potravin pro mikroorganismy. Výsledkem bylo, že všech 5 000 litrů omáčky se změnilo na elektrickou energii.

7) Po vyčištění pláže v Bombaji se tam začali vracet mořské želvy.

Afroz Shah, právník z Bombaje, dokázal inspirovat tisíce místních obyvatel, aby vyčistili městskou pláž, která byla zahrabaná pod hromadou odpadu.

Během 86 týdnů se dobrovolníkům včetně obyvatel slumů či hvězd Bollywoodu podařilo vyčistit celou pláž. Afroz Shah díky tomu získal titul od OSN “Šampion Země”.

Brzy po vyčištění pláže zde bylo vidět 80 mořských želv, které se neobjevily více než dvě desetiletí. Místní nadšenci odstranili více než 13 000 tun odpadu.

8) Jedlé držáky.

Kruhové plastové držáky, které drží pohromadě balení 4 nebo 6 plechovek nápojů, jsou jedním z největších problémů mořského života: zapletou se do křídel ptáků, škrtí tuleni a deformují pancíře rostoucích mořských želv.

Startup E6PR začal vyrábět takové držáky z materiálu, který je nejen 100% biologicky rozložitelný, ale také hned po tom, jak se objeví v moři, může sloužit jako potrava pro ryby a další živočichy.

9) V Moskvě odpadky vyměňují za lístky do kina nebo muzea.

V rámci projektu Umění pro životní prostředí si obyvatelé Moskvy vyměňují tříděný odpad za lístky do kina, muzea, divadel, ale i na koncerty či výstavy.

Pokud to chcete udělat, musíte dát na zpracování alespoň 1 kg hliníku a 2 kg papíru, skla nebo plastu. Odpadky je možné odevzdat na 10 míst, jejichž adresy jsou zveřejněny na webové stránce projektu.

10) 80% toalet v Hongkongu splachuje mořskou vodou, aby se šetřily zásoby sladké vody.

V Hongkongu je velmi málo zdrojů sladké vody, proto se už 150 let dodává ze sousední provincie Kuang-tung. Na vyřešení problému v 50. letech 20. století Hongkong vybudoval samostatný kanalizační systém, který využívá mořskou vodu.

Šetří to skromné ​​zásoby sladké vody a slaná odpadní voda se považuje za méně toxickou pro mořské organismy jako sladká voda.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Austrálie si prochází hororem. Obyvatelé si už nevědí rady, šokující mor jim ničí životy

V australském státě Nový Jižní Wales se populace již několik měsíců nedokázala vyrovnat s morem myší. Problém neustále roste a otravuje životy lidí. Farmář poskytl agentuře Reuters video, kde každý den několik hodin házel mrtvé hlodavce. Na hlavě jsou vlasy!

Situace se definitivně vymkla z rukou. Ještě jsme nic takového neviděli!

Mor zužující Austrálii

Mor myší v australském státě Nový Jižní Wales je pro místní obyvatele skutečným dramatem. Tisíce hlodavců převzaly sila pro obilí, stodoly a domy. Zvířata ohrožují sklizeň obilí.

Zemědělci se chtějí problému zbavit za každou cenu. Doufají, že od vlády dostanou jakoukoli podporu, protože mor způsobí ztráty plodin. Odborníci tvrdí, že tento počet myší je způsoben silnými dešti ve východní Austrálii, kterým lidé čelí po letech sucha.

Obyvatel s vlastní farmou poblíž města Coonabarabran, asi 500 kilometrů severozápadně od Sydney, musí každý den sbírat stovky mrtvých hlodavců. Pasti umístí na 15 míst, což včetně čištění trvá až několik hodin.

Záznam, který byl online, mluví sám za sebe. Uživatelé internetu si úžasem otírají oči.

Farmář dělá vše pro to, aby chránil nejen svou farmu, ale i svůj domov – mohou se tam objevit i myši. Dveře byly zajištěny speciální gumou, co okna?

„Vůbec neotevíráme okna,“ vysvětluje.

„Jsem vzhůru, protože mám pocit, že je slyším na stěnách nebo na střeše,“ řekl Kodi Brady agentuře Reuters.

Myši se snaží najít teplý úkryt, protože každou minutu se ochladí. Hlodavci se snaží vyrovnat se s podnebím. Nevadí jim sucho a podle agentury Reuters se množí velmi rychle.

Ukázalo se, že nejméně tři obyvatelé kousli myš. Podle společnosti ABC Australia došlo také k jednomu případu vzácného onemocnění způsobeného myší, lymfocytární meningitidě.

Sdílejte tyto šokující informace s ostatními!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Malá dívenka byla okamžitě odvezená do nemocnice s divným otvorem na ruce. Nikdo nevěděl, co se opravdu stalo

Rodiče téměř ztratili svou osmiletou dceru, když ji kousl pavouk, který na ni spadl ze stropu koupelny.

Zranění ruky Abbie Kinnairdové bylo dílem hnědého poustevníka a vypadalo velmi hrozivě. Nikdo z rodiny netušil, že se tito nebezpeční pavouci skrývají v zimě v domech. Po prohlídce bytu byli v dívčině posteli nalezeni další dva pavouci. Pokud by v jejich společnosti usnula, mohlo by to být mnohem horší.

Rodiče pětiletého Bransona Riley Carlisleho z Alabamy v USA zjistili, jak nebezpeční jsou tito pavouci. Chlapce poštípal hnědý poustevník na rameni a zemřel.

Matka Abbie byla znepokojena bezpečností svého druhého dítěte a nahlásila problém týmu pro kontrolu škůdců, když byla dívka v nemocnici.

Zaměstnanci společnosti však neměli dobré zprávy. Jak se ukázalo, v dívčině posteli byli další dva takoví pavouci. Kromě toho bylo v bytě nalezeno několik dalších černých vdov.

Nejprve místo kousnutí zčervenalo a po chvíli se objevil akutní zánět, který měl podobu otevřené rány.

Hayley Kinnaird, 35 let, řekla:

– “Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že …

„Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že náš dům ještě není v bezpečí, a bylo by nejlepší, kdybychom na chvíli našli něco jiného.“ Někteří pavouci mohou číhat týdny, když přijdou do styku s pesticidy, dodal. Skrývají se v oblečení a hračkách! ”

Dívka podstoupila antibiotickou léčbu, která bohužel nepomohla. Stav pokožky se stále nezlepšoval.

Léčba stále nepomohla. Osmiletý chlapec dostal vyrážku a skončil na operačním sále.

Lékaři museli odstranit kousek kůže. Byla provedena transplantace. Vnitřek rány byl opláchnut a infekce se nemohla vyvinout.

Abbieina matka se nechtěla vrátit do domu, kde se tato hrozná událost stala.

Dokonce požádala o pohotovostní byt, ale nebyla šance. Slyšela od městské rady, že mohou jít do útulku s rodinou. Žena na takovém místě nechtěla spát se dvěma dětmi. Mluvčí Colchester Borough Homes vysvětlil, že pomáhají rodinám bez domova pouze v takových případech.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Probudila jsem se a všimla jsem si, že celé moje tělo je pokryto červenými tečkami. Důvod proč se to stalo vás šokuje!

Cindi Avila a její manžel budou mít na Floridě skvělou dovolenou. Slunce, pláž a relaxace. Co víc si přát?

Bohužel se pobyt ženy v hotelu na Bahamách ukázal jako skutečná noční můra. Po několika dnech ležení nad čistou vodou je čas se sbalit a jít domů. Ale to nejhorší bylo stále před ženou. Když se probudila poslední den svého pobytu v tomto ráji na Zemi, byla zoufalá.

Prakticky celé tělo ženy bylo pokryto obrovskými červenými skvrnami. Kromě neatraktivního vzhledu skvrny to hodně bolí.

Po několika týdnech Cindie pokožka získala svůj původní vzhled. O rok později se žena stále bála návratu do stejného hotelu, kde měla tuto nepříjemnou situaci. Samozřejmě se vše široce odráželo. Cindi zažalovala hotel. Na oplátku vedení hotelu nabídlo náhradu nákladů na léčbu. Žena však s touto nabídkou nesouhlasila, protože chce získat větší částku peněz.

Hotelové úřady tvrdí, že tam jsou přísně dodržovány hygienické normy. Ukázalo se však, že několik předchozích cestujících, kteří tam zůstali, mělo podobné problémy jako Cindi.

Žena se nevzdává. Chce, aby co nejvíce lidí vědělo o podmínkách v tomto hotelu, čímž chrání ostatní před situací, která se jí stala.

„Nebuďte lhostejní a předcházejte tomu, aby se takové a podobné situace staly, abyste se ujistili, že se to nestane nikomu jinému,“ řekla CBS Miami.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené