Stalo se

10 společností a institucí, které zachraňují náš světPočet ekologických problémů každým rokem narůstá: v Brazílii hoří lesy, na Antarktidě tají ledovce a oceány jsou plné plastů.

Existují však firmy a lidé, kteří se s tím nechtějí smířit a snaží se pomoci naší planetě: staví továrny, které vysávají oxid uhličitý ze vzduchu nebo vymýšlejí nové způsoby, jak získávat čistou energii.

1) McDonald ‘a výroba bionafty.

Dceřiná společnost společnosti McDonald`sv Spojených arabských emirátech a místní společnost Neutral Fuels otevřeli závod na bionaftu, jedno z nejběžnějších biopaliv.

Získávají ho z přípravy smažených brambor a hamburgerů.

2) Ostrovy z odpadu v Japonsku.

V Japonsku se našel přiměřený způsob zpracování a využití průmyslového a domovního odpadu. Tyto umělé ostrovy se vyrábějí z odpadu, který prošel tepelným a mechanickým zpracováním, a následně se slisuje do briket.

Technologie vytváření umělých ostrovů z odpadků se tam úspěšně realizuje již téměř 10 let. Během této doby vyrostl v Tokijském zálivu ostrov, kde se nachází stadion, krásný park, skleníky s rostlinami a muzeum.

3) Vodovod z Portlandu se změní na mini-vodní elektrárnu.

Ve většině velkých a středně velkých měst v kterékoli zemi je centralizovaná dodávka vody. Potrubí s dostatečně velkým průměrem přes sebe převádějí obrovské množství vody, kterou používají obyvatelé.

Energie proudu vody se zároveň nijak nevyužívá, což je třeba napravit, jak říkají zástupci americké společnosti Lucid Energy.

Tato společnost v roce 2015 navrhla orgánům města Portland v Oregonu projekt přeměny vodovodního systému na generátor elektrické energie. Projekt byl nazván Energetický systém LucidPipe.

4) V Indonésii nabízejí možnost zaplatit si jízdné za plastové láhve.

V rámci boje proti plastovým odpadem orgány druhého největšího indonéského města Surabaya vyzvali obyvatele, aby si prostřednictvím plastového odpadu platili cestu na městských autobusech.

Cestující mohou předat plastový odpad do speciálních terminálech nebo jimi zaplatit přímo v autobuse. Dvouhodinová cesta bude stát deset plastových pohárků nebo pět lahví v závislosti na jejich velikosti.

Jeden autobus může nasbírat až 250 kilogramů plastových lahví za den, což je přibližně 7,5 tuny za měsíc.

5) Ve Švýcarsku se otevřela továrnu na zpracování oxidu uhličitého.

První závod na světě byl otevřen v Curychu – shromažďuje oxid uhličitý ze vzduchu na vytváření tepla.

Ventilátory v továrně nasávají vzduch, filtrují CO2 a generované teplo se dodává do skleníků přes podzemní potrubí.

A skleníky nejsou jediným využitím CO2 mohou se také použít na výrobu sycených nápojů nebo pro výrobu paliva.

6) Vědci z Michiganské univerzity objevili způsob, jak přeměnit zkaženou majonézu na zdroj energie.

Všechno to začalo tím, když se studenti začali masivně stěžovat na zvláštní chuť sendvičů, které prodávaly v ICH jídelně. Brzy vyšlo najevo, že chuť použité majonézy se zhoršila kvůli nesprávným skladovacím podmínkám.

Ředitel odpovědný za zásobování Cole Hood se obrátil na místních vědců, kteří navrhli nalít majonézu do zařízení na anaerobní kvašení.

Ukázalo se, že je to skvělé řešení: majonéza bohatá na cukry a tuky je ideálním zdrojem potravin pro mikroorganismy. Výsledkem bylo, že všech 5 000 litrů omáčky se změnilo na elektrickou energii.

7) Po vyčištění pláže v Bombaji se tam začali vracet mořské želvy.

Afroz Shah, právník z Bombaje, dokázal inspirovat tisíce místních obyvatel, aby vyčistili městskou pláž, která byla zahrabaná pod hromadou odpadu.

Během 86 týdnů se dobrovolníkům včetně obyvatel slumů či hvězd Bollywoodu podařilo vyčistit celou pláž. Afroz Shah díky tomu získal titul od OSN “Šampion Země”.

Brzy po vyčištění pláže zde bylo vidět 80 mořských želv, které se neobjevily více než dvě desetiletí. Místní nadšenci odstranili více než 13 000 tun odpadu.

8) Jedlé držáky.

Kruhové plastové držáky, které drží pohromadě balení 4 nebo 6 plechovek nápojů, jsou jedním z největších problémů mořského života: zapletou se do křídel ptáků, škrtí tuleni a deformují pancíře rostoucích mořských želv.

Startup E6PR začal vyrábět takové držáky z materiálu, který je nejen 100% biologicky rozložitelný, ale také hned po tom, jak se objeví v moři, může sloužit jako potrava pro ryby a další živočichy.

9) V Moskvě odpadky vyměňují za lístky do kina nebo muzea.

V rámci projektu Umění pro životní prostředí si obyvatelé Moskvy vyměňují tříděný odpad za lístky do kina, muzea, divadel, ale i na koncerty či výstavy.

Pokud to chcete udělat, musíte dát na zpracování alespoň 1 kg hliníku a 2 kg papíru, skla nebo plastu. Odpadky je možné odevzdat na 10 míst, jejichž adresy jsou zveřejněny na webové stránce projektu.

10) 80% toalet v Hongkongu splachuje mořskou vodou, aby se šetřily zásoby sladké vody.

V Hongkongu je velmi málo zdrojů sladké vody, proto se už 150 let dodává ze sousední provincie Kuang-tung. Na vyřešení problému v 50. letech 20. století Hongkong vybudoval samostatný kanalizační systém, který využívá mořskou vodu.

Šetří to skromné ​​zásoby sladké vody a slaná odpadní voda se považuje za méně toxickou pro mořské organismy jako sladká voda.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Známá herečka v slzách: Její otce ZABIL koronavirus!

Známá herečka, kterou znají fanoušci po celém světě, skončila před pár hodinami v slzách. Její milovaný otec zemřel v nemocnici po těžkém boji s koronavirus, který dva týdny dokumentovala na sociální síti.

Herečka Sophia Myles (40), kterou znají fanoušci díky účinkování v Underworld, Transformers: Zánik či v populárním seriálu Doctor Who, prožívá obrovský smutek. Její 67-letý otec Peter v sobotu podlehl nebezpečnému koronavirus, který se podle nejnovějších zjištění projevuje i dalším příznakům .

Smutnou novinu oznámila všem na sociální síti Twitter, kde dokumentovala i jeho dvoutýdenní boj s onemocněním: ” RIP Peter Myles. Můj drahý otec zemřel před pár hodinami. Byl to koronavirus, který ho definitivně usmrtil, “napsala zdrceně.

Jen před pár hodinami přitom zveřejnila srdcervoucí fotku otce v nemocnici, který dýchal jen pomocí přístrojů. Peter trpěl Parkinsonovou chorobou a měl i další vážné onemocnění. Stejný osud postihl i 47-letou sestru italského herce, který byl s mrtvou v domě celé tři dny, přičemž své zoufalství zachytil na video .

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Zásadní změna: Lidl a Kaufland přistupují k razantním opatřením!

Je tomu jen pár dní, co obchodní řetězce Kaufland a Lidl přistoupili k zásadním opatřením, které mají v době koronavírusovej krize pomoci především seniorům . Po důchodcích však přistoupili k další změně, která má tentokrát ochránit i pokladníků přímo v prodejnách.

Nejen zdravotníci či policisté, ale i pracovníci v potravinách či drogeriích jsou v těchto dnech vystaveni mimořádnému riziku nákazy koronavirus. Prodavači denně přicházejí do styku se stovkami zákazníků, jejichž musí obsluhovat z bezprostřední blízkosti bez ohledu na to, zda jsou zdraví, nemocní, ochráněni rouškou nebo ne. Právě na tuto skutečnost se rozhodli zareagovat dva obchodní řetězce, přičemž své zaměstnance hodlají ochránit jednoduchou, ale účinnou pomůckou.

Vyjádření společnosti Lidl

” V této náročné situaci zavádíme preventivní opatření, abychom ochránili vás a našich zaměstnanců. V nejbližších dnech proto bude na všech našich více než 1000 pokladnách instalovány ochranné plexisklo, které zabrání přímému kontaktu našich pokladníků se zákazníky. K dodržování bezpečné vzdálenosti v pokladní zóně také pomohou nálepky na zemi, které budou informovat zákazníky o dodržování dostatečného odstupu. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost, ” upozorňuje Lidl zákazníků.

Vyjádření společnosti Kaufland

“Vzhledem k současné situaci se snažíme hledat další řešení, jak bychom mohli více ochránit našich zaměstnanců i vás, našich zákazníků. Proto jsme se rozhodli v průběhu nejbližších dní instalovat ochranné plexiskla na našich pokladnách ve všech 70 provozech. Dbejte prosím na dodržování hygienických opatření. Nosit rouška není hanba a držet odstup znamená držet spolu. DĚKUJEME, ” uvádí řetězec.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Bill Gates předpověděl příchod viru už dávno: Další děsivé PROROCTVÍ!

Pandemie koronavirus Covid-19 zasáhla téměř celý svět, ochromila ekonomiku a ovlivnila každodenní život milionů obyvatel naší planety. Množství lidí tráví uplynulé dny za zdmi svých domovů s obavami z toho, čemu budeme jako lidstvo muset v příštích měsících čelit. Světoznámý miliardář Bill Gates předpověděl příchod pandemie už před pěti lety, přičemž se tehdy zmínil o nepříliš příjemných věcech.

,, Pokud něco v nastávající dekádě zabije více než 10 milionů lidí, s největší pravděpodobností půjde o vysoce nakažlivý virus a ne o válku – ne střely, ale mikroby, ” jeden z nejbohatších lidí země vyslovil ještě v roce 2015.

Odstrašujícím příkladem se stala epidemie eboly, která si vyžádala tisíce obětí, avšak šířící se respirační onemocnění se postupně k tomu číslu stále více přibližuje. Ebola se však naštěstí z Afriky do celého světa nerozšířila.

Podcenění nepřítele si prý vyžádá krutou daň

Bill Gates je přesvědčen o tom, že vlády zemí nejsou na pandemii ani zdaleka připravené tak, jak se léta připravují například na nebezpečí jaderné války. Neviditelný nepřítel v podobě viru se však podle něj stává pro naši civilizaci mnohem větší hrozbou než vojska a zbraně.

Americký podnikatel tvrdil, že v případě příjezdu extrémně infekčního onemocnění nám hrozí nejen četné ztráty na životech, ale také obrovská ekonomická krize, jakou naše generace ještě nezažila. V době, kdy ještě o koronavirus nebyla ani řeč, předpověděl boháč pád celoplošné ekonomiky na absolutní dno. Důvodem hrozivých prognóz má být podle něj právě slabá připravenost a podcenění nepřítele, s jakým krizové štáby většiny zemí předem nepočítali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Celebrity2 dny před

Nejkrásnější holčička ukázala 10 let starou fotografii: Co se stalo s tvářičkou, která ohromila svět?

Svět si zamiloval modelku Thylane Blondeau (17), když měla pouze šest let. V té době se objevila její dnes již...

Zajímavosti2 dny před

Vědci určili ideální věk na porod dítěte. Tento věk je nejdůležitější pro porod zdravého miminka!

Mateřství je největší dar, který můžete v tomto životě získat. Otázkou však je, kdy je nejlepší čas mít děti? Existuje...

Celebrity2 měsíci před

Tragédie! Nečekaná smrt mladé české herečky z filmu Pelíšky!

Český umělecký svět zasáhla smutná zpráva. Až nyní se do médií dostala informace, že začátkem dubna tragicky zahynula herečka, která...

Zajímavosti2 měsíci před

Vláda zrušila ústní maturity: Studenti budou ohodnoceni na základě …

Poté, co vláda České republiky přerušila v rámci bezpečnostních opatření proti pandemii COVID-19 vyučování na všech školách, bylo velkou neznámou,...

Zajímavosti2 měsíci před

Lidé z romské osady toho mají dost: TOTO požadují pro svou rodinu!

Mnohé romské osady jsou momentálně v izolací poté, co byli někteří obyvatelé pozitivní otestování na onemocnění COVID-19. Potraviny a hygienické...

Zajímavosti2 měsíci před

Nejkrásnější holčička světa před třemi lety: Neskutečné, jak vypadá dnes!

V roce 2019 zahraniční portál Daily Mail prohlásil novou dětskou královnu krásy, kterou se stalo 6-leté ruské holčička jménem Anastasia...

Celebrity3 měsíci před

Smutné zprávy: koronavirus ZABIL známou tvář z Českého filmu!

Z české kinematografie dorazili velmi smutné zprávy. Komplikacím v důsledku koronavirus podlehla známá scenáristka, v níž filmu si zahrál Bolek...

Zajímavosti3 měsíci před

Nakažený taxikář koronavirem promluvil: Jste andělé, vzkázal lékařům a zdravotníkům.

Slova o andělech a plné díků! Taxikář (53), který se před více než měsícem nakazil koronavirus a zákeřný virus ho...

Nezařazené3 měsíci před

AKTUÁLNÍ zpráva z České republiky: koronavirus má první oběť!

Z České republiky, kde je momentálně 1 200 pacientů nakažených koronavirus, přišly mimořádně smutné zprávy. Onemocnění si totiž vyžádalo první...

Zajímavosti3 měsíci před

Mohou koronavirus přenášet i psi? Varování lékařky Na TOTO dejte pozor!

Nejeden pejskař se v těchto dnech aktivně zajímá o to, jak to vlastně s potenciálním přenášením koronavirus u domácích zvířat...

Oblíbené