Stalo se

10 společností a institucí, které zachraňují náš světPočet ekologických problémů každým rokem narůstá: v Brazílii hoří lesy, na Antarktidě tají ledovce a oceány jsou plné plastů.

Existují však firmy a lidé, kteří se s tím nechtějí smířit a snaží se pomoci naší planetě: staví továrny, které vysávají oxid uhličitý ze vzduchu nebo vymýšlejí nové způsoby, jak získávat čistou energii.

1) McDonald ‘a výroba bionafty.

Dceřiná společnost společnosti McDonald`sv Spojených arabských emirátech a místní společnost Neutral Fuels otevřeli závod na bionaftu, jedno z nejběžnějších biopaliv.

Získávají ho z přípravy smažených brambor a hamburgerů.

2) Ostrovy z odpadu v Japonsku.

V Japonsku se našel přiměřený způsob zpracování a využití průmyslového a domovního odpadu. Tyto umělé ostrovy se vyrábějí z odpadu, který prošel tepelným a mechanickým zpracováním, a následně se slisuje do briket.

Technologie vytváření umělých ostrovů z odpadků se tam úspěšně realizuje již téměř 10 let. Během této doby vyrostl v Tokijském zálivu ostrov, kde se nachází stadion, krásný park, skleníky s rostlinami a muzeum.

3) Vodovod z Portlandu se změní na mini-vodní elektrárnu.

Ve většině velkých a středně velkých měst v kterékoli zemi je centralizovaná dodávka vody. Potrubí s dostatečně velkým průměrem přes sebe převádějí obrovské množství vody, kterou používají obyvatelé.

Energie proudu vody se zároveň nijak nevyužívá, což je třeba napravit, jak říkají zástupci americké společnosti Lucid Energy.

Tato společnost v roce 2015 navrhla orgánům města Portland v Oregonu projekt přeměny vodovodního systému na generátor elektrické energie. Projekt byl nazván Energetický systém LucidPipe.

4) V Indonésii nabízejí možnost zaplatit si jízdné za plastové láhve.

V rámci boje proti plastovým odpadem orgány druhého největšího indonéského města Surabaya vyzvali obyvatele, aby si prostřednictvím plastového odpadu platili cestu na městských autobusech.

Cestující mohou předat plastový odpad do speciálních terminálech nebo jimi zaplatit přímo v autobuse. Dvouhodinová cesta bude stát deset plastových pohárků nebo pět lahví v závislosti na jejich velikosti.

Jeden autobus může nasbírat až 250 kilogramů plastových lahví za den, což je přibližně 7,5 tuny za měsíc.

5) Ve Švýcarsku se otevřela továrnu na zpracování oxidu uhličitého.

První závod na světě byl otevřen v Curychu – shromažďuje oxid uhličitý ze vzduchu na vytváření tepla.

Ventilátory v továrně nasávají vzduch, filtrují CO2 a generované teplo se dodává do skleníků přes podzemní potrubí.

A skleníky nejsou jediným využitím CO2 mohou se také použít na výrobu sycených nápojů nebo pro výrobu paliva.

6) Vědci z Michiganské univerzity objevili způsob, jak přeměnit zkaženou majonézu na zdroj energie.

Všechno to začalo tím, když se studenti začali masivně stěžovat na zvláštní chuť sendvičů, které prodávaly v ICH jídelně. Brzy vyšlo najevo, že chuť použité majonézy se zhoršila kvůli nesprávným skladovacím podmínkám.

Ředitel odpovědný za zásobování Cole Hood se obrátil na místních vědců, kteří navrhli nalít majonézu do zařízení na anaerobní kvašení.

Ukázalo se, že je to skvělé řešení: majonéza bohatá na cukry a tuky je ideálním zdrojem potravin pro mikroorganismy. Výsledkem bylo, že všech 5 000 litrů omáčky se změnilo na elektrickou energii.

7) Po vyčištění pláže v Bombaji se tam začali vracet mořské želvy.

Afroz Shah, právník z Bombaje, dokázal inspirovat tisíce místních obyvatel, aby vyčistili městskou pláž, která byla zahrabaná pod hromadou odpadu.

Během 86 týdnů se dobrovolníkům včetně obyvatel slumů či hvězd Bollywoodu podařilo vyčistit celou pláž. Afroz Shah díky tomu získal titul od OSN “Šampion Země”.

Brzy po vyčištění pláže zde bylo vidět 80 mořských želv, které se neobjevily více než dvě desetiletí. Místní nadšenci odstranili více než 13 000 tun odpadu.

8) Jedlé držáky.

Kruhové plastové držáky, které drží pohromadě balení 4 nebo 6 plechovek nápojů, jsou jedním z největších problémů mořského života: zapletou se do křídel ptáků, škrtí tuleni a deformují pancíře rostoucích mořských želv.

Startup E6PR začal vyrábět takové držáky z materiálu, který je nejen 100% biologicky rozložitelný, ale také hned po tom, jak se objeví v moři, může sloužit jako potrava pro ryby a další živočichy.

9) V Moskvě odpadky vyměňují za lístky do kina nebo muzea.

V rámci projektu Umění pro životní prostředí si obyvatelé Moskvy vyměňují tříděný odpad za lístky do kina, muzea, divadel, ale i na koncerty či výstavy.

Pokud to chcete udělat, musíte dát na zpracování alespoň 1 kg hliníku a 2 kg papíru, skla nebo plastu. Odpadky je možné odevzdat na 10 míst, jejichž adresy jsou zveřejněny na webové stránce projektu.

10) 80% toalet v Hongkongu splachuje mořskou vodou, aby se šetřily zásoby sladké vody.

V Hongkongu je velmi málo zdrojů sladké vody, proto se už 150 let dodává ze sousední provincie Kuang-tung. Na vyřešení problému v 50. letech 20. století Hongkong vybudoval samostatný kanalizační systém, který využívá mořskou vodu.

Šetří to skromné ​​zásoby sladké vody a slaná odpadní voda se považuje za méně toxickou pro mořské organismy jako sladká voda.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Pejsek je příliš starý a nemocný na to, aby spal v druhém patře. Rodina se každou noc střídá a spí s ním na gauči aby mu bylo líp

Seznamte se s Spikee – 14-letým anglickým kokršpanělem, který se v současnosti zotavuje z druhé mozkové příhody.

Bohužel, kvůli svému věku a zdravotním problémům už Spike není schopen vylézt po schodech na druhé patro a spát při svých majitelích.

Spike je 14-letý anglický kokršpaněl

“Spika jsme si vzali z útulku, když měl 5 let, asi rok po ztrátě našeho psa. Spika si před tím adoptovali již několik rodin, ale nemůžeme pochopit, jak se ho někdo mohl vzdát. Jsme však velmi rádi, že se dostal k nám, ” uvedl majitel.

Ve skutečnosti, pejsek už sám nedokáže vylézt po schodech. Je to o to smutnější, když do nedávná byl vždy zvyklý spát v posteli se svými pány. “Vždycky spal na posteli na patře. Takže když pro něj byly schody příliš nebezpečné, byl to okamžitý přechod na spánek dole na pohovce spolu s ním, ” vysvětluje majitel.

V současnosti se pejsek zotavuje z druhé mozkové příhody a těžko se mu chodí po schodech

Ukázalo se, že po druhé mozkové příhodě nebyl Spike schopen chodit, takže ho rodina musela nosit po domě. Naštěstí je tento psík silný a polepšilo se mu. Nyní, i přesto, že dokáže znovu chodit, stále není dost silný na to, aby vyšel po schodech a spal tam, kde obvykle. V ložnici svých pánů.

Protože Spike už nemůže spát v ložnici svých majitelů, rodina se rozhodla spát s ním každou noc na gauči

“Vždy dělá velký rozruch, když kdokoliv přijde dolů a musí s nim sdílet svůj prostor. No jakmile se k němu přitulí je spokojen. Hlavně ráno po probuzení se rád mazlí. ”

Nastavili také prostředky proto, aby zabránily zraněním

Pouto mezi Spikee a jeho pánem je velmi silné. “Jsou absolutně nerozluční. Můj otec ho volá “stará fazole” a tráví spolu hodně času. Můj otec přinese morku vodu a jídlo na pohovku a ručně ho nakrmí, aby se ujistil, že dostane své léky a nabírá na síle. ”

Jsme velmi rádi, že ho máme v našich životech

Je jasné, že Spikeova rodina ho miluje celým svým srdcem a udělala by vše pro to, aby byl šťastný. “Máme ho moc rádi a jsme velmi rádi, že ho máme v našich životech. Doufejme, že jsme mu vynahradili jeho nepříliš dobrý start do života poskytnutím vší lásky na světě. ”

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Manžel nachytal ženu při činu. Doufala, že ji nikdo nevidí …

Když jsme často sami doma, máme chuť si zazpívat, zatančit, prostě dělat něco, co se před ostatními stydíme. Stačí známá píseň z rádia a hned máme lepší náladu. Není totiž nic lepšího, než se takto uvolnit a odreagovat.

Co na tom, že cenu za zpěv ani za tanec nezískáte, důležité je, že se cítíte jako hvězda a je vám dobře. V následujícím videu uvidíte ženu, kterou natočil její manžel, když si v slušném domácím oblečku tančila při hledání receptu.

Viditelně si to užívala. Dámy, nestyďte se a klidně si zatančete a zazpívejte.

Přece žijeme jen jednou!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Ivana Christová šokuje! Prý našla lék na koronavirus: Stačí smíchat …!

Bývalá misska Ivana Christová (49) k přírodním ženám možná nepatří, sdílí avšak jejich nadšení pro alternativní léčbu. Zázračný nápoj vyvinutý izraelskými šamany nás má ochránit před všemi nemocemi světa včetně koronaviry. Christová ho pije a vy byste měli také. Stačí jen přetrpět neobvyklou chuť.

V době, kdy se svět obrnil proti koronavirus rouškami, rukavicemi a dezinfekcí, vkládá jistá skupina lidí své zdraví do rukou matce Zemi a uchyluje se k nápojům, které každého nezvaného hosta zaručeně vypudí z našeho těla. Do této skupiny patří i Christová.

Na svůj osobní facebookový profil vložila účinný recept ze dvou ingrediencí, jejichž kombinace zřejmě nahradí všechny vakcíny světa.

“Sdílím toto info, protože mi to dává smysl a logiku, snad to pomůže při ochraně nás a našich blízkých. Jdu si udělat nápoj, “připsala k receptu na” zázračný elixír “. Dodala, že v Izraeli, odkud nápoj pochází, zatím nikdo na virové onemocnění COVID-19 nezemřel, protože ho pravidelně užívají.

Statistiky však hovoří jinak – potvrzených úmrtí v zemi Izrael je 71.

A jaké jsou hlavní složky zázračného receptu na posílení imunity a zničení všech virů včetně koronavirus? Citron a bikarbonát , laicky řečeno jedlá soda. Podle Christové to stačí zamíchat a pít jako horký čaj každý den. “Působení citronu s horkou sodou na pečení zabije virus a okamžitě jej odstraní z těla,” pokračuje ve svém tvrzení. Tyto dvě složky mají údajně alkalizovat imunitní systém, který se během noci “stává kyselým a úroveň ochrany klesá.”

Christová čtenáře přesvědčuje, že všichni v Izraeli citron se sodou pijí, je totiž prokázáno, že virus zaručeně zničí. V pokračování své vědecké práce zmiňuje, že pH koronavirus se pohybuje od 5,5 do 8,5. Tvrzení opírá o 30 let starý výzkum.

“Vše, co musíme udělat, abychom porazili koronavirus, je brát více zásaditých potravin, které jsou nad jeho pH,” vysvětluje a přikládá nákupní seznam, na kterém nenajdeme těstoviny, oblíbených v době karantény, ale právě potraviny potřebné k zastavení nemoci. Kromě citronu s pH 9,9 v něm figuruje vápno s 8,2 pH, avokádo s 15,6 pH nebo mandarinky, jejichž pH je rovné maximu koronavirus.

Protože se izraelským receptem řídí celá její rodina, zákonitě by měli i fanoušci. A našlo se dvanáct takových, kteří zázračný lék sdíleli svým přátelům a ti se jim pravděpodobně již opakovaně vysmáli.

V posledních měsících koluje internetem mnoho podobných receptů. Například v Bulharsku se rozmohlo pití vody z uvařeného česneku, která nejen že odporně chutná a koronavirus nezabije, ale dodá dechu dlouhodobý nevábný odér.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Kvízy13 hodinami před

Velký pozor: pokud neovládáte těchto 5 předpisů ježdění měli byste vrátit svůj řidičák!

Na “dnešních” cestách si musíte dávat z ohledně pozor téměř na všechno. I přes uzákonění pravidlům jejich mnoho lidí nedodržuje...

Zajímavosti13 hodinami před

Videokamera zachytila psa, který každou noc sedí u spícího miminka. Důvod proč to dělá vás dojme!

Toto je Berkley – mohutný pes s ještě větším srdcem. Berkley žije s majitelkou Christine Jo Millerovou, jejím manželem a...

Zajímavosti13 hodinami před

Mikrobiolog vyvrátil nesmyslné mýty o vakcíně během několika minut

V momentě, kdy se první vakcíny proti Covid-19 rozšíří po celém světě, bude jednou z klíčových výzev zejména vyvrácení propagandy...

Zajímavosti13 hodinami před

Policista zastavil muže, který vypadal jako jeho mrtvý syn. Pak si všiml, co leží na jeho palubní desce…

Ztráta dítěte je vždy těžká, bez ohledu na to, kolik mělo let a jak se to stalo … Jedno ráno...

Stalo se19 hodinami před

Pejsek je příliš starý a nemocný na to, aby spal v druhém patře. Rodina se každou noc střídá a spí s ním na gauči aby mu bylo líp

Seznamte se s Spikee – 14-letým anglickým kokršpanělem, který se v současnosti zotavuje z druhé mozkové příhody. Bohužel, kvůli svému...

Sport19 hodinami před

Akrobat, který porušuje zákony fyziky! To jste ještě neviděli!

Také patříte k lidem, kteří nedokážou udělat kotrmelec a pokud se io to pokusíte, vypadáte jako malý medvídek, který se...

Zajímavosti20 hodinami před

Nad Slovenskem a Českem přelétalo letadlo s relikvií kristovy krve – má nás ochránit před koronou

Facebookový účet biskupství Nitra uveřejnil příspěvek, ve kterém informoval všechny věřící, že dnes se nad Slovenské nacházelo letadlo, ve kterém...

Zajímavosti20 hodinami před

5-leté holčička ohromilo porotu svým úžasným zpěvem! Toto musíte slyšet

Talent se nemusí vždy spojovat s vysokým věkem a nemusíte mít za sebou mnoho let zdokonalování se v určité činnosti....

Bizardní20 hodinami před

Novodobý trik zlodějů: proč byste neměli sahat po bankovce na čelním skle vašeho automobilu vozidla?

Úřady v americkém státě Maryland přišli do kontaktu s novými triky podvodníků a proto se rozhodli varovat širokou veřejnost, aby...

Zajímavosti20 hodinami před

Před odchodem z domu vložila minci do mrazáku! Tento trik můžete vyzkoušet i vy

Dokonce i z nové chladničky s mrazničkou se dokáže vyklubat nepříjemnost. Mrazák je k nezaplacení a asi bychom si jen...

Oblíbené