Smutek který se v současné chvíli odehrává ve Velké Británii si můžeme stěží představit. Hodně lidí milovalo Alžbětu II a byla také posledním pojítkem toho jak dříve Velká Británie byla opravdu velkolepá, protože vlastnila rozsáhlé území na všech kontinentech.
Tajný plán London Bridge
Bohužel smrt milované královny musela někdy přijít, jelikož nikdo není nesmrtelný.
Proto byl již dříve sestaven plán z názvem London Bridge nebo-li Londýnský most.
Jedná se o dlouhodobě plánovaný plán, který byl spuštěn v okamžiku, kdy zemřela Alžběta II.
1.Kdo se jako první dozvěděl o smrti královny?
Zpráva o královnině smrti se jako první dostala k čelním představitelům Velké Británie. Zpráva se musela poslat, přes utajované linky a to konkrétně k premiérce Lizze Trussové a k několika ministrům Velké Británie.
Těmto jedincům se sdělila šifrovaná zpráva: ,, Londýnský most padl!” A teprve až poté byla o smrti královny informována rodina.
Než se tato zpráva dostala do podvědomí občanů, bylo zapotřebí zavolat tuto smutnou zprávu 15 zahraničním zemím, které jsou součásti Commonwealthu. Mezi tyto země patří například Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Zprávu se museli dozvědět i minulý členové Commonwealthu a to konkrétně dalších 36 zemí.
2. Veřejnost se o úmrtí dozvěděla až po několika hodinách
Výhradní právo na sdělení této nešťastné novinky má pouze Press Association.
Z Buckinghemského paláce vylezl dveřník, který byl oblečen do smutečního obleku a vyvěsil na dveře list o smrti královny.
V ten samý okamžik se list vyvěsil online na oficiální stránky paláce.
3. Co se bude dít nyní ve Velké Británii?
Všechny rádio stanice byly ihned informovány o smrti královny speciálním systémem. Byla jim sdělena povinnost, že musí hrát pouze neutrální nebo smutnou hudbu. Pro všechny stanice platí striktní zákaz hraní veselých písniček.
Stanice již z dřívějška mají pro tuto situaci schválené 2 playlisty, které mohou hrát. Jeden playlist se nazývá mood 2 a ten obsahuje smutnou hudbu a druhý playlist s názvem mood 1 obsahuje ještě smutnější hudbu. Což znamená, že všechny stanice následující dny budou hrát stejné písničky.
V televizním zpravodajstvím nastal zákaz nošení barevného oblečení. Zpravodajští hlasatelé musí nosit pouze černou barvu.
Při oznámení smrti královny, se okamžitě přerušily jakékoliv televizní pořady a přepnuli se na speciální zpravodajskou relaci.
Po oznámení všichni občané Velké Británie končili v práci dříve. Pilotové všech britským aerolinek dostali tuto zprávu a museli ji oznámit i pasažérům letadla.
4. Desetidenní smutek
Dneškem začíná desetidenní smutek. Což znamená, že všechny vlajky budou staženy na půl žerdi. Ve všech kostelech se rozezní zvony a tímto dnem se život ve Velké Británii zastaví.
Druhý den se zavřou veškeré banky a také burzy. Tato situace pravděpodobně pohne i s kurzem libry a ekonomická situace se může propadnout až o miliardy.
Bude se muset změnit i národní hymna, jelikož tam doteď stálo: ,,Bůh ochraňuj královnu” a v nové hymně bude stát: ,, Bůh ochraňuj krále”.
5. Nový král
Princ Charles si musel změnit jméno aby se mohl stát anglickým králem. Zvolil si jméno Charles III.
V Buckinghámském paláci se sejde přes 600 členů královské rady, aby posvětili, že princ Charles bude novým britským králem.
6. Pohřeb Alžběty II
Přímý přenos z pohřbu královny Alžběty II budou s největší pravděpodobností sledovat miliarda lidí.
V ulicích Londýna budou další miliony smutných občanů.
Před palácem se již nyní hromadí květiny, svíčky a také dopisy.