Politika

Andrej Babiš prozradil kdy se můžeme těšit na otevřené restaurace a kina. Rozhodne o tom toto !Opatření, které jsou v tuto chvíli nastaveny se týkají nejvyššího stupně opatření a trvají bohužel velmi dlouho a ještě nějakou dobu potrvají, než se vrátíme k normálnímu životu. Premier chce prodloužit opatření o dalších 30 dní. Zároveň upřesnil, kdy by se mohla opatření uvolnit.

Záleží na tom kolik bude přibývat pacientů v nemocnicích

„Musíme se dostat někam kolem 2 000 pacientů, protože v tomto stavu není možné se rozpadnout,“ uvedl Andrej Babiš ve svém pravidelném videu Chow, lidé na sociálních sítích. “Hlavním ukazatelem je počet hospitalizovaných.” Mluvil jsem o tom s ministrem Blatným. ”

Podle tohoto prohlášení by postupný rozpad mohl začít, až počet hospitalizovaných pacientů s Covid-19 klesne na dva tisíce. To je podmínka, která již umožní relativně standardní provoz nemocnic. Samozřejmě to bude také záviset na vtedajším trendu. Pokud by počet pacientů v krátkodobém horizontu klesl na tento počet, ale například země zahájila čtvrtou vlnu epidemie způsobené agresivnější britskou mutací viru, pravděpodobně by k rozpadu stejně nedošlo. V současné době je hospitalizováno přibližně 6300 pacientů s covidem a tento počet již nějakou dobu pomalu klesá.

Uvolnění by nyní bylo možné, ale bojíme se tohoto

Vláda Andreje Babiša se však neobejde bez prodloužení výjimečného stavu. Poslanci budou znovu hlasovat o tom, jak dlouho budou prodlouženi. Nouzový stav platí v České republice od 5. října a v současné době je schválen do 22. ledna.

Vláda také souhlasí se změnami v protiepidemickém systému PES. „Od úterý předpokládám, že to vláda schválí, rozšíříme maloobchodní segment, tedy papírnictví, obchody s dětským oblečením a obuví, obchody se spodním prádlem,“ řekl Babiš České televizi.

Od čtvrtka Česká republika splňuje kritéria pro přechod do čtvrté etapy PES, což by s sebou přineslo určité uvolnění. Vláda je však ohledně skutečného přechodu spíše skeptická. Veřejně to zatím podporuje pouze ministr průmyslu Karel Havlíček.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Hamáček varuje: Velikonoce nebudou normální toto nás čeká

Opatření, které jsou teď se i v dobrém vývoji budou rozvolňovat velmi pomalu. Jako první by se zrušilo plošné omezení pohybu osobu.

Podle dat, které má resort k dispozici se nám to jeví tak, že za předpokladu, že opatření zaberou tak jak doufáme, by se křivka měla rapidně otočit a klesat.

” Říkám veřejně, že velikonoce v normálním režimu určitě neproběhnou, představa toho, že se všechno otevře a uvolní je v tuto chvíli nereálná .

Důležitá budou čísla na konci března. Když se situace bude jevit tak, že všechno funguje a čísla jdou dolů, tak doufám, že to nikdy nepokazí rychlím uvolňováním opatření.”

Pokračovat ve čtení

Politika

Nová opatření omezí i obchodní řetězce: Hromadně oznamují ZMĚNU!

Obchodní řetězce se v posledních měsících museli vypořádat s nákupními hodinami pro seniory či zákazem prodeje nepotravinářského zboží . Nejnovější jejich ovlivní i přísnější opatření, které vláda schválila v poslední únorový den.

Nejnovější opatření přinesly i zákaz vycházení ve večerních hodinách od 20.00 do 01.00 hodin. Souhrn všech opatření oficiálně platí od dnešního dne (3. března) . Na nová pravidla tak reagují i obchodní řetězce, které jsou nuceny omezit otevírací hodiny svých provozů.

Společnost LIDL bude mít své prodejny od 3. března otevřeno do 20.00 hodiny. Změny nastanou iv prodejnách potravinového řetězce Billa . “Billa bude od středy zkracovat otevírací hodiny do 20:00. v těch prodejnách, které měly běžně otevřené do 21:00 či 22:00. Ostatním prodejnám se otevírací hodiny nemění, ” uvedla mluvčí řetězce Kvetoslava Kirchnerová pro tvnoviny.sk .

Otevírací hodiny plánuje pozměnit i Kaufland av neposlední řadě přistoupí k dočasné změně i společnost Tesco. ,, Milí naši zákazníci, z důvodu vládních opatření jsme upravili otevírací hodiny. Od 3. března jsou všechny naše provozu otevřeno do 20.00 hod, ” uvádí na sociální síti.

Pokračovat ve čtení

Politika

Blatný: Rozvolňovat budeme až se docílí tohoto. V opačném případě budeme přitvrzovat!

Podle toho co říká ministr Jan Blatný by se mohlo stát i to na co všichni tak čekáme a to, že mohlo dojít k většímu rozvolňování.

A to všechno má jednu podmínku, která záleží na tom kolik lidí bude hospitalizováno v nemocnicích s koronavirem. Všechno to i záleží na tom jak budou probíhat 3 týdny v nouzovém stavu. Musí se ale situace radikálně zlepšit v opačném případě se bude zpřísňovat.

V tuto chvíli jsou v nemocnicích hospitalizovány přes 8000 pacientů s koronavirem a čísla se zatím nepohybují směrem dolů.

Konec lockdownu?

“Ve chvíli kdy se situace zlepší a já věřím že se tak stane, tak po třech týdnech by mohla být uvolněná ta nejhorší opatření, jako je pro všechny nepříjemné omezení pohybu mezi okresy. Pozor ale nečekejte nějaké přehnané rozvolňování vše chceme provádět pomalu s opatrností.” Uvedl Blatný

Šéf resortu nevyloučil ani další zpřísnění, k tomu by došlo ve chvíli pokud by se i nadále situace zhoršovala.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti12 hodinami před

Svého manžela znala od dětství, ale přesto před ním skrývala trpké tajemství, které mu nemohla nikdy říct …

S Milanem jsme spolu chodili už od základní školy. Nikdo nevěřil, že nám dětská láska vydrží i v dospělosti a...

Zajímavosti13 hodinami před

POZOR! Každý 10. člověk má po překonání Covid-u dlouhodobé problémy! Mohou trvat i měsíce ….

Zdravotní úřady po celém světě musí věnovat mimořádnou pozornost takzvanému “dlouhému covidu,” uvedla ve čtvrtek (25. 2.) evropská pobočka Světové...

Stalo se13 hodinami před

Žena šla na interrupci. To, co udělal gynekolog, je naprosto šokující!

Příběh ženy, která před sebou měla velmi těžké rozhodnutí. Rada lékaře ji však velmi zaskočila. Žena ale rázem změnila názor...

Video13 hodinami před

Mladá nevěsta se začala během obřadu strašně smát. Když to uvidíte, přijde vám směšné i za ni …

Dokážete si představit důležitější chvíli než skládání manželského slibu? Tento pár měl ale výjimečnou svatbu. Přímo před samotnou slavnostní chvílí...

Stalo se13 hodinami před

Žena si udělala v autě fotku. Následně si všimla děsivé DETAIL!

Teenagerka si udělala Self fotku během jízdy, když si její matka později prohlédla, zhrozila se. Američanka Melissa Kurtz z Floridy...

Stalo se13 hodinami před

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Jak děti jejich spojila vrozená choroba, o 20 let později se z nich stali manželé …

Když se Emili a Cameron setkali jako děti ve čtyřech letech, ani netušili, že z takového setkání v těžkém období...

Nezařazené13 hodinami před

Smrt novorozence: Matka (29) Peťka předávkovala opiátům ?! Synáčkovi píše odkazy …

Ve vazbě skončila 29-letá matka tragicky zesnulého novorozence Peťka z Bojkovice. Pouze 9-denní chlapeček zemřel na předávkování opiátem. Policisté Marii...

Stalo se13 hodinami před

AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Když ji rozřízl, nemohl uvěřit vlastním očím tomu, co našel uvnitř!

Pokud jste vášnivým rybářům, pak pro vás tento příběh bude jako stvořený. V žádném případě se nim ale nenechte zcela...

Zajímavosti13 hodinami před

Vědci odhalili hrozivé důsledky pandemie koronavirus Na toto se v příštích letech připravte!

Autoři studie z Baylor College of Medicine v Houstonu předpokládají, že současná pandemie se v budoucnu odrazí vlnou kardiovaskulárních problémů...

Stalo se13 hodinami před

Policie kompletně uzavřela kvůli demonstracím celé centrum Prahy

Policie kompletně uzavřela Václavské a Staroměstské náměstí v Praze a pouští tam pouze lidi, kteří mají platné povolení podle aktuálních...

Oblíbené