Stalo se

Její dceru znásilnili 4 chlapci ze školy. Po dvou letech se stalo něco ještě horší …Období dospívání je pro mnohé teenagery nelehkou záležitostí. Vaše tělo se mění, neustále se hledáte a názory ostatních si berete příliš k srdci.

Někteří lidé si s radostí vzpomínají na své dospívání, ale mnozí, by nejraději chtěli navždy zapomenout na čas strávený na střední a vysoké škole. Proč? Protože některé děti a dospívající mají mezi sebou nepříliš dobré vztahy a neví ještě brát odpovědnost za své činy.

Rehtaeh Parsons z města Dartmouth (Kanada) měla jen 15 let, když v roce 2011 šla na párty spolu se svou kamarádkou. Bohužel, tato party byla jen začátkem její noční můry, která se nakonec skončila obrovskou tragédií.

V tu noc ji znásilnili 4 spolužáci. Jeden z nich všechno fotografoval a snímky rozeslal po celé škole.

Rehtaeh neměla odvahu ani srdce to okamžitě oznámit své matce. Trvalo pár dní, kdy to už nevydržela as pláčem jí všechno vyprávěla. Matka Leah ji ihned vzala do nemocnice, ale tam jim nijak nepomohly.

Policie se ani neobtěžovala poslechnout všech čtyř spolužáků a neudělala nic pro to, aby našla telefon s inkriminovanými fotografiemi.

O rok později byl případ uzavřen z důvodu nedostatku důkazů.

Mezitím se ze života dívky stalo peklo na zemi. Všichni ji pomlouvali a přezdívali různými nadávkami, dokonce i její přátelé s ak ní obrátili zády.

Kromě skutečnosti, že musela žít se psychickou traumatem, každý den jí připomínal to, co se stalo v ten osudný večer.

Někdy se stalo, že její jiní studenti psali návrhy na sex. Bylo to pro ni strašné, přesto se se všemi silami snažila dál žít.

V rozhovoru pro televizi CBS její matka řekla:

“Nenechali ji na pokoji. Uzamkla se a nechtěla k sobě nikoho pustit. Její vrstevnici ji neustále uráželi … Nemělo to konce. ”

Rehtaeh začala mít obrovské deprese. Nakonec se situace zhoršila natolik, že už neměla chuť dál žít.

Toto napsala na svůj Facebookový profil 3.března 2013:

“Na konci si nebudeme pamatovat na slova našich nepřátel, ale na mlčení našich přátel.”

Dívka spáchalo sebevraždu oběšením. Když její matka otevřela dveře do koupelny, uvědomila si, že je už příliš pozdě.

Utrpěla vážné poranění hlavy a několik dní od příjezdu do nemocnice ji odpojili od přístrojů na umělé udržování funkci těla. Šance na opětovné nabytí vědomí byly nulové.

Policie v důsledku nedostatku důkazu však nikoho neobvinila.

Otec dívky, Glen Canning tvrdí, že jeho dcera zemřela ze zklamání, ne kvůli zesměšňování, ale pro to, že jí nikdo nedokázal pomoci, ať už policie nebo škola.

Opět jsme svědky příběhů o dětech, které jsou šikanovány, ale jejich výkřik o pomoc zůstává i nadále nevyslyšený.

Rodiče dělají vše, co je v jejich silách, ale někdy je zcela zbytečné. Šikanózní děti si nadále chodí do školy a žijí normálním životem, jakoby se nic nestalo.

Je čas na to skončit. Už nechceme slyšet příběhy o tom, jak dítě spáchalo sebevraždu, protože společnost se na něj vykašlala.

Dokonce i v případě, že nepracujete ve škole ani na policii, můžete změnit tento svět k lepšímu.

Věnujte pozornost vašim dětem a jejich problémům. Zeptejte se jich, jak se mají, a staňte se pro ně dobrým vzorem, ať už více nejsme svědky takových otřesných činů.

zdroj: dailymail.comPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Na pláži našli vajíčko. Díky tomuto nálezu jsou z nich dnes milionáři!

Manželé z Británie mají velké štěstí! Při výletu na pláži našli nepříjemně páchnoucí hroudu slizu. Narozdíl od jiných kolemjdoucích se nenechaly zápachem odradit a hmotu si odnesli domů. Jejich důvtipné počínání jim přinese nádherné peníze.

Angela a Gary Williamsovi se procházeli po pláži v britském Lancashire, když je z jejich klidné procházky vyrušil odpudivý zápach.

Po chvilce hledání našli zdroj tohoto nepříjemného zápachu. Obří sliz kouli. Podivná hroudu, která vypadala jako Obito ragbyová míč a páchla jako hnůj a rybí vnitřnosti.

Většina lidí by se od takového smradlavého nálezu držela co nejdále, jenže Williamsovi to zabalili do šátku a odnesli domů. Neuvěříte jaký poklad našli!

Zmínili si totiž, že kdysi četli o ambre, které vzniká v trávicím traktu vorvaně. Vorvaň ho vylučuje spolu s trusem a ten pak plave na hladině obalený jako nějaký páchnoucí chomáč. Pár tušil že se jedná o tzv. ambra, tedy velrybí zvratky, které jsou velmi vyhledávanou a žádanou ingrediencí při výrobě luxusních parfémů.

Hroudu tedy zabalili a odnesli domů. Tam ji zvážili a zjistili, že váží 1,57kg. Její váha je poloviční, než váha ambry, která byla nalezena také v Británii v roce 2013. Tu její nálezci vydražili za těžko uvěřitelné 133 000 liber!

Britský deník Mirror odhadl hodnotu nálezu manželů Williamsových na krásných 56 550 liber.

Tato cena je pouze odhadní a při dražbě se může ještě navýšit. Podle výpovědi manželů sice koule neskutečně zapáchá, ale rádi to přežijí. Díky tomuto voňavému nálezu si budou moci splnit řadu svých snů.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Podmínkou svatebního daru bylo, že se otevře po první hádce. Po 9 letech ho rozbalili a oba plakali

Standardem svatebních darů jsou dnes peníze. Nutno ale říci, že mnozí svatebčané si dají záležet a vymyslí dar, který bude zcela unikátní a netradiční.

Právě takový dostal pár z našeho příběhu. To proto, že podmínkou daného daru bylo to, že ho musí otevřít až po první velké hádce. Když byly drobné neshody, nebyl to důvod k jeho otevření. I když jim vrtalo hlavou, což je dovnitř, ctili slib i odkaz na samotném daru.

Čekali 9 let

Že jde o opravdu ideální pár, to jasně dokládá fakt, jak dlouho na daný dar vlastně čekali. Když se podíváme na datum, tak čekali dlouhých 9 let. To znamená, že první opravdu velká hádka se odehrála až po 9 letech jejich vztahu. Takto dlouho měli dar schovaný a takto dlouho ho měli také neotevřený. Ten, co jim ho dal ani nemohl uvěřit, že se tak dlouho nehádali a že jsou tolik spokojeni.

Často váhali

třeba říci, že i když páru zůstal nerozbalený dar tak dlouho, tak se několik drobných neshod našlo. To je ve vztahu zcela normální. A tak dárek raději nechali být, protože si zároveň říkali, že daná situace ještě není tak špatná.

Jednou to přišlo
Trvalo to 9 let, ale nakonec to přišlo. Pohádali se, několik dní spolu nemluvili a pak následně došlo k tomu, že se usmířili a tak se nakonec rozhodli dárek otevřít.

Jednoduše je zajímalo, co v něm je a jakou to má mít souvislost s tím, že se pohádali. Daný dárek jejich skutečně zaujal, protože něco tak originálního rozhodně nečekali. Bylo jasné, že ho otevírali s napětím, protože nevěděli, proč a jakou má souvislost právě s jejich hádkou.

Dokonce se obávali nejhoršího, že v dárku budou rozvodové papíry, nebo snad poukaz na návštěvu manželské poradny. To se nakonec nevyplnilo, neboť v krabici bylo něco mnohem zajímavější. Jakmile to viděli, tak se oba rozplakaly. Není se čemu divit.

Co bylo v krabici?

Je třeba říci, že v krabici bylo hned několik dárků. Jeden byl určen ženichovi. Jednalo se o lístek, ve kterém byly zabalené peníze. A co bylo na daném lístku napsáno?

Bylo to docela jednoduché. Byl to vzkaz, který mu říkal, že za přiložené peníze má své ženě koupit květiny a také láhev vína.

Další dárek byl určen pro nevěstu. Vypadal totožně. I zde byl lístek s penězi a na něm byl napsán odkaz. Textem bylo, že za přiložené peníze má objednat pizzu, případně jiný pokrm, který mají oba rádi a který si společně snědí.

Dále bylo součástí dárku také několik věcí na relaxační koupel. Tedy svíčky, vonné oleje, ale také pěna. V tu chvíli se na sebe oba podívali a bylo jim zcela jasné, že originálnější dárek ještě nikdy od nikoho nedostali. A dost možná ani nedostanou.

Návod na usmířenou

Hned po tom, co se na daný dárek podívali, jim doslova vyhrkly slzy. Co v něm bylo? Můžeme to považovat jako za něco, jako je návod na usmířenou. Květiny pro ženu, společný relaxační koupel, k tomu láhev vína a také pizza.

Pro dva dokonalá kombinace, která dokáže zaručeně zaujmout každého. Slzy jim vyhrkly jak štěstím, tak i v návalu emocí. A protože ctili odkazy z dárků, tak za peníze skutečně nakoupili co měli a udělali si společný příjemný večer.

Pokud i vy hledáte zajímavý tip na originální dárek na svatbu, nechte se inspirovat. Než dát peníze do obálky, je lepší vymyslet něco, na co budou oba dny, týdny, měsíce nebo i roky čekat.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

MIMOŘÁDNÉ! Video hrůzy: Zřítilo se letadlo, 176 mrtvých! Spekuluje se, že letadlo bylo sestřeleno!

K tragické nehodě dopravního letadla došlo v úterý v Íránu. Všichni lidé na palubě ukrajinského letadla, který se zřítil krátce po startu z letiště v Teheránu, zahynuli, uvedla íránská státní televize.

Na palubě bylo nejméně 176 pasažérů a členů posádky. K nehodě došlo v době napjaté situace mezi Íránem a USA po atentátu na generála Solejmáního, jehož Íránci dnes pohřbili. A v odvetné akci následně vystřelili řadu balistických raket na základny s vojáky USA v Iráku.

Írán zaútočil na americké vojenské základny v Iráku. Terčem útoku se staly letecká základna Ajn al-Asad západně od Bagdádu a základna v Irbílu na severu Iráku. Mluví se o tom, že letadlo mohla zasáhnout balistická střela, ale mluví se i o technických problémech.

Letadlo Boeing 737-800 se zřítilo krátce po startu z letiště Imáma Chomejního v Teheránu.

• Nikdo ze 176 lidí na palubě neštěstí nepřežil.

• Letadlo mířilo do Kyjeva, přepravoval 82 Íránců, 63 Kanaďanů, 11 Ukrajinců (dva cestující a devět členů posádky), 10 Švédů, 4 Afghánci, 3 Němci a 3 Britové.

• Podle íránských úřadů za tragédii mohou technické problémy. Letadlo prošlo technickou zkouškou 6. ledna 2020.

• K tragické nehodě došlo poté, co Íránci odpálili řadu raket na základny s vojáky USA v sousedním Iráku.

Írán zaútočil na americké vojenské základny v Iráku. Terčem útoku se staly letecká základna Ajn al-Asad západně od Bagdádu a základna v Irbílu na severu Iráku. Mluví se o tom, že letadlo mohla zasáhnout balistická střela, ale mluví se io technických problémech.

Vypálených bylo více než deset balistických střel na americké vojenské základny v Iráku. Podle zatím nepotvrzených zpráv se útok možná obešel bez obětí na životech. Ve středu se také v blízkosti mezinárodního teheránského letiště imáma Chomejního zřítilo ukrajinské letadlo se 173 lidmi na palubě.

Podle dosavadních zpráv všichni zahynuli. Zatím není jisté, zda pád letadla souvisí s vypětím situací v zemi. Napětí v Íránu roste od pátku, kdy Spojené státy usmrtili íránského generála Kásima Solejmáního pomocí rakety z dálkově ovládaného drone na letišti v Bagdádu.

Na místo dorazili záchranné složky a policie včetně 22 sanitek, 4 autobusů a helikoptéry. Dosud se podařilo najít jednu černou skříňku a až vyšetřování odhalí, zda byl příčinu havárie stav letadla, palivo nebo povětrnostní podmínky kolem stroje. V médiích se objevilo i strašné video, které zachycuje pád letadla a výbuch. Soustrast rodinám.

Solejmáního nástupce uvedl, že jeho cílem je vytisknout USA z regionu. Prezident USA Donald Trump následně vydal prohlášení, ve kterém Íránce varuje před útoky na amerických vojáků a majetek.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti19 hodinami před

Rodiče nechali dítě se psem. Podívejte se, co našli, když se vrátili!

Skutečnost, že pes je nejlepší přítel člověka víme už od nepaměti. Tyto děti jen dokazují, že takové přátelství jsou opravdu...

Zajímavosti19 hodinami před

Klinická smrt mu odhalila tajemství života: Z tohoto vám přejde mráz po celém těle

Coby Kadima se pro zahraniční média rozhovořil o zážitku, který přežil v roce 1972. Měl jen patnáct let, a když...

Zajímavosti19 hodinami před

Jak ho má velkého? To zjistíte podle měsíce, ve kterém se narodil.

Líbí se vám nějaký muž a přemýšlíte o tom, jaké to s ním asi bude v posteli? Zážitek v posteli...

Kvízy23 hodinami před

6 logických hádanek, které vám nedají spát, dokud je nevyřešíte!

Moderní člověk má dnes k dispozici mnoho různých internetových kvízů, her a dalších způsobů, jak potrápit svůj mozek. Zatímco dříve...

Stalo se1 dnem před

Na pláži našli vajíčko. Díky tomuto nálezu jsou z nich dnes milionáři!

Manželé z Británie mají velké štěstí! Při výletu na pláži našli nepříjemně páchnoucí hroudu slizu. Narozdíl od jiných kolemjdoucích se...

Zajímavosti1 dnem před

Dejte jen na 15 minut nohy do tohoto koupele a jste jako znovuzrození: Sbohem otoky, bolavé nohy a vyspíte se jako miminko!

Moji prarodiče mi tento lázeň na nohy poradili už dávno, ale reálně jsem ho začala využívat až poslední roky. Když...

Zdraví1 dnem před

Zbavte se špatného dechu, zubního kamene a bakterií pomocí jediné látky

Promývání úst olejem, v Ayurveda nazývané také “gunduša” nebo “kavala”, je starověká dentální technika, která čistí zuby a ústní dutinu...

Stalo se1 dnem před

Podmínkou svatebního daru bylo, že se otevře po první hádce. Po 9 letech ho rozbalili a oba plakali

Standardem svatebních darů jsou dnes peníze. Nutno ale říci, že mnozí svatebčané si dají záležet a vymyslí dar, který bude...

Stalo se1 dnem před

MIMOŘÁDNÉ! Video hrůzy: Zřítilo se letadlo, 176 mrtvých! Spekuluje se, že letadlo bylo sestřeleno!

K tragické nehodě dopravního letadla došlo v úterý v Íránu. Všichni lidé na palubě ukrajinského letadla, který se zřítil krátce...

Stalo se2 dny před

Obchodní řetězce mají dobrou zprávu: Tomuto je konečně KONEC!

Ve vánočním spěchu se slovenská vláda rozhodla zpřísnit epidemiologické opatření natolik, že své brány museli zavřít menší obchody a pootvárané...

Oblíbené