Sociální sítě jsou velmi oblíbené a je jen málo lidí, kteří je nevyužívají.
Mají mnoho výhod i nevýhod
Můžete je využít ke komunikaci se svými blízkými nebo ke sledování všemožných novinek ze světa. Všechno má ale své nevýhody a u sociálních sítí toto pravidlo platí dvojnásob. Ne každý přistupuje k sociálním sítím s respektem a nemůže za takovou chybu zaplatit například v nejhorším případě bezpečností svých dětí.
Děti na sociální sítě prostě nepatří a každý rodič by to měl vědět!
Ano, je hezké a dojemné zveřejňovat fotografie svých dětí, ale mohou být také zaměřovačem nebezpečných a zlomyslných lidí. Zveřejňování fotografií a videí dětí je velmi nebezpečné.
V internetovém světě je skutečně mnoho lidí, kteří trpí duševními poruchami a mohou fotografie svých dětí využít jako pomůcku pro své erotické fantazie. Zní vám pojem digitální únos povědomý? Jde o krádeže dětských fotek ze sociálních sítí a jejich následné použití. Například na Instagramu si někteří zakládají profily, fotí cizí děti a prezentují se úplně jinak.
V praxi to vypadá takto
Cizinec krade fotografie vašeho dítěte a vydává je za své. Takový člověk píše o “ukradeném” dítěti, jak je staré, co dělá, jak si hraje, co má rádo atp. Určitě by nebylo příjemné vidět tam své dítě.
Podvodníci se ale nebojí jít dál. Vytvoříte si profil se jménem dítěte nebo jeho fotku rozesíláte na různé portály s názvy jako „Jsem nešťastný sirotek“. Potenciálních adoptivních rodičů je často mnoho.
Nebo si představte, že by taková osoba vytvořila pro dítě profil na sociálních sítích a poté, co dítě prohlásila za své, prohlásila, že je nezvěstné. Nebude to trvat dlouho a brzy to bude obrovský problém a budou hledat vaše dítě. Proto buďte s těmito lidmi opatrní a fotky svých dětí na sociální sítě raději nedávejte. Pokud je chcete sdílet, mějte soukromý profil.