Zdraví

Zregenerovat imunitní systém po chemoterapii dokáže jediná věcJde o terapuetický systém na kompletní obnovu, o kterém se začalo v současnosti hodně mluvit, ale vůbec to není nová věc.

Hlavní důvod, proč tak dobře funguje při obnově imunity je ten, že v podstatě odstraňuje všechny překážky, které za normálních okolností brání hojení.

Pojďme se nyní blíže podívat, co tou věcí je a jak vlastně funguje.

Hladovka jako nepřekonatelný regenerátor imunity
Hladovka je ideálním způsobem na obnovu imunitního systému a léčbu mnoha zdravotních problémů, včetně chronických a autoimunitních onemocnění.

O pozitivních účincích hladovky na tělo se ví už dávno, ale až nyní věda odkrývá její působení na buněčné úrovni.

Jak hladovka tedy funguje?

Během prvních 24 až 48 hodin hladovky se vyčerpají tělesné zásoby glykogenu – čili cukr, který představuje běžné palivo pro buňky.

Na základě toho se v těle spustí několik biochemické mechanismy snažící se ušetřit energii a zároveň dostatečně zásobovat vitální orgány palivem.

No a právě tyto energii šetřící mechanismy mají na tělo několik blahodárné účinky.

Nedávná studie 1 tvrdí, že hladovka podporuje regenerační kapacitu našeho imunitního systému, která může být přínosem hlavně pro onkologických pacientů podstupujících chemoterapii, ale také i pro zdravé lidi.

Předešlý výzkum zase zjistil, že hladovka by mohla ochránit myší před nepříznivými vedlejšími účinky chemoterapie, avšak bez ovlivnění její efektivnosti.

To se nyní prokázalo i na studii 10 pacientů. Ti během chemoterapie drželi hladovku a zaznamenaly přitom nežádoucí účinky v menším počtu a také nižší intenzity ve srovnání s pacienty, kteří hladovku nedržely.

Jak hladovka zregenerovala imunitní buňky u myší

Skupina vědců provedla dlouhou sérii experimentů, které prokázaly snížené poškození DNA, úmrtnost bílých krvinek, buněk kostní dřeně a celkové snížení úmrtnosti na následky chemoterapie.

Co je nejdůležitější, po 4 až 5 cyklech chemoterapie doprovázené hladovkou se četnost bílých krvinek ve skupině hladovějících pacientů vrátil do normálu, přičemž v kontrolní skupině zůstala po chemoterapii tato četnost výrazně pod normálem.

Dokonce, když vědci sledovali četnost bílých krvinek při hladovce, avšak bez podávání chemoterapie, zjistili ještě ohromující výsledky – až 6 násobné zvýšení nově vygenerovaných krvetvorné (HSG) buněk.

HSC jsou buňky produkované kostní dření, které se později mění na všechny ostatní krevní buňky, včetně bílých krvinek důležitých pro imunitu.

Vědci byli takovými dramatickými výsledky skutečně zaskočeni.

Valter Longo, hlavní autor uvedené studie , to shrnul slovy:

“Tělo se během hladovky zbavilo částí, které byly poškozeny nebo staré. Čili těch neefektivních částí.

Pokud zůstanete s těžce poškozeným tělem po chemoterapii nebo v důsledku stárnutí, cykly hladovky dokáží doslova řečeno vygenerovat vám zcela nový imunitní systém. ”

Další fascinující věcí, kterou objevili, bylo, že hlavním faktorem při regeneraci imunity během hladovky byl inzulinový růstový faktor 1 (IGF-1).

Nižší hladiny tohoto faktoru se obecně spojují s nižším rizikem rakoviny a zpomalením stárnutí. Myši, kterým bylo během studie naopak podané extra IFG-1, zaznamenaly nižší nárůst výše zmíněných HSC buněk.

Otázka tedy zní: Funguje to i u lidí?
Při publikování studie se vědci pustili i do zodpovězení této otázky.

Při klinické studii byli pacienti rozděleni do 2 skupin. První držela hladovku 24 hodin a druhá 72 hodin před podáním cyklu chemoterapie. No a předběžné výsledky byly podobné těm, které se zaznamenaly u myší.

Skupina, která hladověla 3 dny před podáním chemoterapie zaznamenala výrazné zlepšení v počtu imunitních buněk a posun k “mladšímu” profilu těchto buněk.

Jak se ukazuje, tímto fascinujícím způsobem je možné výrazně snížit nežádoucí vedlejší účinky chemoterapie.

Hladovka nastartovala regeneraci imunitního systému.

Stalo se tak ze dvou důvodů. Zaprvé, tělo používá glukózu na tvorbu tuku. A zadruhé, došlo k dočasnému snížení počtu bílých krvinek, což zahájili tvorbu nových imunitních buněk.

Jinými slovy:

Když tělo výhledy, systém se snaží ušetřit energii.

No a jedním ze způsobů, jak ušetřit energii, je recyklovat staré imunitní buňky, které již tělu nejsou potřebné a hlavně ty, které jsou poškozeny.

závěr

Z uvedeného pro nás vyplývá důležitá ponaučení a to, že občasná hladovka má výrazné podpůrné účinky na náš imunitní systém. Platí to jak pro zdravých, tak nemocných pacientů podstupujících chemoterapii.

Vytvořením nedostatku energie pomocí několikadenní hladovky dokážeme nastartovat samoregenerační schopnosti naší imunity, kdy se staré imunitní buňky vymění za nové.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Stále více dětí ohrožuje Postcovidový syndrom! Všímejte si těchto PŘÍZNAKŮ, jinak může jít o život!

Objevil se nečekaně a dramaticky může ohrozit zdraví dětí. Postcovidový syndrom může zaútočit na těch nejslabších týdny poté jako onemocnění překonali. Lékaři o něm stále nevědí mnoho, ale na Slovensku se s novými mutacemi koronavirus objevuje stále častěji.

Leonard má dva roky a jako jeden z prvních malých pacientů na Slovensku překonal PIMS. Takto ve zkratce označují lékaři systémové zánětlivé onemocnění, které přichází po překonání Covidu.

,, Zákeřné je to vůči dětem, které mají bezpříznakový průběh. My jsme ani netušili, že měl Covid, protože byl stále s námi, ani jednou nezakašlal ani teplotu neměl. A o měsíc na to, když my jsme měli negativní výsledky, najednou dostal horečky, “říká mladá maminka.

Rodiče ani lékaři netušili, co mu je. Jeho stav se ale velmi rychle zhoršoval a to i v nemocnici.

,, Tento syndrom, když už se rozvine, ví probíhat opravdu dramaticky a může dojít velmi rychle k zásadní změně klinického stavu dítěte. A to se nebavíme o dnech, ale o hodinách, “říká dětská lékařka.

,, Dělali mu různá vyšetření. Na třetí den se mu zhoršil stav, otekly mu očka a zarudlých, vysypal se, začalo ho bolet bříško, “pokračuje maminka.

Toto jsou příznaky, které je třeba si všímat v období čtyř až šesti týdnů po překonání koronavirus. Vysoká teplota, různé kožní změny nebo vyrážky. Všímejte si i oči. Dětí kromě břicha mohou bolet i klouby a svaly.

Na Slovensku jsme od začátku pandemie oficiálně zaznamenali více než 20 případů tohoto syndromu, největší přírůstek lékaři evidují po tom, jak se u nás rozšířila britská mutace koronavirus. Ta je infekčnejšia a zřejmě souvisí is nárůstem těchto případů.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Cítíte se nafouknutý a u sebe? Většinou za tím stojí toxiny a takto se jich zbavíte …

Cítíte se nafouknutý a celkově špatně? Bohužel, všichni dnes žijeme v toxickém prostředí, kde jsme permanentně vystaveni potravinám, které jsou znečištěny chemikáliemi. Proto je toxinům téměř nemožné se vyhnout.

Pro nás to pak znamená, že náš trávicí systém a hlavně játra se mohou snadno přetížit. Jsme sice stavění tak, aby se z nás škodlivé látky neustále vyplavovaly, pokud jich je však příliš, tělo to pak nemusí zvládat a namísto vyplavování se v něm začnou usazovat.

Jaké jsou příznaky, že je vaše tělo plné toxinů?

 • nadýmání
 • svědění a zvýšená citlivost poprsí během menstruace
 • ukládání tuku v okolí břicha
 • nadměrná citlivost
 • podrážděná pokožka a svědění
 • ztuhlost kloubů
 • otoky rukou a nohou
 • problémy s vyprazdňováním (zácpa)
 • občasné bolesti hlavy

Na co si dávat pozor?

 • zpracované potraviny
 • nadměrné pití kávy
 • slazené nápoje
 • přídatné látky v potravinách (barviva, stabilizátory, konzervační látky a podobně)
 • překyselení

Co jíst, abychom se cítili lépe?

 • česnek
 • chia semínka
 • grapefruit
 • červená řepa
 • mrkev
 • zelený čaj
 • listová zelenina
 • jablka (hlavně na žlučník)
 • olivový olej
 • avokádo
 • celozrnné obilniny
 • brukvovité druhy zeleniny (zelí, brokolice, květák, růžičková kapusta)
 • citrony a limetky
 • vlašské ořechy
 • kurkuma

Recept na detoxikační kúru:
ingredience:

 • 1 velký grapefruit nebo 3 citrony
 • 4 polévkové lžíce epsomskej soli (v potravinářské kvalitě)
 • 6 dcl vody
 • 1/2 sklenice panenského olivového oleje
 • jablečný džus

postup:

Před začátkem detoxikační kúry (cca 4-5 dní) pijte hodně jablečného džusu a jezte hodně jablek
4. a 5. den před začátkem kúry pijte 2 dcl jablečného džusu každé 2-3 hodiny.
V den začátku kůry snězte lehké snídani (bez tuku)
14:00 – smíchejte 4 polévkové lžíce epsomskej soli v 6 dcl čisté vody, přelijte do džbánu a dejte do chladničky. Po 14:00 už nic nejezte ani nepijte.
18:00 – vypijte 3/4 roztoku vody a soli
20:00 – vypijte další 3/4 roztoku

21:45 – nalijte 1 dcl olivového oleje do nádoby, vymačkejte šťávu z grapefruitu (nebo 3 citrónů) – cca 1 – 1,5 dcl šťávy z citrusů – smíchejte s olivovým olejem, nádobu uzavřete a protřepejte
22:00 – vypijte směs oleje a citrusové šťávy
po vypití ulehněte na pravý bok, pokuste se usnout
Ráno – další část vody se solí, znovu si na chvíli lehněte
o 2 hodiny později – vypijte zbytek vody se solí
až po 2 hodinách můžete začít jíst
Doporučujeme vstát o 6:00, vypít roztok, další dávku v 8:00 ao 10:00 můžete začít jíst

JE DOBRÉ VYHRADIT SI NA TUTO detoxikační kúru ALESPOŇ 2 DNY a snažit se být v klidu i po psychické stránce. Ta totiž TAKÉ hraje velmi důležitou roli ZEJMÉNA OHLEDNĚ ZAŽÍVÁNÍ.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Toto je největší chyba, která stojí za vaším přibíráním! Teprve když ji odstraníte, můžete zhubnout i 15 kilogramů …

V poslední době je obvyklé si myslet, že všichni musíme pít co nejvíce vody.

Každý lékař vám řekne, že postačuje maximálně 2 litry vody denně. Vše ostatní vytváří pouze další zátěž pro ledviny.

Ale hlavní věcí není ani to, jak pít vodu, ale spíše kdy to udělat. Nejlepší čas na to je z hlediska kardiologů.

Pitím dostatečného množství vody lze předejít několika onemocněním a snadno se také zbavíte toxinů a začnete konečně hubnout.

Viz, kdy je nejvhodnější během dne pít vodu:

1. Vypijte první dvě sklenice vody ihned po probuzení – pomůže to “vypustit” doslova všechny vnitřní orgány.

2. Doporučuje se vypít vždy 1 sklenici vody 30 minut před jídlem. Pomůže to urychlit metabolismus a zlepšit fungování trávicích orgánů jako celku.

3. Vypijte 1 šálek vody před koupelí. Pomůže vám to užívat si a snižovat krevní tlak.

4. 1 šálek vody těsně před spaním umožňuje nejen tvrdší spánek, ale také snižuje zátěž na srdce. Pokud uděláte takový zvyk na každý den, riziko infarktu ve snu se sníží o
95%.

Mimochodem, další výhodou tohoto zvyku je schopnost zabránit křečím nohou v noci.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti11 hodinami před

Svého manžela znala od dětství, ale přesto před ním skrývala trpké tajemství, které mu nemohla nikdy říct …

S Milanem jsme spolu chodili už od základní školy. Nikdo nevěřil, že nám dětská láska vydrží i v dospělosti a...

Zajímavosti11 hodinami před

POZOR! Každý 10. člověk má po překonání Covid-u dlouhodobé problémy! Mohou trvat i měsíce ….

Zdravotní úřady po celém světě musí věnovat mimořádnou pozornost takzvanému “dlouhému covidu,” uvedla ve čtvrtek (25. 2.) evropská pobočka Světové...

Stalo se11 hodinami před

Žena šla na interrupci. To, co udělal gynekolog, je naprosto šokující!

Příběh ženy, která před sebou měla velmi těžké rozhodnutí. Rada lékaře ji však velmi zaskočila. Žena ale rázem změnila názor...

Video11 hodinami před

Mladá nevěsta se začala během obřadu strašně smát. Když to uvidíte, přijde vám směšné i za ni …

Dokážete si představit důležitější chvíli než skládání manželského slibu? Tento pár měl ale výjimečnou svatbu. Přímo před samotnou slavnostní chvílí...

Stalo se11 hodinami před

Žena si udělala v autě fotku. Následně si všimla děsivé DETAIL!

Teenagerka si udělala Self fotku během jízdy, když si její matka později prohlédla, zhrozila se. Američanka Melissa Kurtz z Floridy...

Stalo se12 hodinami před

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Jak děti jejich spojila vrozená choroba, o 20 let později se z nich stali manželé …

Když se Emili a Cameron setkali jako děti ve čtyřech letech, ani netušili, že z takového setkání v těžkém období...

Nezařazené12 hodinami před

Smrt novorozence: Matka (29) Peťka předávkovala opiátům ?! Synáčkovi píše odkazy …

Ve vazbě skončila 29-letá matka tragicky zesnulého novorozence Peťka z Bojkovice. Pouze 9-denní chlapeček zemřel na předávkování opiátem. Policisté Marii...

Stalo se12 hodinami před

AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Když ji rozřízl, nemohl uvěřit vlastním očím tomu, co našel uvnitř!

Pokud jste vášnivým rybářům, pak pro vás tento příběh bude jako stvořený. V žádném případě se nim ale nenechte zcela...

Zajímavosti12 hodinami před

Vědci odhalili hrozivé důsledky pandemie koronavirus Na toto se v příštích letech připravte!

Autoři studie z Baylor College of Medicine v Houstonu předpokládají, že současná pandemie se v budoucnu odrazí vlnou kardiovaskulárních problémů...

Stalo se12 hodinami před

Policie kompletně uzavřela kvůli demonstracím celé centrum Prahy

Policie kompletně uzavřela Václavské a Staroměstské náměstí v Praze a pouští tam pouze lidi, kteří mají platné povolení podle aktuálních...

Oblíbené