Zdraví

Zregenerovat imunitní systém po chemoterapii dokáže jediná věcJde o terapuetický systém na kompletní obnovu, o kterém se začalo v současnosti hodně mluvit, ale vůbec to není nová věc.

Hlavní důvod, proč tak dobře funguje při obnově imunity je ten, že v podstatě odstraňuje všechny překážky, které za normálních okolností brání hojení.

Pojďme se nyní blíže podívat, co tou věcí je a jak vlastně funguje.

Hladovka jako nepřekonatelný regenerátor imunity
Hladovka je ideálním způsobem na obnovu imunitního systému a léčbu mnoha zdravotních problémů, včetně chronických a autoimunitních onemocnění.

O pozitivních účincích hladovky na tělo se ví už dávno, ale až nyní věda odkrývá její působení na buněčné úrovni.

Jak hladovka tedy funguje?

Během prvních 24 až 48 hodin hladovky se vyčerpají tělesné zásoby glykogenu – čili cukr, který představuje běžné palivo pro buňky.

Na základě toho se v těle spustí několik biochemické mechanismy snažící se ušetřit energii a zároveň dostatečně zásobovat vitální orgány palivem.

No a právě tyto energii šetřící mechanismy mají na tělo několik blahodárné účinky.

Nedávná studie 1 tvrdí, že hladovka podporuje regenerační kapacitu našeho imunitního systému, která může být přínosem hlavně pro onkologických pacientů podstupujících chemoterapii, ale také i pro zdravé lidi.

Předešlý výzkum zase zjistil, že hladovka by mohla ochránit myší před nepříznivými vedlejšími účinky chemoterapie, avšak bez ovlivnění její efektivnosti.

To se nyní prokázalo i na studii 10 pacientů. Ti během chemoterapie drželi hladovku a zaznamenaly přitom nežádoucí účinky v menším počtu a také nižší intenzity ve srovnání s pacienty, kteří hladovku nedržely.

Jak hladovka zregenerovala imunitní buňky u myší

Skupina vědců provedla dlouhou sérii experimentů, které prokázaly snížené poškození DNA, úmrtnost bílých krvinek, buněk kostní dřeně a celkové snížení úmrtnosti na následky chemoterapie.

Co je nejdůležitější, po 4 až 5 cyklech chemoterapie doprovázené hladovkou se četnost bílých krvinek ve skupině hladovějících pacientů vrátil do normálu, přičemž v kontrolní skupině zůstala po chemoterapii tato četnost výrazně pod normálem.

Dokonce, když vědci sledovali četnost bílých krvinek při hladovce, avšak bez podávání chemoterapie, zjistili ještě ohromující výsledky – až 6 násobné zvýšení nově vygenerovaných krvetvorné (HSG) buněk.

HSC jsou buňky produkované kostní dření, které se později mění na všechny ostatní krevní buňky, včetně bílých krvinek důležitých pro imunitu.

Vědci byli takovými dramatickými výsledky skutečně zaskočeni.

Valter Longo, hlavní autor uvedené studie , to shrnul slovy:

“Tělo se během hladovky zbavilo částí, které byly poškozeny nebo staré. Čili těch neefektivních částí.

Pokud zůstanete s těžce poškozeným tělem po chemoterapii nebo v důsledku stárnutí, cykly hladovky dokáží doslova řečeno vygenerovat vám zcela nový imunitní systém. ”

Další fascinující věcí, kterou objevili, bylo, že hlavním faktorem při regeneraci imunity během hladovky byl inzulinový růstový faktor 1 (IGF-1).

Nižší hladiny tohoto faktoru se obecně spojují s nižším rizikem rakoviny a zpomalením stárnutí. Myši, kterým bylo během studie naopak podané extra IFG-1, zaznamenaly nižší nárůst výše zmíněných HSC buněk.

Otázka tedy zní: Funguje to i u lidí?
Při publikování studie se vědci pustili i do zodpovězení této otázky.

Při klinické studii byli pacienti rozděleni do 2 skupin. První držela hladovku 24 hodin a druhá 72 hodin před podáním cyklu chemoterapie. No a předběžné výsledky byly podobné těm, které se zaznamenaly u myší.

Skupina, která hladověla 3 dny před podáním chemoterapie zaznamenala výrazné zlepšení v počtu imunitních buněk a posun k “mladšímu” profilu těchto buněk.

Jak se ukazuje, tímto fascinujícím způsobem je možné výrazně snížit nežádoucí vedlejší účinky chemoterapie.

Hladovka nastartovala regeneraci imunitního systému.

Stalo se tak ze dvou důvodů. Zaprvé, tělo používá glukózu na tvorbu tuku. A zadruhé, došlo k dočasnému snížení počtu bílých krvinek, což zahájili tvorbu nových imunitních buněk.

Jinými slovy:

Když tělo výhledy, systém se snaží ušetřit energii.

No a jedním ze způsobů, jak ušetřit energii, je recyklovat staré imunitní buňky, které již tělu nejsou potřebné a hlavně ty, které jsou poškozeny.

závěr

Z uvedeného pro nás vyplývá důležitá ponaučení a to, že občasná hladovka má výrazné podpůrné účinky na náš imunitní systém. Platí to jak pro zdravých, tak nemocných pacientů podstupujících chemoterapii.

Vytvořením nedostatku energie pomocí několikadenní hladovky dokážeme nastartovat samoregenerační schopnosti naší imunity, kdy se staré imunitní buňky vymění za nové.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené