Zajímavosti

Známky toho, že máte rakovinu ale nikdy jste tomu nevěnovali pozornost!Každý z vás ví, jak důležité je sledovat své zdraví. Odborníci připomínají, že existují určité známky, které nám pomohou dozvědět se o vývoji rakoviny v raných fázích. Ne všechny příznaky jednoznačně naznačují vznik rakoviny, ale pokud si všimnete čehokoli z tohoto seznamu, měli byste navštívit svého lékaře.

Existuje více než 200 typů rakoviny, nejčastěji se setkáváme s takovými typy, jako jsou: rakovina prostaty, plic, prsu, vaječníků, močového měchýře, ledvin, slinivky břišní, dělohy nebo kolorektálního karcinomu.

Leukémie a melanom jsou také poměrně časté. Vzhledem k tomu, že tyto druhy rakoviny je obtížné odhalit, je míra přežití poměrně nízká, takže vám navíc řekneme některé příznaky, které byste určitě měli rozpoznat.

Rakovina – příznaky:

Rychle zhubnete s rakovinou jater, která přestává fungovat normálně, plic, prsu. Další hubnutí může vést k rakovině tlustého střeva.

Budete se cítit slabí ve svém těle. Slabost, vyčerpání, dušnost, horečka, přetrvávající infekce – všechny tyto příznaky zaznamenáte. Často jsou spojovány s leukémií nebo rakovinou plic, zvláště pokud máte potíže s dýcháním příliš často.

Bolest na hrudi, přetrvávající kašel jsou příznaky leukémie nebo rakoviny plic. Kromě toho můžete mít pálení žáhy, které je obvykle známkou gastroezofageálního refluxu, ale může být také příznakem rakoviny jícnu.

U rakoviny jsou běžné problémy se střevem a plynatost. Defekace je známkou rakoviny tlustého střeva a nadýmání může znamenat, že máte rakovinu vaječníků. Pocit pálení při polykání je nejčastěji signálem o přítomnosti rakoviny hrdla nebo jícnu.

Žloutenka. Oči a kůže začnou žloutnout. To naznačuje problém s rakovinou žlučníku nebo pankreatu.

Jakýkoli podivný otok nebo otok jsou známkou toho, že byste určitě měli navštívit lékaře.

Pokud se v oblasti podpaží objeví otok, může to znamenat rakovinu prsu. Jakákoli hmota na těle, která nezmizí do 3 týdnů, by měla být vyšetřena příslušným lékařem. Totéž je třeba udělat, pokud máte na kůži krtky nebo skvrny.

Pokud máte rakovinu kůže, plic nebo jater, pak to naznačují vaše nehty. Začnou se na nich objevovat tmavé skvrny, prsty budou bledé, téměř bílé. Bolest v břiše nebo obecně v pánevní oblasti, která trvá déle než měsíc, může naznačovat rakovinu vaječníků nebo varlat. V každém případě byste se měli poradit s lékařem.

Krev při močení je známkou vážných zdravotních problémů, což naznačuje infekci močových cest, která může být důsledkem rakoviny ledvin nebo močového měchýře.

Pokud máte menopauzu, ale pravidelně sledujete krev, může to sloužit jako signál pro rakovinu endometria. Pokud je ve stolici vidět krev, je to známka kolorektálního karcinomu. A konečně, zvracení nebo kašel jsou příznaky rakoviny žaludku, jícnu nebo plic, zatímco silné krvácení je známkou leukémie.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené