Zajímavosti

Zkoumáme pod mikroskopem Coca-Colu: Hrozné fakta, nynější složení a něco mnohem horší!Pít či nepít Coca-Colu – otázka, kterou se zabývají všichni zodpovědní rodiče, kteří se starají o zdraví svých dětí. Složení tohoto nápoje vyvolává pochybnosti u spotřebitelů po celém světě.

V roce 2006 začal první soudní proces v Turecku. Namísto kofeinu, karamelu, oxidu uhličitého a cukru používá výrobce tekutinu získanou z hmyzu cochineal.

Cochineal je hmyz, který žije v Mexiku a na Kanárských ostrovech. Tam pro něj připravují pole, na kterých tento hmyz saje šťávu. Pak se tento hmyz sbírá, vybírají se samičky a zpracovávají se na pigment zvaný karmín. Karmín zbarvuje nápoj do barvy této značky.

A z názvu hmyzu pochází i první slovo názvu tohoto produktu – Coca.

Co znamená slovo Cola, lze pochopit z vyprávění člověka, který pracoval v továrně na Coca-Colu 23 let. Hlavní surovinou oblíbeného nápoje jsou kořeny lékořice, které mají velmi rady myši. Zaměstnanci společnosti nemohou fyzicky třídit tuny kořenů nasbíraných bagrem a lisují je spolu s savci. Srst, kosti i tlapky se odstraňují až po ukončení tohoto procesu

Tmavá barva nápoje maskuje přítomnost krve a žaludečního obsahu myší v tekutině. Výrobek je samozřejmě dezinfikován pomocí škodlivých chemických sloučenin. Během dlouhých let práce zaměstnanec, který tyto skutečnosti uvedl, nikdy tento nápoj nepil.

Vědci (z Washingtonu) rozložily jednu z ingrediancí Coly na komponenty:

Karamel – je chemická směs cukru, amoniaku a sulfidů, které se získávají za vysokého tlaku a vysoké teploty. Používání této náhrady cukru může vyvolat onemocnění jater, plic, štítné žlázy a / nebo leukémii.
Soda se vyrábí za přítomnosti amoniaku, který je základem tajné přísady s kódovým označením “7 x”
karmínem není certifikován, což je důvod, proč se Coca-Cola nevyrábí v řadě rozvinutých zemí.

Reakce organismu na Coca-Colu:

Za 10 minut – Tělo dostane šok v podobě 10 čajových lžiček cukru, které tvoří denní normu. Nevyvolává zvracení, protože tomu brání kyselina fosforečná, která je také součástí.

Za 20 minut- Následuje zvýšení hladiny inzulínu v krvi. Vaše játra mění cukr na tuk.

Za 40 minut – Zorničky se rozšiřují, protože jste dostali ohromné množství kofeinu. Tlak se zvyšuje, protože játra zvyšují uvolňování cukru do krve. Současně jsou blokovány adenosinové receptory a mizí ospalost.

Za 45 minut – Zvyšuje se produkce hormonu dopaminu, který stimuluje centrum rozkoše v mozku. Přibližně na tomto principu působí heroin.

Za 60 minut – Zrychluje metabolismus a zvyšuje se vylučování vápníku (močí).

Za 70-80 minut – Močí se vylučuje vápník, zinek, hořčík, sodík, voda a elektrolyt.

Za 90 minut – Veškerá voda obsažená v nápoji se vylučuje močí a člověk se stává podrážděný nebo pasivní.

Ve složení Coly je také kyselina ortofosforečná. Hodnota pH této účinné složky je 2,8, proto se při přepravě koncentrátu používají speciální vozy na převoz vysoce korozivních materiálů.

Škodlivé látky v Coca-Cole:

Aqua carbonated – soda, stimuluje žaludeční sekreci a zvyšuje kyselost žaludečních šťáv. Vyvolává zvýšené nadýmání.
E952 Kyselina cyklamové. Cyklamát je náhradou cukru, syntetický materiál, který je více než 200-krát sladší než skutečný výrobek. Karcinogen vyvolávající rakovinu.
E150d Amoniak-sulfitový proces – toto barvivo je cukr přepálený při vysokých teplotách, často s přídavkem chemických činidel.

E950 Acesulfam draselný – nevhodný pro děti a těhotné ženy. Obsahuje dimethylether (zhoršuje funkci srdce) a kyselinu aspargovou (vyvolává a podněcuje závislost).

E951Aspartam – v teplé sodě se aspartam přeměňuje na formaldehyd, nebezpečný karcinogen, který může vyvolávat bolesti hlavy, nevolnosti, bušení srdce, záchvaty, úzkost nebo vyprovokovat nádor. Syntetický cukr je chemicky nestabilní a může se rozložit na methanol (5 ml může přivodit smrt optického nervu) a fenylalanin.
338 Kyselina ortofosforečná – je vznětlivá a výbušná. Může dráždit oči nebo pokožku. Brání vstřebávání železa a vápníku v těle, což vede ke zhoršení vlastností kostní tkáně.

Е211 Benzoát sodný – je to expektorans používaný ke konzervaci potravin jako baktericidní a / nebo protiplísňová látka. Lékaři ho zakazují osobám trpícím astmatem nebo citlivým na aspirin. Poškozuje lidskou DNA, což potvrzují vědci na Sheffieldské univerzitě (Anglie).

Coca-Cola je tedy opravdu výbušná směs, která může vést až ke změně nálady. Je však na vás, abyste správně rozhodli, co se k vám blíží v osvětlených kamionech – sváteční pocit nebo zdravotní problémy.

Co si o tom myslíte vy? Napište to do komentářů a ukažte příspěvek všem svým přátelům!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené