Zajímavosti

Zdravotní sestra už nevydržela déle mlčet! Těchto 5 věcí říkají lidé před smrtí, její svědectví trhá srdceŘíká se, že na světě je jen jedna spravedlnost, která spočívá v tom, že nikdo z nás neví, kdy mu vyprší čas. Přestože zastáváme různé životní filozofie, vyznáváme odlišné náboženství a máme o životě různé představy, tváří v tvář smrti všichni přehodnocujeme svůj život. Na smrtelné posteli se tak stírají všechny rozdíly. Mizí vysokoškolské tituly, různé hodnosti a postavení.

Pokud jsme mladí, zdraví a plní sil, zřídka něčeho litujeme. Však budeme mít dostatek času, abychom věci napravili. Ale co když ne?

Bronnie Ware, se rozhodla změnit dlouholeté zaměstnání, které ji nenaplňují a začala se věnovat péči o nemocné lidi, kteří už neměli šanci na uzdravení.

Každý den byla ve styku s pacienty, kteří svůj život už přežili. Naslúchala jejich příběhem a životních příhodách. Došla k několika zaujímavným postřehem a podělila se o ně na svém blogu. Mluví o 5 nejčastějších věcech, které litovali její pacienti.

Bronnie Ware, australská sestřička, která několik let pracovala v nemocnici, ve své knize The Top Five Regrets of the Dying (Pět věcí litovaných před smrtí) tvrdí, že lidé na smrtelné posteli ani nepomyslí na sex či kariéru. Protože když se čas blíží ke konci, vyplouvají na povrch mnohem důležitější hodnoty.

Jaké to jsou?

1. Nenašli v sobě odvahu chytit život do vlastních rukou

Mnoho lidí touží po změně no sami nemají odvahu ani chuť se změnit. Proto žijí svůj život na základě předem určených šablon. Psycholožka Sean Hannah však tvrdí, že odvahu můžeme v sobě vypěstovat. Třeba začít od malých kroků. Říci životu ano a uvědomit si vlastní hodnotu. Na to, abyste začali žít svůj život a ne životy ostatních není nikdy pozdě.

2. Práci věnovali až příliš mnoho času

Všichni potřebujeme z něčeho žít a platit účty. Práce a nekonečné nahánění se za penězi by se však neměly stát prioritou. Několik studie zjistily, že materiální věci nás neudělají šťastnými. Pocit štěstí najdeme buď v sobě, nebo v interakci s blízkými lidmi. Ti, kteří udělali z práce jediný smysl života, nejednou umírají osamělí a nešťastní.

3. Neřekli blízkým, jak moc je milují

Někdy je velmi těžké vyjádřit své city naplno. Zejména, pokud nás to neučili naši rodiče. Kdysi se o citech příliš nehovořilo. Bralo se to jako zbytečnost, případně projev slabosti, kterou si lidé nemohli dovolit.

Profesor Kory Floyd z americké Státní univerzity v Arizoně však tvrdí, že vyjadřování lásky je klíčové nejen pro růst naší osobnosti, ale i pro zdraví. Naši blízcí mají právo vědět, že jejich nevnímáme jako samozřejmost. Podle Bronnie mnozí lidé na smrtelné posteli litují, že svým milovaným nevěděli říci, že je skutečně milují. A právě to mezi nimi vytvořilo obrovskou propast.

4. Zapomněli na své přátele

Nejen rodina, ale i přátelé hrají v našem životě důležitou roli. Doktor William J. Chopik dokonce tvrdí, že nejednou dlouhodobé a stabilní přátelství mohou být pro nás cennější, než rodinné vztahy.

Pokud máte u sebe přátele, kteří při vás stáli v dobrém i zlém, víte si určitě vážit cennost takového přátelství. To, jak je důležité samotné přátelství, si dobře uvědomují i ​​lidé na smrtelné posteli. Litují, že vytesnili ze svého života skutečných přátel. Proto nedělejme stejnou chybu.

5. Zapoměli jednoduše žít

Lidé na smrtelné posteli často litují to, že zapomněli na to nejdůležitější. Na to, jak důležité je skutečně žít a pěstovat vnitřní štěstí. Najít a rozvíjet v sobě ten pocit, který není výsledkem nějaké náhody, ale vnitřního rozhodnutí. Umírající lidé nejednou litují to, že hodně energie a pozornosti věnovali nepodstatným hádkám a banality. I věda už dokázala, že štěstí je věcí volby. Proto je důležité stanovit si ho za hlavní životní prioritu.

Téma umírání rozhodně není jednoduchá. Nicméně pokud víme, co lidé tváří v tvář smrti nejvíce litují, máme šanci změnit svůj vlastní žebříček hodnot. Můžeme se poučit z jejich chyb. A žít autenticky. Ještě dokud není pozdě.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené