Zajímavosti

Zahrádkář mi poradil, abych do každého květináče nasypala trochu tohoto koření z kuchyně: Účinek je úžasný!Pro odpůrců chemikálií koupených v obchodě může být skořice skutečnou spásou. Málokdo ví, že toto voňavé koření je nesmírně užitečné i pro pokojové rostliny.

Mletá skořice: má antiseptické vlastnosti; pomáhá zlepšovat metabolismus; chrání před parazity a škůdci; zvyšuje obranyschopnost těla; stimuluje rozvoj a růst. Stejně jako v lidském těle dokáže skořice způsobit zázračné věci iv květináčích vašich pokojových rostlin.

Použití skořice na pokojové rostliny

1. Pokojové rostliny jsou citlivější ve srovnání s rostlinami pěstovanými v přírodním prostředí. Pokud jim dáte správnou výživu (stačí jen jednou za čas), odvděčí se vám krásou a

2. Jednou za měsíc stačí přidat čajovou lžičku skořicového prášku na půdu v nádobě (objem 1,5 – 2 litry) a poté zavlažit jako obvykle. Pokojová rostlina nebude náchylná na infekční a plísňové choroby.

3. Oslabené rostliny, které těžko přežili zazimování, mohou krmit nanesením roztoku po obvodu květináče (opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů) – vždy stačí malé množství roztoku. Pro tento účel se lžíce skořicového prášku rozpustí v litru teplé vody a nechá se vyluhovat den na slunci .

4. Při přesazování není na škodu pokropit kořeny rostlin skořicovým práškem a do půdy přidat dvě polévkové lžičky skořice.

Skořice je přírodní fungicid

Lahodná aroma skořice , která u lidí vyvolává příjemné pocity, dokáže odehnat mravenci, mušky a mšice. Pokud posypete půdu okolo rostlin, hmyz jejich obejde.

Látky, které skořice obsahuje, ničí původců hub na pokojových rostlinách . Pokud si všimnete stopy houby nebo plísně na rostlině, vyměňte půdu v květináči a posypte novou půdu skořicí. Také poprašte části rostlin, na kterých se patogen vyskytl. Stejným způsobem můžete ošetřit půdu na zahradě nebo ve skleníku. Skořice zastaví růst a množení hub.

Semínka a sazenice v bezpečí

Často se stává, že semena nebo sazenice doslova napadají plísně. Pokud při výsevu do výsadbové drážky a do jamky při výsadbě sazenice přidáte trochu prášku, můžete své rostliny účinně ochránit a posílit.

Jako kořenový stimulant

Prášek může pomoci při zakořenění řízků. Pokud se rozhodnete použít odřezky rostlin na zakořenění a není po ruce žádný kořenový stimulátor, posypte mokré odřezky skořicí a odřezky vložte do země. Zakořenění je zajištěno, protože skořice má silný stimulační účinek.

Pokud chcete vysadit sazenice a vyhnout se problémům s jejich přežitím, připravte silný stimulátor růstu rostlin.

Budete potřebovat: 4 tablety kyseliny acetylsalicylové (aspirin); 2 polévkové lžíce mleté skořice; litr odstáté vody.

– rozemelte aspirin, přidejte koření, naplňte vodou, promíchejte a nechte trvat přes noc.
– Ráno vložte řízky do připravené infuze na 1,5 – 2 hodiny a zasaďte jako obvykle.
– Pokud máte sazenice s otevřeným kořenovým systémem, namočte kořeny v roztoku aspirinové skořice na dvě hodiny před výsadbou.
– Pokud jsou sazenice v samostatných nádobách, pak pro každou rostlinu jednu a půl hodiny před výsadbou nalijte 2 až 3 polévkové lžíce infuze pod kořen.
– Zbývající produkt nalijte na zahradní lůžko.

Skořice na ošetření poškození rostlin

Při prořezávání, stříhání nebo ničení plevelů na zahradě nebo při přesazování a prořezávání pokojových rostlin mohou být pěstovány rostliny náhodně poškozené. Stačí na tyto poškození nasypat skořici. Nejenže neumožňuje rozvoj patogenů v ráně, ale také stimuluje hojení tkání.

Pokud rozprášíme mletou skořici na povrchu půdy v květináčích, skleníku a volné zahradě, nejen ochráníte vaše rostliny před chorobami, ale její jemná aroma odstraňuje nechtěný hmyz.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále se snižující sebevědomí babičky trápilo celou rodinu, a tak se jednoho dne její členové rozhodli jednoduše jednat. S nápadem dopřát babičce kompletní změnu účesu přišla vnučka a způsob, jakým to udělala, nakonec přiměl paní Johnsenovou znovu uvěřit, že je krásná. Když viděla tu změnu v zrcadle, nedokázala se v něm poznat a oněměla úžasem.

Krása a ženy v pokročilém věku

S narůstajícím věkem dochází zejména u žen k úbytku sebevědomí, zejména s ohledem na vzhled. Vlivem fyziologických změn se nápadně mění zejména tělesná konstituce. Mnoho žen tak přestane o svůj zevnějšek dbát a smíří se s tím, že jejich bývalá krása je již nenávratně pryč. Ve skutečnosti se však nikam neztrácí, jak také dokazuje případ Mary Johnsenovej. Právě ona je tím správným důkazem, že vnitřní i venkovní krása zůstávají s člověkem po celý život, jen je o ně zkrátka potřeba starat.

Aby svou babičku přesvědčila, že je stále krásná, rozhodla se vnučka Mary Johnsenové přihlásit ji do velmi populárního programu Christophera Hopkinse, který je zaměřen právě na transformaci vzhledu, Hopkins dosahuje neuvěřitelných výsledků při používání běžných kosmetických a kadeřnických procedur díky důvtipu a instinktu, prostřednictvím kterých dokáže dobře odhadnout, jakým způsobem lze u konkrétního člověka zkombinovat účes a make-up tak, aby vypadal dokonale.

Výsledek přeměny byl neuvěřitelný

Mary se o plánu své vnučky dozvěděla až na poslední chvíli, takže z celého procesu nebyla nervózní, jen velmi překvapená. Poté, co vizážista dokončil svou práci, při které jí vytvořil zcela nový moderní účes doplněný vkusným líčením. Když se Mary pak uviděla v zrcadle, nemohla se poznat – z odrazu se na ni díval úplně nový člověk. Na příkladu Mary můžete vidět, že krásnou může být žena jakéhokoliv věku, je potřeba o sebe jen starat vhodným způsobem, a hlavně věřit sama sobě.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení …

Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na ukončení vysokoškolského vzdělání.

Vzala si totiž šaty, které jí babička věnovala, když byla ještě malá.

To, jak to její princezny slušelo, ji dohnalo v momentě k slzám.

Opravdu překrásné chvíle …

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Co se stane s ženským tělem, když je týden bez pohlavního styku

Průměrný člověk měl ve svém životě sex 7 778krát. Ať už je to hodně nebo málo, faktem je, že jednoho dne studna vyschne i pro lidi s obrovským libidem. Ale i mladí lidé mohou přežít život bez sexu, ať už se rozhodnou dobrovolně, nebo jsou v současné době nezadaní a nechtějí svůj sexuální život řešit sexem na jednu noc. Zajímá vás, co se děje s vaším tělem, když je mimo sex?

1. Ztratíte sexuální apetit

Zdá se, že heslo platí pro lidské libido, použijte jej, jinak o něj přijdete. „Někteří lidé, kteří se na chvíli vzdají sexu, jsou najednou pomalejší, méně vitální a ztrácejí chuť na sex,“ uvedla sexuální terapeutka Sari Cooper.

Pak je tu druhá skupina lidí, kteří naopak během sexuální abstinence zvyšují svoji touhu po sexu.

2. Oslabené vaginální stěny

To platí zejména pro ženy, které jsou na pokraji menopauzy. „Ve stáří už není sex tak pravidelný, což vede k oslabení vaginálních stěn. A pokud jde o sex, je to často bolestivé,“ vysvětlil terapeut.

3. Ztráta vlhkosti

To platí i pro většinu starších žen. Po dlouhé přestávce od sexu může mít žena potíže při styku. Způsobuje nedostatek hormonů estrogen.

„Pokud si vezmete takový nikl 20 nebo 30, je jasné, že bude mít dostatek estrogenu, aby udržel tkáň zdravou, vláčnou a mazací, i když nebude mít sex. Ale pro takovou 60letou ženu,“ říká doktorka Lauren Streicherová.

Aby se zmírnily příznaky nedostatku sexu a stárnutí, lékař doporučuje následující: „Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud ji ženy pravidelně užívají. Pomohou také erotické knihy a videa. ”

4. Více bolesti během menstruace

Může se to zdát kontraproduktivní, ale sex během období skutečně zmírňuje menstruační křeče. “Děloha je o svalech a orgasmus způsobuje rychlejší vylučování krve, což zmírňuje menstruační křeče. Může také zvýšit sekreci endorfinu, což také pomáhá,” vysvětlil Dr. Strings.

Zdroj. Somzena

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví45 minutami před

Toto je jediný osvědčený domácí recept, který zabírá na ustupující dásně. Takto si pomůžete …

Jak bylo zmíněno, hlavním pomocníkem je kombinace šalvěje a také hřebíčku. K tomu ale přidejte i kousek česneku a dále...

Zajímavosti53 minutami před

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále...

Humor1 hodinou před

VTIP DNE: Starý pár usíná v posteli a babička řekne …

Starý pár usíná v posteli a babička řekne: “Dědeček, pamatuješ se jako si mě kdysi když jsme usínali chytil za...

Zdraví1 hodinou před

První 4 příznaky rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují: TOTO nikdy neberte na lehkou váhu!

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny...

Politika1 hodinou před

O víkendu budou restaurace otevřeny, čekají co nejvíce hostů. Jak je možné, že tak rychle otevřou ?

Většina lidí už plné zuby dlouho trvajících opatření a tak se rozhodli revoltovat a neuposlechnout nařízení vlády. Nařízená opatření likvidují...

Zdraví2 hodinami před

Mocnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem …

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších květinek, jaká zřejmě existuje. Roste doslova všude, jsou její plné louky i trávníky na...

Zdraví2 hodinami před

7 příznaků toho, že můžete mít v těle tasemnici. Toto by měl znát každý!

V první řadě je třeba zdůraznit, že při rozšíření výskytu tasemnice hrají hygienické poměry jen nepatrnou roli. Je důležité to...

Zajímavosti22 hodinami před

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení … Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na...

Zdraví22 hodinami před

Toto prozradí tvar vaší stolice o vašem zdraví! Dokáže odhalit i závažné nemoci

Trávicí trakt obsahuje více bakteriálních buněk, jako zbytek našeho těla. V důsledku toho je důležité, aby naše střeva fungovaly dobře...

Zdraví22 hodinami před

Měsíc před mrtvicí vám tělo vyšle tyto varovné signály. Neignorujte je!

Experti se shodují na tom, že tělo vám pošle varovné příznaky – měsíc před mrtvicí. Znamená to, že byste měli...

Oblíbené