Zajímavosti

Zahrádkář mi poradil, abych do každého květináče nasypala trochu tohoto koření z kuchyně: Účinek je úžasný!Pro odpůrců chemikálií koupených v obchodě může být skořice skutečnou spásou. Málokdo ví, že toto voňavé koření je nesmírně užitečné i pro pokojové rostliny.

Mletá skořice: má antiseptické vlastnosti; pomáhá zlepšovat metabolismus; chrání před parazity a škůdci; zvyšuje obranyschopnost těla; stimuluje rozvoj a růst. Stejně jako v lidském těle dokáže skořice způsobit zázračné věci iv květináčích vašich pokojových rostlin.

Použití skořice na pokojové rostliny

1. Pokojové rostliny jsou citlivější ve srovnání s rostlinami pěstovanými v přírodním prostředí. Pokud jim dáte správnou výživu (stačí jen jednou za čas), odvděčí se vám krásou a

2. Jednou za měsíc stačí přidat čajovou lžičku skořicového prášku na půdu v nádobě (objem 1,5 – 2 litry) a poté zavlažit jako obvykle. Pokojová rostlina nebude náchylná na infekční a plísňové choroby.

3. Oslabené rostliny, které těžko přežili zazimování, mohou krmit nanesením roztoku po obvodu květináče (opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů) – vždy stačí malé množství roztoku. Pro tento účel se lžíce skořicového prášku rozpustí v litru teplé vody a nechá se vyluhovat den na slunci .

4. Při přesazování není na škodu pokropit kořeny rostlin skořicovým práškem a do půdy přidat dvě polévkové lžičky skořice.

Skořice je přírodní fungicid

Lahodná aroma skořice , která u lidí vyvolává příjemné pocity, dokáže odehnat mravenci, mušky a mšice. Pokud posypete půdu okolo rostlin, hmyz jejich obejde.

Látky, které skořice obsahuje, ničí původců hub na pokojových rostlinách . Pokud si všimnete stopy houby nebo plísně na rostlině, vyměňte půdu v květináči a posypte novou půdu skořicí. Také poprašte části rostlin, na kterých se patogen vyskytl. Stejným způsobem můžete ošetřit půdu na zahradě nebo ve skleníku. Skořice zastaví růst a množení hub.

Semínka a sazenice v bezpečí

Často se stává, že semena nebo sazenice doslova napadají plísně. Pokud při výsevu do výsadbové drážky a do jamky při výsadbě sazenice přidáte trochu prášku, můžete své rostliny účinně ochránit a posílit.

Jako kořenový stimulant

Prášek může pomoci při zakořenění řízků. Pokud se rozhodnete použít odřezky rostlin na zakořenění a není po ruce žádný kořenový stimulátor, posypte mokré odřezky skořicí a odřezky vložte do země. Zakořenění je zajištěno, protože skořice má silný stimulační účinek.

Pokud chcete vysadit sazenice a vyhnout se problémům s jejich přežitím, připravte silný stimulátor růstu rostlin.

Budete potřebovat: 4 tablety kyseliny acetylsalicylové (aspirin); 2 polévkové lžíce mleté skořice; litr odstáté vody.

– rozemelte aspirin, přidejte koření, naplňte vodou, promíchejte a nechte trvat přes noc.
– Ráno vložte řízky do připravené infuze na 1,5 – 2 hodiny a zasaďte jako obvykle.
– Pokud máte sazenice s otevřeným kořenovým systémem, namočte kořeny v roztoku aspirinové skořice na dvě hodiny před výsadbou.
– Pokud jsou sazenice v samostatných nádobách, pak pro každou rostlinu jednu a půl hodiny před výsadbou nalijte 2 až 3 polévkové lžíce infuze pod kořen.
– Zbývající produkt nalijte na zahradní lůžko.

Skořice na ošetření poškození rostlin

Při prořezávání, stříhání nebo ničení plevelů na zahradě nebo při přesazování a prořezávání pokojových rostlin mohou být pěstovány rostliny náhodně poškozené. Stačí na tyto poškození nasypat skořici. Nejenže neumožňuje rozvoj patogenů v ráně, ale také stimuluje hojení tkání.

Pokud rozprášíme mletou skořici na povrchu půdy v květináčích, skleníku a volné zahradě, nejen ochráníte vaše rostliny před chorobami, ale její jemná aroma odstraňuje nechtěný hmyz.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem.

Začalo to dárkem. S obyčejným vánočním dárkem.

Tyler našel krabici na boty, zabalil ji do papíru a vložil dárek, pohlednici a fotografii. Nevěděl, kdo dostane jeho krabici. Chlapec ji jednoduše vzal pryč a bezpečně na ni zapomněl. Jak můžete uhodnout, dárek dostal dívka na fotografii vlevo. Jmenuje se Joana Marchand a pochází z Filipín.

Je to už 11 let. Jednoho dne dostal Tyler oznámení na sociální síti – přátelé mu chtěli přidat dívku. Mladý muž žádost nejprve zamítl. Dívka však svůj požadavek zopakovala. Tyler se tehdy rozhodl, že tato dívka s ním jednou možná studovala, a tak žádost přijal.

Po chvíli dostal Tyler od dívky první zprávu. Napsala, že měla Tylerovu fotografii dítěte a dárek, který několik let pečlivě schovávala. Když mladík viděl fotografii, okamžitě pochopil, o co jde. Začal se s dívkou stýkat. Trvalo to tedy několik měsíců. Tyler a Joana si začali uvědomovat, že je spojuje skutečné a upřímné přátelství. V jednu chvíli Joana pozvala Tylera na návštěvu a ten, kdo sbíral věci, šel na Filipíny.

Když mladík viděl Joanu naživu, okamžitě si uvědomil, že je zamilovaný. Setkal se s dívčinými rodiči a přáteli, poté představil Joan svým příbuzným.

Stále komunikovali, telefonovali, ale vztah byl jiný. Při příštím příjezdu na Filipíny požádal dívku o ruku. Svatba se konala v roce 2014.

Tyler připouští, že si neumí představit, co by se stalo, kdyby se akce nezúčastnil, poslal tento dárek, odmítl nabídku od Joe a konečně by ji neviděl. Všechno by dopadlo jinak. Prostě by nepotkal lásku svého života. Tyler si je dnes jistý: když uděláte malý dobrý skutek, bude vám lépe. Dobré se vždy vrátí a to je pravda.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí …

,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá svou ženu, uzavírá kruh. Jeho a její kruh. Je to kruh něhy, tepla a ochrany. Ženu umístí přímo do středu vášnivého kruhu.

Tímto neúmyslně poukazuje, že v tomto konkrétním okamžiku je právě ona středem vesmíru. Muž drží ženu ticho. Žena zůstává ticho. Cítí teplo, teplo které proudí z jeho teplých a klidných rukou. ”

,, Když muž objímá ženu, ona se cítí jako kdyby měla křídla a mohla létat. Tento kruh lásky je klidný a útulný. Tato tichá něha ji rozpustí jako kostky cukru v šálku čaje. Když je právě v centru jeho tlejícího kruhu? ”

,, Co cítí? Když je v této chvíli? ”

“Je ženou či dívkou? Cítí se milující či milovanou? Něžná pokrývka ticha překryla ženské ramena a zakryly její myšlenky před mužem …. nebo právě naopak, v tomto kruhu je všechno odkryté?

Koneckonců on ji jen drží, chrání ji od vnějšího světa, který je studený a osamělý. No v jeho náručí je teplo a pohodlně.

Tyto ruce jsou její ochranou a pohodlím. Právě toto je vše co žena nevědomky hledá, čeká a v co doufá … ”

Objímejte svou ženu častěji. Umístěte ji do středu kruhu. Važte si ji, ukažte jí jaká něžná a smyslná vaše láska může být. Jen po lásce ona touží tak jako i vy.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku.

Například ta, kterou vám dnes ukážeme, je velmi nebezpečná a raději byste ji neměli používat.

Prodlužovačky jsou velmi praktické a dokážou pomoci v domácnosti téměř každému.
To však nemění nic na tom, že bychom měli vědět, jak je dobře používať.Inak může dojít k tragédii.

Hasiči nyní varují a tvrdí, že byste si měli dát pořádně pozor na to, co do prodlužovačky zapojujete. Klasická prodlužovačka na šest vstupů umí udělat více škody než užitku, pokud ji používáte špatně.

“Vasabladet” tvrdí, že prodlužovačka dokáže zajistit energii pro 57 laptopů, 4 kávovary, ale pouze 2 fény.

Z testu vyplynulo, že jen pět procent z 226 lamp a lampiček, kterými si Evropané běžně vybavují domovy či kanceláře, nevykazovalo žádné nedostatky. Testované lampy měly řadu technických nedostatků, jako je například špatné uzemnění. Často nenesly označení EC, které znamená, že výrobek splňuje evropské normy.

Prodlužovačky se v posledních letech staly běžnou součástí domácností v EU, a tak se autoři testu zaměřili i na ně. Zjistili, že 58 procent z 210 výrobků je natolik nebezpečných, že by měly být staženy z trhu. Ve výsledku testem prošla průměrně jen jedna prodlužovačka ze šesti. Nejčastějším nedostatkem byl špatný tvar a rozměry zásuvek a zástrček. Prodlužovačky byly rovněž často nekvalitní pokud jde o výdrž materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Do testu prodlužovaček se zapojila Slovenská republika, Česká republika, Německo, Dánsko, Španělsko, Polsko a Švédsko.

“Doporučením je kupovat prověřené výrobky u známých výrobců,” vzkázala spotřebitelům mluvčí Evropské komise Helen Kearnsová.

Dávejte proto velký pozor na to, co připojíte dříve, než dojde k tragédii. Taková chyba vás může stát střechu nad hlavou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti1 měsícem před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti1 měsícem před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti1 měsícem před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti1 měsícem před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti1 měsícem před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti1 měsícem před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video1 měsícem před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené