Politika

Výhody za očkování: Lidé co nebudou očkováni nebudou smět na tyto místa. Bude to lidi motivovat, říká HamáčekV České republice začalo očkování proti covid-19. Deset tisíc vakcín se dostane především ke zdravotníkům, starším lidem a dalším rizikovým skupinám. Dodávka dalších téměř 20 000 vakcín by však měla dorazit za několik dní. Někteří lidé zůstávají skeptičtí a nedůvěřují nové vakcíně. Může však existovat důvod, proč lidi motivovat k očkování. „Dá se říci, že některé aktivity mohou být přístupnější pro lidi, kteří budou očkováni,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (42). Celou situaci posoudil také bezpečnostní expert.

Každý Čech má doma očkovací průkaz, což je záznam o tom, kdy a na co byla osoba v minulosti očkována. Je proto logické, že ti, kterým bude injekčně podána vakcína SARS-CoV-2, obdrží potvrzení, že byli očkováni. Lékaři musí mít především jasné informace o tom, kdo byl skutečně očkován a kdo nebyl.

V souvislosti s očkováním vlády zvažují, jak přivést k dobrovolnému očkování co nejvíce odpůrců očkování. Jinými slovy, ti, kteří nechtějí. Mohou to být výhody, jako jsou hospody, restaurace, bary nebo kina, například pouze ti, kteří jsou již před onemocněním chráněni. Je jistě zajímavé, že to někteří sociologové a odborníci doporučují. Projekt evropského očkovacího pasu má určité obrysy.

Mělo by to mít jednotnou formu a státy EU vyjednávají, že všude platí totéž. Mezinárodní dokument o očkování zpracovává také Světová zdravotnická organizace (WHO).

„Jak očkování začíná, a skutečnost, že je člověk očkován, může být součástí protiepidemických opatření. Lze říci, že některé činnosti mohou být přístupnější pro lidi, kteří budou očkováni. Očekávám velký tlak ze strany některých zemí v podmínky Letecké společnosti naznačily, že nebudou přepravovat cestující, kteří nejsou očkováni, což bude něco, co bude lidi motivovat, aby si vakcínu nějakým způsobem vzali. když se život vrátí do normálu, jako před epidemií, teoretická naděje je někdy v léto, “řekl před několika dny místopředseda vlády Jan Hamáček.

Podle bezpečnostního experta Andora Sandora (63) však jde o špatnou cestu, která má mnoho nástrah.

„Pokus o vytvoření dvou kategorií občanů v demokratické společnosti v 21. století v rámci Evropské unie je přinejmenším velmi nebezpečný jev. Lidé neudělají jen jednu věc – ať už dobrou nebo špatnou. Stále platí daně, jdou pracovat, platit sociální a zdravotní pojištění, pečovat o tento stát a tento stát z nich díky tomuto jedinému činu dělá občany druhé kategorie. Nemyslím si, že je to dobrá věc, “řekl Andor Sandor.

“Existují státy s poslušnějšími občany, ale také náchylnější k očkování. Chřipka, klíšťová encefalitida a další nemoci byly v mnoha zemích tradičně očkovány mnohem více lidmi než u nás. Tento tlak může být kontraproduktivní. Jsem bojí se jediné, není pozice: Kdo nejde s námi, jde proti nám, “řekl bezpečnostní expert a generál v záloze pro ŽivotvČesku.cz.

„Nedokážu si představit, co to udělá s tak rozdělenou společností, jakou máme my – takže mluvíme o České republice. Vláda by podle mého názoru měla lidi přesvědčit všemi možnými dostupnými způsoby. Také tím, že bude mít skutečnou očkovací strategii a má velké události, kde jsou očkovány celebrity, které přispívají ke špatnému dojmu a nedůvěře lidí, mám rád holandský způsob, když začínají 8. ledna, když jsou opravdu připraveni. – Opravdu to vypadá jako nepořádek, “řekl Andor Sandor
“Pro popularizaci vakcíny bylo učiněno minimum. Není to chyba těch, kteří ji odmítají, ale těch, kteří chtějí vakcínu propagovat dnes. Zajímalo by mě, jak budou očkovací pasy fungovat v rámci EU a Schengenu, což je volný pohyb osob a zboží. že tlak je nepřiměřený, “dodal mezinárodně uznávaný odborník.

Hlavní hygienistka Jarmila Rážová jako první hovořila letos na podzim o bonusech za očkování proti covidům. Neoznámila konkrétní formu, pouze uvedla, že vakcína bude spojena s přístupem ke službám, které by neočkovaní neměli, nebo bez nového negativního testu.

Některé společnosti již uvedly, že chtějí očkovat své lidi, například Škoda Auto. Z pohledu zákazníka se zdá pravděpodobné, že v letecké dopravě bude hrát roli očkování. Ředitel australské letecké společnosti Qantas Alan Joyce již dříve oznámil, že na svá místa mohou sedět pouze očkovaní lidé.

Podle předsedy vlády Andreje Babiša (66) si Česká republika objednala 15,9 milionů vakcín pro téměř 9 milionů lidí. Obecná populace by měla být očkována na konci března.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Důchodci se můžou těšit na další velkou podporu od vlády. Maláčová chytá toto!

V minulém roce se těšili důchodci podporám od vlády. Stát je podpořila jednorázový příspěvek ve výši pět tisíc korun, kterým jim chtěla alespoň částečně kompenzovat utrpení způsobené opatřeními souvisejícími s epidemií koronavirů a také vyrovnat jejich rozpočty ovlivněné vyšší inflací.

To bude rozhodujícím faktorem v tom, zda důchodci také letos obdrží roušku. Pokud se budou ceny v Česku pohybovat stejně vysoko jako minulý rok vláda navrhne příspěvek na potřebné věci.

„Pokud to bude letos nutné, sociální demokracie to navrhne,“ uvedla Jana Maláčová na tiskové konferenci vlády. „Ekonomický rozvoj je letos důležitý. Máme polovinu ledna, myslím, že to bude vidět v příštích měsících.“

Podpory pro důchodce bylo v minulém roce velkým tématem a do teď je. Debata začala v létě, kdy koaliční strany soupeřily o to, kdo by přidal další důchodce. Opozice a velká část veřejnosti to před krajskými volbami považovala za úplatek velké skupiny voličů.

Rouškovné se navíc objevil na stole v době, kdy se zdálo, že nejhorší část epidemie byla odvrácena a že v rozpočtu zbývají peníze na jednorázový dárek. Ale pak začala epidemie s nebývalou silou, ale vláda už neměla sílu ustoupit od slibu důchodcům.

Sociální demokracie prostřednictvím ministryně Jany Maláčové potvrdila, že podporu typu rouškovné považuje za velmi pozitivní krok. Kromě možného pokračování připravuje pro tento rok také důchodovou reformu. Je však nepravděpodobné, že by to mohla tvrdit. Hnutí ANO s tím nesouhlasí.

Pokračovat ve čtení

Politika

Jestli bude šíření britské mutace o 40% agresivnější, nastolíme o dost tvrdší opatření. Ve hře je zákaz rodinných návštěv

V Česku už je potvrzená Britská mutace covid – 19 a předpokládá se, že se bude rychle šířit a agresivněji chovat. O tomto kmenu už víme že je o 40% nakažlivější a rychleji se šíří. S tímto je spojeno přísnější opatření a větší obezřetnost.

Zákaz rodinných návštěv

Ve hře je zákaz rodinných návštěv. Vláda žádá lidi aby se snažili být co nejvíc obezřetní při návštěvách svých starších příbuzných. Zákaz rodinných návštěv je myšlen tak, že tím vláda chce chránit důchodce, které jsou v domově důchodců a jsou ta nejrizikovější skupina v naší zemi. Pozor toto opatření ještě nebylo projednáno. Ale je možné, že ho vláda projedná a schválí.

Vláda v tuto chvíli předělává celý protiepidemický systém PES aby byl připravený na novou britskou mutaci.

„Vlna, která může sledovat aktuální vlnu, může logicky přijít. Je vysoce pravděpodobné, že je způsobena mutovaným virem, který je agresivnější a šíří se rychleji. Pokud se šíří o 40% rychleji, je třeba mít na paměti, že opatření musí být přiměřeně přísnější, zastavit to, tj. přísnější než stávající opatření, “upřesnil pro ŽivotvČeska.cz uznávaný epidemiolog Roman Prymula s tím, že Česko v žádném případě neočekává snadné časy.

V polovině prosince byla v Anglii hlášena takzvaná britská mutace nového typu koronaviru. Nakažlivější varianta infekce byla dosud prokázána například v Německu, na Slovensku a v Maďarsku s podezřením na výskyt mutace hlášenou Rakouskem. Podle různých odhadů mohl mít kmen na našem území dominantní postavení ve srovnání se současným kmenem někdy kolem března.

Pokračovat ve čtení

Politika

jak dlouho trvá než se člověku vytvoří imunita po očkování. Pozor je tu riziko se nakazit i po vakcíně

V posledních dnech je nejvíce diskutovaným tématem jak rychle se u člověka vytvoří imunita po očkování. V tuto chvíli jsou pro Česko schváleny dvě vakcíny a to tyto = Pfizer/ Biontech a Moderna. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly je v aktivaci imunity po očkování malinký rozdíl.

Rozhodující je reakce imunitního systému s očkovací látkou. Podle charakteru se rozlišuje protilátka a buněčná a imunitní odpověď na přítomný vir, se kterým se pacient setkal.

“Lidi si kladou velmi častou otázku, za jak dlouho se nastartuje imunita po očkování. ” Imunita po očkování se z pravidla projevuje do 14 dnů od očkování.U koronaviru se názory odborníků rozcházejí. U vakcíny Pfizer/ Biontech očkovaný pacient až týden po druhé várce, to znamená že to může trvat až měsíc po očkování. Výrobci Moderny tvrdí, že je člověk imunní už 1č dnů po druhé várce, což vychází na 6 týdnů po zahájení očkování” Vysvětlil nejasnosti Prymula

Lidé, kteří měli covid-19, budou pravděpodobně imunní vůči této nemoci po dobu nejméně pěti měsíců. Podle britské studie, kterou ve čtvrtek uvedla agentura Reuters. Podle vědců však existují důkazy, že i lidé s protilátkami v těle mohou pokračovat v přenosu a šíření koronaviru.

Odborníci poznamenávají, že ve své studii nezkoumali protilátky, které se tvoří po podání vakcín covid-19. Chtějí se jim věnovat v následném výzkumu. Chtějí také zjistit, zda protilátky mohou v těle trvat déle než pět měsíců po covid-19.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika3 hodinami před

Důchodci se můžou těšit na další velkou podporu od vlády. Maláčová chytá toto!

V minulém roce se těšili důchodci podporám od vlády. Stát je podpořila jednorázový příspěvek ve výši pět tisíc korun, kterým...

Stalo se3 hodinami před

Podle předpovědi slepé baby Vangy nám rok 2021 přinese opravdu náročné překážky: “budeme svědky ničivých událostí, které změní osud lidstva.”

Tento rok byl pro většinu z nás opravdu náročnou výzvou a tak očekáváme, že rok 2021 nám vynahradí všechny zameškané...

Humor4 hodinami před

Vtip dne: šéf se chce milovat, se svou sekretářkou

Šéf si chtěl užít se svou krásnou mladou sekretářkou ve své kanceláři, na svém velkém koženém křesle. Ale sekretářka měla...

Zajímavosti4 hodinami před

6 věcí, které by si měli pamatovat všichni kmotři. Mnoho lidí o tom ani neví

Při rozhodování o křtu dětí se setkáváme s těžkou otázkou: koho si vybrat kmotrů? Víte, jaké povinnosti mají kmotři? Téměř...

Zajímavosti4 hodinami před

96 letá žena prodává dům ve kterém nebyl nikdo více než 60 let. Neuvěříte, jaký poklad ukrývá

Nikdy Nesuď knihu podle obalu a nikdy Nesuď dům podle toho, jak vypadá zvenku. Když se řekne starý dům nebo...

Humor4 hodinami před

Byli sami ve výtahu na policejní stanici. To co natočila kamera nyní obíhá celý svět

Zástupce šerifa, Tony Scherb z amerického El Pasa, nedávno odešel do důchodu po 29 dlouhých letech služby. Vždy měl a...

Zajímavosti4 hodinami před

Muž zachránil psa z ulice. Po několika týdnech nemohl uvěřit co se stalo!

Americký Pit Bull teriér a americký stafordšírský teriér jsou psi, kteří vyvolávají spoustu emocí – někteří je milují, jiní se...

Humor4 hodinami před

Kůň měl až po krk nošení tlustých turistů. To, co zaznamenala kamera, pobaví každého k slzám!

Podívejte se na velmi vtipné video, které ukazuje koně přepravujícího dva docela „velké“ turisty. Samozřejmě nás pobavilo, co se stalo,...

Politika5 hodinami před

Jestli bude šíření britské mutace o 40% agresivnější, nastolíme o dost tvrdší opatření. Ve hře je zákaz rodinných návštěv

V Česku už je potvrzená Britská mutace covid – 19 a předpokládá se, že se bude rychle šířit a agresivněji...

Politika5 hodinami před

jak dlouho trvá než se člověku vytvoří imunita po očkování. Pozor je tu riziko se nakazit i po vakcíně

V posledních dnech je nejvíce diskutovaným tématem jak rychle se u člověka vytvoří imunita po očkování. V tuto chvíli jsou...

Oblíbené