Politika

Výhody za očkování: Lidé co nebudou očkováni nebudou smět na tyto místa. Bude to lidi motivovat, říká HamáčekV České republice začalo očkování proti covid-19. Deset tisíc vakcín se dostane především ke zdravotníkům, starším lidem a dalším rizikovým skupinám. Dodávka dalších téměř 20 000 vakcín by však měla dorazit za několik dní. Někteří lidé zůstávají skeptičtí a nedůvěřují nové vakcíně. Může však existovat důvod, proč lidi motivovat k očkování. „Dá se říci, že některé aktivity mohou být přístupnější pro lidi, kteří budou očkováni,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (42). Celou situaci posoudil také bezpečnostní expert.

Každý Čech má doma očkovací průkaz, což je záznam o tom, kdy a na co byla osoba v minulosti očkována. Je proto logické, že ti, kterým bude injekčně podána vakcína SARS-CoV-2, obdrží potvrzení, že byli očkováni. Lékaři musí mít především jasné informace o tom, kdo byl skutečně očkován a kdo nebyl.

V souvislosti s očkováním vlády zvažují, jak přivést k dobrovolnému očkování co nejvíce odpůrců očkování. Jinými slovy, ti, kteří nechtějí. Mohou to být výhody, jako jsou hospody, restaurace, bary nebo kina, například pouze ti, kteří jsou již před onemocněním chráněni. Je jistě zajímavé, že to někteří sociologové a odborníci doporučují. Projekt evropského očkovacího pasu má určité obrysy.

Mělo by to mít jednotnou formu a státy EU vyjednávají, že všude platí totéž. Mezinárodní dokument o očkování zpracovává také Světová zdravotnická organizace (WHO).

„Jak očkování začíná, a skutečnost, že je člověk očkován, může být součástí protiepidemických opatření. Lze říci, že některé činnosti mohou být přístupnější pro lidi, kteří budou očkováni. Očekávám velký tlak ze strany některých zemí v podmínky Letecké společnosti naznačily, že nebudou přepravovat cestující, kteří nejsou očkováni, což bude něco, co bude lidi motivovat, aby si vakcínu nějakým způsobem vzali. když se život vrátí do normálu, jako před epidemií, teoretická naděje je někdy v léto, “řekl před několika dny místopředseda vlády Jan Hamáček.

Podle bezpečnostního experta Andora Sandora (63) však jde o špatnou cestu, která má mnoho nástrah.

„Pokus o vytvoření dvou kategorií občanů v demokratické společnosti v 21. století v rámci Evropské unie je přinejmenším velmi nebezpečný jev. Lidé neudělají jen jednu věc – ať už dobrou nebo špatnou. Stále platí daně, jdou pracovat, platit sociální a zdravotní pojištění, pečovat o tento stát a tento stát z nich díky tomuto jedinému činu dělá občany druhé kategorie. Nemyslím si, že je to dobrá věc, “řekl Andor Sandor.

“Existují státy s poslušnějšími občany, ale také náchylnější k očkování. Chřipka, klíšťová encefalitida a další nemoci byly v mnoha zemích tradičně očkovány mnohem více lidmi než u nás. Tento tlak může být kontraproduktivní. Jsem bojí se jediné, není pozice: Kdo nejde s námi, jde proti nám, “řekl bezpečnostní expert a generál v záloze pro ŽivotvČesku.cz.

„Nedokážu si představit, co to udělá s tak rozdělenou společností, jakou máme my – takže mluvíme o České republice. Vláda by podle mého názoru měla lidi přesvědčit všemi možnými dostupnými způsoby. Také tím, že bude mít skutečnou očkovací strategii a má velké události, kde jsou očkovány celebrity, které přispívají ke špatnému dojmu a nedůvěře lidí, mám rád holandský způsob, když začínají 8. ledna, když jsou opravdu připraveni. – Opravdu to vypadá jako nepořádek, “řekl Andor Sandor
“Pro popularizaci vakcíny bylo učiněno minimum. Není to chyba těch, kteří ji odmítají, ale těch, kteří chtějí vakcínu propagovat dnes. Zajímalo by mě, jak budou očkovací pasy fungovat v rámci EU a Schengenu, což je volný pohyb osob a zboží. že tlak je nepřiměřený, “dodal mezinárodně uznávaný odborník.

Hlavní hygienistka Jarmila Rážová jako první hovořila letos na podzim o bonusech za očkování proti covidům. Neoznámila konkrétní formu, pouze uvedla, že vakcína bude spojena s přístupem ke službám, které by neočkovaní neměli, nebo bez nového negativního testu.

Některé společnosti již uvedly, že chtějí očkovat své lidi, například Škoda Auto. Z pohledu zákazníka se zdá pravděpodobné, že v letecké dopravě bude hrát roli očkování. Ředitel australské letecké společnosti Qantas Alan Joyce již dříve oznámil, že na svá místa mohou sedět pouze očkovaní lidé.

Podle předsedy vlády Andreje Babiša (66) si Česká republika objednala 15,9 milionů vakcín pro téměř 9 milionů lidí. Obecná populace by měla být očkována na konci března.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené