Politika

Vláda zaplatila 500 000 Kč za kampaň na dětské sociální síti TikTok. Reakce Miroslava Kalouska zaskočila celé ČeskoVláda Andreje Babiša (66) se připojila k sociální síti TikTok. O propagaci za 500 000 korun se starají Tiktoctors Anna Šulcová a Jakub Gulab. Část veřejnosti kritizuje vstup do TikToku, protože jde o plýtvání penězi. Opoziční politik Miroslav Kalousek (60) byl relativně smířlivý. „Ve srovnání se zoufalstvím, které vláda projevuje ohledně očkování, je to okrajové,“ uvedl člen TOP 09.

Roztrhaná Anna Šulcová a usměvavý Jakub Gulab v roztrhaných džínách pobíhají po Strakově akademii a ukazují, kde jsou okna premiéra. Tím začíná video, kterým vláda zahájila akci na čínské sociální síti TikTok.

„Říká se, že Strakovka je od dnešního dne také na TikToku, nevím, co to je, ale někdy mi to děti ukazují doma. Sledujte to,“ propagoval TikTok na svém twitterovém profilu premiér Andrej Babiš.

Jakub Gulab má na Instagramu 80 000 sledujících, Anna Šulcová má více než 850 000 fanoušků. Vláda slibuje, že bude schopna komunikovat s nejmladší generací prostřednictvím TikToku. Síť TikTok měla v České republice již loni na podzim více než milion uživatelů, z nichž více než polovině je více než 18 let.

Projekt Státní gardy upozornil na dohodu mezi vládou a Jakubem Gulabem. Smlouva byla uzavřena mezi společností Medialer (vlastníkem je Gulab) a Úřadem vlády, na kterou smlouvu podepsal vedoucí komunikace Vladimír Vořechovský.

Část veřejnosti projekt kritizuje. Mluvil například známý youtuber Karel Kovář, kterého veřejnost zná pod přezdívkou Kovy. „Je mi líto, už 8 let se snažím takové věci nekomentovat, ale 500 tisíc na TikToku z veřejných peněz na vládní kampaň s agenturou (= pochybný tiktoker s litrem zálohy) je opravdu venku „V této době, kdy je stát zadlužen po celá desetiletí.” Až příště zaplatím daně, půjdu do toho, “uvedl Kovy na Twitteru.

Opoziční politik Miroslav Kalousek, který dlouhodobě kritizuje vládu, vyjádřil vůči TikToku smířlivý přístup, nicméně kritizoval vládu. “Kdyby to byla jediná věc, ze které bych mohl vinit vládu, byl bych rád. Je to opravdu okrajovost ve vztahu ke zoufalství, které vláda projevuje v očkování a v covidní situaci,” uvedl Miroslav Kalousek.

Úřad vlády ČR oznámil, že Anna Šulcová a Jakub Gulab obsah kampaně připravili zdarma a že kabinet předsedy vlády Andreje Babiša podpořil jejich aktivitu nákupem reklamního prostoru pro vytvořená videa na vybraných sociálních sítích. Videa budou k dispozici nejen na TikToku, ale také na YouTube a Instagramu. V dalších výstupech by se měli objevit epidemiolog Petr Smejkal, imunolog Zdeněk Hel, virologička Ruth Tachezy, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula a současný ministr Jan Blatný.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření na Velikonoce. Podle Andreje Babiše by mohly být restrikce, ještě o mnoho tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření Českých hranic.

Nouzový stav bude platit do 28. března a samozřejmě doufáme, že se povede šíření pandemie zastavit. V jiném případě jsou o Velikonocích k dispozici 4 dny, kdy bude možné plně omezit kontakt.

Velikonoční neděle připadá na 4. dubna. Pokud jsou školy v té době již otevřeny, budou mít děti prázdniny od čtvrtka 1. dubna do Velkého pátku 2. dubna do velikonočního pondělí 5. dubna. Do školy se vrátily až v úterý.

Velikonoce nabízí prostor pro omezení kontaktů

Vláda údajně loni oslovila občany a uvolnila se na Velikonoce. “V obchodech byl obrovský dav, ale naštěstí nedošlo k přenosu. Ale virus je nyní úplně jiný,” varoval předseda vlády a vyzval občany, aby v následujících týdnech zůstali co nejvíce doma. „Musíme snížit virovou zátěž, virus je katastrofa. Bráníme se očkování, ale nevzdává se to. Komunikujte s rodinou prostřednictvím mobilních telefonů,“ řekl.

Pokračovat ve čtení

Politika

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si klade za cíl omezit mobilitu lidí. Nařízení má v sobě ale několik mezer. K opuštění okresu vám bude stačit v podstatě jen tužka a papír. Dobrým příkladem jsou rodiny, které žijí ve dvou okresech.

Kontakt nemusí být omezen, tak přísně jak bylo zamýšleno. Stačí sepsat prohlášení a důvěřovat si. ” V případě rodičů, kteří se rozešli, ale nemají to soudem odklepnuté, bude stačit, když svou ústní dohodu dají na papír. Pro policii by to mělo stačit.” Uvedl Advokát

Vláda v pátek večer oznámila nové nepříjemné zpřísnění, které omezuje mobilitu od 1. března bude zakázáno cestovat mezi okresy, pokud k tomu nebude důvod, se kterým zákon počítá.

Výjimkou budou lidé, kteří chodí do kanceláře, cestují do práce, cestují k lékaři nebo pečují o příbuzného, ​​který potřebuje pomoc. Zákon také stanoví výjimku pro veterinární péči, nebo pokud občan potřebuje nakrmit zvíře, které se nachází v jiném okrese. To jsou všechny důvody, které dávají občanům relativně široký manévrovací prostor.

Diskusní fóra vyvolávají otázky, zda mohou lidé navštívit své dítě v jiném okrese, pokud žijí s druhým rodičem a nedojde k rozvodu. Neexistuje tedy žádný rozsudek ohledně střídavé péče a partneři, kteří se rozešli, dosud fungovali na principu ústní dohody.

„Pokud rodiče spolu nežijí, vycházejí spolu dobře a dohodnou se, jak se o dítě postarat, aniž by jim to řekl soud, pak podle mého názoru stačí dát ústní dohodu, kterou stále mají, na papír. To by mělo stačit pro policii při inspekci, “uvedla pro ŽivotvČeska.cz právnička a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová s tím, že takový záznam lze napsat například ručně nebo uložit na mobilní telefon. Pro pohyb mezi okresy v zásadě stačí tužka, papír a důvěra.

Pokračovat ve čtení

Politika

Zapomeňte na rozvolňování ve hře je o dost tvrdší opatření!

Mysleli jste si, že už se blíží jaro a bude se pomalinku rozvolňovat ? Ve hře je o dost tvrdší opatření. Vláda jedná o návrhu na uzavření jednotlivých krajů. A nejedná se jen o ty nejpostiženější, ale o všechny. Zároveň stím je spojeno zrušení výjimky pro maloobchodní prodejny. Stane se tak s velkou pravděpodobností, že bude muset zavřít i květinářství nebo dětská obuv.

Situace je kritická a to, co jsme si mysleli, že pomůže nezabírá. Ministři, odborníci na ministerstvech, policisté, hasiči i epidemiologové od rána na plné obrátky debatují nad tím, jak Česko uzavřít tak aby co nejrychleji došlo k zastavení šíření.

Zatím se obvykle ohýbalo uzavření regionů nebo omezení pohybu pouze na 20 kilometrů od domu. Podle našich informací však chce vláda jít ještě dále a v sázce je také možnost uzavřeného okresu.

“Uzavření by bylo územní, tj. Podle okresů. Tým by zpřísnil omezení pohybu a byl by epidemický. V tomto duchu nyní systém zdravotní péče připravil návrh na večerní vládu,” uvedl zdrojový kabinet. CNN Prima NOVINKY.

V praxi by lidé měli zůstat doma a k opuštění okresu, kde žijí, by bylo zapotřebí vážného důvodu. Mezi ně stále patřila cesta do práce, nakupování a lékař. U těchto a všech ostatních by každá osoba musela mít ověřený dokument nebo dokument, který musí ze závažného důvodu opustit okres.

Není přesně jasné, jak to vyřeší rozdíl mezi trvalým pobytem a místem pobytu, a jak moc může policie pokutovat ty, kdo zbytečně pokračují.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika10 hodinami před

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření...

Politika11 hodinami před

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si...

Stalo se12 hodinami před

Ceny základních potravin půjdou nahoru: Rapidně zdražování pečiva i vajec!

Již několik dní varují Slovenské pekaři, cukráři, hospodaří a farmáři o špatné ekonomické situaci, která je zasáhla. Nezvládají totiž nést...

Zajímavosti14 hodinami před

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen. Zjistil totiž,...

Stalo se14 hodinami před

V Česku se objevil SUPERKLÍŠŤĚ: Je obrovský, umí pronásledovat lidi a má oči. Máme se obávat i my Slováci?

Předtím ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo i v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu....

Zajímavosti14 hodinami před

Pozorný divák si to hned všiml: PODVOD v duelu na Farmě?

Fanoušci reality show Farma mají každý pracovní den o večerní program postaráno. Vtipné momenty, hádky, intriky či něžnosti, to vše...

Kvízy16 hodinami před

Drtivá většina lidí toto nevyřeší! Přetáhněte jednu zápalku abyste vytvořili čtverec!

Máte rádi hlavolamy? Baví vás trénovat si mozek a hledat řešení úloh? Díky různým úkolům váš mozek udržujete v neustálé...

Nezařazené16 hodinami před

Gottova dcera prý chystá žalobu na Ivanu, chce více peněz z dědictví

Dominika Gottová se podle svého manžela Tima Tolkkiho rozhodla zažalovat Ivanu Gottová kvůli “neférovému majetkovému vyrovnání”. Timo Tolkki svou manželku...

Zajímavosti17 hodinami před

Odborníci z univerzity předpověděli přesné datum, dojde k nejvyššímu počtu úmrtí na koronavirus

Už nějakou dobu nás zužuje nepříjemná nemoc jménem covid- 19 a všichni si klademe otázku, kdy se budeme moct vrátit...

Kvízy18 hodinami před

Jen malé procento lidí dokáže rychle najít na tomto obrázku člověka, který nemá roušku. Patříte mezi ně?

Na tomto tématickém obrázku je osoba bez roušky. Doufáme, že se vám ji podaří najít než skončí karanténa? Věříme a...

Oblíbené