Politika

Vláda zaplatila 500 000 Kč za kampaň na dětské sociální síti TikTok. Reakce Miroslava Kalouska zaskočila celé ČeskoVláda Andreje Babiša (66) se připojila k sociální síti TikTok. O propagaci za 500 000 korun se starají Tiktoctors Anna Šulcová a Jakub Gulab. Část veřejnosti kritizuje vstup do TikToku, protože jde o plýtvání penězi. Opoziční politik Miroslav Kalousek (60) byl relativně smířlivý. „Ve srovnání se zoufalstvím, které vláda projevuje ohledně očkování, je to okrajové,“ uvedl člen TOP 09.

Roztrhaná Anna Šulcová a usměvavý Jakub Gulab v roztrhaných džínách pobíhají po Strakově akademii a ukazují, kde jsou okna premiéra. Tím začíná video, kterým vláda zahájila akci na čínské sociální síti TikTok.

„Říká se, že Strakovka je od dnešního dne také na TikToku, nevím, co to je, ale někdy mi to děti ukazují doma. Sledujte to,“ propagoval TikTok na svém twitterovém profilu premiér Andrej Babiš.

Jakub Gulab má na Instagramu 80 000 sledujících, Anna Šulcová má více než 850 000 fanoušků. Vláda slibuje, že bude schopna komunikovat s nejmladší generací prostřednictvím TikToku. Síť TikTok měla v České republice již loni na podzim více než milion uživatelů, z nichž více než polovině je více než 18 let.

Projekt Státní gardy upozornil na dohodu mezi vládou a Jakubem Gulabem. Smlouva byla uzavřena mezi společností Medialer (vlastníkem je Gulab) a Úřadem vlády, na kterou smlouvu podepsal vedoucí komunikace Vladimír Vořechovský.

Část veřejnosti projekt kritizuje. Mluvil například známý youtuber Karel Kovář, kterého veřejnost zná pod přezdívkou Kovy. „Je mi líto, už 8 let se snažím takové věci nekomentovat, ale 500 tisíc na TikToku z veřejných peněz na vládní kampaň s agenturou (= pochybný tiktoker s litrem zálohy) je opravdu venku „V této době, kdy je stát zadlužen po celá desetiletí.” Až příště zaplatím daně, půjdu do toho, “uvedl Kovy na Twitteru.

Opoziční politik Miroslav Kalousek, který dlouhodobě kritizuje vládu, vyjádřil vůči TikToku smířlivý přístup, nicméně kritizoval vládu. “Kdyby to byla jediná věc, ze které bych mohl vinit vládu, byl bych rád. Je to opravdu okrajovost ve vztahu ke zoufalství, které vláda projevuje v očkování a v covidní situaci,” uvedl Miroslav Kalousek.

Úřad vlády ČR oznámil, že Anna Šulcová a Jakub Gulab obsah kampaně připravili zdarma a že kabinet předsedy vlády Andreje Babiša podpořil jejich aktivitu nákupem reklamního prostoru pro vytvořená videa na vybraných sociálních sítích. Videa budou k dispozici nejen na TikToku, ale také na YouTube a Instagramu. V dalších výstupech by se měli objevit epidemiolog Petr Smejkal, imunolog Zdeněk Hel, virologička Ruth Tachezy, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula a současný ministr Jan Blatný.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti3 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video3 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti3 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor3 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video3 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti3 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video3 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti3 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy3 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené