Zajímavosti

Víte co se opravdu stalo s těly obětí katastrofy TITANIC? Od dnes se na tento film budete dívat jinak …Každý zná tragický příběh plavby Titanic. Děj z filmu Jamese Camerona, ani neštěstí od 14. do 15. dubna 1912 netřeba nikomu připomínat.

Většina z nás jistě narazila na fotografie vraku, statistiky obětí nebo svědecké výpovědi. Kolem Titanicu však stále existuje mnoho otázek. Co se stalo s oběťmi? Kde jsou těla? Všechny byly vyloveny? Proč se na fotografiích neobjevily mrtvoly? Začněme od začátku.

Údaje nejsou jasné. Seznam lidí na palubě byl kolem 2208 – 2228. Někteří cestovali inkognito a jiní ani nepřišli na plavbu. Katastrofu přežilo jen 730 cestujících, ti kteří se podívali na smrt bylo kolem 1500 lidí.

Vzhledem k obtížné podmínky se opravdu nepovedlo zachránit mnoho těl. Je snadné uhádnout, že někteří byli uvězněni uvnitř. Mrtvá těla v troskách nebyly vůbec viditelné. Mnozí lidé mají zájem o toto téma, že tělo nezmizí tak jednoduše.

Máme 1500 obětí. Někteří z nich vstoupili do hloubek oceánu, jiným se podařilo dostat na povrch, aby do 15 minut ztratily své životy při hypotermii. Po katastrofě bylo nalezeno jen 340 těl. 1160 nikdy nebylo a nikdy už nebude nalezeno. Takže co se s nimi stalo?

Tři dny po potopení Titanicu byla poslána loď, aby našli zbývající oběti. V té době byly mrtvoly rozptýleny asi 80 kilometrů od místa havárie. Vznášející se těla využili ptáci a mořští živočichové jako zdroj potravy. Tři měsíce po katastrofě se našli tři lidé, až 320 kilometrů od vraku!

Ty, které nebyly identifikovány, byly zatíženy železem a vráceny zpět do moře, které se stalo jejich hřbitovem. Nebyly identifikovány 166 těl z 340, které byly chyceny. Jako zvědavost stojí za zmínku, že organizace pohřbu byla podnikáním Johna Snowa (?). Ale pojďme se vrátit k 1160 mrtvolám, které se dostaly pod hladinu spolu s Titanicem.

Většina těl byla vystavena mořským proudem, vodě a tlaku, což samozřejmě způsobilo zrychlený rozpad. James Cameron během 33 expedic uvedl, že vidí jen mušle a roztrhané oblečení. Tyto “mušle” byly kdysi lidskou mrtvolou.

Pozůstatky, kterých by většina lidí očekávala, by určitě nebyly nalezeny na dně, alespoň ne v podobě lidské podobnosti. Jen boty a oblečení mohou naznačovat místo, kde padlo tělo. Ze zřejmých důvodů se kožené oděvy rozpadají mnohem pomaleji než lidské mrtvoly.

Nikdy nebudeme přesně vědět, co se stalo s těly cestujících, ale teď jsme se podívali trochu jinak na fotky z vraku.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video2 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti2 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video2 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti2 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor2 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video2 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti2 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video2 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti2 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy2 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené