Zajímavosti

Virologové zveřejnili jaké vedlejší účinky nás čekají po očkování proti covidu- 19. Tyto jsou nejčastější!Vakcinace proti virovému onemocnění covid- 19 se pomalu ale jistě rozjíždí a většinu lidí zajímá jaké vakcíny mají vedlejší účinky. Odborníci proto na podle nejnovějších zjištění zveřejnili, jaké vedlejší účinky se nejčastěji objevují po očkování první druhé dávky.

Nejaktuálnější studie, kterou zpracoval Americký úřad pro kontrolu léčiv a potravin pomohl s objasnění jaké vedlejší účinky mohou lidí, kteří se nechají očkovat čekat.

Vakcína Moderna

Tato vakcína, oficiálně nese název mRNA-1273, vyvinuly jí ve společnosti Moderna ve spolupráci s vládními organizacemi USA NIAID a BARDA. Její podání probíhá v podobě dvou dávek, které musí být s odstupem 28 dnů. Klinická studie zahrnující více než 30 000 účastníků v 99 městech ve Spojených státech zjistila, že vakcína byla bezpečná a chránila lidi před covid-19 v 94,1 procentech případů. Z celkového počtu účastníků studie dostalo vakcínu 15 168, ostatní dostali placebo.

Vedlejší účinky po první dávce

U očkovaných lidí ve věku od 18 do 64 se počítalo s tím, že se vedlejší účinky projeví nejdéle do tří dnů. Po první dávce u více než 86 procent, 38 procent unavených a 35 procent došlo k bolesti hlavy v místě vpichu.

Vedlejší účinky po druhé dávce

Je větší pravděpodobnost, že se vedlejší účinky objeví spíše ppo druhé dávce vakcíny. Bolest v místě vpichu hlásilo 90 procent lidí, únavu téměř 68 procent a bolesti hlavy po druhé dávce přípravku Moderna hlásilo téměř 63 procent účastníků studie.

Pfizer / BioNTech

Vakcína vyvinutá společností Pfizer / BioNTech s farmaceutickým názvem BNT162B2 využívá technologii mRNA, podobnou vakcíně od společnosti Moderna. Studie se zúčastnilo více než 43 000 lidí ze Spojených států, Brazílie, Argentiny a Jižní Afriky. Bylo zjištěno, že vakcína je 95% účinná. Rovněž se podává ve dvou dávkách s odstupem 21 dní.

Vedlejší účinky po první dávce vakcíny Pfizer / BioNTech

Na rozdíl od společnosti Moderna byl přípravek Pfizer / BioNTech zkoumán na nežádoucí účinky ve dvou věkových skupinách. Konkrétně u lidí ve věku 16 až 55 let a osob starších 55 let. Protože u starších věkových skupin je méně pravděpodobné, že se u nich objeví nežádoucí účinky, výsledky se zobrazují u mladších skupin lidí. Bolest v místě vpichu trápilo 83 procent z nich, 47 procent se cítilo unaveno a téměř 42 procent mělo bolesti hlavy.

Vedlejší účinky po druhé dávce

S největší pravděpodobností se vedlejší účinky vyskytnou u druhé dávky při podání této vakcíny od firmy Pfizer / BioNTech. Bolest v místě vpichu hlásilo 90 procent lidí, únavu téměř 68 procent a bolesti hlavy po druhé dávce přípravku Moderna hlásilo téměř 63 procent účastníků studie.

Pfizer / BioNTech

Vakcína vyvinutá společností Pfizer / BioNTech s farmaceutickým názvem BNT162B2 využívá technologii mRNA podobnou vakcíně od společnosti Moderna. Studie se zúčastnilo více než 43 000 lidí ze Spojených států, Brazílie, Argentiny a Jižní Afriky. Bylo zjištěno, že vakcína je 95% účinná. Rovněž se podává ve dvou dávkách s odstupem 21 dní.

Nežádoucí účinky po první dávce

Na rozdíl od společnosti Moderna byl přípravek Pfizer / BioNTech zkoumán na nežádoucí účinky ve dvou věkových skupinách. Konkrétně u lidí ve věku 16 až 55 let a lidí starších 55 let. Protože u starších věkových skupin je méně pravděpodobné, že se u nich objeví nežádoucí účinky, výsledky se zobrazují u mladších skupin lidí. Bolest v místě vpichu trápilo 83 procent z nich, 47 procent se cítilo unaveno a téměř 42 procent mělo bolesti hlavy.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené