Zajímavosti

Věnováno všem rodičům: Životní lekce z autobusu …Žena seděla a upřeně dívala do okna. Chlapec vedle ní ji snadno zatáhl za rukáv. Jeden krát, druhý, třetí … nereagovala.

Venku pršelo a po okenním skle stékaly dlouhé modré kapky. Chlapec jí stále něco říkal, jako by ji o něčem přesvědčoval. Náhle se prudce otočila od okna k němu, přitáhla ho k sobě s rukou, za kterou ji nejprve potahoval, a zasyčela mu do tváře:

,, Co zase chceš? “”

Dítě se zajaklo.

,, Tak co chceš, se ptám! Co stále chceš? Nevíš mluvit ?! Co chceš no? Neotravuj! K ničemu mi nejsi! ”

Chlapec se na ni zadíval a mně se zdálo, že se mu třese hlava. Nebo jsem se možná třásl já sám. Pamatuji si, že moje první myšlenka byl: ,, To opravdu toto říká matka svému dítěti? Proboha, na koho myslí, když mu toto říká? ”

,, Nemůžu tě ani vidět! “Zašeptala znovu.

,, Vždyť ho zabíjíte! “Řekl jsem ale nikdo mě neslyšel.

Lidé na sedadlech kolem seděli a dívali se, jako kdyby se nic nepřihodilo. Já jsem seděl a nedokázal jsem se ani pohnout. Chlapec neplakal. Žena odstrčila jeho ruku a znovu se otočila k oknu. On už od ní nic nechtěl, díval se na podlahu a tiše mlčel.

A já jsem toužil vstát a před všemi těmi lidmi tu ženskou prostě roztrhat na kousky a zakřičet: ,, Co jsi za na nic matku! Ty špatná potvora! Zabíjíš vlastní dítě! ”

Přísahám, že jsem to chtěl udělat. Ale přítomnost toho malého mi v tom bránila. Zavřel jsem oči a zhluboka jsem dýchal, abych se uklidnil. Když jsem je otevřel, uviděl jsem bonbon.

Nějaký student natahoval ke chlapci ruku. Přisunul mu ji až před obličej a řekl: ,, Na, vezmi si. ”

Chlapec si vzal. Mládenec mu vzápětí podal ještě jeden bonbon. Po malém zaváhání si chlapec vzal i ten.

Co se dělo potom, bylo tak dojemné, že i mně, dospělému chlapovi, vstoupili slzy do očí.

Chlapec se do bonbónů nepustil ale dotkl se matčiny ruky. Ona se k němu otočila až po chvíli a vypadalo to, že mu chce jednu vrazit. Ale on jí podával bonbon.

Dívala se na něj, na bonbon a hned bylo zřejmě, že nechápe. Strčil jí bonbon do ruky. Ona mu ho vzápětí vrátila jako kdyby ji pálil.

,, Já nechci! “Řekla.

Dva bonbóny ležely v chlapcových rukou. On nadále k ní natahoval ruku.

,, Sněz je sám! “Řekla mu a dodala: ,, Já opravdu nechci!”

Chlapec jí tedy položil bonbon na koleno …

Nikdy nezapomenu na tu pauzu. Na tu dospělost. Během několika minut se před mýma očima stal z chlapce dospělý muž a ze špatné naštvané mrchy pěkná mladá mam. Alespoň já jsem to tak vnímal.

Mlčela. Velmi dlouho mlčela. A dívala se na něj tak, jako kdyby ho viděla poprvé.

Pak ho objala. On ji také objal, rozbalil bonbon a podal jí ho.

Umíte si to představit?

To byl šok číslo dvě, i když zas trochu jiný.

Říkal jsem si: ,, A ty jsi tu čupíš jako pan spravedlivý, chceš vstát a roztrhat ji na kusy rovnou na místě. Nedosáhl by si ničeho, pouze scény a nadávek. Ale ten malý chlapec jako nějaký mudrc na to šel úplně jinak, moudře. A cítil jsem ten moment až do hloubky duše a srdce. A bylo mi fakt do pláče a vůbec se to nestydím říct. Podíval jsem se na mladíka, který mu dal ty bonbony, a pak mě napadlo, že možná mu nedal dva bonbóny jen tak náhodou … Člověk se stále učí. ”

Matka a syn nyní seděli s hlavami nakloněnými k sobě a něco si říkali. Když jsem odcházel, poplácal jsem chlapce snadno po rameni, Chtěl jsem mu říct ,, děkuji “. Nevím, jestli to ještě někdo pochopil, ale na tom nezáleží.

Tuto lekci jsem si zapamatoval navždy. Museli však uplynout roky, abych ji pochopil úplně. Abych pochopil, co je to výchova. Bohužel zdaleka ne všichni dospělí to vědí. Že vychovávat se dá pouze příkladem. Ani křikem a natož bitím. Pouze vlastní příklad zabírá, nic jiného. Malý chlapec ten příklad ukázal. Své matce i mně. A věřím, že nás změnil.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Odešel uprostřed výměny manželek a štáb neví kde je. Režisérka prozradila co bude s jeho honorářem

Několik natáčecích dnů ve výměně manželek zvládnou lidi s tvrdým jádrem. Ve středu večer diváci byli svědkem, jak to vypadá, když se tv show nepodaří dotočit se všema účastníkami.

Nejnovější díl výměny manželek se odvíjel v celkem klidném duchu, dokud to jeden z účastníků nezvládl a zmizel. Michal se uprostřed natáčení vypařil jak pára nad hrncem a neozval se ani režii. Bez jeho účasti se musela obejít i závěrečná část show, kdy se obě rodiny sejdou u jednoho stolu a řeknou své názory na těch několik dní.

Ve chvíli kdy se show nepodaří dotočit až dokonce tak se vyhodnocuje co k tomu účastníka vedla. Může jít o závažné zdravotní důvody nebo to prostě jen někdo psychicky nezvládne a “uteče”.

Vyhodnocuje se případ od případu. obecně to děláme tak, že honorář z natáčení krátíme” prozradila režisérka Jana Rezková. Její slova potvrdil i její hlavní koordinátor výměny manželek Vojta Boháček. Ten prozradil, že na takové případy je připravená smlouva. Normálně dáváme za natáčení 100 000 Kč pro rodinu.

Michal neutekl jen z natáčení ale i ze svého vztahu. Za mámu Miriam se postavily její děti a podpořili jí.

“Už roky tvrdím, že když jeden z partnerů odejde, může to být dobré pro toho druhého, že to může znamenat nový začátek. Klidný rozchod je lepší než nešťastný vztah,” dodala ředitelka reality show Jana Rezková.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Pouze 14-letý chlapec spáchal sebevraždu. Zanechal ale dopis, který chtějí jeho rodiče sdílet po celém internetu …

Daniel Joseph Fitzpatrick si vzal život jen krátce po svých 14. narozeninách. Našla ho jeho 17letá sestra Kristen, když 11. srpna oběsil na svém vlastním opasku.

I přesto, že byli jeho rodiče Maureen a Daniel st. zdrceni ztrátou svého syna, rozhodli se sdílet jeho srdceryvný příběh.

Daniel jim však nechal dopis na rozloučenou, kde jim vysvětlil, proč se rozhodl ukončit svůj tak mladý život.

Píše v něm, že ho jeho spolužáci a spíše kamarádi z 6. třídy ustavičně šikanovali a on to už dál nedokázal přijímat.

“… Anthony mě šikanoval ještě s Johnem, marcem, Josém i Jackem. Pořád dokola a dokola, Dokud jsem se s nimi nepopřel. Všichni po chvíli přestali, jenom Jack se naštval … a já skončil se zlomeným malíčkem, “napsal Daniel v dopise na rozloučenou. Jeho kamarádi ho šikanovali Kvůli jeho silné postavě. “Vzdal jsem to. Učitelé s tým Stejně nic neudělají. ”

“Chtěl jsem zveřejnit příběh mého syna, aby svět viděl, co musel zažívat,” řekl Daniel st., Otec chlapce. “Žádné dítě by si nikdy nemělo projít tím, čím si musel projít můj chlapec.”

“Vy je můžete držet za ruce, uspávat jejich každou noc po zbytek vašeho života. Já ale ne. Vaše malá monstra mi mého chlapce vzali, také mé ženě, jeho sestrám. Danny si toto nezasloužil, byl to citlivý a dobrý chlapec. Jen ho chci znovu slyšet říkat “Dobré ráno, tati” a abych mu aspoň ještě jednou mohl říct, že ho miluji, “vzkázal Daniel st. rodinám chlapců, kteří byli v listu uvedeni.

Rodina Fitzgerald proto doufá, že zveřejněním Dannyho příběhu upozorní na problematiku šikany a na její fatální následky. Proto nebuďte lhostejní a slepí k tomu, co se děje vašim dětem. Někdy se i hloupá dětská hra může zvrtnout v něco, co dokáže dětem opravdu ublížit. Děti umí být špatné i kruté a následky svých činů si málokdy uvědomují.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Domácí nutella bez cukru a 100% bez palmového oleje: Pokud se naučíte tento recept, už nikdy po ní nesáhnete v obchodě!

Celý svět obletěla zpráva o palmovém oleji. Nachází se v našich oblíbených sladkostech, v některých potravinách, a ano, iv Nutelle.

Pamatuji si, jak jsem jako dítě chodila tajně lžičkou na nutellu. Tato radost mi zůstala až do dospělosti. Máte to podobně jako já?

Tento skvělý recept si vás určitě získá, hlavně kvůli tomu, že si ji můžete připravit doma, a také proto, že neobsahuje palmový olej ani cukr.

1 hrnek lískových oříšků

1/2 hrnku kokosového mléka (najdete v drogerii nebo ve zdravé výživě, dokonce i v některých obchodních řetězcích)

4 lžíce stévie, popřípadě tedy třtinového cukru

1 lžíce kokosového oleje

1/2 hrnku kakaového prášku (buď syrové kakao, nebo holandské)

1 vanilkový lusk

Postup:

Nejdříve je třeba si rozehřát troubu na 180 ° C. Lískové oříšky dáme na plech na pečící papír a pečeme přibližně 8 až 10 minut. Když trochu vychladnou, nasypeme je do utěrky a promnout, abychom odstranili co největší množství slupek. Většinou mají nahořklou chuť, ale nebojte se, nemusíte být velmi precizní. Lískové oříšky dáme do mixéru a rozmixujeme najemno.

Do směsi postupně přidáváme ostatní ingredience a dále mixujeme. Pokud chceme trochu řidší konzistenci, přidáme více kokosového mléka. Pokud nevíte sehnat v obchodě kokosové mléko, postačí vám například i mandlové, rýžové či sójové.

Nutella nám vydrží v ledničce několik týdnů, ale pokud jste mlsouni jako já, neohřeje se u vás ani několik dní. Je skvělá do palačinek, na topinku, nebo jen tak na sobotní vánočku.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se4 hodinami před

Obrovské neštěstí: Pod dětmi se prolomil led. Tři skončili v bezvědomí

Na vodní ploše v zámeckém parku v Žamberku došlo k velkému neštěstí. Pod trojicí dětí se tam prolomil led. Bylo...

Bizardní5 hodinami před

HOROR V LIDL: Zákaznice ze Slovenska našla v oblíbené potravině TOTO! Tímto chce varovat všechny zákazníky!

Noční můru všech žen a mnoha lidí přežila zákaznice Ivana, která si šla do jedné z prodejen Lidl v Martině...

Video6 hodinami před

Doktoři mu nařídili ihned opustit pokoj svého pána. Podívejte se na reakci jeho milovaného psa

„Pokud milovaný prochází dveřmi, možná pětkrát denně, měli bychom mít štěstí.“ Film s názvem „Denali“ je vyprávěn z pohledu psa....

Celebrity8 hodinami před

Svět v ŠOKU! Zemřela úspěšná a všemi milovaná herečka!

Svět obletěla opravdu šokující zpráva, která všem vyrazila dech. Herečka, která je zbožňovaná fanoušků po celém světě, je mrtvá. Celý...

Politika8 hodinami před

Jan Hamáček prozradil co nás očekává po tvrdém lockdownu za 3 týdny. Bude se přitvrzovat

Kvůli tomu co se děje několik měsíců za sebou a situace se každým dnem zhoršuje a nemocnice jsou totálně přetížené....

Stalo se9 hodinami před

Slovákovi došla trpělivost, napsal příspěvek, který by si měl přečíst každý: očkovalo nás už jako děti, nikdo to neřešil

Očkování její témů číslo jedna a je to nejúčinnější ochrana před infekčními chorobami, na které se v minulosti často umíralo....

Celebrity10 hodinami před

Skvělá zpráva pro všechny diváky ordinace v růžové zahradě: Konec se odkládá, serial bude pokračovat!

Diváky nedávno zarmoutila smutná zpráva, která přišla od tvůrců ordinace v růžové zahradě a jednalo se o to, že velmi...

Zdraví11 hodinami před

Nestojí ani 23 eur a pomůže zachránit životy lidem s koronavirus. Sehnat ho můžete kdekoliv

Lidé, kteří se léčí doma s nemocí Covid-19, jsou často ponecháni osudu napospas. Ke svému praktiky se jen tak nedostanou,...

Stalo se11 hodinami před

Kojící matku v restauraci požádali, aby se zahalila: Její reakce teď baví internet!

Od chvíle, kdy byl zveřejněn obrázek této ženy, kterou v restauraci požádali, aby se zahalila, když kojila, získal velké množství...

Zajímavosti11 hodinami před

Odešel uprostřed výměny manželek a štáb neví kde je. Režisérka prozradila co bude s jeho honorářem

Několik natáčecích dnů ve výměně manželek zvládnou lidi s tvrdým jádrem. Ve středu večer diváci byli svědkem, jak to vypadá,...

Oblíbené