Zajímavosti

Vědci potvrdili, že psi opravdu dokážou odhalit zlého člověka!Dávejte si pozor na to, zda svého pejska lžete. Není to nejvhodnější chování a on to dokáže odhalit.

Kočka nebo pes? Někdo v tom má jasno, jiný si neumí vybrat a rozhodnout se. Tyto dvě zvířata, i když s námi žijí v domácnosti, mají svá tajemství. Lidé se všemožně snaží jim porozumět a postupně přicházejí s novými zjištěními.

Nejnovější se podařilo odhalit další psí tajemství. Psi jsou totiž skutečnými detektivy a vědí odhalit to, zda vám mohou důvěřovat nebo ne. Odpověď se podařilo dosáhnout při provedení studie na kjótské univerzitě v Japonsku. Vědec Akiko Takaoka a jeho kolegové chtěli vědět, zda pes bude důvěřovat tomu, kdo ho oklamal. Výzkumníci tedy rozdělili experiment na tři části.

Nelžete a nezavádějte

Během experimentu majitelé psů poukázali na kontejner s jídlem. Pes se k němu automaticky rozběhl. Majitel mu však po otevření ukázal, že se tam žádné jídlo neskrývá. Pejsek byl podveden. Již před touto zkouškou bylo známo, že psi budou na základě majitelova gesta, běžet za objektem. To je důkaz toho, že jim věří a že vědí porozumět lidským gestům. Když jsou však gesta nejasné, pes může být nervózní a vystresovaný. Zkusíte tento “trik” poprvé, podruhé, ale již potřetí vám pes nevěří a vaše gesto ignoruje. Jednoduše jste lhář a lhářem nevěří.

Experimentu se zúčastnilo 34 psů a všichni se podle listu Animal Cognition Journal zachovaly stejně. Psi využili své předchozí zkušenosti a jednoduše si v hlavičkách zakódovali, že ten daný člověk je nespolehlivý. Takaoka plánuje v experimentu pokračovat, ovšem nyní si chce vybrat jiné zvíře. Konkrétně vlků, protože jsou nejbližšími příbuznými psů. No a kromě toho, že pes přestává věřit, se při tomto experimentu zjistilo i to, že psi jsou velmi zvědaví, co se týče nových věcí a mají potřebu vše probádat.

Důvěru si nekoupíte

Několik výzkumů také prokazuje, že psi pozorují, jak lidé komunikují s jejich majiteli . V experimentu jejich majitelé požádali cizích lidí o pomoc. Později se tito lidé snažili psů nakrmit a tehdy přišlo překvapení. Psi těch, kteří se k jejich majitelům chovali hrubě, ignorovali a upřednostnili těch lidí, kteří je majitelem pomohli. Hrubí a agresivní lidé si prostě nedokázali získat důvěru psy ani s pamlsky v ruce.

Psi vědí, kdo je váš kamarád a kdo ne

V další studii, kterou publikovali Neuroscience a Biobehavioral Reviews, je uvedeno, že psi jasně dokáží číst komunikaci mezi svým majitelům a cizími lidmi . V experimentu majitelé psů požádali o pomoc dvě skupiny lidí. Psi okamžitě zaregistrovali chování těchto lidí a tím, co nevhodně komunikovali s jejich majiteli, se vyhýbali.

Právě tyto výzkumy slouží jako důkaz, že psi dokáží číst naše gesta a mimiku obličeje. Naši čtyřnozí kamarádi jsou mnohem inteligentnější, než si mnozí dokáží představit. Třeba vědět však jednu věc, psi žijí pro současnost. Nevracejí se prý do minulosti a už vůbec nepřemýšlejí nad budoucností. Je třeba si tedy pamatovat, že svého pejska netřeba lhát, protože se to obrátí proti vám.

Pokud se vám článek líbil, sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video8 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti8 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video8 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti8 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor8 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video8 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti8 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video8 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti8 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy8 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené