Zajímavosti

Už žádné ošklivé šmouhy na zdi ani štípance během noci: S tímto domácím trikem se konečně vyspíte i bez síťky na okně!Chemické repelenty nejsou jedinými účinnými látkami, které odrazují od komárů – různé přírodní suroviny a bylinky vám mohou posloužit stejně dobře. Pokud hledáte repelntné rostliny do vaší zahrady, vsaďte na aksamentic, rozmarýn, měsíček lékařský, bazalku, citronovou trávu, nebo levanduli. Pokud jde o vás, máme tu několik jednoduchých rad, jak si držet komáry daleko od těla celou sezónu.

Mýdlová voda

Pokud trávíte hodně času ve vaší zahradě rodinnými večeřemi , umístěte do vaší blízkosti talíř s mýdlovou vodou. Po nějakém čase uvidíte, že komáři budou přitahovány k této vodě a už z ní nevyvázne.

Během teplých večerů trávím e rádi čas na terase či v zahradě. Idylu z pěkného počasí a příjemné atmosféry nám však spolehlivě vědí překazit mouchy, hmyz a především otravné komáry. Pokud chcete, aby se vám pálivé a bzučící hmyz zdaleka vyhýbal, vyrobte si prostředek, který jim dá již z dálky na známost, že zde nejsou vítáni. Ochráníte tak nejen sobě, ale i dobroty, na kterých si chcete v klidu pochutnávat.

Pak ze spodu přiložíte k místu, kde je komár a on se utopí v pěně. Jak uvádí paní Kateřina, je to výborná pomoc, pokud nemáte síťky ani jinou možnost, než komáři v pokoji zlikvidovat. A stěny jsou bez šmouh.

Tyto nápady jste poradili přímo vy:

Rybářský repelent

Chodím rád na ryby a vždy jsem se domů vracel poštípaný od komárů. Asi mám sladkou krev. 🙂 Žena mi vyrobila domácí repelent proti komárům a jsem s ním velmi spokojen, proto se chci podělit, snad se bude hodit i vám.

Potřebujeme:

 • pelyněk pravou
 • Prostý slunečnicový olej

Postup:

Pelyněk pravou možná znáte jako plevel, pokud ji máte v zahradě, odtrhněte a naložte do oleje (tak, aby byla zcela ponořena).

Necháte naložené alespoň týden a poté si olej natřete na kůži (naložené to může být i déle, čím déle tím lépe). Bude komárům smrdět. Dá se naložit i octa, ale ocet zase smrdí mně. Nečekejte však úplný zázrak – sem-tam se štípanec může objevit, najdou se i odolné komáři. Rozdíl je však v mém případě nesrovnatelný.

Repelent od babičky

Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.

Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.

Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.

Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.

Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.

Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.

Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.

Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.

Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.

Repelnt starých matek

Potřebujeme:

 • 30-40 ks hřebíčku
 • Kůru z jednoho citronu
 • 200 ml alpy nebo alkohol alespon 40%

Postup:

Do alpy nasypeme hřebíček a kůru. Necháme louhovat alespoň 2 týdny, dokud tekutina neznedne a potom používáme jako klasický repelent. Já používám normálně na odhalené části těla. Komáři a mouchy se drží dál a máte klid vždy, když jdete ven. Skladujeme v chladničce. Podle potřeby doléváme případně přidáváme hřebíček. Repelent vydrží dlouho a léčí i drobná poranění kůže a pokud vás bolí zub, dokáže to rychle pomoci s bolestí.

Voňavá želatina proti komárům i molům

Výroba je zcela jednoduchá a bude vám to fungovat celé týdny, ba až měsíce a bez přestávky. Já mám nádobku v každé místnosti v bytě a umělé osvěžovače už vůbec nepoužívám , doporučuji. Hlavně, pokud máte problém s moly ve skříních – toto opravdu nemají rádi. Stejně výborné je to i proti komárům a hmyzu během léta!

Potřebujeme:

 • 2 šálky vody
 • 1 a 1/2 lžíce soli (zpomaluje růst plísní)
 • Želatina v prášku (já použila 2 balení)
 • 25 – 30 kapek levandulového esenciálního oleje
 • Malé skleněné sklenice nebo misky na vložení gelu
 • Volitelné: pár kapek potravinářského barviva

Postup:

Želatinu připravíme podle návodu tak, že ji necháme v části vody nabobtnat a pak rozmícháme v zbytku vody zahříváním. Potom sejmeme z plamene, přidáme sůl, potravinářské barvivo a esenciální olej.

Směs promícháme a pak rychle nalijeme do sklenic. Umístěte nádobky naplněné gelem do chladničky tak, aby se rychle ochladily nebo odložili na pult, aby se ochladily a ztuhly. Následně můžeme hned použít – osvěžovače fungují celé týdny – dejte hlavně do skříní a také do ložnice, kde se postarají o odplašenie komárů.

Domácí odpuzovač komárů s krásnou vůní

Potřebujeme:

 • 4 sklenice na zavařování
 • 40 kapek esenciálního oleje (použijte cedrový, levandulový, citronový, mátový nebo eukalyptový)
 • 2 citrony nebo limetky nakrájené na plátky
 • 8 větviček rozmarýnu – nebo máty
 • vodu
 • plovoucí svíčky

Postup:

 1. Do každé nádoby vložíme dvě větvičky máty nebo rozmarýnu.
 2. Potom do každé nádoby nalijeme vodu do 3/4.
 3. Přidáme olej – do každé nádoby 10 kapek.
 4. Potom do sklenic přidáme plátky ovoce. Nakonec položte na vrch svíčku a zapalte.
 5. Nádoby rozmístěte na místa, která chcete před invazí hmyzu ochránit.
 6. Kapalinu měňte každých 5 dní.

Česnek

Podle některých studií, konzumace česneku pomáhá udržet komáry daleko od vašeho těla. Tento lék je dobrou zprávou pro milovníky česneku, ale pokud ho opravdu nenávidíte, nemusíte ho jíst v obrovských množstvích. Stačí z něj udělat výluh a postříkat na místa, kde se shromažďují komáři.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem.

Začalo to dárkem. S obyčejným vánočním dárkem.

Tyler našel krabici na boty, zabalil ji do papíru a vložil dárek, pohlednici a fotografii. Nevěděl, kdo dostane jeho krabici. Chlapec ji jednoduše vzal pryč a bezpečně na ni zapomněl. Jak můžete uhodnout, dárek dostal dívka na fotografii vlevo. Jmenuje se Joana Marchand a pochází z Filipín.

Je to už 11 let. Jednoho dne dostal Tyler oznámení na sociální síti – přátelé mu chtěli přidat dívku. Mladý muž žádost nejprve zamítl. Dívka však svůj požadavek zopakovala. Tyler se tehdy rozhodl, že tato dívka s ním jednou možná studovala, a tak žádost přijal.

Po chvíli dostal Tyler od dívky první zprávu. Napsala, že měla Tylerovu fotografii dítěte a dárek, který několik let pečlivě schovávala. Když mladík viděl fotografii, okamžitě pochopil, o co jde. Začal se s dívkou stýkat. Trvalo to tedy několik měsíců. Tyler a Joana si začali uvědomovat, že je spojuje skutečné a upřímné přátelství. V jednu chvíli Joana pozvala Tylera na návštěvu a ten, kdo sbíral věci, šel na Filipíny.

Když mladík viděl Joanu naživu, okamžitě si uvědomil, že je zamilovaný. Setkal se s dívčinými rodiči a přáteli, poté představil Joan svým příbuzným.

Stále komunikovali, telefonovali, ale vztah byl jiný. Při příštím příjezdu na Filipíny požádal dívku o ruku. Svatba se konala v roce 2014.

Tyler připouští, že si neumí představit, co by se stalo, kdyby se akce nezúčastnil, poslal tento dárek, odmítl nabídku od Joe a konečně by ji neviděl. Všechno by dopadlo jinak. Prostě by nepotkal lásku svého života. Tyler si je dnes jistý: když uděláte malý dobrý skutek, bude vám lépe. Dobré se vždy vrátí a to je pravda.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí …

,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá svou ženu, uzavírá kruh. Jeho a její kruh. Je to kruh něhy, tepla a ochrany. Ženu umístí přímo do středu vášnivého kruhu.

Tímto neúmyslně poukazuje, že v tomto konkrétním okamžiku je právě ona středem vesmíru. Muž drží ženu ticho. Žena zůstává ticho. Cítí teplo, teplo které proudí z jeho teplých a klidných rukou. ”

,, Když muž objímá ženu, ona se cítí jako kdyby měla křídla a mohla létat. Tento kruh lásky je klidný a útulný. Tato tichá něha ji rozpustí jako kostky cukru v šálku čaje. Když je právě v centru jeho tlejícího kruhu? ”

,, Co cítí? Když je v této chvíli? ”

“Je ženou či dívkou? Cítí se milující či milovanou? Něžná pokrývka ticha překryla ženské ramena a zakryly její myšlenky před mužem …. nebo právě naopak, v tomto kruhu je všechno odkryté?

Koneckonců on ji jen drží, chrání ji od vnějšího světa, který je studený a osamělý. No v jeho náručí je teplo a pohodlně.

Tyto ruce jsou její ochranou a pohodlím. Právě toto je vše co žena nevědomky hledá, čeká a v co doufá … ”

Objímejte svou ženu častěji. Umístěte ji do středu kruhu. Važte si ji, ukažte jí jaká něžná a smyslná vaše láska může být. Jen po lásce ona touží tak jako i vy.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku.

Například ta, kterou vám dnes ukážeme, je velmi nebezpečná a raději byste ji neměli používat.

Prodlužovačky jsou velmi praktické a dokážou pomoci v domácnosti téměř každému.
To však nemění nic na tom, že bychom měli vědět, jak je dobře používať.Inak může dojít k tragédii.

Hasiči nyní varují a tvrdí, že byste si měli dát pořádně pozor na to, co do prodlužovačky zapojujete. Klasická prodlužovačka na šest vstupů umí udělat více škody než užitku, pokud ji používáte špatně.

“Vasabladet” tvrdí, že prodlužovačka dokáže zajistit energii pro 57 laptopů, 4 kávovary, ale pouze 2 fény.

Z testu vyplynulo, že jen pět procent z 226 lamp a lampiček, kterými si Evropané běžně vybavují domovy či kanceláře, nevykazovalo žádné nedostatky. Testované lampy měly řadu technických nedostatků, jako je například špatné uzemnění. Často nenesly označení EC, které znamená, že výrobek splňuje evropské normy.

Prodlužovačky se v posledních letech staly běžnou součástí domácností v EU, a tak se autoři testu zaměřili i na ně. Zjistili, že 58 procent z 210 výrobků je natolik nebezpečných, že by měly být staženy z trhu. Ve výsledku testem prošla průměrně jen jedna prodlužovačka ze šesti. Nejčastějším nedostatkem byl špatný tvar a rozměry zásuvek a zástrček. Prodlužovačky byly rovněž často nekvalitní pokud jde o výdrž materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Do testu prodlužovaček se zapojila Slovenská republika, Česká republika, Německo, Dánsko, Španělsko, Polsko a Švédsko.

“Doporučením je kupovat prověřené výrobky u známých výrobců,” vzkázala spotřebitelům mluvčí Evropské komise Helen Kearnsová.

Dávejte proto velký pozor na to, co připojíte dříve, než dojde k tragédii. Taková chyba vás může stát střechu nad hlavou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti4 týdny před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti4 týdny před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti4 týdny před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video4 týdny před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené