Zajímavosti

Už žádné ošklivé šmouhy na zdi ani štípance během noci: S tímto domácím trikem se konečně vyspíte i bez síťky na okně!Chemické repelenty nejsou jedinými účinnými látkami, které odrazují od komárů – různé přírodní suroviny a bylinky vám mohou posloužit stejně dobře. Pokud hledáte repelntné rostliny do vaší zahrady, vsaďte na aksamentic, rozmarýn, měsíček lékařský, bazalku, citronovou trávu, nebo levanduli. Pokud jde o vás, máme tu několik jednoduchých rad, jak si držet komáry daleko od těla celou sezónu.

Mýdlová voda

Pokud trávíte hodně času ve vaší zahradě rodinnými večeřemi , umístěte do vaší blízkosti talíř s mýdlovou vodou. Po nějakém čase uvidíte, že komáři budou přitahovány k této vodě a už z ní nevyvázne.

Během teplých večerů trávím e rádi čas na terase či v zahradě. Idylu z pěkného počasí a příjemné atmosféry nám však spolehlivě vědí překazit mouchy, hmyz a především otravné komáry. Pokud chcete, aby se vám pálivé a bzučící hmyz zdaleka vyhýbal, vyrobte si prostředek, který jim dá již z dálky na známost, že zde nejsou vítáni. Ochráníte tak nejen sobě, ale i dobroty, na kterých si chcete v klidu pochutnávat.

Pak ze spodu přiložíte k místu, kde je komár a on se utopí v pěně. Jak uvádí paní Kateřina, je to výborná pomoc, pokud nemáte síťky ani jinou možnost, než komáři v pokoji zlikvidovat. A stěny jsou bez šmouh.

Tyto nápady jste poradili přímo vy:

Rybářský repelent

Chodím rád na ryby a vždy jsem se domů vracel poštípaný od komárů. Asi mám sladkou krev. 🙂 Žena mi vyrobila domácí repelent proti komárům a jsem s ním velmi spokojen, proto se chci podělit, snad se bude hodit i vám.

Potřebujeme:

 • pelyněk pravou
 • Prostý slunečnicový olej

Postup:

Pelyněk pravou možná znáte jako plevel, pokud ji máte v zahradě, odtrhněte a naložte do oleje (tak, aby byla zcela ponořena).

Necháte naložené alespoň týden a poté si olej natřete na kůži (naložené to může být i déle, čím déle tím lépe). Bude komárům smrdět. Dá se naložit i octa, ale ocet zase smrdí mně. Nečekejte však úplný zázrak – sem-tam se štípanec může objevit, najdou se i odolné komáři. Rozdíl je však v mém případě nesrovnatelný.

Repelent od babičky

Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.

Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.

Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.

Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.

Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.

Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.

Díky němu nyní můžete bezpečně pracovat ve večerních hodinách na zahradě nebo relaxovat na dvoře či na zahradě.

Všechny ingredience pro tento zázračný prostředek jsou určitě dostupné v každém domě, protože tyto kapaliny používáme téměř každý den.

Potřebujete jen rostlinný olej (absolutně jakýkoliv), šampon na vlasy a 9% -ní ocet.

Repelnt starých matek

Potřebujeme:

 • 30-40 ks hřebíčku
 • Kůru z jednoho citronu
 • 200 ml alpy nebo alkohol alespon 40%

Postup:

Do alpy nasypeme hřebíček a kůru. Necháme louhovat alespoň 2 týdny, dokud tekutina neznedne a potom používáme jako klasický repelent. Já používám normálně na odhalené části těla. Komáři a mouchy se drží dál a máte klid vždy, když jdete ven. Skladujeme v chladničce. Podle potřeby doléváme případně přidáváme hřebíček. Repelent vydrží dlouho a léčí i drobná poranění kůže a pokud vás bolí zub, dokáže to rychle pomoci s bolestí.

Voňavá želatina proti komárům i molům

Výroba je zcela jednoduchá a bude vám to fungovat celé týdny, ba až měsíce a bez přestávky. Já mám nádobku v každé místnosti v bytě a umělé osvěžovače už vůbec nepoužívám , doporučuji. Hlavně, pokud máte problém s moly ve skříních – toto opravdu nemají rádi. Stejně výborné je to i proti komárům a hmyzu během léta!

Potřebujeme:

 • 2 šálky vody
 • 1 a 1/2 lžíce soli (zpomaluje růst plísní)
 • Želatina v prášku (já použila 2 balení)
 • 25 – 30 kapek levandulového esenciálního oleje
 • Malé skleněné sklenice nebo misky na vložení gelu
 • Volitelné: pár kapek potravinářského barviva

Postup:

Želatinu připravíme podle návodu tak, že ji necháme v části vody nabobtnat a pak rozmícháme v zbytku vody zahříváním. Potom sejmeme z plamene, přidáme sůl, potravinářské barvivo a esenciální olej.

Směs promícháme a pak rychle nalijeme do sklenic. Umístěte nádobky naplněné gelem do chladničky tak, aby se rychle ochladily nebo odložili na pult, aby se ochladily a ztuhly. Následně můžeme hned použít – osvěžovače fungují celé týdny – dejte hlavně do skříní a také do ložnice, kde se postarají o odplašenie komárů.

Domácí odpuzovač komárů s krásnou vůní

Potřebujeme:

 • 4 sklenice na zavařování
 • 40 kapek esenciálního oleje (použijte cedrový, levandulový, citronový, mátový nebo eukalyptový)
 • 2 citrony nebo limetky nakrájené na plátky
 • 8 větviček rozmarýnu – nebo máty
 • vodu
 • plovoucí svíčky

Postup:

 1. Do každé nádoby vložíme dvě větvičky máty nebo rozmarýnu.
 2. Potom do každé nádoby nalijeme vodu do 3/4.
 3. Přidáme olej – do každé nádoby 10 kapek.
 4. Potom do sklenic přidáme plátky ovoce. Nakonec položte na vrch svíčku a zapalte.
 5. Nádoby rozmístěte na místa, která chcete před invazí hmyzu ochránit.
 6. Kapalinu měňte každých 5 dní.

Česnek

Podle některých studií, konzumace česneku pomáhá udržet komáry daleko od vašeho těla. Tento lék je dobrou zprávou pro milovníky česneku, ale pokud ho opravdu nenávidíte, nemusíte ho jíst v obrovských množstvích. Stačí z něj udělat výluh a postříkat na místa, kde se shromažďují komáři.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále se snižující sebevědomí babičky trápilo celou rodinu, a tak se jednoho dne její členové rozhodli jednoduše jednat. S nápadem dopřát babičce kompletní změnu účesu přišla vnučka a způsob, jakým to udělala, nakonec přiměl paní Johnsenovou znovu uvěřit, že je krásná. Když viděla tu změnu v zrcadle, nedokázala se v něm poznat a oněměla úžasem.

Krása a ženy v pokročilém věku

S narůstajícím věkem dochází zejména u žen k úbytku sebevědomí, zejména s ohledem na vzhled. Vlivem fyziologických změn se nápadně mění zejména tělesná konstituce. Mnoho žen tak přestane o svůj zevnějšek dbát a smíří se s tím, že jejich bývalá krása je již nenávratně pryč. Ve skutečnosti se však nikam neztrácí, jak také dokazuje případ Mary Johnsenovej. Právě ona je tím správným důkazem, že vnitřní i venkovní krása zůstávají s člověkem po celý život, jen je o ně zkrátka potřeba starat.

Aby svou babičku přesvědčila, že je stále krásná, rozhodla se vnučka Mary Johnsenové přihlásit ji do velmi populárního programu Christophera Hopkinse, který je zaměřen právě na transformaci vzhledu, Hopkins dosahuje neuvěřitelných výsledků při používání běžných kosmetických a kadeřnických procedur díky důvtipu a instinktu, prostřednictvím kterých dokáže dobře odhadnout, jakým způsobem lze u konkrétního člověka zkombinovat účes a make-up tak, aby vypadal dokonale.

Výsledek přeměny byl neuvěřitelný

Mary se o plánu své vnučky dozvěděla až na poslední chvíli, takže z celého procesu nebyla nervózní, jen velmi překvapená. Poté, co vizážista dokončil svou práci, při které jí vytvořil zcela nový moderní účes doplněný vkusným líčením. Když se Mary pak uviděla v zrcadle, nemohla se poznat – z odrazu se na ni díval úplně nový člověk. Na příkladu Mary můžete vidět, že krásnou může být žena jakéhokoliv věku, je potřeba o sebe jen starat vhodným způsobem, a hlavně věřit sama sobě.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení …

Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na ukončení vysokoškolského vzdělání.

Vzala si totiž šaty, které jí babička věnovala, když byla ještě malá.

To, jak to její princezny slušelo, ji dohnalo v momentě k slzám.

Opravdu překrásné chvíle …

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Co se stane s ženským tělem, když je týden bez pohlavního styku

Průměrný člověk měl ve svém životě sex 7 778krát. Ať už je to hodně nebo málo, faktem je, že jednoho dne studna vyschne i pro lidi s obrovským libidem. Ale i mladí lidé mohou přežít život bez sexu, ať už se rozhodnou dobrovolně, nebo jsou v současné době nezadaní a nechtějí svůj sexuální život řešit sexem na jednu noc. Zajímá vás, co se děje s vaším tělem, když je mimo sex?

1. Ztratíte sexuální apetit

Zdá se, že heslo platí pro lidské libido, použijte jej, jinak o něj přijdete. „Někteří lidé, kteří se na chvíli vzdají sexu, jsou najednou pomalejší, méně vitální a ztrácejí chuť na sex,“ uvedla sexuální terapeutka Sari Cooper.

Pak je tu druhá skupina lidí, kteří naopak během sexuální abstinence zvyšují svoji touhu po sexu.

2. Oslabené vaginální stěny

To platí zejména pro ženy, které jsou na pokraji menopauzy. „Ve stáří už není sex tak pravidelný, což vede k oslabení vaginálních stěn. A pokud jde o sex, je to často bolestivé,“ vysvětlil terapeut.

3. Ztráta vlhkosti

To platí i pro většinu starších žen. Po dlouhé přestávce od sexu může mít žena potíže při styku. Způsobuje nedostatek hormonů estrogen.

„Pokud si vezmete takový nikl 20 nebo 30, je jasné, že bude mít dostatek estrogenu, aby udržel tkáň zdravou, vláčnou a mazací, i když nebude mít sex. Ale pro takovou 60letou ženu,“ říká doktorka Lauren Streicherová.

Aby se zmírnily příznaky nedostatku sexu a stárnutí, lékař doporučuje následující: „Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud ji ženy pravidelně užívají. Pomohou také erotické knihy a videa. ”

4. Více bolesti během menstruace

Může se to zdát kontraproduktivní, ale sex během období skutečně zmírňuje menstruační křeče. “Děloha je o svalech a orgasmus způsobuje rychlejší vylučování krve, což zmírňuje menstruační křeče. Může také zvýšit sekreci endorfinu, což také pomáhá,” vysvětlil Dr. Strings.

Zdroj. Somzena

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika15 hodinami před

Březen ve znamení zkázy. Roman Prymula zděšeně promluvil o britské mutaci koronaviru V České Republiky

Hlavní zdravotní ústav na začátku týdne potvrdil výskyt Britské mutace koronaviru na Českém území například v Praze. Odborníci v tuhle...

Stalo se15 hodinami před

McDonalds si začal fotit zákazníky při objednávce i jejich spz. Pracovnice prozradila proč

Velmi oblíbené rychlé občerstvení McDonalds si pomocí kamary fotografuje a točí své zákazníky v drive-trhu i s jejich spz. Toto...

Zdraví17 hodinami před

Toto je jediný osvědčený domácí recept, který zabírá na ustupující dásně. Takto si pomůžete …

Jak bylo zmíněno, hlavním pomocníkem je kombinace šalvěje a také hřebíčku. K tomu ale přidejte i kousek česneku a dále...

Zajímavosti17 hodinami před

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále...

Humor17 hodinami před

VTIP DNE: Starý pár usíná v posteli a babička řekne …

Starý pár usíná v posteli a babička řekne: “Dědeček, pamatuješ se jako si mě kdysi když jsme usínali chytil za...

Zdraví17 hodinami před

První 4 příznaky rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují: TOTO nikdy neberte na lehkou váhu!

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny...

Politika17 hodinami před

O víkendu budou restaurace otevřeny, čekají co nejvíce hostů. Jak je možné, že tak rychle otevřou ?

Většina lidí už plné zuby dlouho trvajících opatření a tak se rozhodli revoltovat a neuposlechnout nařízení vlády. Nařízená opatření likvidují...

Zdraví18 hodinami před

Mocnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem …

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších květinek, jaká zřejmě existuje. Roste doslova všude, jsou její plné louky i trávníky na...

Zdraví18 hodinami před

7 příznaků toho, že můžete mít v těle tasemnici. Toto by měl znát každý!

V první řadě je třeba zdůraznit, že při rozšíření výskytu tasemnice hrají hygienické poměry jen nepatrnou roli. Je důležité to...

Zajímavosti2 dny před

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení … Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na...

Oblíbené