Zdraví

Tuto “zdravou” potravinu, kterou jíme všichni ničí mozkové buňky a vyvolává rakovinu. Nejezte ji!Mnoho lidí, kteří se starají o své zdraví, přešli na konzumaci tohoto jídla, často propagovaného jako zázrak výživy, ve snaze lépe se najíst.

Její výrobci a prodejci chtějí, abyste věřili, že její spotřeba je krok správným směrem. Realita je však na míle vzdálená od jejího mediálního obrazu.

Mnoho renomovaných odborníků ji ani nepovažuje za potravinu vhodnou k lidské spotřebě.

Sója a sójové výrobky, včetně tofu, nejsou zdravé potraviny.

Pokud chcete kvalitní bílkoviny, pak mnohem lepší volbou jsou organická vejce, maso ze zvířat chovaných na čerstvé trávě a nepasterizované nebo domácí nebo bio mléčné výrobky.

Co je na sóji problematické?

„Na rozdíl od Asie, kde lidé konzumují pouze malé množství sójových produktů z celých fazolí, na Západě je jejich producenti rozdělují do dvou velmi výnosných složek – bílkovin a oleje.

„Ale to, co dělají, není ani přirozené, ani bezpečné,“ vysvětluje doktor Daniel.

„Dnešní vysoce vyvinuté technologie nejenže nedokáží odstranit antinutriční látky a toxiny, které jsou v sóji přirozeně přítomné, ale i výrobní proces jim ponechává další toxické a karcinogenní látky, které se tvoří během podávání při vysokých teplotách.“ vysvětlení.

Nejhorší z nejhorších jsou štěpené sloučeniny, jako je izolát sójového proteinu a hydrolyzovaný rostlinný protein. To je způsobeno skutečností, že tyto látky obsahují fytáty, které blokují vstřebávání minerálů.

Kromě toho také blokují enzym trypsin, který je nezbytný pro správné trávení bílkovin.

Tofu je o něco lepší, protože je to produkt z celých sójových bobů, ale obsahuje také výše uvedené antinutriční látky.

Zdravotní problémy spojené s konzumací sóji

Z mnoha hlášených zdravotních problémů spojených se spotřebou sóji a sójových výrobků bychom chtěli upozornit na následující:

Problémy se štítnou žlázou – včetně přibývání na váze, letargie, nevolnosti, únavy, vypadávání vlasů a ztráty libida

  • Rakovina – hlavně štítná žláza, prsa a slinivka břišní
  • Poškození mozku
  • Genitální nemoci
  • Sójové alergie

Mezitím Dr. Daniel a jeho kolegové studovali několik studií o sóji a zjistili, že sója nesnižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi, jak se tomu říká.

Naopak u mnoha lidí zvyšuje hladinu nebezpečného homocysteinu, což zvyšuje riziko srdečních onemocnění, cévní mozkové příhody a vrozených vad.

Podle Dr. Daniely sója významně zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Na základě těchto výsledků vědci zaslali 65stránkovou petici americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), v níž je vyzvali k zákazu tvrzení „Soy Prevention Heart Disease“, které schválili v roce 1999.

Sójové boby a ohrožující děti

Je také důležité vědět, že děti a kojenci jsou vystaveni zvýšenému riziku konzumace sóji, zejména kvůli jejím vlastnostem, které napodobují působení určitých hormonů.

Studie publikovaná v lékařském časopise Lancet ukázala, že denní expozice chemickým látkám, které napodobují pohlavní hormon estrogen v sójovém kojeneckém mléce, byla 6 až 11krát vyšší než u dospělých konzumujících sóju.

Koncentrace těchto látek v krvi u dětí byla na úrovni 13 000 až 22 000 vyšší než samotný hormon estrogen.

Děti, které jsou krmeny výhradně sójovým mlékem, dostanou po přepočtu na váhu ekvivalent 5 antikoncepčních tablet denně!

Proto prosím nekrmujte batolata sójovým kojeneckým mlékem nebo starší děti jinými sójovými výrobky.

Hormonální účinky sóji jsou tak silné, že by ji ani těhotné ženy neměly konzumovat pro bezpečnost svého nenarozeného dítěte.

Další rizika sójových bobů

Zde jsou některá další rizika, která sója představuje pro vaše zdraví:

Vysoký přírodní obsah toxinů, známý jako antinutriční látky.

To zahrnuje velké množství blokátorů, které zabraňují trávení bílkovin. Tyto blokátory nejsou neutralizovány vařením. Výsledkem je rozpad vnitřního prostředí ve střevech, chronický nedostatek některých vitamínů a minerálů a nedostatek aminokyselin.

To vše může vést k nebezpečnému selhání pankreatu nebo dokonce k rakovině.

Obsah hemaglutininu.

Tyto látky způsobují tvorbu krevních sraženin. Vaření problém částečně snižuje, ale ne zcela eliminuje.

Obsah gorogenu, který narušuje činnost štítné žlázy.

80% dnes prodaných sójových bobů je geneticky modifikovaných. Tento druh sóji má nejvyšší stupeň kontaminace pesticidy.

Vysoký obsah fytátů, který brání vstřebávání minerálů, jako je vápník, hořčík, železo a zinek. Všechny tyto minerály jsou kofaktory pro optimální biochemii vašeho těla.

Jak bezpečně jíst sóju

Pokud se navzdory obecnému nedoporučení tohoto jídla nemůžete vzdát jeho konzumace, máme pro vás alespoň několik doporučení, jak minimalizovat jeho škodlivé účinky.

Existuje několik druhů sóji, které jsou bezpečné k jídlu. Všechny zahrnují fermentaci.

Po dlouhém fermentačním procesu hladiny kyseliny fytové a dalších antinutrientů klesají. Kromě toho existují některé prospěšné látky pro vaše trávení, například probiotika.

Fermentace také významně snižuje hladinu nebezpečných isoflavonů, které mají podobnou strukturu jako estrogen a mohou narušit vaši hormonální rovnováhu.

Pokud tedy chcete jíst sóju, jsou to její relativně bezpečné možnosti:

1. Natto

Fermentované sójové boby s lepkavou strukturou a sýrovou chutí.

Obsahuje nattokinázu, velmi silné ředidlo na krev. Je také nejlepším zdrojem vitaminu K2 na světě. Obsahuje také prospěšné bakterie basillus subtilis.

Natto najdete ve většině asijských obchodů s potravinami.

2. Tempeh

Je to fermentovaný sójový dort pevné textury. Chutná podobně jako houby.

3. Miso

Miso je fermentovaná sójová pasta se slanou máslovou strukturou. Často se přidává do miso polévky.

4. Sójová omáčka

Tradičně se sojová omáčka vyrábí fermentací sójových bobů, soli a enzymů.

Zde však buďte opatrní, protože dnes se mnoho z jeho druhů vyrábí uměle chemickými procesy, nikoli fermentací.

Pamatujte, že ne všechny zpracované sójové produkty, které při výrobě nepoužívají kvašení, jsou zdravé.

To zahrnuje: sójové mléko, sójové maso, sójový sýr, sójové energetické a proteinové tyčinky, sójovou zmrzlinu, sójové práškové bílkoviny a další produkty.

Věnujte také pozornost běžnému pečivu, protože dnes se do něj přidává sójová mouka.

Nejlepším a často jediným způsobem, jak se sóji ve stravě vyhnout, je koupit základní suroviny a připravit si z nich vlastní jídlo.

Základem zdravé výživy je: nezpracovaná, fermentovaná a čerstvá.

Vyhněte se zpracovaným, kdykoli je to možné. To platí jak pro sóju, tak pro jiné potraviny. Postupujte podle něj a jste na správné cestě ke zdraví.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené