Zdraví

Tuto “zdravou” potravinu, kterou jíme všichni ničí mozkové buňky a vyvolává rakovinu. Nejezte ji!Mnoho lidí, kteří se starají o své zdraví, přešli na konzumaci tohoto jídla, často propagovaného jako zázrak výživy, ve snaze lépe se najíst.

Její výrobci a prodejci chtějí, abyste věřili, že její spotřeba je krok správným směrem. Realita je však na míle vzdálená od jejího mediálního obrazu.

Mnoho renomovaných odborníků ji ani nepovažuje za potravinu vhodnou k lidské spotřebě.

Sója a sójové výrobky, včetně tofu, nejsou zdravé potraviny.

Pokud chcete kvalitní bílkoviny, pak mnohem lepší volbou jsou organická vejce, maso ze zvířat chovaných na čerstvé trávě a nepasterizované nebo domácí nebo bio mléčné výrobky.

Co je na sóji problematické?

„Na rozdíl od Asie, kde lidé konzumují pouze malé množství sójových produktů z celých fazolí, na Západě je jejich producenti rozdělují do dvou velmi výnosných složek – bílkovin a oleje.

„Ale to, co dělají, není ani přirozené, ani bezpečné,“ vysvětluje doktor Daniel.

„Dnešní vysoce vyvinuté technologie nejenže nedokáží odstranit antinutriční látky a toxiny, které jsou v sóji přirozeně přítomné, ale i výrobní proces jim ponechává další toxické a karcinogenní látky, které se tvoří během podávání při vysokých teplotách.“ vysvětlení.

Nejhorší z nejhorších jsou štěpené sloučeniny, jako je izolát sójového proteinu a hydrolyzovaný rostlinný protein. To je způsobeno skutečností, že tyto látky obsahují fytáty, které blokují vstřebávání minerálů.

Kromě toho také blokují enzym trypsin, který je nezbytný pro správné trávení bílkovin.

Tofu je o něco lepší, protože je to produkt z celých sójových bobů, ale obsahuje také výše uvedené antinutriční látky.

Zdravotní problémy spojené s konzumací sóji

Z mnoha hlášených zdravotních problémů spojených se spotřebou sóji a sójových výrobků bychom chtěli upozornit na následující:

Problémy se štítnou žlázou – včetně přibývání na váze, letargie, nevolnosti, únavy, vypadávání vlasů a ztráty libida

  • Rakovina – hlavně štítná žláza, prsa a slinivka břišní
  • Poškození mozku
  • Genitální nemoci
  • Sójové alergie

Mezitím Dr. Daniel a jeho kolegové studovali několik studií o sóji a zjistili, že sója nesnižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi, jak se tomu říká.

Naopak u mnoha lidí zvyšuje hladinu nebezpečného homocysteinu, což zvyšuje riziko srdečních onemocnění, cévní mozkové příhody a vrozených vad.

Podle Dr. Daniely sója významně zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Na základě těchto výsledků vědci zaslali 65stránkovou petici americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), v níž je vyzvali k zákazu tvrzení „Soy Prevention Heart Disease“, které schválili v roce 1999.

Sójové boby a ohrožující děti

Je také důležité vědět, že děti a kojenci jsou vystaveni zvýšenému riziku konzumace sóji, zejména kvůli jejím vlastnostem, které napodobují působení určitých hormonů.

Studie publikovaná v lékařském časopise Lancet ukázala, že denní expozice chemickým látkám, které napodobují pohlavní hormon estrogen v sójovém kojeneckém mléce, byla 6 až 11krát vyšší než u dospělých konzumujících sóju.

Koncentrace těchto látek v krvi u dětí byla na úrovni 13 000 až 22 000 vyšší než samotný hormon estrogen.

Děti, které jsou krmeny výhradně sójovým mlékem, dostanou po přepočtu na váhu ekvivalent 5 antikoncepčních tablet denně!

Proto prosím nekrmujte batolata sójovým kojeneckým mlékem nebo starší děti jinými sójovými výrobky.

Hormonální účinky sóji jsou tak silné, že by ji ani těhotné ženy neměly konzumovat pro bezpečnost svého nenarozeného dítěte.

Další rizika sójových bobů

Zde jsou některá další rizika, která sója představuje pro vaše zdraví:

Vysoký přírodní obsah toxinů, známý jako antinutriční látky.

To zahrnuje velké množství blokátorů, které zabraňují trávení bílkovin. Tyto blokátory nejsou neutralizovány vařením. Výsledkem je rozpad vnitřního prostředí ve střevech, chronický nedostatek některých vitamínů a minerálů a nedostatek aminokyselin.

To vše může vést k nebezpečnému selhání pankreatu nebo dokonce k rakovině.

Obsah hemaglutininu.

Tyto látky způsobují tvorbu krevních sraženin. Vaření problém částečně snižuje, ale ne zcela eliminuje.

Obsah gorogenu, který narušuje činnost štítné žlázy.

80% dnes prodaných sójových bobů je geneticky modifikovaných. Tento druh sóji má nejvyšší stupeň kontaminace pesticidy.

Vysoký obsah fytátů, který brání vstřebávání minerálů, jako je vápník, hořčík, železo a zinek. Všechny tyto minerály jsou kofaktory pro optimální biochemii vašeho těla.

Jak bezpečně jíst sóju

Pokud se navzdory obecnému nedoporučení tohoto jídla nemůžete vzdát jeho konzumace, máme pro vás alespoň několik doporučení, jak minimalizovat jeho škodlivé účinky.

Existuje několik druhů sóji, které jsou bezpečné k jídlu. Všechny zahrnují fermentaci.

Po dlouhém fermentačním procesu hladiny kyseliny fytové a dalších antinutrientů klesají. Kromě toho existují některé prospěšné látky pro vaše trávení, například probiotika.

Fermentace také významně snižuje hladinu nebezpečných isoflavonů, které mají podobnou strukturu jako estrogen a mohou narušit vaši hormonální rovnováhu.

Pokud tedy chcete jíst sóju, jsou to její relativně bezpečné možnosti:

1. Natto

Fermentované sójové boby s lepkavou strukturou a sýrovou chutí.

Obsahuje nattokinázu, velmi silné ředidlo na krev. Je také nejlepším zdrojem vitaminu K2 na světě. Obsahuje také prospěšné bakterie basillus subtilis.

Natto najdete ve většině asijských obchodů s potravinami.

2. Tempeh

Je to fermentovaný sójový dort pevné textury. Chutná podobně jako houby.

3. Miso

Miso je fermentovaná sójová pasta se slanou máslovou strukturou. Často se přidává do miso polévky.

4. Sójová omáčka

Tradičně se sojová omáčka vyrábí fermentací sójových bobů, soli a enzymů.

Zde však buďte opatrní, protože dnes se mnoho z jeho druhů vyrábí uměle chemickými procesy, nikoli fermentací.

Pamatujte, že ne všechny zpracované sójové produkty, které při výrobě nepoužívají kvašení, jsou zdravé.

To zahrnuje: sójové mléko, sójové maso, sójový sýr, sójové energetické a proteinové tyčinky, sójovou zmrzlinu, sójové práškové bílkoviny a další produkty.

Věnujte také pozornost běžnému pečivu, protože dnes se do něj přidává sójová mouka.

Nejlepším a často jediným způsobem, jak se sóji ve stravě vyhnout, je koupit základní suroviny a připravit si z nich vlastní jídlo.

Základem zdravé výživy je: nezpracovaná, fermentovaná a čerstvá.

Vyhněte se zpracovaným, kdykoli je to možné. To platí jak pro sóju, tak pro jiné potraviny. Postupujte podle něj a jste na správné cestě ke zdraví.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Pozor! Ženská Intimní místa: 5 neuvěřitelných faktů o ochlupení

1. Ochlupení na ohanbí bylo sběratelské
Mnohem dříve, než jste měli se svým mužem výběr sexy selfie, byli lidé nuceni vyrábět alternativní suvenýry. Například ve viktoriánské Anglii si milenci vyměňovali pramínky vlasů (uhodli jste, ne z hlavy). Tyto vlasy byly obvykle uloženy v krásných krabicích, ale někteří muži se tam nezastavili a schovali si je do klobouků. Nebudete věřit proč. Jako talismany, které zvyšují jejich mužskou sílu!

2. Z ochlupení se vyrábí paruky

V roce 1600 bylo mnoho prostitutek nuceno oholit si ochlupení z důvodu prevalence stydkých vší. Bez vlasů v oblasti bikin to však nebylo možné, pak to bylo z nějakého důvodu považováno za sexy a ženy je potřebovaly vyměnit. Stydké paruky se obvykle vyráběly z kožešin, látek nebo dokonce z bobří kůže. Je těžké si to představit, ale ukázalo se, že při natáčení se stále používá takový neobvyklý detail.

3. Stydké vlasy absorbují pachy

Existuje mnoho teorií, proč máme ochlupení, a jednou z nich je, že je potřeba absorbovat pachy. Zejména mohou absorbovat feromony a zajistit, aby vaše intimní oblast voněla pro potenciální partnery co nejatraktivněji.

4. K dispozici je stupnice pro měření intimních účesů

Ve skutečnosti existuje oficiální nástroj pro měření ochlupení. Tannerova stupnice, vyvinutá v roce 1969, popisuje pubertu adolescentů sledováním změn v primárních a sekundárních pohlavních charakteristikách, zejména ochlupení na ohanbí. V závislosti na typu a oblasti šíření vlasů má stupnice pět stupňů.

5. Začnou vypadávat s věkem.

Ve stáří je, upřímně řečeno, velmi málo pozitiv, ale jedním z nich je, že s věkem se vaše ochlupení zmenšuje a může dokonce úplně vypadnout. Je to způsobeno různými hormonálními změnami, ke kterým dochází ve stáří a dochází k nim asi u třetiny žen.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Maminka varuje ostatní rodiče poté, co najde svou dceru pokrytou drobnými klíšťaty

Klíšťata jsou v letních měsících nekontrolovatelná. Jak teploty stoupají, začínají se rojit, dávají o sobě vědět a hledají lidi a zvířata kousat.

Je obzvláště důležité, aby si rodiče byli vědomi klíšťat a nebezpečí, která představují.

Klíšťata mohou být pro děti potenciálně velmi nebezpečná, zejména proto, že tito mladí mají tendenci bloudit a ocitnout se na místech, která klíšťata obývají.

Než tedy své děti necháte běhat venku letos v létě, přečtěte si tento příběh sdílený na Facebooku jako varování od matky z Ohia.

Beka Setzer se vydala na stránku sociálních médií, aby vyprávěla příběh o tom, co se její dceři loni stalo.

Emmalee, které byly v té době jen tři roky, si vzrušeně hrála s postřikovačem před jejím domem a měla výbuch.

Když se vrátila ke svému obvyklému odpolednímu spánku, Setzer se začal dívce převlékat.

Tehdy si všimla, že po jejích zádech a těle bylo roztroušeno několik zvláštních malých černých teček, které vypadaly téměř jako špína.

Setzer si myslel, že je to jen špína, a jednoho z nich setřel, ale uvědomil si, že neodcházejí správně.

Podívala se blíže a zděšeně zjistila, že tečky vypadaly jako malé malé brouky, které se držely Emmalee na kůži.

Tehdy si uvědomila, že jsou to klíšťata – a bylo jich po celém těle více než 150.

Dalších 90 minut strávilo pomalu vybírání a odstraňování všech těchto teček z kůže její dcery.

Setzer jednal rychle. Poté, co odstranila všechna dětská klíšťata, vložila Emmalee do vany a poté ještě několikrát provedla další vany, než jí dala Benadryl.

Poté se přesunula, aby umývala veškeré ložní prádlo, které Emmalee používala, aby zajistila, že budou pryč.

Stručně řečeno, podnikla všechny nejlepší kroky potřebné k udržení své dcery v bezpečí a fungovalo to – Emmalee byla v pořádku.

Ale protože letos viděla více klíšťat, usoudila, že sdílení těchto informací na Facebooku může potenciálně pomoci dalším rodinám a zvýšit povědomí o nebezpečích klíšťat v této sezóně.

Podle Centra pro kontrolu nemocí se klíšťata aktivizují během měsíců dubna až září.

Abyste se vyhnuli kousnutí klíšťaty, měli byste se vy a vaše děti vyhýbat huňatým oblastem nebo zalesněným oblastem, zejména těm, kde je hojný podestýlka a vysoká tráva.

To samozřejmě neznamená, že musíte své turistické výlety zrušit – stačí říct po značených stezkách a neodchylovat se příliš daleko od jejich velikosti.

Měli byste také použít repelent proti hmyzu na pokožku a oblečení sebe a své rodiny.

Nejlepší druhy pro nejlepší bezpečnost klíšťat jsou ty, které mají o 20% více Picaridinu, DEET nebo IR3535.

Při nasazování těchto repelentů se vyhněte očím, ústům a rukám svých dětí.

Pokud potřebujete odstranit všechna klíšťata, která se zachytila ​​na vašem dítěti, vezměte pinzetu a pomocí ní uchopte tělo klíštěte co nejblíže pokožce.

Buďte trpěliví, když neustále vyvíjíte tlak a táhnete nahoru, aniž byste je trhali nebo kroutili, abyste je oddělili. Poté byste měli klíště nakapat do alkoholu a kousnutí očistit vodou a mýdlem.

Všimněte si, že i menší, nezralá klíšťata mohou být nebezpečná – zejména proto, že mají vyšší riziko přenosu lymské boreliózy.

Buďte v létě v bezpečí a buďte ve střehu!

Zdroj: elayhero.com

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Existuje zázračný alkohol, který vám pomůže za několik dní zhubnout. Víte, který to je ?

Každý, i ten největší abstinent, se výjimečně oddává malé sklenici nebo kapce alkoholu, alespoň při přípitku při zvláštních příležitostech. Existuje však alkoholický nápoj, který vám nijak neublíží, naopak vám pomůže zhubnout a hlavně vám zaručeně odbourá cholesterol v krvi.

Pokud jste milovníky dobrého suchého červeného vína, blahopřeji vám k vaší volbě. Řada vědeckých studií prokázala, že červené víno má pozitivní vliv na funkci srdce, snižuje oxidační stres a dokonce reguluje hladinu cukru v krvi.

Kolik vína si můžeme bez výčitek dopřát?

Nic by se nemělo přehánět, dokonce ani pití vína. Hana Mojžíšová, odbornice na zdravý životní styl, uvádí, že se obecně doporučuje denní dávka 20 gramů alkoholu pro muže a 10 gramů pro ženy. To znamená, že jedna sklenice pro ženy a dvě sklenice pro muže.

Nápoj plný zdravých látek

Nejlepší volbou je červené víno, pokud si chcete večer dopřát trochu alkoholu. „I malé množství této tekutiny dodá tělu silné antioxidanty, které tělo uzdraví na buněčné úrovni,“ říká výživový poradce Martin Škába. Antioxidanty jsou látky, které chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály. To snižuje oxidační stres, který je hlavní příčinou aterosklerózy a všech kardiovaskulárních onemocnění.

Zapomeňte na vysoký cholesterol

Drtivá většina lidí trpí vysokým cholesterolem. Pouze jedna nebo dvě sklenice červeného vína pomáhají snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zároveň zvyšují produkci prospěšného HDL cholesterolu v těle. Vědci se domnívají, že za všechno může cenný antioxidant zvaný resveratrol, který je na toto víno bohatý. Resveratrol je samozřejmě obsažen také v bílých hroznech, ale ve velmi malém množství, proto je červené víno tak zdravé a prospěšné pro tělo.

Zhubnout a dopřát si drink?

Podle nedávné studie Purdue University v Indianě bylo prokázáno, že pikeatanol blokuje schopnost mladých tukových buněk vyvíjet se a růst. Martin Škába vysvětluje, že tato látka je účinná v boji proti přibývání na váze.

No, není to úžasné? Od nynějška si doma bez výčitek dejte sklenku dobrého červeného vína a budete zdraví a také štíhlejší.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Příběhy11 hodinami před

Věděli, že v jejich domě je ukrytý poklad. Nemysleli si však, že něco takového najdou.

Rodina z Massachusetts, USA, opakovaně kontrolovala jejich domov kvůli pokladu. Po celá desetiletí existovaly legendy, že někde v majetku bylo...

Zajímavosti11 hodinami před

Jen málo lidí ví o existenci tohoto tlačítka v troubě. Je to užitečnější, než si myslíte!

Není pochyb o tom, že některé z našich domácích prací nás mohou uvést z rovnováhy. Jedním z nich je čištění...

Video11 hodinami před

Odzbrojit porotu jí trvalo jen 3 sekundy. Výkon této malé holčičky šokoval celý svět!

Není pochyb o tom, že skutečný talent se stane jednou z milionu! Po několika představeních je těžké se vzpamatovat, protože...

Děti12 hodinami před

Žena měla porodit sedm dětí. Doktor udělal chybu. Kolik měla dětí?

25letá Malijka, která otěhotněla s několika matkami, může mluvit o zázraku narození. Případ Halima Cisse fascinoval celé Mali a přitahoval...

Zdraví1 dnem před

Pozor! Ženská Intimní místa: 5 neuvěřitelných faktů o ochlupení

1. Ochlupení na ohanbí bylo sběratelské Mnohem dříve, než jste měli se svým mužem výběr sexy selfie, byli lidé nuceni...

Příběhy1 dnem před

Od dětství snila o tom, že se stane živou Barbie. Již ve 13 letech podstoupila první plastickou operaci.

Stephanie Mülik žijící ve Švédsku, která vypadala jako panenka Barbie, provedla svou první plastickou operaci ve věku 13 let. Je...

Rodina1 dnem před

Jak krmit a koupat paterčata? Toto je den v životě matky, která se s tím každý den potýká sama.

Většina rodičů je unavená z výchovy jednoho nebo dvou dětí. Matky, které se o tyto tři starají, vyvíjejí hrdinské úsilí....

Příběhy1 dnem před

I když nemá nohy, považuje své tělo za dokonalé. Její profil na seznamce láme rekordy.

Odvaze této ženy lze závidět. Mandy Horvath v roce 2014 utrpěla strašnou nehodu, v důsledku čehož byla dívka ponechána bez...

Zajímavosti1 dnem před

Lékař otevřel ústa dítěte a okamžitě zavolal policii. Nemůžu uvěřit tomu, co mu jeho rodiče udělali.

Rodiče přivedli kojence do nemocnice. Lékaři, když viděli, co se stalo, tomu nemohli uvěřit. Dítě bylo v tragickém stavu, na...

Zajímavosti1 dnem před

Ve věku 6 let onemocněl a 68 let žije zavřený v stroji, o kterém téměř nikdo neví

20. století je velkým technologickým skokem, zejména v medicíně. Jedním z takových vynálezů byl stroj, který zachránil životy lidí. Na...

Oblíbené