Zajímavosti

TOTO se stane s vaším tělem, pokud budete každý den jíst ovesné vločky. Škoda, že mnoho lidí o tom neví!Každodenní konzumace ovesných vloček se může projevit na vašem těle hned několika způsoby.

Výživné snídaně jsou mimořádně důležitou součástí zdravého stravování a mnozí dietologové doporučují do nich zahrnout ovesné vločky. Mají totiž mnoho pozitivních účinků na vaše zdraví.

Můžete je kombinovat s dalšími zdravými potravinami, jako je čerstvé ovoce, ořechy, skořice nebo jogurt. Zde je osm důvodů, proč byste měli ovesné vločky jíst každý den:

1. Budete mít hezčí pokožku

Ovesné vločky jsou ideální k léčbě zánětlivých stavů, jako je ekzém nebo podráždění a také podporují zdravou pokožku. Za tímto účinkem je široká škála vitamínů a stopových prvků, které obsahují. Zinek pomáhá při čištění pokožky a odstraňování toxinů a jiných škodlivých sloučenin. Stejně účinně zužuje póry a má omlazující účinek.

Železo je jedním z nejdůležitějších prvků na výživu kožních buněk. Mangan odstraňuje otoky a záněty a také podporuje rychlé hojení kůže po ranách, modřinách, popáleninách a inýchzraneniach. Hořčík normalizuje krevní oběh a podporuje obnovu kožních buněk.

2. Vaše svaly získají více proteinu

Jedna porce (nebo 8 lžic) ovesné kaše dodá vašemu tělu 15% doporučeného denního příjmu bílkovin. K tomu se přidá vitamin E, antioxidanty a glutamin, který pomáhá rychleji regenerovat svaly.

3. Zvýší se úroveň antioxidantů

Ovesné vločky jsou bohaté na antioxidanty, mezi které patří i avenantramidy, které pomáhají při svědění, zánětech a krevním tlaku. Obsahují beta-glukan, který snižuje hladinu cukru v krvi. Jeho účinek se zvyšuje přítomností vitamínu C. Proto si ke ovesným vločkám k snídani můžete dopřát i nějaké citrusové ovoce či džus.

4. Budete plní energie

Ovesné vločky jsou bohaté na karbohydráty a poskytují tělu více energie. Díky obsahu vlákniny vás zasytí na delší dobu.

5. Můžete zhubnout
Denní konzumace vloček urychluje metabolismus a podporuje hubnutí. Snídaně založené na ovesných vločkách vás zasytí na delší dobu a díky tomu se můžete vyhnout nadměrnému příjmu kalórií.Pomalé uhlohydráty ve vločkách umožňují regulovat chuť k jídlu a udržovat normální hladinu cukru v krvi. Ovesné vločky také zabraňují hromadění tuků a toxinů v těle a zabraňují přejídání.

6. Sníží se váš cholesterol

Ovesné vločky obsahují vlákninu zvanou beta-glukan, která pomáhá snižovat cholesterol v těle. Díky kyselině linolové a rozpustné vláknině pomáhají snižovat hladinu triglyceridů a špatného cholesterolu v krvi.

Pomáhají odstraňovat plak na stěnách tepen a chrání naše tělo před vznikem vážných onemocnění, jako je ateroskleróza, infarkt a mrtvice.

7. Snížíte riziko srdečních onemocnění

Ovesné vločky poskytují zdravé tuky a podporují srdeční buňky a oběhový systém. Díky antioxidantem obsaženým v ovesných vločkách se také snižuje pravděpodobnost poškození stěn cév volnými radikály.

8. Zbavíte se zažívacích potíží

Odborníci doporučují denně jíst dostatek vlákniny – 25 až 35 gramů – protože pomáhá trávení. I malá porce ovesné kaše obsahuje 1/5 doporučeného denního příjmu vlákniny. Vlákna vám pomůže udržovat správné fungování střev, a tím vám zabraňuje zácpě.

Jíte ovesné vločky každý den? Motivovaly vás tyto informace k tomu, abyste je jedli častěji? Napište nám v komentářích!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti3 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video3 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti3 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor3 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video3 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti3 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video3 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti3 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy3 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené