Stalo se

Toto jsou důvody, proč dnešní výchova selhává a z dětí jsou malí “tyrani”Moderní výchova má evidentní trhliny. Zde jsou důvody, proč dnešní vzdělávání selhává.

BERLÍN 16. září – Na ulici se tříletý chlapec hodí o zem a začne se divadlo. Toto malé stvoření dokáže spustit takový vřískot, jaký si nedokážeme ani v nejhorším snu představit. Zoufalá matka žádá svou ratolest, aby se postavila a odkráčela s ní domů. Dítě dále křičí. Lidé kolem jen zírají a vzdalují se. V některých domech se zavírají okna. Mezitím si matka klekne a doprošovat se svému milovanému dítěti, aby s pláčem skončilo. Dítě začne plakat ještě intenzivněji. Jeho hlava je už celá červená. Přišlo k tomu, že obchod na ulici zavírá své dveře, protože křik je nesnesitelný. Matka je bezmocná.

Rodičovství a výchova dětí je téma, která se neustále řeší. Lidé přicházejí do sporů a neumí se shodnout v tom, co je pro děti správně a zda dnešní výchova je adekvátní. Už ve starověku se lidé stěžovali, že děti nejsou “údajně” dostatečně vzdělané. V moderním světě však existují znepokojující jevy, které se týkají všech dětí a jejich rodičů. Alespoň to tvrdí pedagožka Emma Jennerová . Ve své knize “Keep calm and parent on” , uvádí pět důvodů, proč je současná výchova a péče o děti v krizi.

1. Nejsme “obecnou komunitou”

V dnešním světě neexistuje “společenství dospělých” se stejnými hodnotami ve vzdělávání a výchově. Nikdo se neodváží ozvat, když se cizí dítě zpráva nemožně. Naopak, když zvýší hlas učitel, musí očekávat výčitky a nadávky ze strany rodičů. Na druhé straně matky a otcové zůstávají na výchovu sami. Zůstanou v nejistotě, když se jejich malý miláček hodí v obchodě o zem. Místo toho, aby svou ratolest pokarhali, pouze skloní zrak.

2. snášíte příliš mnoho

Děti dělají chyby a vyrušují. Děti nemusí být dokonalé. Emma Jennerová však tvrdí, že stále více rodičů si nevhodné chování dětí ospravedlňuje a vymlouvají se. “Vždyť jsou to děti,” věta, kterou vyslovuje stále více rodičů. Tímto vyjádřím se ale člověk zbavuje odpovědnosti za výchovu. Jennerová je přesvědčena o tom, že děti jsou schopny učit se mnohem více, než si dokážou rodiče představit. Tyto znalosti zahrnují vhodné chování a respekt vůči druhým. To ale třeba děti naučit!

3. nepodřídí se

Moderní maminky a tatínkové jsou vždy připraveni. Téměř žádná situace jejich nepřekvapí a dítě nemusí na nic čekat. Ratolest zapiští, že je hladová, rodič hned vytahuje jídlonosič. Během cestování autem celá rodina musí poslouchat otravné dětské písničky, protože dítě chce. V případě, že se návštěva v restauraci přestane dítěti líbit, rodič vytahuje tablet a zapíná různé zábavné videa nebo hry. V pořádku, v některých kritických situacích je to velmi nápomocné. Emma Jennerová vysvětlila, že by nebylo na škodu, kdyby rodiče zkusili trpělivě svému dítěti vysvětlit, že občas třeba klidně sedět, nevyrušovat a být slušný. Dnešní rodiče totiž mají tendenci “ochraňovat” své děti před vším negativním.

4. Máme přehnaný strach

Děti mají právo se společně s rodiči v určitých momentech rozhodovat. Je to důležité a díky tomu z nich mohou vyrůst sebevědomí lidé, kteří dokáží přijmout určitá rozhodnutí. Respektovat by však měly i rozhodnutí rodiče. Je to velmi důležité v dnešním světě, kde se poslušnost a podřízenost stále méně využívá. Rodiče na tento moment také zapomínají. Život dnešních dětí je totiž dokonale organizovaný. Ze školky jdou do školy. Odpoledne pokračují doučování, sportovní a hudební kroužky. Mnozí rodiče se bojí (možná oprávněně), že za těchto podmínek jejich děti trpí. Netřeba mít výčitky. Výsledkem je, že rodiče splní vše, co dětem vidí na očích a to hned. Důvod? Možná mají pocit, že to během jejich “krátkého” dětství nestihnou.

5. zanedbáváme vlastní potřeby

Emma Jennerová rozumí, že děti jsou středem rodinného života. Myslí si však, že někteří rodiče to s nimi přehánějí a zanedbávají sebe a svůj manželský život. Proto doporučuje rodičům, aby si pro sebe vyhradili čas. Děti uvidí a naučí se, že jejich rodiče jsou nezávislí lidé se svými vlastními potřebami a přáními. Pokud se to naučí ve vztahu ke svým rodičům, v budoucnu se jim to určitě vyplatí.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Chtěla prodat své panenství za nejnovější iPhone 11. Takto byla potrestána …

Někdy jsou lidé schopni zločinů, lží, vražd kvůli penězům, píše EliteReaders. Naše hrdinka samozřejmě nikoho nezabila, ale kvůli uzavření výhodného obchodu se rozhodla přijít o panenství.

Komu to dala? A proč jsi se s ní rozešla?

Ukazuje se, že mladá dívka z Číny našla zákazníky, kteří souhlasili s tím, že zaplatí za její nákup nového iPhone8. Za to s nimi musela strávit noc.

Kvůli vytouženému iPhone8 dívka souhlasila s prodejem svého panenství.

Sedmnáctiletá dívka potřebovala nový produkt Apple, protože ho již používaly všechny její kamarádky. Rodiče jí kvůli nedostatku peněz odmítli koupit telefon.

Protože se nechtěla dostat ze společnosti, rozhodla se obětovat své panenství výměnou za iPhone8. Navíc to už udělala jedna z jejích kamarádek – a získala své „poctivě vydělané“ peníze.

Dívka zveřejnila inzerát na specializovaném fóru, kde stanovila cenu za noc na přibližně 3000 $.

Blogerka Nana Henying se o něm dozvěděla a rozhodla se dát lekci 17leté školačce.

Nejprve se dívka a blogger (maskované jako „sekretářka zákazníka“) setkali v kavárně, aby spolu prodiskutovali podrobnosti. Nana se od takového kroku snažila partnera odradit, ale nechtěla se odchýlit od svého plánu. Tady jsou její slova:

“Musím jen ležet, že?” Oba dostaneme, co chceme. Už jsem si to promyslel. “

Dívka dostala zálohu 75 $, komplici se dohodli na čase a místě setkání.

Chudák ani nevěděl, co ji čeká.

Když byli v hotelovém pokoji, ten chlap jí dal telefon, aby odvrátil její pozornost. Potom do místnosti vstoupili další tři polonahí muži a muž s kamerou. Říkali, že se chtějí bavit.

Dívka v těchto okamžicích zažila skutečnou hrůzu a zoufalství.

Nejprve se dívka a blogger (maskované jako „sekretářka zákazníka“) setkali v kavárně, aby spolu prodiskutovali podrobnosti. Nana se od takového kroku snažila partnera odradit, ale nechtěla se odchýlit od svého plánu. Tady jsou její slova:

“Musím jen ležet, že?” Oba dostaneme, co chceme. Už jsem si to promyslel. “

Dívka dostala zálohu 75 $, komplici se dohodli na čase a místě setkání.

Chudák ani nevěděl, co ji čeká.

Když byli v hotelovém pokoji, ten chlap jí dal telefon, aby odvrátil její pozornost. Potom do místnosti vstoupili další tři polonahí muži a muž s kamerou. Říkali, že se chtějí bavit.

Dívka v těchto okamžicích zažila skutečnou hrůzu a zoufalství.

Už si myslela, že se stane obětí znásilnění gangu, ale pak vyšla Nana z vany a požádala muže, aby odešli. Začala vysvětlovat své „oběti“, že je to jen žert.

Křičela dokonce na neúspěšného „prodavače“ a přesvědčila ji, že za žádné telefony se neoplatí prodávat.

Názory těch, kteří sledovali video, byly rozděleny: někteří prostě nevěřili, že dívka dokáže vyměnit panenství za telefon, jiní považovali takový veřejný trest za příliš krutý, zatímco jiní naopak takové metody výchovy schvalovali.

Co si o tom myslíš? Sdělte nám to v komentářích a sdílejte tuto vzrušující novinku s ostatními!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Lékaři nedokázali pochopit co vidí. Žena porodila neobvyklého novorozence

Jedna Američanka se rozhodla na TikToku sdílet něco opravdu zvláštního. Uživatelé internetu si v úžasu mnuli oči. Je těžké tomu uvěřit!

Dítě ženy se narodilo mnohem větší než průměrný novorozenec. V síti se objevila nahrávka, která se v tuto chvíli stala skutečným hitem. Musíte to prostě vidět!

Úžasné novorozené dítě

Narození ženy bylo opravdu neobvyklé. Lékaři byli šokováni. Nikdo něco takového nečekal. Americká žena porodila dítě o hmotnosti až 6,6 kg a délce 60 cm. Ihned po narození byl novorozenec poslán na JIP a strávil tam 11 dní. V nemocnici nebyly žádné šaty správné velikosti.

Uživatelé internetu byli tímto příběhem okamžitě potěšeni.

Video, které se objevilo na TikToku, bylo zhlédnuto více než 30 milionůkrát. Autor, který takovou odpověď viděl, se rozhodl zveřejnit další video.

Ukázalo se, že úžasný novorozenec je nyní pětiletý chlapec a váží 14 kg. Můj syn je zdravý a může být tvrdohlavý. Má rád baseball, americký fotbal a monster trucky.

Mnoho uživatelů TikToku začalo vtipkovat, že se chlapec narodil dospělému muži.

@shans1588

Our 14 1b .6oz baby boy. J is a healthy, stubborn and STRONG 5 year old who loves baseball, football and Monster Trucks. #fyp #bigbaby

♬ Proud of You – Five Times August

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Děsivé zprávy. Svět nemůže dovolit, aby se stalo toto!

Světová zdravotnická organizace se rozhodla upozornit na vážný problém, na kterém v současné době pracujeme. Jmenovitě existuje nerovnováha v distribuci vakcín mezi bohatými a chudými zeměmi. To by rozhodně nemělo být.

Tedros Adhanom je šokován, že to svět umožnil.

Nespravedlivá distribuce vakcín

Pandemie koronaviru pokračuje. Téměř každý den slyšíme o alarmujícím počtu infekcí a obětí. Vakcíny nám mají pomoci, ale ukázalo se, že ne každý dostane rovnoměrně.

„V DISTRIBUCI SVĚTOVÝCH VAKCÍN JSOU Šokující nevyváženosti.“ JEDEN ČTYŘI LIDÉ OČKOVALI CAVID-19 V ZEMÍCH S VYSOKÝM PŘÍJEMEM. JE TO JEDEN Z VÍCE NEŽ 500 LIDÍ V ZEMÍCH S NÍZKÝMI PŘÍJMY, “řekl WHO generální ředitel THOROS ADHANOM V PÁTEČNÍ KONFERENCI.

KDO je lídrem programu Covax. Jeho cílem je zásobit nejchudší země dostatkem vakcín. Doposud bylo do přibližně 100 zemí distribuováno až 38 milionů dávek. Plánují se však více než dvě miliardy.

„NADĚJÍME, ABY SEM TO V DUBNU A KVĚTNU PŘEKRYTÍ,“ říká TEDROS.

Již na začátku roku 2021 Tedros uvedl, že svět směřuje k „katastrofickému morálnímu selhání“ kvůli nespravedlivé distribuci vakcín proti koronavirům. Hromadění mezi bohatými národy nevyhnutelně prodlužuje pandemii.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 hodinami před

Potom co rozřezal strom našel tento muž uvnitř něco co nikdo nečekal a všechny to do dnes děsí!

Sotva někdo mohl najít něco zábavného při kácení stromů, ani ten chlap nemohl najít něco opravdu nečekaného a dokonce děsivého....

Celebrity5 hodinami před

Viděli jsme VŠECHNO! Hvězdy, které ukazují více, než je potřeba!

Hvězdy samozřejmě dávají pozor na svůj vzhled, ale často dělají chyby v kráse. Pokaždé, když se hvězdy pokusí překvapit své...

Horoskopy7 hodinami před

Páry podle znamení zvěrokruhu, které se k sobě nejvíce hodí na dlouhodobý vztah.

Dříve byla otázka „Jaké je vaše znamení zvěrokruhu?“ bylo hloupé klišé a chytlavá fráze, která nikdy nezklame, píše Urbo. Je...

Zajímavosti7 hodinami před

Existuje 5 typů ženských bříšek. Zde je postup, jak odstranit každý z nich!

Bez toho nebudete mít ploché břicho! Zbavit se břicha  je nejdůležitější úkol pro každou dívku, píše BetterMe. Tento problém je obzvláště akutní...

Zajímavosti8 hodinami před

Podle toho jak vás muž líbá poznáte co k vám cítí: 8 druhů polibků a jejich význam

Každý z nás vyjadřuje své city v lásce různými způsoby. To platí také pro způsob, jakým objímáme, a pro ty...

Stalo se8 hodinami před

Chtěla prodat své panenství za nejnovější iPhone 11. Takto byla potrestána …

Někdy jsou lidé schopni zločinů, lží, vražd kvůli penězům, píše EliteReaders. Naše hrdinka samozřejmě nikoho nezabila, ale kvůli uzavření výhodného...

Zdraví8 hodinami před

Je mi 45 a vypadám mladší než moje dcera! 5 minut denně si po obličeji rozmazávám tuto věc, kterou máme každý doma!

Dnes budu sdílet super jednoduchou a efektivní kávovou masku na obličej. Tato maska ​​exfoliuje odumřelé buňky pokožky, hluboce vyživuje pokožku...

Zajímavosti8 hodinami před

Okamžitě tento produkt vyhoďte! Produkt, který způsobuje rakovinu, má ho každý v lednici!

Nevhodné tepelné zpracování jídla během vaření může přispět k pronikání karcinogenů do těla dětí i dospělých. Podle odborníků z Národního...

Bizardní9 hodinami před

Odborníci zkoumali jídlo z fastfoodu McDonald’s pod mikroskopem a nevěřili svým očím, co viděli

Máte jedinečnou šanci získat odpověď na otázku, zda můžete McNuggets opravdu jíst. Je to škoda, ale vědci učinili nepříjemný objev....

Celebrity10 hodinami před

Na veřejnost pronikli dlouho zatajované konverzace mezi princem Philipem a Dianou. Tohle mluví za vše !

Včera se ve světových médiích rozšířila další tragická zpráva. Princ Philip, manžel královny Alžběty II., Zemřel. Aristokrat byl barevná a...

Oblíbené