Stalo se

Toto jsou důvody, proč dnešní výchova selhává a z dětí jsou malí “tyrani”Moderní výchova má evidentní trhliny. Zde jsou důvody, proč dnešní vzdělávání selhává.

BERLÍN 16. září – Na ulici se tříletý chlapec hodí o zem a začne se divadlo. Toto malé stvoření dokáže spustit takový vřískot, jaký si nedokážeme ani v nejhorším snu představit. Zoufalá matka žádá svou ratolest, aby se postavila a odkráčela s ní domů. Dítě dále křičí. Lidé kolem jen zírají a vzdalují se. V některých domech se zavírají okna. Mezitím si matka klekne a doprošovat se svému milovanému dítěti, aby s pláčem skončilo. Dítě začne plakat ještě intenzivněji. Jeho hlava je už celá červená. Přišlo k tomu, že obchod na ulici zavírá své dveře, protože křik je nesnesitelný. Matka je bezmocná.

Rodičovství a výchova dětí je téma, která se neustále řeší. Lidé přicházejí do sporů a neumí se shodnout v tom, co je pro děti správně a zda dnešní výchova je adekvátní. Už ve starověku se lidé stěžovali, že děti nejsou “údajně” dostatečně vzdělané. V moderním světě však existují znepokojující jevy, které se týkají všech dětí a jejich rodičů. Alespoň to tvrdí pedagožka Emma Jennerová . Ve své knize “Keep calm and parent on” , uvádí pět důvodů, proč je současná výchova a péče o děti v krizi.

1. Nejsme “obecnou komunitou”

V dnešním světě neexistuje “společenství dospělých” se stejnými hodnotami ve vzdělávání a výchově. Nikdo se neodváží ozvat, když se cizí dítě zpráva nemožně. Naopak, když zvýší hlas učitel, musí očekávat výčitky a nadávky ze strany rodičů. Na druhé straně matky a otcové zůstávají na výchovu sami. Zůstanou v nejistotě, když se jejich malý miláček hodí v obchodě o zem. Místo toho, aby svou ratolest pokarhali, pouze skloní zrak.

2. snášíte příliš mnoho

Děti dělají chyby a vyrušují. Děti nemusí být dokonalé. Emma Jennerová však tvrdí, že stále více rodičů si nevhodné chování dětí ospravedlňuje a vymlouvají se. “Vždyť jsou to děti,” věta, kterou vyslovuje stále více rodičů. Tímto vyjádřím se ale člověk zbavuje odpovědnosti za výchovu. Jennerová je přesvědčena o tom, že děti jsou schopny učit se mnohem více, než si dokážou rodiče představit. Tyto znalosti zahrnují vhodné chování a respekt vůči druhým. To ale třeba děti naučit!

3. nepodřídí se

Moderní maminky a tatínkové jsou vždy připraveni. Téměř žádná situace jejich nepřekvapí a dítě nemusí na nic čekat. Ratolest zapiští, že je hladová, rodič hned vytahuje jídlonosič. Během cestování autem celá rodina musí poslouchat otravné dětské písničky, protože dítě chce. V případě, že se návštěva v restauraci přestane dítěti líbit, rodič vytahuje tablet a zapíná různé zábavné videa nebo hry. V pořádku, v některých kritických situacích je to velmi nápomocné. Emma Jennerová vysvětlila, že by nebylo na škodu, kdyby rodiče zkusili trpělivě svému dítěti vysvětlit, že občas třeba klidně sedět, nevyrušovat a být slušný. Dnešní rodiče totiž mají tendenci “ochraňovat” své děti před vším negativním.

4. Máme přehnaný strach

Děti mají právo se společně s rodiči v určitých momentech rozhodovat. Je to důležité a díky tomu z nich mohou vyrůst sebevědomí lidé, kteří dokáží přijmout určitá rozhodnutí. Respektovat by však měly i rozhodnutí rodiče. Je to velmi důležité v dnešním světě, kde se poslušnost a podřízenost stále méně využívá. Rodiče na tento moment také zapomínají. Život dnešních dětí je totiž dokonale organizovaný. Ze školky jdou do školy. Odpoledne pokračují doučování, sportovní a hudební kroužky. Mnozí rodiče se bojí (možná oprávněně), že za těchto podmínek jejich děti trpí. Netřeba mít výčitky. Výsledkem je, že rodiče splní vše, co dětem vidí na očích a to hned. Důvod? Možná mají pocit, že to během jejich “krátkého” dětství nestihnou.

5. zanedbáváme vlastní potřeby

Emma Jennerová rozumí, že děti jsou středem rodinného života. Myslí si však, že někteří rodiče to s nimi přehánějí a zanedbávají sebe a svůj manželský život. Proto doporučuje rodičům, aby si pro sebe vyhradili čas. Děti uvidí a naučí se, že jejich rodiče jsou nezávislí lidé se svými vlastními potřebami a přáními. Pokud se to naučí ve vztahu ke svým rodičům, v budoucnu se jim to určitě vyplatí.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Březen ve znamení zkázy. Roman Prymula zděšeně promluvil o britské mutaci koronaviru V České Republiky

Hlavní zdravotní ústav na začátku týdne potvrdil výskyt Britské mutace koronaviru na Českém území například v Praze. Odborníci v tuhle chvíli varují, že Evropu čekají ještě mnohem těžší chvíle. Mutace se šíří velmi rychle potvrdil to Roman Prymula.

V polovině prosince byla v Anglii hlášena takzvaná britská mutace nového typu koronaviru. Nakažlivější varianta infekce byla dosud prokázána například v Německu, na Slovensku a v Maďarsku;

“Mutace se šíří velmi rychle. Jak bylo zjištěno ve Velké Británii v září, do listopadu se rozšířilo na jednu třetinu všech případů a do poloviny prosince na dvě třetiny všech případů v zemi. Dochází k agresivní mutaci.”

Ministerstvo zdravotnictví nyní rozhoduje, zda a jak k situaci přistoupit. Doporučuje se používat respirátory FFP2.

Index protiepidemického rizika PES v současné době klesl o čtyři body na 69 bodů. Je to způsobeno zlepšením 14 denního průměru koronavirových infekcí u starších osob. Opět se však reprodukční číslo mírně zvýšilo, což naznačuje, kolik lidí v průměru infikuje jednoho, který měl pozitivní test.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

McDonalds si začal fotit zákazníky při objednávce i jejich spz. Pracovnice prozradila proč

Velmi oblíbené rychlé občerstvení McDonalds si pomocí kamary fotografuje a točí své zákazníky v drive-trhu i s jejich spz. Toto ale není v rozporu se zákonem GDPR. Firma to dělá hlavně kvůli tomu, aby zaměstnanci nepopletli objednávky.

To, že tato známá firma má takové praktiky upozornila zaměstnankyně anglické pobočky. Tato informace se velmi rychle začala šířit po internetu s velkou kritikou.

Tohle nikdo nečekal !

Většina poboček s rychlým občerstvením využívají stejné způsoby po celém světě. ” V zájmu zajištění přesného a efektivního nákupního procesu využíváme na našich drivech technologii, která je jednotlivým objednávkám přiřazuje fotografii zákazníka a automobilu, která je zaslaná výhradně a pouze na monitor pracovníka, který přijímá platbu a zároveň na monitor pracovníka, který vydává jídlo.” Potvrdila ředitelka pro McDonalds.

Ta ujišťuje zákazníky, že tyto fotky se nikde neukládají, nikam se ani neposílají a po proběhnutí zaplacení objednávky se automaticky smažou ze systému.

Zákazníci v tranzitu by si ale měli pamatovat, že když čekají v autě na svou objednávku a dívají se do zrcadla nebo například strkají nos, nemusí mít tolik soukromí, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pokračovat ve čtení

Politika

O víkendu budou restaurace otevřeny, čekají co nejvíce hostů. Jak je možné, že tak rychle otevřou ?

Většina lidí už plné zuby dlouho trvajících opatření a tak se rozhodli revoltovat a neuposlechnout nařízení vlády. Nařízená opatření likvidují podniky a celou ekonomiku a do boje proti vládě se pustili hlavně provozovatelé barů a restaurací. ” V sobotu se v Česku chystá otevřít přes 500 hospod” Přiznal David Biksadský z organizace Chcípl PES.

Iniciativa pro zachování ekonomiky a provozu podniků ” Chcípl PES chystá na tuto sobotu večer akci, která udělá radost spoustu lidem, při které dojde k otevření přes 500 restaurací, i když je to proti vládním nařízení. Mluvčí organizace několikrát zopakoval svůj názor, že vládní nařízení v boji s koronavirem nefungují, pouze dochází k likvidaci provozovatelů podniků. Otevření restaurací a barů v tuhle chvíli podpořilo přes tisíc podniků. Organizace chcípl pes se netají ambicemi v politice.

“Některé podniky již byly otevřeny, jiné tak učiní o víkendu. Otevíráme postupně od 9. prosince. Mnoho podnikatelů to odložilo, aby si mohli koupit zásoby nebo nebyli sami. Protože policejní kontroly probíhají pravidelně, zejména když podniky se objeví na naší mapě. víme asi 300 společností, které jsou otevřené, dalších 200 společností by mělo otevřít v sobotu, ale rád bych vám připomněl, že ne všechny společnosti, které jsou otevřené, jsou sloučeny, protože některá okna naší iniciativy jsou ztlumená, ale přijímat jejich hosty “Mluvčí iniciativy David Biksadsky uvedl, že připouští, že hnutí má politické ambice.

„Nehovoříme jen o„ hovadinách “. Jsou mezi námi lidé, kteří chtějí jít do politiky. Mnoho lidí nám říká, že v minulosti volili různé strany, například hnutí Andreje Babiša, a teď nám říkají, že tyto strany ztratily důvěru. Nebudeme mít čas pro letošní volby, ale myslím si, že za dva roky můžeme kandidovat v komunálních volbách, “dodal David Biksadský.

Skupina, která je tak otevřeně proti zákonům a předpisům, představuje pro vládu problém. Stát, který není schopen prosadit svá vlastní pravidla, má obrovský problém. Bezpečnostní expert Andor Sandor varuje vládu před ostrými kroky, které by mohly vést k destabilizaci společnosti, ale zároveň se domnívá, že vláda musí jednat.

„Už několik měsíců tvrdím, že pokud bude vládní politika nepochopitelná, chaotická, nereálná a povede k určité části společnosti a ekonomiky, lidé se začnou bránit. Vláda bude i nadále zastrašovat, ale nenabízí nic, co by uspokojilo lidi, ne spokojeni s vývojem v zemi.

“Majitelům restaurací se daří s peticemi a politickými hnutími dobře, ale je to otevřená vzpoura proti vládě. Pokud vláda bude reagovat špatně, může z toho být velký problém. Všechno se změnilo v systém uzamčení, ale co když očkování nebude ne? “ To nefunguje? Budou to problémy, které lidé považují za zásadní. Reakce na otevření restaurací a další povstání může být pro vládu skutečnou výzvou. Vláda nedělá nic a povzbuzuje ostatní. Pokud přijmou zásadní opatření, může to společnost ještě více destabilizovat, “zdůraznil bezpečnostní expert a připomněl, že vláda promarnila čas a zbytky autority.

„Prostě jsme si toho všimli. Neurobí jediné rozhodnutí o tom, co se stane, aby to hned neopravili. Za deset měsíců se to nenaučili. Co jsme mohli tolerovat v dubnu, nemůžeme tolerovat na konci ledna. Krize a zákonodárci považovali stav nouze za krátkodobou záležitost, ale my jsme byli několik měsíců ve stavu nouze a začali jsme se převracet a dělat to, co zákon výslovně nezakazoval. “Ale je to tak už je pravda, že děláme jen to, co vláda dovolí. Lidé vnímají, že útok na osobní svobody je brutální, “dodal Andor Sandor s tím, že vládě nezávidí, protože ve vládu ztrácí důvěru.

Zdroj: www.zivotvcesku.cz

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika16 hodinami před

Březen ve znamení zkázy. Roman Prymula zděšeně promluvil o britské mutaci koronaviru V České Republiky

Hlavní zdravotní ústav na začátku týdne potvrdil výskyt Britské mutace koronaviru na Českém území například v Praze. Odborníci v tuhle...

Stalo se16 hodinami před

McDonalds si začal fotit zákazníky při objednávce i jejich spz. Pracovnice prozradila proč

Velmi oblíbené rychlé občerstvení McDonalds si pomocí kamary fotografuje a točí své zákazníky v drive-trhu i s jejich spz. Toto...

Zdraví18 hodinami před

Toto je jediný osvědčený domácí recept, který zabírá na ustupující dásně. Takto si pomůžete …

Jak bylo zmíněno, hlavním pomocníkem je kombinace šalvěje a také hřebíčku. K tomu ale přidejte i kousek česneku a dále...

Zajímavosti18 hodinami před

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále...

Humor18 hodinami před

VTIP DNE: Starý pár usíná v posteli a babička řekne …

Starý pár usíná v posteli a babička řekne: “Dědeček, pamatuješ se jako si mě kdysi když jsme usínali chytil za...

Zdraví18 hodinami před

První 4 příznaky rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují: TOTO nikdy neberte na lehkou váhu!

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny...

Politika19 hodinami před

O víkendu budou restaurace otevřeny, čekají co nejvíce hostů. Jak je možné, že tak rychle otevřou ?

Většina lidí už plné zuby dlouho trvajících opatření a tak se rozhodli revoltovat a neuposlechnout nařízení vlády. Nařízená opatření likvidují...

Zdraví19 hodinami před

Mocnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem …

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších květinek, jaká zřejmě existuje. Roste doslova všude, jsou její plné louky i trávníky na...

Zdraví19 hodinami před

7 příznaků toho, že můžete mít v těle tasemnici. Toto by měl znát každý!

V první řadě je třeba zdůraznit, že při rozšíření výskytu tasemnice hrají hygienické poměry jen nepatrnou roli. Je důležité to...

Zajímavosti2 dny před

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení … Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na...

Oblíbené