Stalo se

Toto jsou důvody, proč dnešní výchova selhává a z dětí jsou malí “tyrani”Moderní výchova má evidentní trhliny. Zde jsou důvody, proč dnešní vzdělávání selhává.

BERLÍN 16. září – Na ulici se tříletý chlapec hodí o zem a začne se divadlo. Toto malé stvoření dokáže spustit takový vřískot, jaký si nedokážeme ani v nejhorším snu představit. Zoufalá matka žádá svou ratolest, aby se postavila a odkráčela s ní domů. Dítě dále křičí. Lidé kolem jen zírají a vzdalují se. V některých domech se zavírají okna. Mezitím si matka klekne a doprošovat se svému milovanému dítěti, aby s pláčem skončilo. Dítě začne plakat ještě intenzivněji. Jeho hlava je už celá červená. Přišlo k tomu, že obchod na ulici zavírá své dveře, protože křik je nesnesitelný. Matka je bezmocná.

Rodičovství a výchova dětí je téma, která se neustále řeší. Lidé přicházejí do sporů a neumí se shodnout v tom, co je pro děti správně a zda dnešní výchova je adekvátní. Už ve starověku se lidé stěžovali, že děti nejsou “údajně” dostatečně vzdělané. V moderním světě však existují znepokojující jevy, které se týkají všech dětí a jejich rodičů. Alespoň to tvrdí pedagožka Emma Jennerová . Ve své knize “Keep calm and parent on” , uvádí pět důvodů, proč je současná výchova a péče o děti v krizi.

1. Nejsme “obecnou komunitou”

V dnešním světě neexistuje “společenství dospělých” se stejnými hodnotami ve vzdělávání a výchově. Nikdo se neodváží ozvat, když se cizí dítě zpráva nemožně. Naopak, když zvýší hlas učitel, musí očekávat výčitky a nadávky ze strany rodičů. Na druhé straně matky a otcové zůstávají na výchovu sami. Zůstanou v nejistotě, když se jejich malý miláček hodí v obchodě o zem. Místo toho, aby svou ratolest pokarhali, pouze skloní zrak.

2. snášíte příliš mnoho

Děti dělají chyby a vyrušují. Děti nemusí být dokonalé. Emma Jennerová však tvrdí, že stále více rodičů si nevhodné chování dětí ospravedlňuje a vymlouvají se. “Vždyť jsou to děti,” věta, kterou vyslovuje stále více rodičů. Tímto vyjádřím se ale člověk zbavuje odpovědnosti za výchovu. Jennerová je přesvědčena o tom, že děti jsou schopny učit se mnohem více, než si dokážou rodiče představit. Tyto znalosti zahrnují vhodné chování a respekt vůči druhým. To ale třeba děti naučit!

3. nepodřídí se

Moderní maminky a tatínkové jsou vždy připraveni. Téměř žádná situace jejich nepřekvapí a dítě nemusí na nic čekat. Ratolest zapiští, že je hladová, rodič hned vytahuje jídlonosič. Během cestování autem celá rodina musí poslouchat otravné dětské písničky, protože dítě chce. V případě, že se návštěva v restauraci přestane dítěti líbit, rodič vytahuje tablet a zapíná různé zábavné videa nebo hry. V pořádku, v některých kritických situacích je to velmi nápomocné. Emma Jennerová vysvětlila, že by nebylo na škodu, kdyby rodiče zkusili trpělivě svému dítěti vysvětlit, že občas třeba klidně sedět, nevyrušovat a být slušný. Dnešní rodiče totiž mají tendenci “ochraňovat” své děti před vším negativním.

4. Máme přehnaný strach

Děti mají právo se společně s rodiči v určitých momentech rozhodovat. Je to důležité a díky tomu z nich mohou vyrůst sebevědomí lidé, kteří dokáží přijmout určitá rozhodnutí. Respektovat by však měly i rozhodnutí rodiče. Je to velmi důležité v dnešním světě, kde se poslušnost a podřízenost stále méně využívá. Rodiče na tento moment také zapomínají. Život dnešních dětí je totiž dokonale organizovaný. Ze školky jdou do školy. Odpoledne pokračují doučování, sportovní a hudební kroužky. Mnozí rodiče se bojí (možná oprávněně), že za těchto podmínek jejich děti trpí. Netřeba mít výčitky. Výsledkem je, že rodiče splní vše, co dětem vidí na očích a to hned. Důvod? Možná mají pocit, že to během jejich “krátkého” dětství nestihnou.

5. zanedbáváme vlastní potřeby

Emma Jennerová rozumí, že děti jsou středem rodinného života. Myslí si však, že někteří rodiče to s nimi přehánějí a zanedbávají sebe a svůj manželský život. Proto doporučuje rodičům, aby si pro sebe vyhradili čas. Děti uvidí a naučí se, že jejich rodiče jsou nezávislí lidé se svými vlastními potřebami a přáními. Pokud se to naučí ve vztahu ke svým rodičům, v budoucnu se jim to určitě vyplatí.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Austrálie si prochází hororem. Obyvatelé si už nevědí rady, šokující mor jim ničí životy

V australském státě Nový Jižní Wales se populace již několik měsíců nedokázala vyrovnat s morem myší. Problém neustále roste a otravuje životy lidí. Farmář poskytl agentuře Reuters video, kde každý den několik hodin házel mrtvé hlodavce. Na hlavě jsou vlasy!

Situace se definitivně vymkla z rukou. Ještě jsme nic takového neviděli!

Mor zužující Austrálii

Mor myší v australském státě Nový Jižní Wales je pro místní obyvatele skutečným dramatem. Tisíce hlodavců převzaly sila pro obilí, stodoly a domy. Zvířata ohrožují sklizeň obilí.

Zemědělci se chtějí problému zbavit za každou cenu. Doufají, že od vlády dostanou jakoukoli podporu, protože mor způsobí ztráty plodin. Odborníci tvrdí, že tento počet myší je způsoben silnými dešti ve východní Austrálii, kterým lidé čelí po letech sucha.

Obyvatel s vlastní farmou poblíž města Coonabarabran, asi 500 kilometrů severozápadně od Sydney, musí každý den sbírat stovky mrtvých hlodavců. Pasti umístí na 15 míst, což včetně čištění trvá až několik hodin.

Záznam, který byl online, mluví sám za sebe. Uživatelé internetu si úžasem otírají oči.

Farmář dělá vše pro to, aby chránil nejen svou farmu, ale i svůj domov – mohou se tam objevit i myši. Dveře byly zajištěny speciální gumou, co okna?

„Vůbec neotevíráme okna,“ vysvětluje.

„Jsem vzhůru, protože mám pocit, že je slyším na stěnách nebo na střeše,“ řekl Kodi Brady agentuře Reuters.

Myši se snaží najít teplý úkryt, protože každou minutu se ochladí. Hlodavci se snaží vyrovnat se s podnebím. Nevadí jim sucho a podle agentury Reuters se množí velmi rychle.

Ukázalo se, že nejméně tři obyvatelé kousli myš. Podle společnosti ABC Australia došlo také k jednomu případu vzácného onemocnění způsobeného myší, lymfocytární meningitidě.

Sdílejte tyto šokující informace s ostatními!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Malá dívenka byla okamžitě odvezená do nemocnice s divným otvorem na ruce. Nikdo nevěděl, co se opravdu stalo

Rodiče téměř ztratili svou osmiletou dceru, když ji kousl pavouk, který na ni spadl ze stropu koupelny.

Zranění ruky Abbie Kinnairdové bylo dílem hnědého poustevníka a vypadalo velmi hrozivě. Nikdo z rodiny netušil, že se tito nebezpeční pavouci skrývají v zimě v domech. Po prohlídce bytu byli v dívčině posteli nalezeni další dva pavouci. Pokud by v jejich společnosti usnula, mohlo by to být mnohem horší.

Rodiče pětiletého Bransona Riley Carlisleho z Alabamy v USA zjistili, jak nebezpeční jsou tito pavouci. Chlapce poštípal hnědý poustevník na rameni a zemřel.

Matka Abbie byla znepokojena bezpečností svého druhého dítěte a nahlásila problém týmu pro kontrolu škůdců, když byla dívka v nemocnici.

Zaměstnanci společnosti však neměli dobré zprávy. Jak se ukázalo, v dívčině posteli byli další dva takoví pavouci. Kromě toho bylo v bytě nalezeno několik dalších černých vdov.

Nejprve místo kousnutí zčervenalo a po chvíli se objevil akutní zánět, který měl podobu otevřené rány.

Hayley Kinnaird, 35 let, řekla:

– “Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že …

„Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že náš dům ještě není v bezpečí, a bylo by nejlepší, kdybychom na chvíli našli něco jiného.“ Někteří pavouci mohou číhat týdny, když přijdou do styku s pesticidy, dodal. Skrývají se v oblečení a hračkách! ”

Dívka podstoupila antibiotickou léčbu, která bohužel nepomohla. Stav pokožky se stále nezlepšoval.

Léčba stále nepomohla. Osmiletý chlapec dostal vyrážku a skončil na operačním sále.

Lékaři museli odstranit kousek kůže. Byla provedena transplantace. Vnitřek rány byl opláchnut a infekce se nemohla vyvinout.

Abbieina matka se nechtěla vrátit do domu, kde se tato hrozná událost stala.

Dokonce požádala o pohotovostní byt, ale nebyla šance. Slyšela od městské rady, že mohou jít do útulku s rodinou. Žena na takovém místě nechtěla spát se dvěma dětmi. Mluvčí Colchester Borough Homes vysvětlil, že pomáhají rodinám bez domova pouze v takových případech.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Probudila jsem se a všimla jsem si, že celé moje tělo je pokryto červenými tečkami. Důvod proč se to stalo vás šokuje!

Cindi Avila a její manžel budou mít na Floridě skvělou dovolenou. Slunce, pláž a relaxace. Co víc si přát?

Bohužel se pobyt ženy v hotelu na Bahamách ukázal jako skutečná noční můra. Po několika dnech ležení nad čistou vodou je čas se sbalit a jít domů. Ale to nejhorší bylo stále před ženou. Když se probudila poslední den svého pobytu v tomto ráji na Zemi, byla zoufalá.

Prakticky celé tělo ženy bylo pokryto obrovskými červenými skvrnami. Kromě neatraktivního vzhledu skvrny to hodně bolí.

Po několika týdnech Cindie pokožka získala svůj původní vzhled. O rok později se žena stále bála návratu do stejného hotelu, kde měla tuto nepříjemnou situaci. Samozřejmě se vše široce odráželo. Cindi zažalovala hotel. Na oplátku vedení hotelu nabídlo náhradu nákladů na léčbu. Žena však s touto nabídkou nesouhlasila, protože chce získat větší částku peněz.

Hotelové úřady tvrdí, že tam jsou přísně dodržovány hygienické normy. Ukázalo se však, že několik předchozích cestujících, kteří tam zůstali, mělo podobné problémy jako Cindi.

Žena se nevzdává. Chce, aby co nejvíce lidí vědělo o podmínkách v tomto hotelu, čímž chrání ostatní před situací, která se jí stala.

„Nebuďte lhostejní a předcházejte tomu, aby se takové a podobné situace staly, abyste se ujistili, že se to nestane nikomu jinému,“ řekla CBS Miami.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video2 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti2 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video2 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti2 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor2 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video2 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti2 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video2 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti2 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy2 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené