Stalo se

Toto jsou důvody, proč dnešní výchova selhává a z dětí jsou malí “tyrani”Moderní výchova má evidentní trhliny. Zde jsou důvody, proč dnešní vzdělávání selhává.

BERLÍN 16. září – Na ulici se tříletý chlapec hodí o zem a začne se divadlo. Toto malé stvoření dokáže spustit takový vřískot, jaký si nedokážeme ani v nejhorším snu představit. Zoufalá matka žádá svou ratolest, aby se postavila a odkráčela s ní domů. Dítě dále křičí. Lidé kolem jen zírají a vzdalují se. V některých domech se zavírají okna. Mezitím si matka klekne a doprošovat se svému milovanému dítěti, aby s pláčem skončilo. Dítě začne plakat ještě intenzivněji. Jeho hlava je už celá červená. Přišlo k tomu, že obchod na ulici zavírá své dveře, protože křik je nesnesitelný. Matka je bezmocná.

Rodičovství a výchova dětí je téma, která se neustále řeší. Lidé přicházejí do sporů a neumí se shodnout v tom, co je pro děti správně a zda dnešní výchova je adekvátní. Už ve starověku se lidé stěžovali, že děti nejsou “údajně” dostatečně vzdělané. V moderním světě však existují znepokojující jevy, které se týkají všech dětí a jejich rodičů. Alespoň to tvrdí pedagožka Emma Jennerová . Ve své knize “Keep calm and parent on” , uvádí pět důvodů, proč je současná výchova a péče o děti v krizi.

1. Nejsme “obecnou komunitou”

V dnešním světě neexistuje “společenství dospělých” se stejnými hodnotami ve vzdělávání a výchově. Nikdo se neodváží ozvat, když se cizí dítě zpráva nemožně. Naopak, když zvýší hlas učitel, musí očekávat výčitky a nadávky ze strany rodičů. Na druhé straně matky a otcové zůstávají na výchovu sami. Zůstanou v nejistotě, když se jejich malý miláček hodí v obchodě o zem. Místo toho, aby svou ratolest pokarhali, pouze skloní zrak.

2. snášíte příliš mnoho

Děti dělají chyby a vyrušují. Děti nemusí být dokonalé. Emma Jennerová však tvrdí, že stále více rodičů si nevhodné chování dětí ospravedlňuje a vymlouvají se. “Vždyť jsou to děti,” věta, kterou vyslovuje stále více rodičů. Tímto vyjádřím se ale člověk zbavuje odpovědnosti za výchovu. Jennerová je přesvědčena o tom, že děti jsou schopny učit se mnohem více, než si dokážou rodiče představit. Tyto znalosti zahrnují vhodné chování a respekt vůči druhým. To ale třeba děti naučit!

3. nepodřídí se

Moderní maminky a tatínkové jsou vždy připraveni. Téměř žádná situace jejich nepřekvapí a dítě nemusí na nic čekat. Ratolest zapiští, že je hladová, rodič hned vytahuje jídlonosič. Během cestování autem celá rodina musí poslouchat otravné dětské písničky, protože dítě chce. V případě, že se návštěva v restauraci přestane dítěti líbit, rodič vytahuje tablet a zapíná různé zábavné videa nebo hry. V pořádku, v některých kritických situacích je to velmi nápomocné. Emma Jennerová vysvětlila, že by nebylo na škodu, kdyby rodiče zkusili trpělivě svému dítěti vysvětlit, že občas třeba klidně sedět, nevyrušovat a být slušný. Dnešní rodiče totiž mají tendenci “ochraňovat” své děti před vším negativním.

4. Máme přehnaný strach

Děti mají právo se společně s rodiči v určitých momentech rozhodovat. Je to důležité a díky tomu z nich mohou vyrůst sebevědomí lidé, kteří dokáží přijmout určitá rozhodnutí. Respektovat by však měly i rozhodnutí rodiče. Je to velmi důležité v dnešním světě, kde se poslušnost a podřízenost stále méně využívá. Rodiče na tento moment také zapomínají. Život dnešních dětí je totiž dokonale organizovaný. Ze školky jdou do školy. Odpoledne pokračují doučování, sportovní a hudební kroužky. Mnozí rodiče se bojí (možná oprávněně), že za těchto podmínek jejich děti trpí. Netřeba mít výčitky. Výsledkem je, že rodiče splní vše, co dětem vidí na očích a to hned. Důvod? Možná mají pocit, že to během jejich “krátkého” dětství nestihnou.

5. zanedbáváme vlastní potřeby

Emma Jennerová rozumí, že děti jsou středem rodinného života. Myslí si však, že někteří rodiče to s nimi přehánějí a zanedbávají sebe a svůj manželský život. Proto doporučuje rodičům, aby si pro sebe vyhradili čas. Děti uvidí a naučí se, že jejich rodiče jsou nezávislí lidé se svými vlastními potřebami a přáními. Pokud se to naučí ve vztahu ke svým rodičům, v budoucnu se jim to určitě vyplatí.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírová.

Slováci ale nevěří vlastním očím a uším, Kočner je nevinný!

Tomáš Szabó, jako vykonavatel vraždy, dostal 25 let za všechny skutky, z nichž je obžalovaný. Ukládá se mu trest propadnutí majetku, trest si odpyká ve věznici s nejvyšším stupněm střežení.

Největší šok ale přišel, když soudkyně prohlásila, že Marián Kočner a Alena Zsuzová jsou nevinní v případě vraždy Jana Kuciaka.

I když se skutek stal, není prokázáno, že ho podle soudu spáchali oni dva.

Marián Kočner i Alena Zsuzsová jsou v případě vraždy Jana Kuciaka nevinní. Skutek se podle soudu stal, ale není prokázáno, že ho spáchali oni dva.

Soud uznal Mariana K. vinným z nedovoleného ozbrojování v souvislosti s náboji, které u něj zajistili při jedné z domovních prohlídek. Tento skutek obžalovaný přiznal už na začátku procesu.

Tomáš Sz. je rovněž vinen pro stejný skutek, konkrétně pro pořízení zbraní na vraždu Kuciaka a Molnára a také pro neoprávněnou držení munice. Vinen je také z porušování domovní svobody. Verdikt soudu není pravomocný.

Prokurátor Úřadu speciální prokuratury (USP) podal v pondělí, tři dny před očekávaným vynesením rozsudku v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírová, na Specializovaný trestní soud v Pezinku (STS) nový návrh na dokazování v rozsahu 65 stran.

Na nový návrh prokurátora USP na doplnění dokazování upozornil Deník N. Mělo by jít o další důkaz proti podnikateli Marianovi Kočerovi a Aleně Zsuzsovej, který se týká mobilního telefonu obžalované.

Ve čtvrtek (3. 9.) se počítalo s vynesením verdiktu v zmiňované kauze, když původně se vynesení rozsudku očekávalo už začátkem srpna. Předsedkyně senátu STS Ružena Sabová však tehdy termín zrušila. Důvodem byla nutnost pokračování porady senátu o připravovaném rozsudku.

Jednání s Marianem Kočnerem a spol. se začalo v lednu tohoto roku. Senát složený z předsedkyně soudkyně Růženy Sabová a soudců Ivana Matela a Rastislava Stieranku dosud odpojednával 22 dní.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Ženy buďte v pozoru! Drogerie DM stahují z Česka a Slovenska tyto výrobky! Nemáte je doma?

Oblíbeným řetězcem především mezi ženami je DM drogerie. V této drogerii se prodává mnoho věcí pro ženy, muže, ale i děti.

Řekneme Vám, které výrobky musely být staženy z prodeje a proč!

Jozefína Kaššová z Úřadu veřejného zdravotnictví uvedla pro tvnoviny.sk následující informace: “Dovolujeme si poznamenat, že DM Drogerie dosud ani neinformovala o uvedené situaci příslušný kontrolní orgán, tedy Úřad veřejného zdravotnictví.

Ten kontaktoval v dané věci přímo centrálu DM Drogerie na Slovensku a zjištěno bylo, že uvedenou informaci dostali z Německa. Včera a začali se stahováním dotčeného výrobku z trhu na Slovensku a Čechách. ”

Z regálů českých i Slovenské DM drogerií se stahují dětské výživy Babylove BIO 190 gramů s příchutí jahody, maliny a jablka od ukončeného 4. měsíce. Toto opatření se týká výrobků s minimálním datem trvanlivosti do 5. července 2019.

A co je důvodem stažení výrobku z trhu?

Vlastní kontroly společnosti ukázaly, že se v příkrmu nacházejí zbytky čisticího prostředku s obsahem chloru. Ke stažení přistupuje firma z preventivních důvodů.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

VAROVÁNÍ: Tento chlapec přišel o 75% zraku kvůli hračce, kterou máte doma i vy!

Chlapec necítil žádnou bolest, ale jeho zrak se okamžitě poškodil. Hračka chlapci popálila okolí žluté skvrny, což znamená, že poškození zraku je bohužel trvalé.

Zarážející na tomto případě je to, že k nehodě došlo za přítomnosti rodičů, kteří si mysleli, že je vše v pořádku.

Laserové ukazovátko patří mezi oblíbené dětské hračky. Pokud se ale dostane do nesprávných rukou, neškodná zábava může mít nevratné následky.

Australské úřady právě z tohoto důvodu varují všechny rodiče – laser není hračka pro děti!

Australská televize v úterý odvysílala zprávu o náctiletí klukovi, který ztratil 75% zraku, protože si laserem svítil do očí. Oftalmologové před takovou “zábavou” varují.

Oftalmolog Ben Armitage nedokázal určit, co ztrátu zraku způsobilo. Nakonec se ale ukázalo, že tento stav způsobil právě laser.

Chlapec necítil žádnou bolest, ale jeho zrak se okamžitě poškodil.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti4 týdny před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti4 týdny před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti4 týdny před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video4 týdny před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené