Zajímavosti

Toto je důvod proč Židé a Muslimové nejedí vepřové maso. Je zajímavé, že o tom téměř nikdo neví!Mnozí z nás vědí, že Muslimové a Židé nejedí vepřové maso. Napadla vás však někdy otázka: ,, Proč je to tak? ”

Jde přece o nenáročné zvíře, které dává hodně masa. Od mnohých můžete slyšet standardní odpověď: “náboženství zakazuje” nebo “prase je špinavé zvíře.” Ale pokud si vzpomenete na čas zrodu náboženství, ani tehdy nebyli lidé mnohem čistší než ty prasata.

Existuje však i historický aspekt, proč tyto náboženství mají zakázáno konzumování vepřového masa a my vám řekneme i jaké dopady má konzumace vepřového masa na naše zdraví.

Zákaz o konzumaci vepřového masa lze nalézt v koránu. Na místech, kde se zrodil Islám a Judaismus, je výjimečně horké podnebí. Je známo, že vepřové maso má poměrně krátkou životnost pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že prasata jsou všežravci a dokáží sníst dokonce i své vlastní výkaly.

Jejich maso obsahuje svalovce a parazity, které způsobují různá onemocnění. Navíc množství bakterií nezmizí ani během tepelné úpravy.

Proto konzumace vepřového masa způsobila těžké otravy, nemoci i úmrtí. Samozřejmě, lidé věřili, že tyto příčiny měly mnohem hlubší význam než jen ohrožení zdraví. Pokud tělo nevědělo přijmout takové maso, muselo v něm být něco ďábelské. V důsledku toho bylo vepřové maso zakázáno.

V našich končinách se totiž až 97% prasat chová v uzavřených a prostorově omezených podmínkách na veľkofarmách.

Tato zvířata nikdy nemají šanci se proběhnout po zelené trávě, nadýchat čerstvého vzduchu nebo hrát jen tak na slunci. Jsou natištěné v malých ohradách, krmena umělými krmných směsí s přidanými léky, které je mají udržovat při životě a relativním zdraví.

K tomu jsou nuceny žít na vlastních výkalech, moči a zvratky. V důsledku toho až 1 /4 prasat trpí svrabem – velmi nepříjemným, až mučivým onemocněním kůže, který neprochází. Bohužel, většina prasat žijí v podmínkách, kde jsou nuceny dýchat otravné plyny jako amoniak, který se vytváří z moči a výkalů. Tyto výpary poškozují jejich plíce až do takového stádia, že přes 80% prasat v době porážky trpí chronickým zánětem plic .

Prakticky, každý zákaz v náboženství se dá vědecky odůvodnit. Židé mají například zakázáno konzumovat humry, kraby a raci. Maso těchto živočichů obsahuje ptomaín – mrtvolný jed. Jiné zákony zakazují jíst maso predátorů, protože jsou masožravci, což znamená, že v jejich tělech je mnoho toxinů.

Jak může konzumace vepřového masa ohrozit naše zdraví?
Prasata jsou považovány za všežravé zvířata, což znamená, že snědí víceméně všechno, dokonce i zkaženou potravu, moč, výkaly či nebezpečné organismy jako například plísně .

Trávicí systém prasat nestihne eliminovat naakumulované toxiny, protože jejich trávení probíhá obvykle jen 4 hodiny.

Je to však dost času na to, aby se tyto toxiny vstřebaly do krve a uložili někde v jejich těle. Obvykle se ukládají do jejich tuku a vnitřních orgánů.

Spotřebitelský magazín Consumer Reports provedl zajímavý test na přibližně 200 vzorcích vepřového masa.

Výsledek byl takový, že až 69% vzorků prokázalo kontaminaci bakterií Yersinia enteroclitica . Jde o velmi nebezpečný mikroorganismu, který způsobuje horečky, průjem, zvracení a křeče.

A co je ještě horší, pomleté ​​vepřové maso má vyšší šanci dodatečné kontaminace jako krájené maso.

Mnohé z bakterií nalezené ve vepřovém mase jsou rezistentní na antibiotika . Jejich přenos na člověka tak může způsobovat obtížně léčitelné infekce.

Paraziti ve vepřovém mase

Vepřové maso se nevyznačuje pouze přítomností nebezpečných bakterií. Běžně se v něm nacházejí i různé druhy parazitů a zdroje infekcí, které se také mohou přenést na člověka.

Jde hlavně o následující druhy:

Teano solium – střevní parazit, který napadá různé tkáně a vyvolává ztrátu chuti k jídlu
Menangle infekce – způsobuje horečky, husí kůži, migrény a pocení
Svalovec – parazitický červ vyvolávající otoky, myalgie, horečky a nevolnosti
Hepatitida E – virové infekce způsobující únavu, nevolnost a žloutenku. Závažnější případy mohou vést k fibróze a cirhóze jater.
Studie ukazují, že důkladné vaření dokáže snížit riziko přenosu parazitů a infekcí. Neexistuje však stanovena teplota, při které se zaručeně zničí všechny cizorodé organismy nebo jejich spory.

Jaká pravidla dodržovat při pojídání vepřového?
Pokud i navzdory všemu dosud uvedenému stále chcete konzumovat vepřové maso, snažte se dodržovat následující pravidla:

1. Kontrola teploty vaření

Během vaření či pečení masa používejte potravinářský teploměr se sondou, abyste se přesvědčili, že je maso dosáhne optimální teplotu v celém svém objemu. Je nezbytné, aby se v něm zničily všechny cizí organismy. Teplota by nikdy neměla klesnout pod 62C a při mletém mase pod 71c. Ideální je řádně dlouhodobé vaření v 100˚C vodě jako opékání, kde je těžší změřit teplotu hlavně při hrubších kouscích masa.

2. Oddělení od jiných potravin

Vepřové maso držte důkladně odděleny od ostatních potravin. Jedná se hlavně o ty, které se konzumují syrové, jako například zelenina.

3. Důkladné mytí rukou

Nezapomeňte si vždy důkladně umýt ruce po manipulaci s masem. Snažte se v maso zpracovat najednou, abyste minimalizovali riziko, že dojde ke kontaminaci jiných potravin nebo kuchyňského nářadí jako jsou nože, krájecí desky a podobně.

4. Zdravé vepřové

Při nákupu masa upřednostníte takové, kde byly prasata chována bez antibiotik, hormonů či jiných léčiv. Nejlepším výběrem je koupě bio vepřového masa, u kterého je přísný zákaz používání nebezpečných substancí.

5. Nedejte se oklamat zavádějícími označeními na obalu

Někdy se zvyknou na obalech uvádět zavádějící označení jako “přírodní”, “z horských oblastí” nebo “100% slovenské”, které nemají nic společného s užíváním antibiotik. Důležité jsou přímé vyjádření jako “bez antibiotik”, “bez hormonů” nebo “bio”.

Je Bio vepřové řešením?

Bio vepřové maso je určitě zlepšením oproti tomu běžnému masu z tradičních velkochovech. Přesto však i nadále existují důvody pro obavu.

Prasata chovaná běžně ve výběhu nebo na poli jsou extrémně náchylné k infekci parazitem svalovec spiralis, jinak nazývaná také jako prasečí červ. Ten patří mezi nejobávanější druhy parazitů.

Důkladné vaření ho dokáže zneškodnit, ale musíte důsledně dodržovat pravidla pro správnou přípravu masa, hlavně, aby bylo důkladně uvařené v celém svém objemu.

Řešením může být i příležitostná konzumace vepřového . Stále však existuje riziko, že s každou jeho konzumací roste i riziko přenosu některého z mnoha onemocnění popsaném v tomto článku.

Další důvody pro obavy

Jak by dosud popsané problémy týkající se vepřového masa nestačily, je toho ještě víc.

V našich končinách se totiž až 97% prasat chová v uzavřených a prostorově omezených podmínkách na veľkofarmách.

Tato zvířata nikdy nemají šanci se proběhnout po zelené trávě, nadýchat čerstvého vzduchu nebo hrát jen tak na slunci. Jsou natištěné v malých ohradách, krmena umělými krmných směsí s přidanými léky, které je mají udržovat při životě a relativním zdraví.

K tomu jsou nuceny žít na vlastních výkalech, moči a zvratky. V důsledku toho až 1 /4 prasat trpí svrabem – velmi nepříjemným, až mučivým onemocněním kůže, který neprochází. Bohužel, většina prasat žijí v podmínkách, kde jsou nuceny dýchat otravné plyny jako amoniak, který se vytváří z moči a výkalů. Tyto výpary poškozují jejich plíce až do takového stádia, že přes 80% prasat v době porážky trpí chronickým zánětem plic .

Prakticky, každý zákaz v náboženství se dá vědecky odůvodnit. Židé mají například zakázáno konzumovat humry, kraby a raci. Maso těchto živočichů obsahuje ptomaín – mrtvolný jed. Jiné zákony zakazují jíst maso predátorů, protože jsou masožravci, což znamená, že v jejich tělech je mnoho toxinů.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

chlapec, který předpověděl koronavirovou katastrofu, předpověděl novou hrozbu, která se řítí na nás!

Abigya Anand, mladá astroložgka z Indie, která předpověděla pandemii koronavirů pro svět v létě roku 2019, hovořila o nové globální výzvě. Podle toho, co se stane za pár dní.

Tentokrát dospělí lépe poslouchali slova čtrnáctiletého teenagera.

Zpočátku jen málo lidí věnovalo pozornost jeho první prognóze. Navíc chlapec zveřejněný na YouTube nedostal jméno infekce koronaviry. Koncem roku 2019 – začátkem roku 2020 však předpověděl vážnou zkoušku síly celé světové komunity. Mladý muž zároveň hovořil o vzdálenosti mezi lidmi a změně hrozby v květnu, kdy ji lidé dostanou pod kontrolu. Rovněž se uvádí, že Čína bude tvrdě zasažena a že utrpí ekonomiky nejbohatších zemí.

Nyní, téměř o rok později, po srovnání predikce a reality se diváci hostující videa dívali na mladého astrologa odlišně. Video se stalo virálním a získalo již přibližně 8 milionů zhlédnutí. Nové video zveřejněné indickým teenagerem na začátku dubna 2020 říká, že svět čelí další katastrofě. Stane se vážnějším než epidemie koronavirů. Co přesně to bude, chlapec nepojmenuje. Naznačuje však načasování: událost se uskuteční před 20. prosincem a bude mít dopad na svět do března 2021.

Anandova druhá předpověď však byla z jeho kanálu odstraněna krátce poté, co se objevila. Ostatní uživatelé si jej však mohli stáhnout a nahrát.

Doma je mladý muž docela slavný, protože často předpovídá hodnotu zlata nebo stříbra. Skeptici si však jsou jisti, že je to jen dětská hra a že se první předpověď splnila, považuje to za běžnou náhodu.

NEWS.ru již dříve napsal, že více než 100 světových vůdců, včetně 18 nositelů Nobelovy ceny za mír, podepsalo dopis požadující uznání vakcín proti koronaviru ve veřejné doméně. Navrhli, aby se tyto léky staly bezplatnými a přístupnými všem na světě.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

6 divných věcí, které ženy dělají v koupelně, ale nikdy si to nikomu nepřiznají

Obecně se uznává, že pouze muži se v tomto duchu vyznačují nepořádkem atd., Ale žena by měla být vždy upravená a ženská. Ale je to opravdu tak? My v Zajímavé vědět jsme našli 6 divných a zábavných návyků, které mají všechny ženy. A to vše proto, že ženy mohou být také slabé a někdy trochu divné.

1. Přečtou si složení na čističi toalet, když si zapomenou vzít telefon s sebou

2. Dívají se přes zvětšovací sklo a jsou zděšeni, jaké obrovské póry a husté obočí mají

3. Berou všechny pózy kamasutry a neohýbají se o nic horší než profesionální gymnastky, aby si normálně oholily nohy

4. Ano, a to také …

5. Mysli na to, že zemřou na bolest, když se jim šampon dostane do očí

6. Během sprchování „potřete“ vlasy na dlaždicích

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

5 typů neobvyklého pohlavního styku, který vašemu protějšku zajistí 100% orgasmus!

Studovali jsme různé typy sexu, které mohou poskytnout živé emoce a vzrušující intimní zážitek. V našem výběru najdete jak moderní možnosti intimity na dálku v digitálním věku, tak starodávné sexuální praktiky, které existují již více než tisíciletí.

Mnoho sexuologů tvrdí, že zdrojem vytvoření orgasmu není samotné tělo, ale náš mozek. Fanoušci sexuálních experimentů by tedy měli hledat postupy a typy sexu, které nejen stimulují bezprostřední erotogenní zóny, ale také rozvíjejí představivost. 1. Virtuální sex Tento typ sexuálního uspokojení praktikuje mnoho lidí po dlouhou dobu. Už od 18. století lidé používají různé komunikační prostředky, nejen jako prostředek jednoduché konverzace. Stačí přečíst jedno z nejslavnějších děl Pierra Choderlose de Laclose, který nese název „Dangerous Liaisons“, aby bylo zajištěno, že tato zajímavá praxe bude uplatňována po dlouhou dobu.

A s příchodem internetu se začal rozvíjet virtuální sex. Proč si ho lidé vybírají? Tento typ intimity je nejpohodlnějším typem sexu na dlouhé vzdálenosti. Aby to bylo možné, partneři nemusí být spolu ve stejné posteli. Můžete dokonce udělat Wirth s cizincem. Stačí mít přístup k internetu a touhu. Pokud to finanční prostředky dovolí, můžete získat brýle VR a speciální hmatové rukavice. Druhy virtuálního sexu – intimita prostřednictvím soukromých zpráv. V tomto případě dochází k vzájemnému vzrušení prostřednictvím výměny textových zpráv v osobní zprávě na fórech, chatovacích místnostech nebo sociálních sítích. – Sex po telefonu.

Výměna upřímných myšlenek a fantazií probíhá prostřednictvím telefonního rozhovoru. – Sex před webovou kamerou. Lidé volají na různých platformách, například Skype, a komunikují v reálném čase. Videa a fotografie již nejsou zapotřebí. Mimochodem, můžete použít sexuální hračky. 2. Tantrický sex Tantrický sex je považován za starodávnou východní duchovní praxi. Jeho cílem je osvícení a filozofie přesahuje všechny aspekty života. Mužská (Shiva) a ženská energie (Shakti) se musí spojit. Co musíme udělat? Hlavní věc je zde proces, ne výsledek.

Takže zapomeňte na orgasmus a zkuste propojit své energie. Sexuální odborníci doporučují používat meditaci a různé dýchací praktiky. Snažte se nezaměřovat na erotogenní zóny. Pamatujte, že není důležitý orgasmus, ale vzájemná saturace. Ashley Thirlby říká, že tento typ sexu pomůže vzbudit emocionální,

3. Kunyaza Toto je sexuální praktika, během níž muž hladí stydké pysky a stydké pysky partnerky. To pokračuje, dokud žena nezmokne. Cílem je usnadnit vzrušení a orgasmus ženy. Důraz je kladen na výsledek. Tento typ sexu je tradičně rozdělen do dvou fází. Během prvního hladí muž klitoris vztyčeným penisem. Pohyby se provádějí konstantní rychlostí nahoru a dolů, klikatě, v kruhu, ze strany na stranu. Poté musíte přejít do druhé fáze, během níž muž zavede penis o několik centimetrů, a poté se znovu vrátí k opakování první fáze. Tento typ sexu lze praktikovat v různých pozicích.

5. Masturbace s výměnou intimních fotografií Výměna nahých fotografií je často doprovázena sextingem – intimními zprávami prostřednictvím elektronických zařízení. Odborníci doporučují párům praktikovat tento typ sexu, aby si udržely sexuální energii a touhu. Sexting lze samozřejmě unést, aniž byste byli ve vztahu, což je také užitečné. Přinejmenším pomáhá uvolňovat sexuální energii pro lidi, kteří zatím nechtějí vstupovat do intimních vztahů mimo síť. Mimochodem, buďte opatrní, protože v některých zemích je nezákonné odesílat a ukládat nahé fotografie. Snažili jsme se vytvořit náš seznam, i když ne početný, ale rozmanitý. Bude se vám líbit alespoň jeden z těchto postupů, podle toho, zda máte rádi tělesnou stimulaci. ať už milujete svýma očima nebo svou hlavní erotogenní zónou, je vaší vlastní fantazií. Buďte kreativní, vyzkoušejte nové věci a doplňujte techniky, jak uznáte za vhodné. Pamatujte, že abyste dosáhli orgasmu, musíte znát ten svůj

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti14 hodinami před

chlapec, který předpověděl koronavirovou katastrofu, předpověděl novou hrozbu, která se řítí na nás!

Abigya Anand, mladá astroložgka z Indie, která předpověděla pandemii koronavirů pro svět v létě roku 2019, hovořila o nové globální...

Zajímavosti19 hodinami před

6 divných věcí, které ženy dělají v koupelně, ale nikdy si to nikomu nepřiznají

Obecně se uznává, že pouze muži se v tomto duchu vyznačují nepořádkem atd., Ale žena by měla být vždy upravená...

Zajímavosti19 hodinami před

5 typů neobvyklého pohlavního styku, který vašemu protějšku zajistí 100% orgasmus!

Studovali jsme různé typy sexu, které mohou poskytnout živé emoce a vzrušující intimní zážitek. V našem výběru najdete jak moderní...

Horoskopy19 hodinami před

3 znamení zvěrokruhu, které byste neměli nikdy pustit do svého života

Proč někteří lidé spěchají, aby vám pomohli, když je to potřeba, zatímco jiní se vždy sladce usmívají, ale když jsou...

Bizardní19 hodinami před

ZEMĚDĚLEC nečekaně zemřel na kousnutí klíšťatem, ale to, co lékaři našli, je pak vyděsilo

Všechny druhy parazitů jsou nechutné, ale roztoči jsou z nich nejstrašnější. Neobcházejí ani lidi. Tito paraziti sající krev přenášejí nebezpečná...

Zajímavosti20 hodinami před

Zjistěte svůj osud podle roku narození. Tabulka je na 110% přesná!

Buddhisté věří, že duše se může narodit 9krát. To znamená, že tolikrát se na Zemi objevuje v lidské podobě. Charakteristikou...

Zajímavosti21 hodinami před

Lékař, který provedl přes 1200 potratů a teď celému světu ukazuje, jak k tomu dochází zevnitř.

Dr. Levantino ve svém životě provedl více než 1200 potratů. Ve spolupráci s novinářkou Leelou Rose vytvořil speciální web, kde...

Zajímavosti1 dnem před

38 let, měli ženy schovanou tuto fotografii jako poklad. Důvod proč to udělali je děsivý!

Amanda Scarpinati je krásná mladá žena z New Yorku, která miluje život a své nespočetné přátele. Ale díky plastické chirurgii...

Bizardní2 dny před

Muž nosil na zádech přes 10 let tento pupínek. Když si ho nechal skalpelem proříznout, bude vám do breku..

Muž měl přes 10 let na zádech obrovský pupen, který se rozhodl odstranit. Ale když mu doktor začal rozřezávat pupen...

Zajímavosti2 dny před

Toto miminko po 20 měsících nepoznáte. To je opravdový zázrak!

Úzkostlivé očekávání je pocit, který tvrdohlavo doprovází těhotenství. Tolik problémů, testů a po 40 týdnech – vzrušující setkání s dítětem....

Oblíbené