Rodina

Toto je důležitý důvod, proč byste malé děti neměly nikdy lechtat!Přestože mnozí rodiče jsou v moderní době dost zaneprázdněni, vždy si rádi najdou čas na hraní se se svými dětmi. A velmi často se tato zábava týká lechtání. Mnohým dospělým se zdá, že pokud se dítě neustále směje, líbí se mu. No lechtání může být i bolestivé a nepříjemné!

Obvykle jsou šteklené na citlivých částech těla (např. Podpaží, pás, chodidla). Reakce smíchu však neznamená, že lidé, kteří jsou lechtání, jsou spokojeni. Jeden průzkum ukázal, že pouze 32% respondentů uvedlo, že se jim líbí, když byli lechtání, 32% to bylo jedno, a 36% uvedlo, že se jim nelíbilo.

Ale mnozí dospělí stále lechtají děti, když si s nimi hrají. Může se zdát, že jde o neškodnou hru, ale podle vědců může lechtání dětem ublížit.

Proč byste neměli lechtat děti:

I když se smějí, neznamená to, že mají rádi lechtání

Téměř každý se bude smát, když ho budou lechtat, problémem je, že děti to budou dělat, i když nenávidí lechtání. Děti, zejména hyperaktivní, se nedokáží přestat smát, když je někdo lechtá. Tento reflexní smích dává rodičům iluzi, že je dítě spokojené.

Ve studii provedené na Kalifornské univerzitě v roce 1997 vědci zjistili, že lechtání nevytváří stejný pocit štěstí, jako když se někdo směje zábavnímu vtipu. Lechtání vytváří jen iluzi šťastného smíchu.

Děti vám nevědí říct, abyste přestali

Existuje obrovský rozdíl mezi láskou a držením dítěte, abyste ho lechtali a sledovali, jak se směje. Smích dítěte v této situaci je zcela nekontrolovatelný a je čistě reflexní. Brání dítěti říci vám, abyste s tím přestali.

Lechtání bylo kdysi používáno jako mučící praktika

Ve středověku se používala tato metoda: bosé nohy oběti byly k něčemu upevněny a každý, kdo prošel kolem, je mohl lechtat. Ještě sofistikovanější mučení bylo, když nohy člověka byly posypané solí, kterou pak olizovaly ovce.

Vernon R. Wihe z univerzity v Kentucky skúmal 150 dospelých, ktorí boli šteklení väčšinu ich detstva svojimi bratmi a sestrami. Väčšina účastníkov sa domnieva, že šteklenie je typ fyzického zneužívania. Štúdia dospela k záveru, že šteklenie môže spôsobiť extrémne fyziologické reakcie u obetí, ako napríklad vracanie a stratu vedomia v dôsledku neschopnosti dýchať.

Šteklenie môže spôsobiť psychickú traumu a následky na celý život

Podľa lekárov, nechcené šteklenie môže spôsobiť „obrovskú psychologickú bolesť.“ Niekedy môže ísť o celoživotnú traumu. Patty Wipflerová, expertka na rodičovstvo, zakladateľka rodinnej organizácie Hand in Hand, povedala: „Po mnohých rokoch počúvania ľudí hovoriacich o psychických problémoch detstva môžem povedať, že šteklenie môže spôsobiť bolesť.“

Prah kŕčovitosti sa zvyšuje v dôsledku nadmerného a dlhodobého dráždenia kožných receptorov. To môže viesť k záchvatovému syndrómu a v dôsledku toho k zastaveniu dýchania.

lechtání se již od nepaměti využívalo na mučení lidí. V dynastii Han v Číně, bylo lechtání metodou na mučení šlechticů, neboť nezanechávalo za sebou žádné stopy a oběti se z toho dokázali rychle a snadno zotavit. A v Japonsku existovalo zvláštní slovo pro mučení lechtání – kusuguri-země, což znamená “nemilosrdně”.

U dieťaťa sa vytvára reflex napätia, preto odborníci odporúčajú, aby ste sa s deťmi nikdy nehrali tak, že ich budete sústavne štekliť. Zvlášť, ak je dieťa ospalé alebo hladné. Nájdite si ďalšie zaujímavejšie spôsoby, ako sa zabaviť.

Okrem toho si môže dieťa myslieť, že dospelí majú právo robiť si s jeho telom čokoľvek, a to aj v prípade, že bude chcieť, aby prestali. Ale len deti môžu mať kontrolu nad svojim vlastným telom. Dieťa sa musí naučiť, že ak sa ho niekto chce dotknúť, objať alebo mu potriasť rukou, musí najprv požiadať o povolenie.

Tým sa zabráni možnosti krutého alebo nežiaduceho kontaktu s inými (dospelými) ľuďmi.

Šteklíte svoje deti?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Děti

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým světem.

Není jasné, o čem mluví, ale je jisté, že video zaručeně zlepší náladu každého.

Sdílejte toto video se svými přáteli na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Děti

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi a kočky, na kterých jim společně záleží, mají jednu společnou věc – v minulosti je někdo zneužíval. Manželé a děti si na zvířata rychle zvykli, problematická byla pouze 8letá fenka Nora …

Nora se lidí strašně bojí, ale po setkání s 11měsíčním Archiem se změnila k nepoznání.

Archieho očividně měla na první pohled ráda, protože se od něj nechtěla vzdálit ani na krok. Spí spolu, Nora nechce ani opustit koupelnu, když její matka koupí Archieho.

Je jasné, že se jedná o nerozlučný pár! Pro Elizabeth a jejího manžela bylo velmi důležité, aby Nora začala lidem znovu důvěřovat. Navíc jejich nejmladší dítě získalo nejlepší chůvu na světě!

Rodiče se snaží naučit své děti úctě a úctě ke zvířatům. Starší sourozenci se společně starají o všechna zvířata.

Pokud by to takto fungovalo v každé rodině, zvířata by už nikdy nemusela trpět. Podívejte se také na další sladké fotky 🙂

Pokračovat ve čtení

Děti

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často končí modřinami a pláčem. Ale někdy se může stát něco mnohem vážnějšího …

Matthew Radera, 4, hrál v kuchyni. Když se maminka nedívala, vlezl do kuchyňské linky a našel koření. Když maminka přišla do kuchyně, uviděla Matthewa a vypadalo to, že dostal epileptický záchvat. Okamžitě zavolala sanitku. Matka si byla jistá, že její syn netrpí epilepsií. Cestou do nemocnice ho několikrát oživili. V nemocnici prohrál svůj boj o život.

Ukázalo se, že Matthew byl fascinován vůní skořice. Dítěti se balíček podařilo otevřít, protože zjevně chtělo čichat. Koření se dostalo do plic.

Lékaři tvrdí, že chlapec zemřel na udušení. Rovněž došlo k reakci na podráždění a otoky.

Zdrcená matka nyní varuje ostatní rodiče před nebezpečím, které si málo z nich uvědomuje:

Skořice může zabíjet. Děti neví. Chtějí hrát a vyzkoušet co nejvíce věcí.

Nezapomeňte se o tento tragický příběh podělit se svými přáteli na Facebooku a varovat ostatní rodiče. Tento článek může zachránit životy.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video8 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti8 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video8 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti8 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor8 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video8 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti8 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video8 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti8 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy8 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené