Stalo se

To, co rybáři nalezli v břiše této velryby, by mělo obrátit celý svět vzhůru nohamaVorvaň obrovský je největším obyvatelem moří a oceánů. Dospělí jedinci váží až 50 tun a dosahují délky 20 metrů, zatímco samice s tělesnou hmotností 20 tun dorůstají délky až 15 metrů. Rostou po celý život. Velryby obrovské mají největší mozek a srdce v celé zvířecí říši. Mozek váží až 8 kg, srdce až metr na šířku a výšku.

Velryby obrovské jsou inteligentní, majestátní a téměř nepolapitelná stvoření. Při sebemenším pokusu „sedět na ocase“ nebo je vyděsit – okamžitě odplují do hloubky. Počet těchto úžasných velryb znatelně klesá, jedním z důvodů je masivní rybolov, chobotnic, kterými se zvířata živí. Došlo to k bodu, že aktivisté za práva zvířat klasifikují velryby obrovské jako zranitelné a ohrožené druhy.

Takový obr nemá žádné nepřátele, pouze kosatky jsou potenciálním nebezpečím pro velryby. Bylo to tak, ale …

V přirozeném prostředí velryb obrovské došlo k neuvěřitelným změnám. Poté, co každý den začalo do oceánů padat 35 tun odpadu, začaly jeden po druhém umírat nezranitelné obří velryby.

Dospělá vorvaň musí jíst přibližně jednu tunu krmiva denně. Jeden z případů, kdy vorvaň ulovil „na oběd“ obří chobotnici, je překvapivý, ale jednoduše se nevejde do břicha a zapletl ji chapadly vyčnívajícími z úst. Ale břicho spermie drží 500 litrů tekutiny! Hmotnost polknuté chobotnice byla 200 kilogramů.

Plastový odpad však začal pronikat do žaludku velryb spermií spolu s jejich obvyklým jídlem, které je pro tyto záhadné obyvatele oceánské propasti ničivé. Zemřou bolestivou smrtí.

Pouze jedna zesnulá velryba měla 13 metrovou rybářskou síť, 70cm kryt motoru a v břiše plastové tašky. Odborníci dospěli k závěru, že velryba uhynula kvůli tomu, že její žaludek nedokázal strávit celý spolknutý „úlovek“. Navrhli, že kvůli takovému „zablokování“ zažívacího systému zvířete se v břišní dutině vyvinula infekce – peritonitida, která byla příčinou smrti.

Druhý chudák, kterého našli v Indonésii na pobřeží ostrova Kapota, měl v žaludku asi 6 kilogramů odpadu! Vědci tam našli: dvě pantofle, čtyři plastové lahve, 115 plastových kelímků, 25 plastových sáčků a více než 100 plastových předmětů.

Je známo, že v Indonésii s celkovou populací asi 260 milionů lidí se ročně vyrobí 3,2 milionu tun plastu a téměř polovina této hmoty končí v oceánech.

Podle údajů z roku 2015 je 60% plastového odpadu vyhozeno do oceánu pěti asijskými zeměmi: Indonésií, Filipínami, Thajskem, Vietnamem a Čínou.

Dolní čelist obrovských velryb je pohyblivá a může se otevřít téměř devadesát stupňů, což umožňuje zvířatům chytit velkou kořist. Proto téměř vše, co člověk nedbale, úplně šíleně „pošle“ do světového oceánu, se promění ve smrtelnou hrozbu pro spermie. Zbytky kbelíků v žaludku mořského obra jsou jen nepatrným zlomkem toho, co se tam spolu s měkkýši a rybami může dostat.

Od roku 1985 jsou velryby obrovské, stejně jako ostatní velryby, plně chráněny. Ale jestli to ochrání obry před vyhynutím – dnes nikdo nemůže říci!

Historie „vorvaňů“ se odhaduje na 25 milionů let zkušeností. Bylo zjištěno, že vykazují zcela lidské vlastnosti: jsou zvědaví a rádi hrají. Navzdory tomu všemu zvířata stále zůstávají jedním z hlavních tajemství oceánu: dokážou si myslet, co se děje v jejich obrovském mozku? Máme štěstí – žijeme vedle takových úžasných tvorů. Uvidí naši potomci krásu takových podivných tvorů?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Lékaři nedokázali pochopit co vidí. Žena porodila neobvyklého novorozence

Jedna Američanka se rozhodla na TikToku sdílet něco opravdu zvláštního. Uživatelé internetu si v úžasu mnuli oči. Je těžké tomu uvěřit!

Dítě ženy se narodilo mnohem větší než průměrný novorozenec. V síti se objevila nahrávka, která se v tuto chvíli stala skutečným hitem. Musíte to prostě vidět!

Úžasné novorozené dítě

Narození ženy bylo opravdu neobvyklé. Lékaři byli šokováni. Nikdo něco takového nečekal. Americká žena porodila dítě o hmotnosti až 6,6 kg a délce 60 cm. Ihned po narození byl novorozenec poslán na JIP a strávil tam 11 dní. V nemocnici nebyly žádné šaty správné velikosti.

Uživatelé internetu byli tímto příběhem okamžitě potěšeni.

Video, které se objevilo na TikToku, bylo zhlédnuto více než 30 milionůkrát. Autor, který takovou odpověď viděl, se rozhodl zveřejnit další video.

Ukázalo se, že úžasný novorozenec je nyní pětiletý chlapec a váží 14 kg. Můj syn je zdravý a může být tvrdohlavý. Má rád baseball, americký fotbal a monster trucky.

Mnoho uživatelů TikToku začalo vtipkovat, že se chlapec narodil dospělému muži.

@shans1588

Our 14 1b .6oz baby boy. J is a healthy, stubborn and STRONG 5 year old who loves baseball, football and Monster Trucks. #fyp #bigbaby

♬ Proud of You – Five Times August

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Děsivé zprávy. Svět nemůže dovolit, aby se stalo toto!

Světová zdravotnická organizace se rozhodla upozornit na vážný problém, na kterém v současné době pracujeme. Jmenovitě existuje nerovnováha v distribuci vakcín mezi bohatými a chudými zeměmi. To by rozhodně nemělo být.

Tedros Adhanom je šokován, že to svět umožnil.

Nespravedlivá distribuce vakcín

Pandemie koronaviru pokračuje. Téměř každý den slyšíme o alarmujícím počtu infekcí a obětí. Vakcíny nám mají pomoci, ale ukázalo se, že ne každý dostane rovnoměrně.

„V DISTRIBUCI SVĚTOVÝCH VAKCÍN JSOU Šokující nevyváženosti.“ JEDEN ČTYŘI LIDÉ OČKOVALI CAVID-19 V ZEMÍCH S VYSOKÝM PŘÍJEMEM. JE TO JEDEN Z VÍCE NEŽ 500 LIDÍ V ZEMÍCH S NÍZKÝMI PŘÍJMY, “řekl WHO generální ředitel THOROS ADHANOM V PÁTEČNÍ KONFERENCI.

KDO je lídrem programu Covax. Jeho cílem je zásobit nejchudší země dostatkem vakcín. Doposud bylo do přibližně 100 zemí distribuováno až 38 milionů dávek. Plánují se však více než dvě miliardy.

„NADĚJÍME, ABY SEM TO V DUBNU A KVĚTNU PŘEKRYTÍ,“ říká TEDROS.

Již na začátku roku 2021 Tedros uvedl, že svět směřuje k „katastrofickému morálnímu selhání“ kvůli nespravedlivé distribuci vakcín proti koronavirům. Hromadění mezi bohatými národy nevyhnutelně prodlužuje pandemii.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Zmražené tělo ženy s otevřenýma očima našla policie po 30 letech ve 30 stupních pod nulou. Najednou lékaři zjistili něco zvláštního

20. prosince 1980 vyletělo auto 19leté minnesotské rezidentky Jean Hilliardové ze silnice, když se vrátila domů od přítele.

Naštěstí nebyla vážně zraněna, uvedl The New York Times, ale venku byl ten den -30 ° C. Jin věděla, že kdyby ji někdo brzy nenašel, pravděpodobně by zmrzla. Po chvíli přemýšlení se rozhodla jít do nedalekého domu svého přítele.

Dům jejího přítele byl však dále, než si myslela, asi 3,5 kilometru od místa nehody. Vyčerpaný a ledový Jin sáhl jen pár stop před sebe, spadl do sněhu a ztratil vědomí. To se stalo 6 hodin předtím, než kamarádka našla její tvář ve sněhu.

Bylo 7 hodin ráno, když Wally Nelson šla do práce a našla ji zmrzlou ve sněhu.

Welley věděla, že Jean naléhavě potřebuje pomoc, ale protože její tělo bylo úplně zmrzlé, její přítel vložil Jeanovo tělo šikmo do auta. Jakmile byla Jean v autě, Welley spěchal do nemocnice.

Lékaři udělali maximum, ale byli skeptičtí, že Jean může být zachráněna.

Její kůže byla tak zmrzlá, že jí sestry nemohly dát nitroděložní linku a změřit její teplotu.

„Tělo bylo chladné a tvrdé, jako kus masa odebraného z hlubokého mrazu,“ říká doktor George Sather.

Jediné, co mohli udělat, bylo zabalit ji do elektrické deky a počkat.

Poté, co se tělo roztavilo za 2-3 hodiny, lékaři uslyšeli něco neočekávaného – tlukot srdce.

Jean začala pomalu, ale jistě dýchat, vykazovala známky života, ačkoli se nadechla jen několikrát za minutu.

Jin zázrakem vykazoval každou další hodinu další známky života.

Před uzdravením byla dlouhá cesta, ale Jin mířila správným směrem.

Plné zotavení
Jean měl tak silné omrzliny, že lékaři věřili, že bude muset amputovat obě nohy.

Jean strávila šest dní na jednotce intenzivní péče a poté byla převezena na hlavní oddělení. Po 49 dnech se konečně mohla vrátit domů. Až na pár jizev jí omrzliny úplně zmizely a nemusela si amputovat nohy ani prsty na nohou.

Jeanino úplné uzdravení bude trvat dlouho, ale její rychlé uzdravení je stále zázrak!

Každý má svůj vlastní termín. Sdílejte tento příběh, pokud také věříte v osud!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti14 hodinami před

chlapec, který předpověděl koronavirovou katastrofu, předpověděl novou hrozbu, která se řítí na nás!

Abigya Anand, mladá astroložgka z Indie, která předpověděla pandemii koronavirů pro svět v létě roku 2019, hovořila o nové globální...

Zajímavosti19 hodinami před

6 divných věcí, které ženy dělají v koupelně, ale nikdy si to nikomu nepřiznají

Obecně se uznává, že pouze muži se v tomto duchu vyznačují nepořádkem atd., Ale žena by měla být vždy upravená...

Zajímavosti19 hodinami před

5 typů neobvyklého pohlavního styku, který vašemu protějšku zajistí 100% orgasmus!

Studovali jsme různé typy sexu, které mohou poskytnout živé emoce a vzrušující intimní zážitek. V našem výběru najdete jak moderní...

Horoskopy20 hodinami před

3 znamení zvěrokruhu, které byste neměli nikdy pustit do svého života

Proč někteří lidé spěchají, aby vám pomohli, když je to potřeba, zatímco jiní se vždy sladce usmívají, ale když jsou...

Bizardní20 hodinami před

ZEMĚDĚLEC nečekaně zemřel na kousnutí klíšťatem, ale to, co lékaři našli, je pak vyděsilo

Všechny druhy parazitů jsou nechutné, ale roztoči jsou z nich nejstrašnější. Neobcházejí ani lidi. Tito paraziti sající krev přenášejí nebezpečná...

Zajímavosti20 hodinami před

Zjistěte svůj osud podle roku narození. Tabulka je na 110% přesná!

Buddhisté věří, že duše se může narodit 9krát. To znamená, že tolikrát se na Zemi objevuje v lidské podobě. Charakteristikou...

Zajímavosti21 hodinami před

Lékař, který provedl přes 1200 potratů a teď celému světu ukazuje, jak k tomu dochází zevnitř.

Dr. Levantino ve svém životě provedl více než 1200 potratů. Ve spolupráci s novinářkou Leelou Rose vytvořil speciální web, kde...

Zajímavosti2 dny před

38 let, měli ženy schovanou tuto fotografii jako poklad. Důvod proč to udělali je děsivý!

Amanda Scarpinati je krásná mladá žena z New Yorku, která miluje život a své nespočetné přátele. Ale díky plastické chirurgii...

Bizardní2 dny před

Muž nosil na zádech přes 10 let tento pupínek. Když si ho nechal skalpelem proříznout, bude vám do breku..

Muž měl přes 10 let na zádech obrovský pupen, který se rozhodl odstranit. Ale když mu doktor začal rozřezávat pupen...

Zajímavosti2 dny před

Toto miminko po 20 měsících nepoznáte. To je opravdový zázrak!

Úzkostlivé očekávání je pocit, který tvrdohlavo doprovází těhotenství. Tolik problémů, testů a po 40 týdnech – vzrušující setkání s dítětem....

Oblíbené