Nezařazené

Tento trik mojí tchyně vám ušetří spoustu peněz a WC bude příjemně vonět i bez drahých osvěžovačů!O tomto nápadu mi řekla moje tchyně a doporučuji to každému. Možná byste nevěřili, jak výborně se dá zubní pasta využít i za jiným účelem, než jen na mytí zubů. Pokud patříte k lidem, kteří potřebují mít na WC svěží vůni a investujete do různých osvěžovačů do záchodů, zbystřete pozornost. Tento trik vám ušetří spoustu peněz.

Vezměte si obyčejnou mentolovou zubní pastu (klidně sáhněte po té nejlevnější) a proveďte pomocí hrubší jehly do tuby pár dírek.

Pak ji vložte do splachovací nádržky a spláchněte. Při splachování se bude pasta z tuby postupně uvolňovat a WC bude díky ní příjemně vonět. Jedna tuba zubní pasty vám při tomto použití vydrží i 3 měsíce. Co je mnohem déle, než vydrží běžné záchodové osvěžovače.

Další využití zubní pasty

Oživí vaše stříbro

Pokud se na vašich stříbrných špercích objevily tmavé skvrny, na jejich odstranění nepotřebujete žádné speciální přípravky. Stačí vám obyčejná zubní pasta a měkká zubní kartáček. Naneste na povrch, jemně rozetřete a setřete. Budou jako nové.

Už žádné zamlžené světlomety

Vezměte zubní pastu – ideální tu na bělení zubů – naneste na houbu a roztírejte po celém povrchu světlometů. Rozdíl uvidíte, jakmile pastu setřete.

Klávesy na starém klavíru

Zažloutlé klávesy na starém klavíru mohou opět zářit jasnou bílou barvou. Opatrně jemným hadříkem rozetřete po povrchu. Funguje to skvěle!

Připálená žehlička

Nejdříve se snažíme ještě za tepla odstranit co možná nejvíce připálené plochy (například špachtličkou). Potom na suchý hadr naneseme zubní pastu a krouživými pohyby přecházíme po připálení povrchu žehličky. Tato metoda funguje výborně v případě nerezaví povrchů a v případě, že se nejedná o starší odolné připáleniny. Pak stačí zbytky pasty jednoduše umýt pod studenou vodou.

Na poškrábaný displej

Ano, malé množství zubní pasty vám může skutečně pomoci odstranit drobné škrábance. Ujistěte se však, že máte doma klasickou zubní pastu a ne gely či přípravky na čištění chrupu.

Naneste malé množství pasty na poškozené místo a vatovým tamponem nebo hadříkem s mikrovlákny roztírejte pastu po těchto místech krouživými pohyby, dokud škrábance přestanou být viditelné. Potom čistým tamponem nebo navlhčeným hadříkem odstraňte zbytky pasty z displeje a rozdíl byste měli vidět okamžitě.

Bílé podrážky na teniskách

I po celých měsících používání mohou podrážky vypadat opět krásné a budou zářit. Naneste na bílý povrch zubní partu a roztírejte po celé ploše (ideálně pomocí zubního kartáčku) potom omyjeme čistým hadříkem.

Mlžení potápěčských brýlí

Před tím, než se půjdete do vody jejich skla jednoduše přetřete zubní pastou. Na povrchu se tak vytvoří neviditelná ochranná vrstva, která zabrání mlžení při dalším ponoru.

Kruhy od sklenic na dřevěném nábytku

Odstraníte je jednoduše pomocí zubní pasty. Naneste, přetřete a pastu odstraňte čistým hadříkem. Kruhy budou pryč.

Skvrny od inkoustu

Objevily se vám například na čerstvě vyprané košili? Než ji opět hodíte do pračky, aplikujte na toto místo zubní pastu a pokuste se co nejvíce jej pomocí pasty vyčistit. Potom setřete vlhkým hadříkem a vyperte jako obvykle.

Štípance zmizí během noci

Otravný hmyz na vaší kůži nezanechá žádnou červenou stopu. Hned, jak je to možné, naneste si na štípnutí místo místo. Do rána červené flíčky zmizí. Navíc pasta zabrání tomu, aby místo svrbelo, pálilo a jinak vám znepříjemňovalo život.

Vyrážka na obličeji

Stejně pasta funguje i na vyrážky na obličeji. Pasta jejich vysuší a oni rychleji zmizí.

Termosky zbaví zápachu

Do termosky stačí nalít horkou vodu, přidejte zubní pastu, zavřete a párkrát zatřeste. Zápach zmizí a termosku můžete opět používat.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nezařazené

Velký skandál supermarkety prodávaly shnilé maso. Ohrožujete naše životy, píší zákaznici

Několik případů zkaženého zboží nyní vrhá špatné světlo na obchody Tesco nebo Aldi. Podle Manchester Evening News se ve Velké Británii začaly prodávat shnilé krůty, které jsou jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc na ostrovech.

Jeden z největších supermarketů ve Velké Británii se musí během prázdnin potýkat s velkou hanbou. 25. prosince jejich zákazníci zjistili, že si koupili shnilou drůbež a sváteční oběd se bude muset obejít bez krůty nebo krůty. Je to tato pochoutka plná kaštanových nádivek, která pro Brity znamená totéž, co pro naše lidi smaženého kapra.

Na sociálních sítích se začala hromadit kritika světově proslulých společností. „Takže Vánoce ničí Turecko, které páchne a je zelené,“ napsal jeden nespokojený zákazník. Zároveň upozornil na skutečnost, která se objevila i v dalších komentářích, že datum vypršení platnosti bylo až 27. prosince. „Díky, že jsi nám zničil Vánoce,“ řekla žena, která si v Aldi také koupila zkaženou drůbež.

Na stížnost odpověděli zástupci všech supermarketů, kde se objevilo zkažené zboží. Každý se omluvil svým zákazníkům a zdůraznil, že výběr kvalitních krůt je pro ně během vánočních svátků prioritou. Vzali za samozřejmost možnost vrácení zkaženého zboží.

Pokračovat ve čtení

Nezařazené

Karanténa až do 10. ledna možná dýl. Prymula rozebral vývoj epidemie a předpověděl kdy je možné otevřít podniky

Opatření proti epidemii covid-19 v České republice budou od neděle 27. prosince zpřísněna, aby odpovídala nejvyššímu pátému stupni protiepidemického systému PES. Tato situace bude platit do 10. ledna následujícího roku. Situace je opět dramatická, pokud jde o nárůst v pozitivních případech. „Opatření přicházejí pozdě,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz mezinárodně uznávaný epidemiolog Roman Prymula.

Podle modelů by bez nových opatření došlo na přelomu roku k nárůstu zhruba o 15 000 potvrzených případů koronavirové infekce denně a v nemocnicích by bylo 7 000 lidí, uvedl k zavedení opatření ministr zdravotnictví Jan Blatný . Nové – přísná opatření by měla zajistit, aby bylo denně diagnostikováno maximálně 11 000 až 12 000 a mezi 4 000 a 5 000 lidí v nemocnici.

“Epidemiologická situace se bohužel v poslední době vyvíjí velmi nepříznivě. Exponenciální nárůst nových pozitivně diagnostikovaných lidí vyžaduje velmi přísná opatření, která jsou nezbytná, ale přichází pozdě,” uvedl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula, který pomohl potlačit první vlnu epidemie, hodnoceno pro ŽivotvČeska.cz na jaře.

Virus SARS-CoV-2, který způsobuje covid-19, nejčastěji postihuje rizikovou skupinu 65+ a nejméně postihuje děti. To vyvolává otázku, proč vláda plošně uplatňuje omezení.

„Názor, že je možné zavádět opatření pouze u rizikových skupin a zejména seniorů, se objevuje poměrně často. Bohužel tuto skupinu populace nelze technicky izolovat od zbytku světa. Proto je nutné snížit riziko expozice v celé populaci, “dodal Roman Prymula. že ochrana životů lidí je vždy na prvním místě.

V současné době se nejvíce spoléhá na vakcínu covid-19. Podle aktuálních informací by první dávky měly do země dorazit v sobotu 26. prosince. Pokud k tomu skutečně dojde, očkování může začít už tuto neděli. První v řadě budou zdravotníci pracující na odděleních a rizikových skupinách, zejména lidé ve věku nad 65 let v domovech s pečovatelskou službou.

Pokračovat ve čtení

Nezařazené

Andrej Babiš se obrátil k čechům ve vánočním projevu: Popřál všem hezké svátky a zdraví a vyzval, aby se doma dívali na filmy

Předseda vlády Andrej Babiš promluvil k občanům ve svém vánočním projevu na YouTube. Vyzval lidi, aby nebyli smutní a aby trávili Vánoce se svými blízkými. Premiér dodal, že již chtěl, aby tento „šílený rok“ skončil, a popřál všem pevné zdraví.

„Jsou poslední dny podivného a úplně šíleného, ​​nenormálního roku,“ řekl Babiš v úvodu a dodal, že to byl nejtěžší rok jeho života. Předseda vlády je přesvědčen, že tomu tak bylo i v případě mnoha dalších občanů.

Babiš však říká, že Vánoce jsou nejkrásnější svátky a doufá, že nám to zvedne náladu.

Premiér předpokládá, že většina lidí stráví Vánoce se svými rodinami a blízkými. Rovněž se těší na mír a konec letošního roku.

Andrej Babiš ve svém projevu doporučil lidem, aby se během prázdnin dívali na fotografie a dívali se na pohádky a filmy. Nakonec všem popřál hodně zdraví.

„Jen se zkuste pobavit a letos zahoďte problémy, hněv nebo smutek za hlavu,“ uzavřel premiér.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika15 hodinami před

Březen ve znamení zkázy. Roman Prymula zděšeně promluvil o britské mutaci koronaviru V České Republiky

Hlavní zdravotní ústav na začátku týdne potvrdil výskyt Britské mutace koronaviru na Českém území například v Praze. Odborníci v tuhle...

Stalo se16 hodinami před

McDonalds si začal fotit zákazníky při objednávce i jejich spz. Pracovnice prozradila proč

Velmi oblíbené rychlé občerstvení McDonalds si pomocí kamary fotografuje a točí své zákazníky v drive-trhu i s jejich spz. Toto...

Zdraví17 hodinami před

Toto je jediný osvědčený domácí recept, který zabírá na ustupující dásně. Takto si pomůžete …

Jak bylo zmíněno, hlavním pomocníkem je kombinace šalvěje a také hřebíčku. K tomu ale přidejte i kousek česneku a dále...

Zajímavosti18 hodinami před

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále...

Humor18 hodinami před

VTIP DNE: Starý pár usíná v posteli a babička řekne …

Starý pár usíná v posteli a babička řekne: “Dědeček, pamatuješ se jako si mě kdysi když jsme usínali chytil za...

Zdraví18 hodinami před

První 4 příznaky rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují: TOTO nikdy neberte na lehkou váhu!

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny...

Politika18 hodinami před

O víkendu budou restaurace otevřeny, čekají co nejvíce hostů. Jak je možné, že tak rychle otevřou ?

Většina lidí už plné zuby dlouho trvajících opatření a tak se rozhodli revoltovat a neuposlechnout nařízení vlády. Nařízená opatření likvidují...

Zdraví18 hodinami před

Mocnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem …

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších květinek, jaká zřejmě existuje. Roste doslova všude, jsou její plné louky i trávníky na...

Zdraví19 hodinami před

7 příznaků toho, že můžete mít v těle tasemnici. Toto by měl znát každý!

V první řadě je třeba zdůraznit, že při rozšíření výskytu tasemnice hrají hygienické poměry jen nepatrnou roli. Je důležité to...

Zajímavosti2 dny před

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení … Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na...

Oblíbené