Sousedka smíchala ocet s horkou vodou a nalila ho do záchodu. Po chvíli působení, jsem nevěřila vlastním očím, že to takto funguje!

Obsah článku

Nažloutlý vodní kámen působí v záchodové míse opravdu odpudivě. Jde vlastně o vysrážený povlak uhličitanu vápenatého, který vytváří usazeniny a časem dokáže ucpat i potrubí. Ocet působí jako dezinfekce i rozpouštěč vodního kamene v jednom. Víte jej použít na množství povrchů, a to jak v kuchyni, tak i v koupelně. Jeho aplikace při čištění WC může mít různé podoby. Nám se jeví jako nejúčinnější následující postupy.

[obsah1]

Velmi efektivní je nalít čistý ocet do čerpané WC mísy, ve které ho necháte působit co nejdéle. Pak mísu vydrhněte kartáčem a spláchněte. Chcete-li odstranit vodní kámen ze splachovací nádržky, bylo by dobré, nechat v ní ocet působit přes noc a pak propláchněte horkou vodou. Předtím nádržku vypusťte a zastavte přívod vody, aby mohla účinná síla octa působit v co nejkoncentrovanější podobě. Ráno pak stačí alespoň dvakrát po sobě spláchnout. Preventivně budete bojovat proti vodnímu kameni i tak, že čas od času přilijete k vodě do nádržky trošku z octa.

[obsah2]

[obsah3]

Na další efektivní octový trik budete potřebovat kromě octa i toaletní papír, jehož kousky necháte octem nasáknout. Odčerpejte vodu z WC, vnitřní stěny mísy přetřete suchým hadrem a pak na vnitřek WC ponaliepajte tyto octové kousky toaletního papíru. Nechte je působit co nejdéle. Jde tu o cílené čištění vnitřních stěn WC mísy, které odolávají všem snahám o odstranění vodního kamene. Po dostatečně dlouhém působení kousky papíru odstraňte, mísu dočistěte kartáčem a spláchněte.

Sousedka smíchala ocet s horkou vodou a nalila ho do záchodu. Po chvíli působení, jsem nevěřila vlastním očím, že to takto funguje!