Celebrity

Šokující zpráva ze showbyznysu. Meghan Markle potratila miminko!Meghan Markle šokovala veřejnost přiznáním, že v létě potratila dítě, které čekaly s princem Harrym. Jejich první syn se narodil v květnu 2019 a tento rok byla herečka opět v očekávání. O ztrátě dítěte během těhotenství informovala prostřednictvím novinového článku.

Meghan Markle (39) potratila. Manželka britského prince Harryho (36), přiznala, že v létě přišla o nenarozené miminko. Učinila tak netradičně – esejí v americkém deníku The New York Times. Její upřímné slova chytili za srdce mnoha lidí po celém světě.

Vévodkyně ze Sussexu, která v květnu 2019 porodila synka Archieho, se celému světu v článku New York Times s názvem “Ztráty, které sdílíme” svěřila s velmi smutnou životní zkušeností – má za sebou potrat. O děťátko, jehož otcem byl princ Harry, přišla Meghan Markle v červenci tohoto roku.

To, že se děje něco, co by se rozhodně dít nemělo, zjistila doma v Los Angeles ve chvíli, kdy přebalovala plenky svému prvorozenému synkovi:

“Bylo to červencové ráno, které začalo stejně jako kterýkoli jiný den: uděláte snídaně, nakrmíte psi, vezmete si vitamíny, najdete tu ztracenou ponožku. Zvednete ze země pastelku, která se zakutálel pod stůl. Než jsem syna zvedla z postýlky, dala jsem si vlasy do culíku. Poté, co jsem mu vyměnila pleny, pocítila jsem ostrý křeč, “napsala.

“Zhroutila jsem se k zemi s ním v náručí, hmkala jsem ukolébavku, abych nás oba uklidnila, veselá melodie ostře kontrastovala s mým pocitem, že něco není v pořádku. Tlačila jsem k sobě své prvorozené dítě a věděla jsem, že přicházím o druhé, “pokračovala v článku, který dostal název Losses we share (Ztráty, se kterými se dělíme).

Meghan a Harry přišli o dítě

Popsala celý koktejl pocitů a také to, jak sledovala bolest svého muže, prince Harryho, který se všemožně snažil “posbírat její rozbité kousky”.

“O pár hodin později jsem ležela na nemocničním lůžku a držela svého manžela za ruku. Cítila jsem jeho horkou dlaň a líbala jsem jeho ruku, mokrou od našich slz. Dívaje na studené bílé stěny mi zvlhly oči. Snažila jsem se představit si, jak se z tohoto uzdravíme, “popsala společné smutnění za miminkem.

“Ztratit dítě znamená nést téměř nesnesitelný smutek, který zažívá mnoho lidí, ale mluví o tom jen málokdo,” napsala. Ve své eseji však vzpomněla i jiné průlomové momenty, které v roce 2020 zažilo lidstvo – zejména koronavirus as ním spojené sociální odloučení během Lockdown, ale také protesty Black Lives Matters.

“Polarizace spojená se sociální izolací potřebnou na boj proti této pandemii způsobila, že jsme se cítili více sami než kdykoliv předtím,” napsala. Meghan však má řešení. Je jím jednoduchá otázka – Jsi v pořádku?

Meghanina esej o tom, jak potratila
Přiznala, že si uvědomuje existenci množství vystrašených a smutných lidí, kteří jsou někde sami a nikdo se jich nezeptá, zda jsou v pořádku. Bývalou herečku k tomu inspiroval dřívější rozhovor během oficiální cesty do Afriky v roce 2019. Tehdy se jí reportér zeptal, zda je v pořádku. V té době se čerstvá matka snažila před veřejností vypadat pevně a tvrdě. Řekla, že ji velmi potěšilo, že někdo se upřímně zajímá o ni a pomohlo jí to.

“Když jsme byli pozváni, abychom se podělili o svou bolest, společně podnikáme první kroky k uzdravení,” napsala. “Přizpůsobujeme se novému normálu, ve kterém jsou obličeje zakryté rouškami, ale nutí nás to dívat si jeden druhému do očí – někdy naplněných teplem, jindy slzami. Poprvé po dlouhé době se jako lidé skutečně vidíme. Jsme v pořádku? Budeme, “uzavřela.

Ačkoli vévodkyně nezmínila, ve kterém týdnu těhotenství byla, bulvární Daily Mail spekuluje, že to zřejmě musel být první trimestr. Tehdy ženy nejčastěji přicházejí o plod. Podle zdroje blízkého bývalé herecké hvězdě, je již Meghan zdravotně v pořádku. Alespoň tak tvrdí britský BBC.

Královská rodina se k Meghaninmu článku ještě oficiálně nevyjádřila, ale podle všeho byl Buckinghamský palác o ztrátě královnina vnuka a jeho ženy informován. “Královská rodina jejich velmi podporovala. Byli si vědomi toho, co se stalo. Harry s nimi byl v létě v neustálém kontaktu a oni věděli, co prožívají, “vyjádřila se královská korespondentka magazínu Vanity Fair Katie Nichollová.

Meghan pomohla jiným rodičům

Meghan není jedinou členkou královské rodiny, která přežila tuto tragédii. I Harryho sestřenice Zara Tindallová se veřejně přiznala, že už dvakrát potratila. Tato bolestivá téma je však stále ve společnosti velkým tabu a málo lidí o ní otevřeně mluví. I proto její počin mnozí velmi vyzdvihují.

“Meghanina esej chválí statečnost rodičů, kteří se podělí o své příběhy a ti, kteří raději truchlí soukromě, mohou stále najít útěchu a spojitost při čtení o zkušenostech ostatních,” uvedla Sophie Kingová, která pracuje jako porodní asistentka pro charitativní společnost Tommy. “Její čestnost a otevřenost dnes vysílá silný odkaz každému, kdo ztratí dítě: můžeš se cítit neuvěřitelně osaměle, ale nejsi sám,” cituje ji BBC.

Američanka Meghan Markle byla veřejnosti známá jako herečka a aktivistka. Zatímco se v roce 2018 stala manželkou britského prince, byla hvězdou seriálu kravaťáci, ale také bojovnicí za práva žen. V roce 2019 se jí narodil syn Archie. Začátkem tohoto roku se pár rozhodl vzdát se svého postavení v britské královské rodině as ním spojených oficiálních povinností. Krátce na to se rodina odstěhovala do USA a jen nedávno si koupila dům v kalifornské Santa Barbaře.

O tom, že touží po druhém dítěti se nikdy netajili. Princ Harry se přiznal přírodovědné aktivistce Jane Goodallovej, že s manželkou chtějí jen dvě děti, aby velmi nezatížili planetu. Zbývá jen věřit, že Meghan a Harrymu se splní jejich sen – a budouPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Světoznámá herečka měla kritickou nehodu. Auto bylo rozptýlené po celé silnici

55letá americká televizní hvězda Heather Locklear ztratila kontrolu nad svým Porsche a vletěla do příkopu. V její krvi nebyly nalezeny žádné známky drog ani alkoholu.

Herečka byla převezena do nemocnice se značnými zraněními.

Společnost Locklear se v poslední době vyhýbá jakékoli publicitě.

V roce 2008 byla herečka zatčena za řízení pod vlivem chemikálií, ale Locklear brzy obvinění zrušil. A v roce 2012 zavolala sestra herečky sanitku s tím, že Heather užila velkou dávku drog a vypila alkohol.

Na začátku roku 2017 podle legendy hvězda popáté šla na kliniku, aby se zbavila drogové závislosti.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Šokující zpráva veřejnosti: Zemřel velmi oblíbený člen známé kapely!

Narozený basista György Szappanos zemřel – jeden z hudebníkových přátel, skvělý bubeník Gergő Borlai, dal veřejnosti šokující zprávu.

Hudebník, který zemřel ve věku 55 let, se během školních let naučil hrát na klavír a na kytaru. O druhou se začal více zajímat, když získal svou první basovou kytaru Jolanu.

Nastoupil na hudební školu, kde začal studovat hudbu a hudební teorii jako student jazzového kytaristy Györgyho Töröka. Tehdy začala jeho vášeň pro jazz, který od té doby považuje za nejinspirativnější a nevyčerpatelný žánr – i když se nepovažuje za jazzového hudebníka v klasickém smyslu. Byl přijat na konzervatoř, kde v té době neexistoval žádný obor pro basovou kytaru – proto si jako nástroj vybral kontrabas, ale poté se vrátil na basovou kytaru.

Na začátku své kariéry hrál György Szappanos v orchestru Gyula Babos, poté posílil mimo jiné Tatra Band a Boom-Boom Ensemble. Legendární válečný soubor byl založen s Tamásem Mohaiem a Bertalanem Hirlemannem, za které obdrželi cenu eMeRTon. Hrál téměř se všemi herci maďarského jazzového života.

V roce 2003 založil vlastní jazzrockovou kapelu „Full Playback“. Už téměř deset let hrají s pianistou Jánosem Nagyem v různých formacích. Hrál také na basovou kytaru v současné loutkové opeře Jánose Nagyho Opat, která prokázala jeho rozmanitost a znalost žánrových hranic. Dvakrát byl jmenován basistou roku.

Nedávno to byl Free Style Chamber Orchestra, Tumba Y Quema, Tóth Sándor Quintet, Gergely Pálinkás a jeho orchestr. hrál v kapelách zvaných Libido a také učil hudbu.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Odpadnete! Dara Rolins má dvojnici: Lidé ji přirovnávají k této ženě

Dara Rolins se i po mnoha letech strávených ve světě showbyznysu stále těší obrovské přízni. Svědčí o tom i fakt, že na sociálních sítích ji sleduje přibližně půl milionu fanoušků, a takovým číslem se může pochlubit skutečně jen málokdo.

Nejnovější záběry dokazují, že krásce se podařilo zastavit čas a najít recept na věčné mládí.

V poslední době se populární blondýnka zřejmě rozhodla, že všem nepřejícím vytře zrak, ukazuje se totiž v neuvěřitelných pózách.

Nedávno tak všech ohromila dokonalým vzhledem, kterým ozdobila titulku známého českého časopisu.

Je to Dara nebo Fanny Lu? Vždyť vypadají jako dvojčata! V rodné Kolumbii se živí stejně zpěvem a skládáním úspěšných songů. Dokonce mají stejný věk, 45 let. To je neuvěřitelné!

Zpěvačka však ani zdaleka nekončí a nadále dokazuje, že se v ní skrývá mnohem více, než jsme vůbec tušili.

Dare se podařilo zastavit ručičky na hodinkách a slovo stárnutí pro ni evidentně vůbec nic neznamená.

Navíc při pohledu na ni lidem neunikl fakt, že naše oblíbená hudebnice nápadně připomíná světoznámou zpěvačku Fanny Lu.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti3 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video3 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti3 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor3 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video3 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti3 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video3 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti3 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy3 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené