Stalo se

Šokující pitva 19 obětí koronavirus: Toto jsou znepokojující závěry pitvy!Svět je kvůli koronavirus ve stavu globální pandemie. Pitva devatenácti obětí choroby Covid-19 odhalila, že její následky mohou být hrozné.

Zemřelým kolabovaly plíce, odmieralo srdce nebo se zmenšovala slezina. Nemoc má dopady i na imunitní systém, podle odborníka je silná jako SARS a AIDS dohromady.

Na nový koronavirus stále neexistuje vakcína, odborníci se ale ve výzkumu choroby Covid-19 snaží postupovat co nejrychleji. Se znepokojujícími závěry pitev devatenácti obětí přišla čínská Národní zdravotní komise. Vykonával jejich patolog Liu Liang.

Koronavirus zasahuje především plíce, obětem jejich poškodily v různém rozsahu. Poškodil jim také srdeční svalovinu, na kterou probíhala nekróza. Buňky a tkáně postupně odumíraly. Zemřelým se také zmenšila slezina. Na výsledky pitev upozornil portál Novinky.cz.

Jizvy na plicích

Dušnost, jeden z nejčastějších příznaků nemoci Covid-19, má být projevem plicní fibrózy. Jde o onemocnění dýchacích cest, během kterého vznikají jizvy v plicní tkáni. Důsledkem jsou vážné problémy s dýcháním.

Na jizvy a poškození plic neexistuje žádný lék. “Výsledky pitev Liua mě ovlivnily. Na jejich základě si myslím, že teď je nejdůležitější zasáhnout v raném stadiu nemoci, aby se ochránili plíce pacientů před fibrózou, “řekl deníku Global Times Pcheng Č’jong, ředitel intenzivní péče Čungnanskej univerzitní nemocnice.

Třetí fáze

Podle portálu IFLscience se Covid-19 po týdnu od nákazy dostává do třetí fáze. Po mírném nachlazení může následovat selhání dýchacího systému. “Vliv Covid-19 na lidské tělo je jako kombinace SARS a AIDS, protože poškozuje jak plíce, tak imunitní systém,” dodal Pcheng.

U některých obětí, jejichž těla prošly pitvou, se jako příčina smrti ukázalo nadměrné množství vykašlaná hlenu. Čínští lékaři proto začali používatPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

LIDL stahuje tento oblíbený výrobek: Pokud ho máte doma, okamžitě ho vraťte!

POZOR! Obchodní řetězec LIDL stahuje z prodeje nevyhovující potravinový výrobek. V případě, že jste si ho zakoupili, můžete jej reklamovat v kterékoliv prodejně.

Peníze vám budou vráceny dokonce i bez dokladu o jeho zakoupení.

Obchodní řetězec LIDL patří k nejoblíbenějším obchodům nejen na Slovensku, ale iv Čechách. Najdete tam vše od potravin až po domácí potřeby. Se zbožím je většina lidí spokojená ….

Lidl Slovensko na své facebookové stránce informovalo své zákazníky o nebezpečném výrobku, který by měli ihned přestat používat. O co se jedná?

Obchodní řetězec Lidl stahuje z prodeje výrobek “Belbake Mak mletý, 200g, datum minimální trvanlivosti: 09.04.2020, šarže 16090720407,” uvádí společnost na své oficiální stránce.

Ve výrobku byly zjištěny zvýšené množství morfinu a kodeinu, které mohou v některých případech způsobit dočasnou nevolnost či trávicí potíže.

Vzhledem k možné nežádoucí účinky je nutno upozornit zákazníky, aby výrobek nekonzumovali, přičemž mohou zakoupený produkt vrátit v jakékoli prodejně obchodního řetězce.

,, Lidl Slovenská republika se omlouvá za veškeré případné nepříjemnosti, “dodala na závěr společnost.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Koronavirus: Jak se bude vyvíjet pandemie v roce 2021 a podaří se nám jí konečně zbavit?

V Evropské unii se začalo očkování obyvatelstva proti onemocnění COVID-19, ale zatím nikdo přesně neví, jakým směrem se bude ubírat současná pandemie. Možnosti vývoje naznačil profesor matematiky a statistiky Adam Kleczkowski ze skotské univerzity v Strathclyde v rozhovoru pro portál The Conversation.

Očkování proti COVID-19 je podle odborníků jediný způsob, jak dostat pandemii pod kontrolu. Podle profesora matematiky a statistiky Kleczkowskieho se některé věci už nemusí vrátit do původního stavu. Zároveň upozorňuje, že předvídat, jaký bude další vývoj, je velmi odvážné.

Jsou zde ale určité záležitosti, u kterých je možné odhadnout, co může lidstvo očekávat v následujícím roce. Jelikož nový koronavirus mutuje a mohl by změnit ohniska nákazy, rychlé potlačení pandemie se stalo ještě naléhavější.

Přísnější opatření v každodenním životě nás budou pravděpodobně provázet i nadále a pokud se virus stane infekčnejším, možná budeme potřebovat i přísnější omezení.

Jak dlouho potrvají účinky vakcíny?

Zajištění dostatečného množství očkovacích látek je velký úkol. Pokud ji dokážeme splnit, budeme potřebovat několik měsíců na imunizaci obyvatelstva, která navodí potřebnou odolnost vůči infekci. Za předpokladu, že praktičtí lékaři pracují osm hodin denně a na jedno očkování potřebují deset minut, přičemž jsou potřeba dvě dávky, bude tento proces pravděpodobně trvat celý rok. Mezi první a druhou dávkou musí být odstup 21 dní, úplná imunita má dostavit sedm dní po druhém očkování. Některé vakcíny, jako například ta od firmy AstraZeneca ‘s, si dokonce vyžadují mezi dávkami ještě delší období. Úplný účinek u každé očkované osoby se tak projeví nejdříve po měsíci.

Jak se bude vyvíjet pandemie?

Lidé, kteří prodělali COVID-19 nebo dostali vakcínu, se alespoň v krátkém horizontu stávají imunní. Infikované osoby tak budou mít stále častější kontakt s odolnými osobami než s těmi rizikovými. Přenos mezi lidmi bude klesat, až se nakonec nemoc přestane šířit. Tento stav se nazývá kolektivní imunita. Předpokládá se, že k zabránění šíření infekce je třeba, aby úroveň této imunity dosahovala 60 až 80 procent. Znamená to, že na přibrzdění šíření koronavirus budou muset být očkována miliardy obyvatel naší planety. Pokud se tak stane, dočkáme se poklesu případů COVID-19 lze již na jaře 2021. Na omezení přenosu však budou stále zapotřebí přísná opatření. Vakcína sice zabrání onemocnění očkovaných osob, ale kolektivní imunita bude nadále důsledkem infekce.

Co se pravděpodobně změní?

Očkovací látky nejsou absolutním řešením, určitou míru opatrnosti bude třeba dodržovat celé měsíce. V oblastech, kde se vyskytuje vysoce infekční kmen na denním pořádku, mohou přísná omezení trvat až do ukončení zavádění vakcín. Všechny změny budou pomalé, především v oblasti návštěv zařízení pro seniory a nemocnic. Všichni doufají, že se časem stane jednodušším i cestování, ale letecké společnosti budou pravděpodobně požadovat očkovací certifikáty. Některé země již v minulosti vyžadovaly od turistů potvrzení o očkování proti žluté zimnici a podobné to bude zřejmě i s COVID-19. Nošení roušek se možná stane globálním společenským prvkem tak, jak je to v současnosti běžné v Asii.

Jak to bude po očkování?

Může vést očkování k vyhubení viru? Zatím nevíme, jak dlouho trvá imunita po vakcinaci, přičemž právě imunita je v tomto směru klíčová. Úplné vymetení viru bude velmi náročné a bude vyžadovat globální úsilí. Lidstvo například potlačilo epidemii planých neštovic až po téměř dvě stě letech. Jsou zde i spalničky, které se v mnoha státech podařilo vyhubit, ale i přesto se s větší či menší intenzitou stále vracejí.

Některé vakcíny poskytují téměř celoživotní ochranu, jiné je zas třeba opakovat, například tetanus. Pokud nový koronavirus mutuje, může být nutné pravidelné očkování novými vakcínami, jak je to při očkování proti chřipce. Z dlouhodobého hlediska budeme také muset očkovat děti, aby byla udržena kolektivní imunita. Dlouhodobé budou i sociální a ekonomické důsledky pandemie. Život se už možná nikdy nevrátí do bodu, jaký zde byl kdysi. Je však jen na nás, abychom ho udělali bezpečnějším, a to tak, že budeme lépe připraveni na budoucí pandemie.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

DOBRÁ ZPRÁVA! Je vám nepříjemný výtěr z nosu? Spustili PCR testování kloktáním!

Obáváte se jít na PCR test kvůli tomu, že vám je výtěr z nosu nepříjemný nebo způsobuje bolest? Pak máme pro vás dobrou zprávu!

Od soboty (23.1) je spuštěna novinka, kdy se můžete jít otestovat na koronavirus novou metodou, kloktáním.

Fyziologický roztok je mírně slaný, při náhodném spolknutí nehrozí zdravotní riziko.

Společnost Alpha medical, která jako první spouští komerční odběr vzorků, tvrdí, že výsledek testu bude mimořádně přesný.

Zájemci si budou moci na portálu lab.online vybrat metodu odběru. Možnost kloktání namísto výtěru se bude postupně rozšiřovat na všechny odběrná místa společnosti.

Tento typ odběru podle společnosti přivítají zejména ti, pro které jsou výtěry nepříjemné, případně jejich nemohou absolvovat pro zranění nosu či jinou objektivní příčinu.

Neinvazivní odběr je vhodnější i pro děti od deseti let, za podmínky, že dokáží kloktat. Transportní médium je fyziologický roztok, který chutná mírně slaně, při náhodném spolknutí nehrozí z roztoku zdravotní riziko.

Test si musíte zaplatit a nemůžete před ním dělat několik věcí

Výsledek dostanou testování automaticky v češtině i angličtině, lidé si za něj musí zaplatit 59 eur. Zatímco pacient přijde na odběrné místo, před odběrem by neměl alespoň dvě hodiny jíst, pít, kloktat, žvýkat žvýkačku, vyplachovat si ústní dutinu, nemůže provést zubní hygienu a nemůže ani používat kapky a spreje do nosu či hrdla. Výsledek dostane pacient v přibližně stejnou dobu jako při běžném PCR testu.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 dny před

Víte jak poznat rakovinu včas? Toto je PRVNÍ PŘÍZNAK ještě před jejím vypuknutím!

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami...

Zajímavosti2 dny před

Víte co znamenají tyto bílé tečky na nehtech? Může to být mnohem vážnější, než si myslíte …

Říká se, že nehty mohou o člověku leccos prozradit. No a ačkoli se to může zdát jako otřepané klišé, něco...

Zajímavosti2 dny před

POZOR! Máte doma jednu z těchto 2 € mincí? Mohou mít hodnotu tisíců EUR!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde sehnat peníze navíc například na letní dovolenou či vánoční dárky? Možná jste je měli...

Zdraví2 dny před

Už od dětství neznám, co je to nemoc! Babička mě naučila tento recept na posílení imunity.

Nyní nesmíme podcenit chladnější večery. V kombinaci s oslabenou imunitou si můžeme koledovat o pořádně nachlazení, které nepotěší nikoho z...

Zdraví2 dny před

Lékaři varují: Tento výrobek v žádném případě nejezte – je nejsilnějším karcinogenům na světě!

Věděli jste, že jeden z vašich nejoblíbenějších výrobků může obsahovat škodlivé látky? Párky v rohlíku jsou docela populárním jídlem iv...

Stalo se2 dny před

LIDL stahuje tento oblíbený výrobek: Pokud ho máte doma, okamžitě ho vraťte!

POZOR! Obchodní řetězec LIDL stahuje z prodeje nevyhovující potravinový výrobek. V případě, že jste si ho zakoupili, můžete jej reklamovat...

Zajímavosti2 dny před

Mikrobiolog radí, abychom omezili tuto činnost: Šíření nákazy koronavirus zabraňuje něco úplně jiného!

Dezinfikujete prostory i vy o duši abyste zabránili šíření Covid? Zřejmě děláte chybu. Častá dezinfekce povrchů na zastavení šíření koronavirus...

Zdraví2 dny před

Skutečný příběh: Muž se díky medu a bylinkám vyléčil z rakoviny a šokoval tím všech lékařů …

Toto je skutečný, úžasný a inspirující příběh! Tento muž Vyléčil sám sebe z nejnebezpečnějšího typu rakoviny – rakoviny plic! Toto...

Zajímavosti2 dny před

Nechápala jsem, proč si můj tchán dává pod polštář mýdlo. Zkusila jsem to také a takový zázrak jsem nečekala!

Dělá vám problém usnout nebo trpíte nespavostí? Občas je tento problém obtížné odstranit, aniž by se člověk musel uchýlit k...

Stalo se2 dny před

Koronavirus: Jak se bude vyvíjet pandemie v roce 2021 a podaří se nám jí konečně zbavit?

V Evropské unii se začalo očkování obyvatelstva proti onemocnění COVID-19, ale zatím nikdo přesně neví, jakým směrem se bude ubírat...

Oblíbené