Zajímavosti

Recept na tuto zmrzlinu jsem si donesla z dovolené v Chorvatsku: Ohromně chutná, BEZ vajec a cukru – zbláznila se do ní celá rodina!V létě je kopeček vanilkové zmrzliny mnohokrát lepší volbou než čokoládová bonboniéra. Je těžké najít osobu, která by neměla ráda zmrzlinu, zejména pokud je vysoké kvality a venku nesnesitelné teplo. Kde se však dá najít dobrá zmrzlina?

Není pochyb o tom, že náhrada skutečné zmrzliny s množstvím přísad se prodává v baleních – stačí se podívat na její složení. A co tak jogurtová zmrzlina?

Jak na to?

Pojďme zjistit, jaký je rozdíl mezi běžnou a hypermoderní zmrzlinou v podobě mraženého jogurtu Zaprvé složení: jogurt obsahuje více vápníku, probiotika, bílkovin a další užitečné složky . Zadruhé mě mnohem méně kalorií. Tento dezert se může jíst i při dodržování striktní diety. Důležitá je i dostupnost produktu. Jogurt si můžete buď koupit nebo vyrobit. Stejně jako v případě receptů na zmrzlinu , budete potřebovat jen velmi málo přísad. Nabízíme vám recepty na 5 různých příchutí. Chcete-li připravit porci čistého mraženého jogurtu, stačí vám vyšlehat jogurt medem a výslednou směs vložit do mrazničky. Na porci obyčejného jogurtu budete potřebovat:

  • 150 g bílého jogurtu
  • 2 lžíce medu
  • 3 lžíce citronové šťávy

jahodová

Vezměte si jahody a jogurt v poměru 50: 50 (asi 70 gz každého produktu). Jahody se musí předtím zmrazit. Vymixujte je s jogurtem, medem (1 kopcovitá polévková lžíce) a citrónovou šťávou (1,5 lžíce), dokud nezískáte krémovou konzistenci . Hotovo! Zbývá už jen vložit jej do mrazničky do libovolné formy a nechat zmrazit (nejméně na 6 hodin, nejlépe na celou noc).

Tropik

Kombinace ananasu okouzlí milovníky exotických chutí. Vezměte si stejný poměr jogurtu a mražených kousků ananasu (po 70 g) a rozmixujte je s medem (1 polévkovou lžíci) a citrónovou šťávou (1 čajovou lžičku). Ananas má dostatečně nakyslou chuť, proto musíte být opatrní. Potom přidejte strouhaný kokos podle chuti. Předtím ho můžete zlehka opražit na pánvi. Dezert je připraven!

Čokoládová s banánem

Vezměte si 100 g mražených kousků banánu , přidejte k nim 70 g jogurtu, 1 lžíci kakaa, 1 polévkovou lžíci medu a rozmixujte, dokud nedostanete konzistenci čokoládové pěny. Přidejte kapku vanilkového extraktu, aby vaše zmrzlina byla ještě jemnější a chutnější.

smetanová

Vezměte si 150 g jogurtu, smíchejte ho s 50 – 70 g smetanového sýra (například mascarpone), přidejte 1 lžíci medu a 1 lžičku vanilkového extraktu. Šlehejte několik minut a výslednou směs vložte do mrazničky. Mimochodem, s malými barevnými bonbóny nebo drobenkou na koláče bude vaše zmrzlina vypadat fantasticky.

Mangová s limetkou

Pokud máte to štěstí, že najdete zralé mango, můžete jeho chuť znásobit tak, že ho přidáte do domácí zmrzliny. Vezměte si 100 g zmrazené dužiny z manga, 70 g jogurtu, 1 – 2 lžíce medu a 1,5 lžíce limetkové šťávy (nebo citrónové). Vše rozmixujte v mixéru a přidejte trochu nastrouhané kůry na dochucení.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video6 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti6 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video6 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti6 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor6 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video6 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti6 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video6 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti6 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy6 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené