Zajímavosti

Puberťák zemřel potom co snědl vepřové maso k večeři. To co doktoři našli v jeho hlavě nikdy nezapomenou!Jíst syrové maso je nebezpečné. Ačkoli je prozkoumáno, někdy některé věci zůstanou nepovšimnuty.

Dlouho jsme věděli, že nejen konzumace syrového masa, ale také nedostatečně uvařené maso může být tragická. Podívejte se, co bylo nalezeno v mozku tohoto 18letého mladíka.

Pravděpodobně si toho nebezpečí nebyl vědom, snědl nepečený kus vepřového masa. Tímto způsobem se do jeho těla dostaly parazitické larvy, které byly v těle. Osmnáctiletý mladík byl po záchvatu po ztrátě vědomí převezen do nemocnice. Byl z Indie.

Vyšetření mozku odhalilo, že pacient měl cysty po celém mozku. Jeho stav byl život ohrožující. U 18letého dítěte byla diagnostikována cysticerkóza mozku zvaná neurocysticerkóza. K tomuto onemocnění dochází, když se v těle hromadí larvy parazitů nalezené v nedostatečně tepelně zpracovaném mase. Poté zaútočí na centrální nervový systém. Přitom způsobují záchvaty.

Navzdory maximálnímu úsilí lékařů muž zemřel dva týdny po stanovení diagnózy.

Případovou zprávu publikoval v New England Journal of Medicine Dr. Nishanth Dev z ESIC Medical College ve Faridabadu v Haryaně v severní Indii. Byl to doktor Dev, který ošetřil pacienta. Muž byl převezen na ESIC Medical College poté, co utrpěl tonicko-klonické záchvaty. Vyskytují se, když elektrické šoky způsobené růstem larev ovlivňují mozek. Způsobují okamžité bezvědomí. Tonicko-klonické záchvaty obvykle trvají jednu až tři minuty.

Rodiče muže uvedli, že si minulý týden stěžoval na bolesti v tříslech. Zkoušky také odhalily, že měl otok pravého oka a citlivost pravých varlat.

Studie zjistila, že pacient měl četné cysty v mozkové kůře – vnější části mozku, která je zodpovědná za myšlení a zpracování informací shromážděných smysly. Léze byly také nalezeny v mozkovém kmeni, který odesílá zprávy mezi mozkem a zbytkem těla. Cysty byly také nalezeny v jeho mozečku. Jedná se o oblast v zadní části mozku, která je zodpovědná za věci, jako je držení těla, řeč a koordinace.

Je to všechno kvůli parazitickým larvám solí Taenia. Zaútočili na střevní tkáň a zaměřili se na centrální nervový systém, svaly, kůži a oči. Sérové ​​testy potvrdily, že muž byl infikován T. solium.

Lékaři se rozhodli, že ji nebudou léčit antiparazitiky, protože obvykle zhoršují zánět u těch, kteří mají v mozku cysty. Tyto léky mohou také způsobit otok mozku, hromadění přebytečné vody v mozku a ztrátu zraku.

Muž byl tedy léčen steroidy, které se používají ke zmírnění stavů, jako jsou alergie, artritida a psoriáza. Osmnáctiletý mladík užíval také antiepileptika.

Lékaři ho bohužel nezachránili.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené