Politika

Prymulou umlčený profesor Žaloudík odkryl pravdu. Epidemie se dá vytvořit z čehokoliv, je živena umělými číslyPokud budeme pokračovat v testování bez klinického kontextu, pouze uměle prodloužíme pandemii koronaviru. To je hlavní poselství zprávy mikrobiologičky Hany Zelené, kterou sdílel senátor a lékař Jan Žaloudík. V posledních měsících se stal široce citovaným odborníkem v oblasti covid a stal se jedním z takzvaných racionalistů, těch, kteří tvrdí, že problém koronaviru je přehnaný a nepřiměřeně omezuje naše životy vzhledem k hrozbě, kterou představuje.

Musel se stáhnout do ústraní kvůli Prymulovi

Profesor Jan Žaloudík je však také členem politického establishmentu jako senátor a členem vládní sociální demokracie. Na žádost ministra zdravotnictví Romana Prymulu stáhl pozornost médií a slíbil, že nebude komentovat otázky spojené s pandemií. Například nepodepsal otevřený dopis lékařů vládě vyzývající k odstranění omezujících opatření.

Žalobce nicméně zjevně našel způsob, jak může komentovat, co je samozřejmě také zájmem občana. A to je sdílení informací a názorů, které se shodují s jeho. Přesně to je nyní případ podrobného textu mikrobiologičky Hany Zelené.

Pandemie se dá upéct z čehokoliv !

Zabývá se problematikou testování lidí bez klinických příznaků. Koronavirus je zde srovnáván s takzvanými rhinoviry. „Představte si, že chceme vytvořit pandemii rhinovirů, což jsou viry běžného nachlazení. V současné době je na viry způsobující respirační infekce testována prakticky pouze SARS-CoV-2. V naší specializované laboratoři bude v roce 2020 97% z celkového počtu vyšetření jsou SARS-CoV-2, pouze 3% jsou způsobeny dalšími dvanácti respiračními viry. Převážná většina ze tří procent byla vyrobena v prvních třech měsících roku. Od té doby bylo vše převráceno novým koronavirem, “říká Zelená. „Od začátku roku 2020 bylo pro SARS-CoV-2 vyšetřeno 100 000 vzorků. Z toho 6,4% bylo pozitivních. Současně bylo ve stejné laboratoři testováno 60 vzorků na rhinoviry. Z nich bylo 6 pozitivních, včetně vzorku zemřelého kojence měsíčně. Rýma je malátné onemocnění, běžná viróza. Nikdo nemá zájem o rinoviry, jsou těžko vyšetřovány. ”

Podle mikrobiologa je to jednoduchá matematika. “Místo 60 vzorků rhinovirů (6 pozitivních, 1 mrtvý), pokud bychom vyšetřili 100 000 vzorků, jeden milion v celé zemi (to by bylo 100 000 pozitivních a 16 000 mrtvých ve stejném poměru) a miliarda na celém světě (100 milionů pozitivních a 16 milionů mrtvých), byla by to pěkná pandemie. Rhinovirus obvykle jen nachlazuje, ale může být také nebezpečný. U malých dětí a starších osob je nejčastější příčinou zápalu plic. “

Podle textu, který sdílel Žaloudík, infekční nemoc nebyla nikdy testována v tak rozsáhlém měřítku bez klinického kontextu ve své historii. Neexistuje srovnání s jinými infekcemi, takže nemůžeme kompetentní interpretovat aktuální čísla. „Nevíme, co je moc, co málo, co je normální, co je nenormální,“ píše Zelená.

Podle ní tato metoda testování vede pouze k umělému prodloužení tzv. Epidemie, protože spolu s počtem provedených testů bude počet případů stále narůstat. Zdůrazňuje také, že pozitivní výsledek jednoho testu je automaticky deklarován jako diagnóza. A aniž by byl pacient vyšetřen lékařem.

Sdílejte tento článek s vašimi přáteli ať se dozví pravdu co nejvíce lidíPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Hamáček prozradil proč se Česko dostalo tak rychle do hororové situace

Ministr Vnitra Jan Hamáček je známí tím, že patří ve vládě mezi ty přísnější ve vládě. Přiznává, že se Česká Republika dostala na žebříček nejhoršího státu co se týče pandemie.

Hamáček poukazuje na důvody, proč se to tak rychle všechno stalo. Startérem všech problémů vidí v premiérovi Andrejovi Babišovi Mimo jiné šlo o neochotu pana premiéra používat standardní metody krizového řízení a místo nich vytvářet různé ad hoc instituce, které nefungují vždy ideálně,” Vysvětlil situaci Hamáček

V poslední době se také hodně mluví o tom, že se ve vládě budou dít větší změny a to přesně mezi sociální demokracií a hnutím ANO, kdyby post získala ČSSD, která by měla na starost získání nového ministra zdravotnictví, kterého Babišova strana dlouhodobě nedokáže dobře vybrat.

“Kdyby k výměně resortů zdravotnictví za zahraničí došlo, ČSSD by byla schopna nabídnout několik velmi kvalitních kandidátů na ministra zdravotnictví, ať je to Miloslav Ludvík, Jiří Běhounek, či několik dalších zkušených ředitelů nemocnic,” Dodal Jan Hamáček.

Reorganizaci na postu ministra zdravotnictví také schvaluje prezident Miloš Zeman. Současný ministr Jan Blatný je ale zároveň poslední zárukou toho, že se v Česku začne očkovat neschváleným Sputníkem

Pokračovat ve čtení

Politika

Policie začne důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Ministři Blatný a Hamáček varovali, co hrozí za porušení těchto opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že policie bude důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Seznam bydlišť a lidí dostanou od krajské hygienické stanice. Něco podobného mělo nastat už minulý rok ale nebylo to možné kvůli GDPR.

„Policie bude dostávat seznamy od krajských hygienických stanic a vykonávat intenzivní kontroly,“ Vysvětlil vicepremiér s tím , že to může dost pomoct zastavit šíření nákazy a porušení těchto bude tvrdě trestáno. Lidem, kteří nebudou zůstávat na nahlášeném místě hrozí soud!

Ministr zdravotnictví Jan Blatný dodal, že lidi, kteří budou přistižení venku, budou obvinění z šíření nakažlivého viru.

Výjimku mají lidi co postoupili očkování. Musí ale být po druhé dávce vakcíny a musí to být minimálně 14 dní po aplikaci. Podmínkou je certifikát.

Izolaci jsou nuceni podstoupit lidé, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou a nemají žádné příznaky. Do izolace musí rovněž lidé u kterých byl koronavir potvrzen.

Pokračovat ve čtení

Politika

Moje dcera má 2 maminky a toto vzkazuji poslancům kteří podpořili návrh bránicí rodičovství lidem stejného pohlaví

Marian Kotleba , krajně pravicový slovenský politik, prosadil návrh zákona, který brání partnerem stejného pohlaví stát se rodiči . Návrh podpořila kromě politické strany ĽSNS i strana SME Rodina a někteří členové strany OĽaNO.

Návrh zákona uvádí, že rodinu mají tvořit výlučně dva lidé jiného pohlaví, tedy muž jako otec a žena jako matka .

Jako reakci na návrh zákona zveřejnila aktivistka Lucia plovákovým příspěvek na svém instagramovém účtu, ve kterém píše: ,, Původně jsem se nechtěla vracet k traumatizující hlasování o fašistickém návrhu. ”

Aktivistka v příspěvku pokračovala slovy, že nakonec se rozhodla reagovat na základě reakce koaličních poslanců a poslankyň, kterým byla položena jednoduchá otázka – č i by měly být párům stejného pohlaví odebrány děti .

Aktivistka a zároveň matka, která vychovává dítě spolu s jinou ženou, v příspěvku uvedla, že poslanec Čepček se této otázce vyhnul, protože netuší co s takovými dětmi udělat. Poslanec Martin Borgula na tuto otázku odpověděl:

“Jsme rodina je proti adopcím dětí homosexuálními páry, hnutí od počátku své existence prosazuje principy tradiční rodiny. Proto za tento návrh hlasovalo. ”

Aktivistka na základě jejich odpovědí zveřejnila veřejný dopis všem koaličním poslancům a poslankyň:

” Píši Vám jako člověk, kterého se tento návrh bytostně dotýká. Píši Vám jako jedna z několika set tisíc LGBTI lidí, kteří na Slovensku žijí.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví13 hodinami před

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z...

Zajímavosti13 hodinami před

Zubařova žena mě naučila, jak odstranit zubní kámen a vybělit zuby za 4 minuty

Takový nepříjemný jev, jako je zubní kámen, se objevuje v důsledku nesprávné nebo nepravidelné ústní hygieny nebo zhoršeného metabolismu. A...

Zdraví13 hodinami před

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdraví

Pokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři...

Stalo se14 hodinami před

Osmiletý kluk vyskočil z okna v 9. patře a utíkal před rodiči

Osmiletý ukrajinský chlapec vyskočil z okna z bytu svých rodičů v devátém patře a podle Daily Mail nezvládl týrání. Chlapec...

Zajímavosti14 hodinami před

Děsivé varování lékařů: nečekaný příznak koronaviru. Projevuje se hlavně u mladých lidí

Mnoho lidí si kvůli COVID-19 začalo stěžovat na parosmii. Co je tohle? Nepříjemná nemoc, kterou by nikdo z nás nechtěl...

Bizardní14 hodinami před

Puberťáci znásilnili svojí spolužačku fixou a nahráli video na internet

Teenageři zveřejnili na sociální sítě fotografie a videa z večírku, kde se školačka stala předmětem sexuálního násilí. Na fotografiích jsou...

Zdraví14 hodinami před

Infarkt se u žen projevuje úplně jinak: 5 zásadních a nečekaných příznaků, které nikdy neignorujte

Sue Palmerová se probudila s těžkou nevolností. Žena začala zvracet, ale zmátla ji obvyklou otravou a šla spát. Její manžel...

Zajímavosti1 dnem před

Velmi nebezpečná nemoc útočí na všechny alarmující rychlostí

Počet lidí trpících lymskou boreliózou se za posledních 12 let čtyřnásobně zvýšil, varuje miliardář John Caudwell. Lymskou boreliózu nelze podceňovat....

Zajímavosti1 dnem před

Děsivé proroctví Baby Vangy, které se naplní ze dne na den!

Vanga, slepá žena, která viděla budoucnost, nás na všechno varovala. Ale byli jsme slepí. 2021 – Čína se stává novou...

Zajímavosti1 dnem před

Ve chvíli kdy spojíte obě ruce a podíváte se, jak jsou řádky uspořádány – vypovídá to o vás víc, než si myslíte!

Zkontrolujte čáry na obou rukou. Musí být rovnoměrně rozmístěny, aby bylo možné posoudit, zda jsou podobně spojeny na levé a...

Oblíbené