Zajímavosti

Probíhají přípravy na další pandemii. WHO odhaluje podrobnostiTa současna ještě neutichla, ale mnoho států potvrdilo přípravy na další pandemii. Jedním z hlavních iniciátorů této iniciativy je WHO.

Příprava na další pandemii je zásadní

Žádná země nebyla připravena na současnou zdravotní krizi. I ty nejmodernější a nejbohatší země měly a stále mají mnoho problémů v adekvátním boji s Covid-19. Proto již probíhají přípravy na potlačení dalších epidemií v budoucnosti. Vědci a lékaři zdůrazňují, že dříve nebo později přijde další. Jednou z nejdůležitějších změn bude nový přístup k vědě a virologii.

Strukturální modely a další experimentální výsledky vytvořené různými laboratořemi musí dodržovat standardní postup hodnocení, aby byla zajištěna jejich přesnost a soulad s přijatými vědeckými normami. Standardizovaná validace je důležitá pro všechny oblasti biomedicínských věd, zejména pro strukturální modely, které se často používají jako výchozí bod v následném výzkumu, jako jsou počítačově řízené studie dokování drog a dolování dat. I zdánlivě nepodstatné chyby mohou takový výzkum vyvrátit z cesty.

Nové iniciativy v boji proti nemocem

ZAPI je soukromá společnost odhodlaná bojovat s budoucími hrozbami. Nyní je partnerem veřejného a soukromého sektoru financovaným EU a průmyslem. Jeho účelem je detekovat a čelit novým a závažným epidemiologickým hrozbám v Evropě a na celém světě.

V současné době je jednou z iniciativ důkladnější sledování kontaktu se všemi zvířaty . Bart Haagmans, virolog z Erazmova univerzitního zdravotního střediska a spoluředitel iniciativy ZAPI, zdůrazňuje, že je to způsobeno stále častějším kontaktem s nimi:

Lidé stále častěji přicházejí do styku se zvířaty. Nejnovější epidemie, která zasáhla Čínu, začala také s největší pravděpodobností kontakty na trzích se zvířaty (i když to ještě nebylo zcela potvrzeno).

Výzkumník zdůrazňuje, že výzkum musí být multivektorový. Riziko nelze přesně specifikovat:

Nejsme schopni určit, jaké bude další onemocnění, které se vyskytne u zvířat nebo lidí. Ale víme, že se objeví. Chceme zkrátit reakční dobu a to nám umožní zachránit životy – to je cíl ZAPI. To, co nyní trvalo několik let, trvá několik měsíců a stále děláme pokrok. Příště budou procesy ještě efektivnější.

WHO rovněž připravuje vhodná opatření

Koronavirus není jedinou takovou globální hrozbou na světě. WHO již dříve varovala, že můžeme čelit další pandemii . Proto již Světová zdravotnická organizace plánuje vhodná opatření pro případ další krize v takovém rozsahu.

Během virtuální tiskové konference šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl:

Musíme být lépe připraveni předvídat, předcházet, odhalovat, hodnotit a účinně reagovat na pandemie vysoce koordinovaným způsobem. Proto jsme se zavázali zajistit univerzální a rovný přístup k bezpečným, účinným a levným vakcínám, lékům a diagnostice pro tuto i budoucí pandemii.

Setkání se zúčastnili zástupci 25 zemí a Evropské unie. Základem opatření má být nová smlouva, která by obsahovala vhodné pokyny pro opatření v případě další eskalace infekční choroby .

Mezi signatáři nového dokumentu můžeme mimo jiné najít Angela Merkelová, Boris Johnson a Emmanuel Macron. Každý rok se jako rozhodovací orgán WHO organizuje shromáždění. V té době se ho účastní delegace ze 194 členských států OSN pro zdraví.

Autoři nové smlouvy vyjádřili naději, že dokument bude dokončen kolem května.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené