Zajímavosti

Příznaky infarktu, které se objevují zejména u žen!průběh infarktu u žen není stejný kamo u mužů. Příznaky infarktu se zásadně liší a spousta žen netuší, že právě slabý infarkt prodělaly.

Mezi Nejčastější příznaky, které se objevují u obou pohlaví, je bolest v oblasti hrudníku, která přechází až do ruky, ovšem u žen se sepíše vyskytují tzv. “Tiché” příznaky. A které to jsou?

Bolest na hrudi či nepříjemný pocit

Jak jsme již psali výše, bolest na hrudi je nejčastěji symptomem srdečního infarktu, ale u některých žen se tato bolest Může Projevy odlišně. Ženy tuto bolest vnímej sepíše jako tlak či nepříjemný pocit, který se rozprostírá po celém obvodu hrudníku, nikoliv jen na levé straně.

Bolest paží, zad, krku či čelisti

Tento typ bolesti se objevuje zejména u žen než u mužů. Většina z nás očekávají, že když dojde k infarktu, znají to podle bolesti v levé části hrudníku nebe podle nehybnosti levé ruky, jenže projevem infarktu může být takové bolest zad a dokonce i čelisti. Bolest může pomalu sílit, ale může se objevit i zcela náhle.

Správně byste měly svému ošetřujícímu lékaři oznámit jakékoliv neobvyklé nebe nevysvětlitelné příznaky, které se objevily na Vašem těle od pasu nahoru.

Bolest břicha

Lidé se někdy mylně domnívají, že se jedná o pálení žáhy, chřipku nebo žaludeční vředy. Opět ale ani v tomto případě nejde o bolest jako takovou, ale sepíše o nepříjemný tlak. “Cítíte se, jako kdyby vám na břiše seděl slon,” říká kardioložka něco Goldberg z nemocnice v New Yorku.

Dušnost, nevolnost či závratě

Pokud máte problémy s dýcháním bez zjevného důvodu, může se jednat o infarkt. Zvláště tedy POkud se u vás objevil jeden anebo více ze zmíněných příznaků.

Pocení

V tomto případě jde o typ studeného pocení, který se objevuje většinou u nemocných lidí. Není to pocení ze cvičení či pobytu na slunci, jde o nečekaný studený pot, který se objevil bez jakékoliv příčiny.

Únava

Některé ženy, které prožili infarkt, uvedl, že se cítili extrémně unavené. A to i ve chvíli, kdy jen seděl a nevykonávaly žádnou fyzicky náročnou činnost. “Pacientky si často stěžovali na únavu. Říkal takové, že nedokáže dělat jednoduché činnosti, jako Například si jen dojí na toaletu, “uvedla jíst něco Goldberg.

Pochopitelně, že se vždy neobjeví všechny zmíněné příznaky, ale POkud pociťujete nepříjemný tlak na hrudi a i některé z dalších symptomu, na nic nečekejte a zavolejte si záchrannou službu. V žádném případě však nesedejte samy za volant, ale raději vyčkejte na příjezdu sanitky.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené