Politika

Předseda vlády Vystrčil bude podávat ústavní stížnost proti vyhlášení nouzového stavu. Fiala prozradil, proč poslanci nechtějí prodloužit nouzový stavÚstavní soud se bude zabývat vyhlášením výjimečného stavu vládou na žádost guvernérů. Stížnost podávají senátoři. Potvrdil to jejich šéf Miloš Vystrčil.

„Úkolem Senátu je hlídat Ústavu,“ uvedl předseda a dodal, že stížnost podepíše dvacet senátorů. Píše o tom web idnes.cz.

Podle Vystrčila nebude mít Ústavní soud konečné rozhodnutí až do konce vyhlášeného výjimečného stavu, a tak chce Senát vědět, zda vláda jednala v souladu s ústavou.

Vedení Občanské demokratické strany vysvětlilo, proč jejich poslanci hlasovali proti prodloužení výjimečného stavu, ale guvernéři ODS následně požádali vládu, aby jej znovu vyhlásila.

Podle předsedy strany Petra Fialy chtěla opozice tímto způsobem odblokovat cestu k jednání s vládou. ODS uvedla, že vláda situaci s koronaviry nezvládla a jedná nepřiměřeně.

Fiala rovněž zdůraznil, že by mohla být schválena nová legislativa, která by umožnila obejít se bez stavu nouze. Schůze v jednacím sále se pravděpodobně uskuteční ve čtvrtek.

„Tím, že kolegové neprodloužili výjimečný stav, vytvořili prostor pro jednání,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, který nechtěl komentovat, zda vláda při vyhlášení výjimečného stavu postupovala v souladu s ústavou. na žádost guvernérů.

Kuba zdůraznila, že guvernéři mají jiný názor než poslanci, protože osobně musí čelit problémům v regionech.

Předseda SPD Tomio Okamura uvedl, že navrhne okamžité zrušení nově vyhlášeného výjimečného stavu.

„Uděláme všechny kroky k návratu České republiky do ústavního stavu,“ uvedl ZSněk Stanjura, šéf poslaneckého klubu ODS.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Jan Hamáček prozradil co nás očekává po tvrdém lockdownu za 3 týdny. Bude se přitvrzovat

Kvůli tomu co se děje několik měsíců za sebou a situace se každým dnem zhoršuje a nemocnice jsou totálně přetížené. Vláda od pondělí na tři týdny zpřísnila opatření opatření pro volný pohyb lidí. Lidi musí zůstat ve svých okresech kde mají trvalé bydliště.

Ve středu bylo v Česku zaznamenáno 15 088 potvrzených případů covidu, o 1300 více než před týdnem. Je to desátý nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Aktuálně Česko prochází 4. nejhorším dnem co se týče opatření.

Ministr Jan Hamáček si myslí, současné restrikce zaberou a bude tu prostor pro zmírnění stávajících opatření.” Samozřejmě chápu to, že lidi už jsou naštvaný na stále přísnější opatření. A chci jim moc poděkovat aby opatření byla úspěšná. A myslím, že musí pracovat. Jedná se o opatření kombinované s komplexním testováním ve společnostech, které by mělo fungovat. Jak akce skončí, uvidíme čísla a to, co situace vyžaduje. Je důležité, abychom se dostali k sestupnému trendu, který by našim nemocnicím usnadnil, a poté musíme nastavit režim na další týdny, protože není možné vše uvolnit. Musí se jednat o kontrolovaný proces, při kterém některá opatření spadají, například ploché uzávěry, ale nošení respirátorů určitě zůstane ve veřejné dopravě i mimo ni. A do tří týdnů by měl zmizet nedostatek dodávek vakcín a mělo by se vyvinout očkování pro více lidí, “řekl ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček, jak by měla vláda postupovat v pozitivním případě, když se epidemie začne zpomalovat .

Vyvstává však otázka, co se stane v opačném případě, i když současná opatření nebudou fungovat. „Na světě existují státy, které zavedly taková drakonická opatření a musely je prodloužit, a já věřím, že se to u nás nestane,“ dodal vedoucí Ústředního krizového štábu.

Od začátku letošního roku zemřelo 9 188 lidí s prokázanou covidií, z toho 4739 v lednu a 3991 v únoru. Od začátku března bylo do statistik dosud přidáno 458 případů.

Pokračovat ve čtení

Politika

Mám plán na záchranu Česka. Roman Prymula na hradě vymýšlí sofistikovaný plán

Počet nakažených velmi rychle roste a k tomu se přidal nedostatek zdravotnického personálu vede v České Republice k situaci, kdy se kapacita blíží k bodu nula. Jediné východisko v této době je proočkovat kompletně Česko.

S současné době je vakcíny nedostatek. A na hradě se nejvíc řeší Ruská vakcína Sputnik V. Prezident Miloš Zeman by chtěl si chtěl aby se očkovalo Ruskou vakcínou.

Podle bývalého ministra jde o vakcínu, která má odlišné vlastnosti než, AstraZeneca. ” Ruská vakcína funguje na stejném principu vektorového virového nosiče jako AstraZenca, ale s trochu lepšími přístupem dvou lidských adenovirů pro každou dávku. Má vysokou účinnost. Chtěli bychom počkat na výsledky ještě jedné studie. Jinak si myslím, že to je kvalitní vakcína.” Prozradil svůj názor

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) již dříve popřel, že by se tato vakcína dostala do České republiky, než bude schválena lékovou agenturou. Podobný postoj zaujal i předseda vlády Andrej Babiš (66) s tím, že neplánuje očkovat občany vakcínou, která postrádá souhlas EMA.

V České republice žije 10,7 milionu lidí. Zdravotničtí pracovníci podali od konce prosince více než 702 000 dávek vakcíny, z toho druhou dávku dostalo 246 514 lidí. V úterý dostalo nejméně jednu dávku vakcíny 197 000 lidí starších 80 let a pětina seniorů starších 80 let absolvovala obě dávky. Očkování v České republice sleduje zavedené prioritní skupiny; kromě seniorů jsou očkováni také zdravotníci, klienti a sociální pracovníci, policisté, hasiči, energetici, zdravotníci a dobrovolníci.

Pokračovat ve čtení

Politika

Testování zaměstnanců je povinné. Pokud test odmítnete dostanete výpověď!

Od 1. března je povinné testování všech zaměstnanců a pokud s testováním na pracovišti nebudete souhlasit, bude vám zakázáno docházet do práce. Navíc je velké riziko, že dostanete výpověď. Upozorňují na to renomovaní právníci, kteří se zabývají pracovními právem. V pondělí byl tento zákon schválena už od středy se začne na plno testovat ve firmách je jedno jestli velkých firmách, které disponují více než 250 zaměstnanců.

Zaměstnanci velkých firem jsou podle nového vládního opatření mzčr povinný na výzvu zaměstnance podstoupit testování. To znamená, že pokud se zaměstnanec nedostaví k testu nemůže povolání vykonávat. V takovém případě se jedná o neomluvenou absenci a porušení pracovního řádu a může to končit výpovědí.

Většina firem toto nařízení přijmulo s radostí. ” Toto nařízení vítáme a podporujeme, protože chrání náš provoz a naše zaměstnance bez, kterých by jsme nemohli fungovat. Pokud zaměstnanec odmítne test nebo bude pozitivní, nebude mu umožněno vstoupit na pracoviště” uvedla PR manažerka Amazonu

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se7 hodinami před

Obrovské neštěstí: Pod dětmi se prolomil led. Tři skončili v bezvědomí

Na vodní ploše v zámeckém parku v Žamberku došlo k velkému neštěstí. Pod trojicí dětí se tam prolomil led. Bylo...

Bizardní8 hodinami před

HOROR V LIDL: Zákaznice ze Slovenska našla v oblíbené potravině TOTO! Tímto chce varovat všechny zákazníky!

Noční můru všech žen a mnoha lidí přežila zákaznice Ivana, která si šla do jedné z prodejen Lidl v Martině...

Video8 hodinami před

Doktoři mu nařídili ihned opustit pokoj svého pána. Podívejte se na reakci jeho milovaného psa

„Pokud milovaný prochází dveřmi, možná pětkrát denně, měli bychom mít štěstí.“ Film s názvem „Denali“ je vyprávěn z pohledu psa....

Celebrity11 hodinami před

Svět v ŠOKU! Zemřela úspěšná a všemi milovaná herečka!

Svět obletěla opravdu šokující zpráva, která všem vyrazila dech. Herečka, která je zbožňovaná fanoušků po celém světě, je mrtvá. Celý...

Politika11 hodinami před

Jan Hamáček prozradil co nás očekává po tvrdém lockdownu za 3 týdny. Bude se přitvrzovat

Kvůli tomu co se děje několik měsíců za sebou a situace se každým dnem zhoršuje a nemocnice jsou totálně přetížené....

Stalo se12 hodinami před

Slovákovi došla trpělivost, napsal příspěvek, který by si měl přečíst každý: očkovalo nás už jako děti, nikdo to neřešil

Očkování její témů číslo jedna a je to nejúčinnější ochrana před infekčními chorobami, na které se v minulosti často umíralo....

Celebrity12 hodinami před

Skvělá zpráva pro všechny diváky ordinace v růžové zahradě: Konec se odkládá, serial bude pokračovat!

Diváky nedávno zarmoutila smutná zpráva, která přišla od tvůrců ordinace v růžové zahradě a jednalo se o to, že velmi...

Zdraví14 hodinami před

Nestojí ani 23 eur a pomůže zachránit životy lidem s koronavirus. Sehnat ho můžete kdekoliv

Lidé, kteří se léčí doma s nemocí Covid-19, jsou často ponecháni osudu napospas. Ke svému praktiky se jen tak nedostanou,...

Stalo se14 hodinami před

Kojící matku v restauraci požádali, aby se zahalila: Její reakce teď baví internet!

Od chvíle, kdy byl zveřejněn obrázek této ženy, kterou v restauraci požádali, aby se zahalila, když kojila, získal velké množství...

Zajímavosti14 hodinami před

Odešel uprostřed výměny manželek a štáb neví kde je. Režisérka prozradila co bude s jeho honorářem

Několik natáčecích dnů ve výměně manželek zvládnou lidi s tvrdým jádrem. Ve středu večer diváci byli svědkem, jak to vypadá,...

Oblíbené