Stalo se

POZOR! Varování před nebezpečným krmivem: Zemřeli desítky psů!Česká státní veterinární správa upozornila prostřednictvím své oficiální webové stránky na mimořádně nebezpečný výrobek, který se nachází také na slovenském trhu. Majitelé psů by tak měli zkontrolovat krmivo, které dávají svým domácím mazlíčkem .

Veterináři českého úřadu varují před nebezpečným krmivem pro psy, které se vyrábí v USA ve státě Oklahoma. Jde o značku Sportmix, přičemž výrobcem je společnost Midwestern Pet Foods, Inc. ,, Podle informací amerických úřadů je konzumace krmiva v zemi výroby dávána do souvislosti s úhynem více než stovky psů. Kukuřice použitá při výrobě krmiva byla kontaminována nebezpečnými aflatoxiny, ” uvádí se na oficiální stránce .

V sousedních Čechách se do prodeje dostalo 6 tun krmiva a dalších 10 tun krmiva se podařilo zadržet ještě před přesunem do obchodů. Krmivo značky Sportmix je taktéž dostupné i na slovenský e-shopech. ,, … krmivo vyrobené v závodě ve státě Oklahoma s expirací nejpozději do 9. července 2022. Potenciálně je tedy nebezpečné krmivo z tohoto závodu s expirací 9. července, či dříve. Krmivo s expirací po tomto datu by mělo být bezpečné, ” dodává úřad.

Chovatelé by si tak měli dát mimořádný pozor na krmivo, které dávají svým zvířatům, přičemž odhalili čtyři potenciálně nebezpečné druhy:

Sportmix High Protein á 20 kg
Sportmix High Energy á 20 kg
Sportmix Energy mini á 20 Kg
Sportmix Maintenance á 20 kgPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si klade za cíl omezit mobilitu lidí. Nařízení má v sobě ale několik mezer. K opuštění okresu vám bude stačit v podstatě jen tužka a papír. Dobrým příkladem jsou rodiny, které žijí ve dvou okresech.

Kontakt nemusí být omezen, tak přísně jak bylo zamýšleno. Stačí sepsat prohlášení a důvěřovat si. ” V případě rodičů, kteří se rozešli, ale nemají to soudem odklepnuté, bude stačit, když svou ústní dohodu dají na papír. Pro policii by to mělo stačit.” Uvedl Advokát

Vláda v pátek večer oznámila nové nepříjemné zpřísnění, které omezuje mobilitu od 1. března bude zakázáno cestovat mezi okresy, pokud k tomu nebude důvod, se kterým zákon počítá.

Výjimkou budou lidé, kteří chodí do kanceláře, cestují do práce, cestují k lékaři nebo pečují o příbuzného, ​​který potřebuje pomoc. Zákon také stanoví výjimku pro veterinární péči, nebo pokud občan potřebuje nakrmit zvíře, které se nachází v jiném okrese. To jsou všechny důvody, které dávají občanům relativně široký manévrovací prostor.

Diskusní fóra vyvolávají otázky, zda mohou lidé navštívit své dítě v jiném okrese, pokud žijí s druhým rodičem a nedojde k rozvodu. Neexistuje tedy žádný rozsudek ohledně střídavé péče a partneři, kteří se rozešli, dosud fungovali na principu ústní dohody.

„Pokud rodiče spolu nežijí, vycházejí spolu dobře a dohodnou se, jak se o dítě postarat, aniž by jim to řekl soud, pak podle mého názoru stačí dát ústní dohodu, kterou stále mají, na papír. To by mělo stačit pro policii při inspekci, “uvedla pro ŽivotvČeska.cz právnička a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová s tím, že takový záznam lze napsat například ručně nebo uložit na mobilní telefon. Pro pohyb mezi okresy v zásadě stačí tužka, papír a důvěra.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Ceny základních potravin půjdou nahoru: Rapidně zdražování pečiva i vajec!

Již několik dní varují Slovenské pekaři, cukráři, hospodaří a farmáři o špatné ekonomické situaci, která je zasáhla. Nezvládají totiž nést zvýšené náklady na výrobu a avizují, že ceny pečiva a základních potravin nepřiměřeně vzrostou.

Za vejce si připlatíme v důsledku ptačí chřipky, za chléb kvůli světovým cenám pšenice, které momentálně lámou světové rekordy. “Už počátkem tohoto roku jsme mohli sledovat postupný nárůst cen potravin, zejména základních, jako jsou právě pekárenské výrobky. Jejich cena meziměsíčně vzrostla o téměř jedno procento. Aktuálně je v meziročním srovnání cena chleba vyšší o více než pět centů, ” řekla pro topky.sk Lenka Buchláková, ekonomická analytička FinGO.sk.

“Odbytové ceny některých komodit budou muset stoupnout. A to vzhledem k sociální politiku státu, ale i vývoj světových cen na burzách či dopady klimatických změn na zemědělskou produkci, ” prohlásil místopředseda České zemědělské a potravinářské komory (SPPK) Marian Šolty. “Pokud by naši pekaři chtěli zohlednit veškeré náklady, které za poslední dva roky vstoupili do tvorby cen pekárenských výrobků a dodnes nebyly zohledněny, měly by se odbytové ceny zvýšit až o 20 procent, ” přiblížil Šolty.

Zvýšené ceny potravin každoročně ovlivňuje i počasí, náklady na práci či přepravní náklady. “Očekáváme, že v případě pečiva a vajec může zaúřadovat ještě akciové období před Velikonocemi, což by mohlo utlumit navyšování ceny. Zároveň tu už nemáme efekt výrazného předzásobení, to navzdory příchodu druhé vlny koronavirus. Ještě před rokem právě předzásobení tlačilo na vyšší ceny v obchodech, ” dodala Buchláková.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

V Česku se objevil SUPERKLÍŠŤĚ: Je obrovský, umí pronásledovat lidi a má oči. Máme se obávat i my Slováci?

Předtím ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo i v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu. Nyní je ale už i v České republice. Řeč je o zabijákovi, který se odborně nazývá Hyalomma marginatum. Co všechno může člověku udělat?

Hyalomma marginatum. Takto se nazývá obrovský členovec, který může na člověka přenášet nebezpečnou chorobu – krymsko-konžskou hemoragickou horečku, která se na lidi přenáší z klíšťat a zvířat. Ačkoliv zatím onemocnění nedosáhlo epidemický rozměr, v případě propuknutí virové hemoragické horečky by podle Světové zdravotnické organizace (WHO) obavy byly na místě.

Klíště, který je pětkrát větší než klíště obecný, se běžně vyskytuje na jihu a východě Evropy, ale nyní se překvapivě objevilo iv Česku, a to hned na třech místech. Donesli ho sem zřejmě stěhovaví ptáci. Vědci žádají obyvatele, aby je o výskytu informovali a případně poslali vzorky.

V České republice byly nalezeny ve třech lokalitách . “Jde o tři izolované nálezy: jižní Morava, severní Čechy, východní Čechy,” uvedl pro Blesk.cz parazitolog David Modrý. Nebojte se, že klíštěte na svém těle přehlédnete. Samice po nasátí mohou mít až 2,5 cm. Hyalomma marginatum na svou Korýši nečeká pasivně v trávě, ale aktivně ji vyhledává. Svého hostitele může sledovat i několik metrů. Podle expertů může navázat i vizuální kontakt, protože má oči.

Podle odborníků není na místě panika. Setkání s tímto členovců je velmi vzácné. Pokud na něj ale narazíte, je na místě velká opatrnost. Evropský druh je přenašečem lymské boreliózy, encefalitidy a skvrnitého tyfu. Africký bratříček pak může přenášet i krymsko-konžskou horečku.

Na Slovensku se dosud tyto kleště naštěstí neobjevili.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika10 hodinami před

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření...

Politika11 hodinami před

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si...

Stalo se12 hodinami před

Ceny základních potravin půjdou nahoru: Rapidně zdražování pečiva i vajec!

Již několik dní varují Slovenské pekaři, cukráři, hospodaří a farmáři o špatné ekonomické situaci, která je zasáhla. Nezvládají totiž nést...

Zajímavosti14 hodinami před

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen. Zjistil totiž,...

Stalo se14 hodinami před

V Česku se objevil SUPERKLÍŠŤĚ: Je obrovský, umí pronásledovat lidi a má oči. Máme se obávat i my Slováci?

Předtím ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo i v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu....

Zajímavosti14 hodinami před

Pozorný divák si to hned všiml: PODVOD v duelu na Farmě?

Fanoušci reality show Farma mají každý pracovní den o večerní program postaráno. Vtipné momenty, hádky, intriky či něžnosti, to vše...

Kvízy16 hodinami před

Drtivá většina lidí toto nevyřeší! Přetáhněte jednu zápalku abyste vytvořili čtverec!

Máte rádi hlavolamy? Baví vás trénovat si mozek a hledat řešení úloh? Díky různým úkolům váš mozek udržujete v neustálé...

Nezařazené16 hodinami před

Gottova dcera prý chystá žalobu na Ivanu, chce více peněz z dědictví

Dominika Gottová se podle svého manžela Tima Tolkkiho rozhodla zažalovat Ivanu Gottová kvůli “neférovému majetkovému vyrovnání”. Timo Tolkki svou manželku...

Zajímavosti17 hodinami před

Odborníci z univerzity předpověděli přesné datum, dojde k nejvyššímu počtu úmrtí na koronavirus

Už nějakou dobu nás zužuje nepříjemná nemoc jménem covid- 19 a všichni si klademe otázku, kdy se budeme moct vrátit...

Kvízy18 hodinami před

Jen malé procento lidí dokáže rychle najít na tomto obrázku člověka, který nemá roušku. Patříte mezi ně?

Na tomto tématickém obrázku je osoba bez roušky. Doufáme, že se vám ji podaří najít než skončí karanténa? Věříme a...

Oblíbené