Zajímavosti

Pozor, na užívání TOHOTO vitamínu! Může způsobit víc škody než užitku …Užívání vitaminových doplňků se pro mnohé stalo každodenní rutinou, protože jsou přesvědčeni o tom, že jde o rychlý a pohodlný způsob, jak doplnit potřebnou denní dávku živin. Odborníci se však shodují v tom, že takový přístup není nejsprávnější. Zpozornět bychom měli zejména při dávkování vitaminu E. Podle výsledků výzkumu kliniky v americkém Clevelandu může každodenní užívání vitamínu E způsobit více škody než užitku.

Na co ho potřebujeme?

Vitamín E nás chrání před vlivem volných radikálů, které běžně v našem těle vznikají. Tito drobní nepřátelé oslabují a rozkládají zdravé buňky, čímž zkracují jejich životnost. Díky vitamínu E jim v tom dokážeme zabránit a zpomalit tak proces stárnutí našich buněk. Významným zdrojem vitaminu E je zelená listová zelenina, rostlinné oleje, ořechy, semena a ryby.

Jedním z důvodů, proč si zvykneme doplňovat vitamin E, je snaha předejít vážnějším chronických onemocněním, jako například srdečně-cévním chorobám či rakovině. Může být však našim spojencům i při kožních problémech, protože urychluje hojení ran, jizev a dokáže zmírnit i následky škodlivého UV záření. Možná nevíte, ale tento vitamin lékaři doporučují svým pacientům jako podpůrnou léčbu při různých onemocněních, včetně poruch plodnosti u mužů, menstruačního cyklu u žen, onemocnění dýchacích cest, svalů, kloubů, chudokrevnosti a mnoha jiných.

Na co si dát pozor?

Nepřežeňte to! Pokud jste zdraví a máte pestrou stravu, nepřehánějte to. ” Do rezervy se ukládá v tukové tkáni, v játrech i ve svalech. Zásoby éčka vám mohou vydržet na tři až pět let , “vysvětluje doktorka Béderová, že éčko se jen tak nemine. Z potravy se jím sice nepredávkujete, ale pokud byste si přidali i výživové doplňky, riskujete. Pokud budete dlouhodobě užívat přes dvě stě padesát miligramů denně, ” může se dostavit nevolnost, zvracení, nadýmání a průjmy, bolest hlavy či dvojité vidění “.

NIH uvádí, že nahromadění vitamínu E nepředstavuje velké riziko, ale jeho nadměrné užívání může být nebezpečné, protože e vysoké dávky mohou zvýšit riziko krvácení, a to snížením schopnosti krve tvořit sraženiny po poranění nebo úrazu. Zároveň hrozí i krvácení do mozku známé jako hemoragická mrtvice. Odborníci doporučují udržet horní hranici doplňků vitamínu E pro dospělé (ať už přírodních nebo syntetických) na množství 1 000 mg / den. Zároveň však upozorňují, že některé výzkumy uvádějí, že jeho užívání i pod touto hranicí může způsobit problémy. Jeden z nich konkrétně zjistil, že u mužů, kteří užívali 180 mg syntetického doplňku vitaminu E několik let každý den, narůstalo riziko vzniku rakoviny prostaty.

VITAMIN E

E-čko je velmi prospěšným vitamínem, který má široké zastoupení v mnoha procesů v našem těle. I přesto může v nesprávné kombinaci s léky či výživovými doplňky udělat více škody než užitku. Než se rozhodnete řešit svůj zdravotní problém, nebo si jen utvrdit své zdraví pomocí tohoto vitamínu, poraďte se se svým lékařem. Pokud ho budete informovat o všech lécích a volně prodejných přípravcích, které užíváte, určitě vám poradí, zda je užívání vitamínu E ve vašem případě potřebné a zejména bezpečné.

Cyklosporin – v kombinaci s vysokými dávkami vitaminu E může dojít k nežádoucím reakcím, protože tento vitamín dokáže zvýšit účinek cyklosporinu používaného k potlačení imunitních reakcí (po transplantaci orgánů, při těžké psoriáze, onemocnění ledvin, těžké revmatoidní artritidě).
Léky na ředění krve – vitamín E stejně zpomaluje srážení krve, což může v důsledku takového současného užívání vést až k zvýšenému krvácení a vzniku modřin.

Léky odbourávány v játrech – vitamín E dokáže snížit účinek takové léčby. Jelikož léků rozkládaných v játrech je poměrně dost, poraďte se o užívání vitaminu E se svým lékařem.
Chemoterapie, radioterapie – onkologickým pacientům se obecně nedoporučuje užívání antioxidantů, včetně vitamínu E, jelikož mohou snížit účinek léčby.
Těhotným, kojícím ženám a malým dětem se bez předchozí porady s lékařem užívání vitamínu E stejně nedoporučuje.

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené