Zajímavosti

Pozor, na užívání TOHOTO vitamínu! Může způsobit víc škody než užitku …Užívání vitaminových doplňků se pro mnohé stalo každodenní rutinou, protože jsou přesvědčeni o tom, že jde o rychlý a pohodlný způsob, jak doplnit potřebnou denní dávku živin. Odborníci se však shodují v tom, že takový přístup není nejsprávnější. Zpozornět bychom měli zejména při dávkování vitaminu E. Podle výsledků výzkumu kliniky v americkém Clevelandu může každodenní užívání vitamínu E způsobit více škody než užitku.

Na co ho potřebujeme?

Vitamín E nás chrání před vlivem volných radikálů, které běžně v našem těle vznikají. Tito drobní nepřátelé oslabují a rozkládají zdravé buňky, čímž zkracují jejich životnost. Díky vitamínu E jim v tom dokážeme zabránit a zpomalit tak proces stárnutí našich buněk. Významným zdrojem vitaminu E je zelená listová zelenina, rostlinné oleje, ořechy, semena a ryby.

Jedním z důvodů, proč si zvykneme doplňovat vitamin E, je snaha předejít vážnějším chronických onemocněním, jako například srdečně-cévním chorobám či rakovině. Může být však našim spojencům i při kožních problémech, protože urychluje hojení ran, jizev a dokáže zmírnit i následky škodlivého UV záření. Možná nevíte, ale tento vitamin lékaři doporučují svým pacientům jako podpůrnou léčbu při různých onemocněních, včetně poruch plodnosti u mužů, menstruačního cyklu u žen, onemocnění dýchacích cest, svalů, kloubů, chudokrevnosti a mnoha jiných.

Na co si dát pozor?

Nepřežeňte to! Pokud jste zdraví a máte pestrou stravu, nepřehánějte to. ” Do rezervy se ukládá v tukové tkáni, v játrech i ve svalech. Zásoby éčka vám mohou vydržet na tři až pět let , “vysvětluje doktorka Béderová, že éčko se jen tak nemine. Z potravy se jím sice nepredávkujete, ale pokud byste si přidali i výživové doplňky, riskujete. Pokud budete dlouhodobě užívat přes dvě stě padesát miligramů denně, ” může se dostavit nevolnost, zvracení, nadýmání a průjmy, bolest hlavy či dvojité vidění “.

NIH uvádí, že nahromadění vitamínu E nepředstavuje velké riziko, ale jeho nadměrné užívání může být nebezpečné, protože e vysoké dávky mohou zvýšit riziko krvácení, a to snížením schopnosti krve tvořit sraženiny po poranění nebo úrazu. Zároveň hrozí i krvácení do mozku známé jako hemoragická mrtvice. Odborníci doporučují udržet horní hranici doplňků vitamínu E pro dospělé (ať už přírodních nebo syntetických) na množství 1 000 mg / den. Zároveň však upozorňují, že některé výzkumy uvádějí, že jeho užívání i pod touto hranicí může způsobit problémy. Jeden z nich konkrétně zjistil, že u mužů, kteří užívali 180 mg syntetického doplňku vitaminu E několik let každý den, narůstalo riziko vzniku rakoviny prostaty.

VITAMIN E

E-čko je velmi prospěšným vitamínem, který má široké zastoupení v mnoha procesů v našem těle. I přesto může v nesprávné kombinaci s léky či výživovými doplňky udělat více škody než užitku. Než se rozhodnete řešit svůj zdravotní problém, nebo si jen utvrdit své zdraví pomocí tohoto vitamínu, poraďte se se svým lékařem. Pokud ho budete informovat o všech lécích a volně prodejných přípravcích, které užíváte, určitě vám poradí, zda je užívání vitamínu E ve vašem případě potřebné a zejména bezpečné.

Cyklosporin – v kombinaci s vysokými dávkami vitaminu E může dojít k nežádoucím reakcím, protože tento vitamín dokáže zvýšit účinek cyklosporinu používaného k potlačení imunitních reakcí (po transplantaci orgánů, při těžké psoriáze, onemocnění ledvin, těžké revmatoidní artritidě).
Léky na ředění krve – vitamín E stejně zpomaluje srážení krve, což může v důsledku takového současného užívání vést až k zvýšenému krvácení a vzniku modřin.

Léky odbourávány v játrech – vitamín E dokáže snížit účinek takové léčby. Jelikož léků rozkládaných v játrech je poměrně dost, poraďte se o užívání vitaminu E se svým lékařem.
Chemoterapie, radioterapie – onkologickým pacientům se obecně nedoporučuje užívání antioxidantů, včetně vitamínu E, jelikož mohou snížit účinek léčby.
Těhotným, kojícím ženám a malým dětem se bez předchozí porady s lékařem užívání vitamínu E stejně nedoporučuje.

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Ženy, pokud si holíte své intimní části takto, musíte si naléhavě přečíst co vám hrozí!

Ženy už roky odstraňují chloupky ze svých intimních částí. Nedávná studie ve skutečnosti ukázala, že většina žen si odstraňuje některé nebo všechny své intimní chloupky. Možná je to normální věc, ale jen málo žen ví, že to má mnoho rizik a vedlejších účinků.

Hlavní vyšetřovatelka Andrea de Maria věří, že ženy by si měly být vědomy rizik holení chloupků. V americkém časopise Obstetrics and Gynecology napsal: „Ženy prostě nevědí o rizicích holení ochlupení.“ Holení chlupů z jiných částí těla není tak nebezpečné, ale právě v této oblasti je.

Studie uvádí, že většina výtěžku, 87%, platí za intimní vlasy v salonu krásy a 90% dívek si oholuje ochlupení.

Kůže kolem ženských pohlavních orgánů je velmi citlivá a při holení se na ní mohou vytvářet drobné rány a drobné řezy. Mnoho žen po holení cítí svědění.

Pod pasem máme mnoho potních žláz. To znamená, že oblast je ideální pro růst bakterií. A pokud jsou na pokožce malé řezy, může dojít k infekci.

Další věc je, že ochlupení je přirozenou překážkou pohlavně přenosných chorob.

Doufáme, že vám tyto informace pomohly!

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Lék proti koronaviru, který máme každý v lékarničce. Vědci prozradili to co vláda roky skrývala!

Epidemiologická situace v naší zemi se každým dnem zhoršuje. Téměř každý den se dozvídáme o novém záznamu infekcí a úmrtí. Vláda zavádí další omezení, ale zatím není žádná naděje, že se něco změní k lepšímu. Objevily se však některé dobré zprávy.

Vědci se stále snaží najít vakcínu nebo lék. Je možné, že to každý z nás má ve své lékárničce? Výsledky nejnovějšího výzkumu rozdělují všechny, stojí za to vědět.

Coronavirus Drug

Včera, 6. listopadu, byly v britských nemocnicích zahájeny studie, které testovaly účinnost aspirinu při léčbě koronaviru. Doma jej má téměř každý – je snadno dostupný, levný a bezpečný.

Vědci doufají. Podle jejich názoru bude kyselina acetylsalicylová, tj. Aspirin, užitečná při prevenci komplikací spojených s infekcí COVID-19, včetně krevních sraženin.

„MYSLÍME, ŽE DOPLNEK ASPIRINU BY BOL VELMI DŮLEŽITÝ, PROTOŽE BYL JASNÝ DŮVOD VĚŘIT, ŽE MŮŽE POMOCI A ŽE JE BEZPEČNÉ, LACNÉ A ŠIROKOU DOSTUPNOST,“

VYSVĚTLUJE PROF. PETER HORBY, jeden z vědců pracujících na projektu.

University of Oxford je zodpovědný za výzkum projektu RECOVERY. Ve Velké Británii je již 16 000 dobrovolníků ze 176 nemocnic. Testy naznačují, že nejméně 2 000 náhodně vybraných lidí dostává každý den 150 mg aspirinu.

Výsledky testů u lidí, kteří dostávali aspirin, budou srovnávány s výsledky u těch, kteří aspirin nedostávali. Výzkumným materiálem by měla být úmrtnost v obou skupinách po 28 dnech. Zohlední se také délka pobytu v nemocnici a potřeba ventilátoru.

Autoři studie zdůrazňují, že to může trvat až několik měsíců. Cílem projektu RECOVERY je také otestovat účinnost dalších opatření, včetně rekonvalescenční plazmy, monoklonální protilátky Regenron, široce dostupného antibiotika azithromycinu a steroidu dexamethasonu v nízkých dávkách.

Dosud bylo zjištěno, že dexamethason je účinnou látkou ve vyšších dávkách. Pro použití u infikovaných pacientů již byl schválen orgány USA a Evropské unie.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Je to potvrzené ! Nošení roušek způsobuje toto onemocnění, které není možné vyléčit

Dýchání vzduchu, který dýcháme, nepochybně vede k nedostatku nasycení kyslíkem a oxidem uhličitým. Víme, že lidský mozek je velmi citlivý na nedostatek kyslíku. Existují nervové buňky, například v hipokampu, které nemohou být bez kyslíku déle než 3 minuty, protože nepřežijí.

Akutní varovné příznaky jsou bolest hlavy, ospalost, závratě, potíže s koncentrací a zpožděná reakční doba, což jsou reakce kognitivního systému.

Pokud však trpíte chronickým nedostatkem kyslíku, všechny tyto příznaky zmizí, jakmile si na to zvyknete. Jeho funkce však zůstává špatná a deprivace kyslíku v mozku pokračuje v pokroku.

Víme, že vývoj neurodegenerativních onemocnění trvá roky, dokonce desetiletí. Pokud dnes zapomenete své telefonní číslo, znamená to, že proces degradace ve vašem mozku začal před 20 nebo 30 lety.

Možná si myslíte, že jste zvyklí nosit masku a dýchat vzduch, který jste právě vydechli, ale faktem je, že degenerativní procesy v mozku se s pokračujícím nedostatkem kyslíku zesilují.

Druhým problémem je, že nervové buňky v mozku nejsou schopné normálního dělení. Takže pokud jsou naše vlády dostatečně velkorysé, aby nám za několik měsíců umožnily sundat si masky a znovu volně dýchat kyslík, ztracené nervové buňky se nezregenerují. Co je ztraceno, je ztraceno.

Nemám masku, potřebuji svůj mozek k přemýšlení. Chci jasně myslet, když se starám o své pacienty a nejsem v anestezii oxidem uhličitým.

Neexistuje žádná lékařská výjimka z [skladování] roušek, protože nedostatek kyslíku je nebezpečný pro všechny mozky. Každý by se měl svobodně rozhodnout, zda chce nosit masku, která je zcela neúčinná, aby se ochránila před virem.

Masky jsou absolutním zákazem pro děti a mládež. Děti a dospívající mají extrémně aktivní a přizpůsobivý imunitní systém a potřebují neustálou interakci s mikrobiomem Země. Jejich mozky jsou také neuvěřitelně aktivní, protože se mají co učit. Mozek dítěte nebo adolescenta touží po kyslíku. Čím více je orgán metabolicky aktivní, tím více kyslíku potřebuje. U dětí a dospívajících je každý orgán metabolicky aktivní.

Zbavení mozku dítěte nebo adolescenta kyslíkem nebo jeho omezení jakýmkoli způsobem je nejen nebezpečné pro jeho zdraví, je to naprosto trestné. Nedostatek kyslíku brzdí vývoj mozku a výsledné poškození nelze napravit.

Dítě potřebuje mozek, aby se učilo, a mozek potřebuje kyslík, aby mohl fungovat. Nepotřebujeme klinickou studii, abychom to zjistili. Toto je jednoduchý a nezvratný fyziologický fakt. Vědomě a záměrně vyvolané hladovění kyslíkem představuje absolutní zdravotní riziko a absolutní lékařskou kontraindikaci.

V medicíně absolutní kontraindikace znamenají, že tento lék, terapie, metoda nebo opatření by neměly být používány a jeho použití není povoleno. Aby byla celá populace nucena používat absolutní lékařskou kontraindikaci, musí k tomu existovat přesné a závažné důvody, které musí být předloženy příslušným interdisciplinárním a nezávislým orgánům k ověření a povolení.

Když demence za deset let exponenciálně vzroste a mladší generace nemohou dosáhnout svého vnitřního potenciálu, bude zbytečné říkat, že „neměli bychom potřebovat závoje. ”

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Bizardní9 hodinami před

9 dní bez jídla: nešťastná matka zamkla děti v bytě a šla ke svému milenci

Té noci byl zveřejněn šokující příběh. 20letá žena zavolala sanitku pro své malé děti a našla svého syna mrtvého a...

Zajímavosti11 hodinami před

Ženy, pokud si holíte své intimní části takto, musíte si naléhavě přečíst co vám hrozí!

Ženy už roky odstraňují chloupky ze svých intimních částí. Nedávná studie ve skutečnosti ukázala, že většina žen si odstraňuje některé...

Zajímavosti14 hodinami před

Lék proti koronaviru, který máme každý v lékarničce. Vědci prozradili to co vláda roky skrývala!

Epidemiologická situace v naší zemi se každým dnem zhoršuje. Téměř každý den se dozvídáme o novém záznamu infekcí a úmrtí....

Zdraví14 hodinami před

7 věcí, které máte doma a radikálně vám pomůžou proti hemeroidům. Lék najdete zde!

Hemoroidy nebo hemoroidy jsou bolestivé a nepříjemné onemocnění, které významně snižuje kvalitu života. V závislosti na závažnosti a závažnosti příznaků...

Stalo se14 hodinami před

Velký šok zažila prodavačka v obchoďáku! Až se dozvíte, co zákazník měl v košíku během koronaviru, chytíte velký vztek!

Restaurace, obchody, nákupní střediska a zábavní podniky zůstaly zavřené a nakupování se doporučuje pouze v nezbytných případech. Dnes představují obchody...

Bizardní15 hodinami před

Žena, která vážila 360 kilogramů porodila dítě. Uhodnete kolik vážilo?

Podívejte se na fotografii tohoto dítěte. Určitě jste si mysleli, že je mu asi 4-5 měsíců. Lékař, který provedl císařský...

Zdraví15 hodinami před

Vážila jsem 88Kg a teď vážím 54 Kg. Může za to tento skvělí nápoj, který máme každý doma

Máme další skvělý recept na nápoj, který je levný, chutný a má tři skvělé účinky na zdraví: očistí tělo od...

Stalo se15 hodinami před

Je to potvrzené ! Nošení roušek způsobuje toto onemocnění, které není možné vyléčit

Dýchání vzduchu, který dýcháme, nepochybně vede k nedostatku nasycení kyslíkem a oxidem uhličitým. Víme, že lidský mozek je velmi citlivý...

Zajímavosti15 hodinami před

Nikdy už nevyhazujte skořápky od ořechů. Velké tajemství, které má cenu zlata!

Stručně řečeno, obsahuje mnoho prvků důležitých pro vnitřní orgány a systém zásobování krví. Vrháním popraskaných skořápek do koše ztrácíme určitý...

Zdraví2 dny před

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z...

Oblíbené