Politika

Potřebujete na nákup ? Vláda stanovila tato přísná pravidla!Aby nedocházelo velkému zhlukování lidí na jednom místě. Čekají nás nové omezení. Pro potraviny a hyhienické potřeby, musíme všichni. Čím se tedy máme řídit ?

Vláda se usnesla 15. Března na mimořádném opatření pro všechny obyvatele České Republiky. Uvalila kompletní karanténů na Českou republiku ( omezení volného pohybu osob).Stále je ale potřeba aby stát aspon polovičně fungoval proto zůstávají otevřeny prodejny potravin,drogerie,lékárny a tabákových výrobků. Tedy vše co k je k životu nezbytně potřebné.Proto vláda určila jasně daná pravadli.

[obsa2]

Poslanaci omezili volný prodej nebaleného pečiva. K prodeji pečiva je od něděle nové pravidlo, prodej je umožněn pouze tam, kde provozovatel bude schopen zajistit hygienické pomůcky- například hygienické rukavice nebo sáčky. Právě zde bychom měli být nejvíce obezřetní, protože při výběru potravin se pohybujeme velmi blízko jeden druhému.

Nové pravidlo pro nákup

Při nákupu nebalených potravin používejte rukavice a plastové sáčky.

Vyhýbejte se velké koncentraci lidí

Dodržujte minimální vzdálenost 2 metry

Nepoužívejte hotovost

Platťe bezkontaktně

Používejte ochranu obličeje a nosu.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Očkovací systém zažívá kolaps, vakcíny rychle docházejí. Vakcíny zbydou jen pro tyto lidi

Důchodci starší 80 let by se měli začít registrovat v očkovacím systému. Systém vláda spustila v pátek 8:00 a rychle přišly potíže. Poté co byl systém spuštěn a bylo všem vyvoleným rozeslán PIN kód na, který lidé museli čekat několik desítek minut. Pro lidi co se chtěli zaregistrovat byl systém dlouho nedostupný stejně jako linka 1221.

Přihlásit se můžete přes internet na webu registrace.mzcr.cz nebo přes telefonní linku 1221. Pokud daná osoba nemá přístup k internetu mže je nahlásit blízká osoba nebo praktický lékař. Od příštího týdne se spustí registrace v lékárnách.

Samotná registrace po spuštění proběhla celkem v pořádku, problémy ale nastali ve chvíli, kdy si člověk chtěl vybrat termín očkování po té celý systém spadl a nedal se nastartovat.

Podle aktuálních statistik web chytré karantény navštívilo 75 000 návštěvníků během 2 minut. V 8 ráno čekal na odeslání 40 000 sms zpráv s Pin kodem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Na koncert či do restaurace bez problému. Prymula prozradil, kdy se konečně rozvolní všechna opatření

Aktuálně v Česku platí vládní opatření, které jsou vedené tak aby jsme se dostali z nejvyššího pátého stupně pohotovosti. Kvůli velmi blbé situaci v nemocnicích vláda rozmýšlí o zmírnění těchto opatření.

Všechny ale teď zajímá kdy se vrátíme do běžného normálního života, kdy se budou moct opět vrátit do podniků na koncerty a do restaurací či za sportem. Podle bývalého ministra zdravotnictví lepší zítřky existují. ” Měsíc pro návrat zpátky do normálního života by mohl nastat začátkem června” Řrekl Prymula.

Zlepšení situace očekávají odborníci přibližně 10 ledna, kdy by se měla začít projevovat přísnější protiepidemická opatření platná od 27. prosince.

“Záleží na tom, jak se nechá populace pročkovat, jakým způsobem budou dodávány vakcíny, se zdá, že nejspíš v červnu by bylo možné začít žít normální život, tak aby se lidi mohlo zúčastnit koncertů a kulturních akcí, s tímto bude paralérně spojeno antigenní testování před každou kulturní akcí. Lidi, kteří nebudou očkováni musí projít antigenním testem, aby se mohli účastnit akce” Upřesnil bývalí ministr.

Kdy odložíme roušky navždy ?

S tím kdy odložíme roušky to Prymula tak slavně nevidí ” Vypadá to, že roušky budeme nosit ještě nějakou delší dobu, protože vakcína bude očkované chránit proti bezpříznakovým nakaženým. A i přes to může virus člověk vylučovat. Než se projeví proočkování populace, a vymizí masivní šíření epidemie.” Dodal Prymula

Pokračovat ve čtení

Politika

Blatný zvažuje nové zpřísnění. Toto nás čeká v budoucích dnech

Jan Blatný přiznal, že se budou opatření proti koronaviru zpřísňovat. O zpřísňování opatření jednala dneska.

Ministr Blatný se vyjádřil k diskuzi ” Dneska ve Vládě probíhalo jednání o zpřísnění opatření. Řekl jsem několik týdnu zpátky, že pokud se situace nezlepší tak se skloníme s vládou ke zpřísnění vládních opatření.” Vyjádřil se k jednání Blatný.

Ministr zdravotnictví přiznal, že žádné konkrétní návrhy ve vládě nepadly.

” Určitě obyvatelé nemůžou počítat s žádným rozvloňováním” Řekl ministr
V sobotu testy ukázaly 8406 nakažených, což bylo oproti minulému týdnu o 3400 víc.

Podle ministra je potřeba trochu pomoct nemocnicím, které je potřeba vyprázdnit.

Jaká bude situace na konci ledna ?

Nyní v Česku bojujem s pátým stupněm protiepidemického systému PES ” Tento systém ještě nějákou dobu potrvá, do nižšího stupně se určitě nepodaří přejít dřív než koncem tohoto měsíce.” Vysvětlil Blatný.

To znamená, že bude potřeba prodloužit také nouzový stav, který je potřeba pro nižší stupeň PES.

V tuto chvíli je v Česku uzavřená většina obchodů a restaurací. Platí také zákaz vycházení po 21. hodině a zákaz pití alkoholu na veřejnosti.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se12 hodinami před

Manžel nachytal ženu při činu. Doufala, že ji nikdo nevidí …

Když jsme často sami doma, máme chuť si zazpívat, zatančit, prostě dělat něco, co se před ostatními stydíme. Stačí známá...

Politika17 hodinami před

Očkovací systém zažívá kolaps, vakcíny rychle docházejí. Vakcíny zbydou jen pro tyto lidi

Důchodci starší 80 let by se měli začít registrovat v očkovacím systému. Systém vláda spustila v pátek 8:00 a rychle...

Zajímavosti2 dny před

Šílenství na internetu. Máte také tuto pihu? Tohle vás čeká!

Z obyčejné pihy se stal během několika hodin hit internetu. Uživatele sociálních sítí postihla v posledních dnech nová mánie. Odstartoval...

Zdraví3 dny před

Neměli bychom jíst před spaním? Vědci mají jednoznačnou odpověď kterou byste nečekali!

Často se pozdě večer před spaním ladujete něčím dobrým a následně si to vyčtete? Už nemusíte! Vědci zpochybnili to, co...

Zajímavosti3 dny před

Rodiče se nesmířili se smrtí novorozené dcery. Toto s ní dva týdny dělali!

Říká se, že není nic horšího, než zažít smrt vlastního dítěte. V případě Emmy (27) a Paula (29) to přišlo...

Stalo se3 dny před

Ivana Christová šokuje! Prý našla lék na koronavirus: Stačí smíchat …!

Bývalá misska Ivana Christová (49) k přírodním ženám možná nepatří, sdílí avšak jejich nadšení pro alternativní léčbu. Zázračný nápoj vyvinutý...

Stalo se3 dny před

Učitelky ve školce poslali mame drsný odkaz: načmárali jí ho na dítě!

V úplném šoku zůstala stát Heather Chisumová, která bývá ve městě Sanibel na Floridě. Heather je svobodná máma, a tak...

Zajímavosti4 dny před

Zaručený domácí trik na čištění TROUBY: Stačí jednou přetřít tímto a je perfektně čistá jako z obchodu!

V průběhu času je trouba uvnitř pokryta vrstvou sazí, tuku av procesu pečení je cítit nepříliš příjemnou vůni. Samozřejmě, je...

Zajímavosti4 dny před

Účinný Prostředek, po kterém orchidej za dva týdny nahodí prvé květy: Bude kvést NONSTOP 10 měsíců!

Recept na toto hnojivo jsem našla v jedné skupině pro zahrádkáře, kde se vyzdvihovali jeho účinky na rajčata, papriky a...

Zdraví4 dny před

9 účinných cviků na doma, které vás natrvalo zbaví “pneumatiky” na břiše, i faldíků na zádech: Rychlé výsledky každého překvapí!

K dosažení pevnější a štíhlejší postavy není nikdy pozdě. Kromě vyvážené stravy je důležitá i fyzická aktivita , která nastartuje...

Oblíbené