Politika

Parlament zvažuje přísnější tresty za týrání zvířat. Skoncují i ​​se psími zápasy!S týráním zvířat a zanedbáváním jejich péči se setkáváme stále více. Avšak trest za tyto přečiny není přiměřený, jelikož za první zjištěný čin týrání zvířat dostane pachatel jen pokutu. No s pomocí veřejnosti, která podpořila návrh Anny Zemanové (SaS) a dalších koaličních poslanců, je možné postih za tento čin zpřísnit. Změna by se měla týkat i délky odnětí svobody, která by měla být prodloužena do rozmezí šesti měsíců do tří let. Konec by měl nastat i pro psí zápasy a činnosti s tím spojené.

“Cílem návrhu zákona je změna systematického zařazení trestných činů týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře, a to jejich přesunem mezi trestné činy proti životnímu prostředí, kam po správnosti věcně patří. Touto změnou se zároveň dosáhne stavu, kdy zkrácené vyšetřování o těchto trestných činech budou vždy provádět vyšetřovatelé, konkrétně vyšetřovatelé odboru environmentální kriminality Policejního sboru, ” ozřejmili předkladatelé novely zákona.

Konec psím zápasům

Nelíbí se jim totiž jaká je ve skutečnosti praxi při prvopáchateľoch, kteří “odkráčí” s pokutou nebo s podmíněným odkladem výkonu trestu. To podle nich “absolutně neplní funkci individuální a ani generální prevence a nechrání společnost před pácháním této závažné trestné činnosti.” .

Co se týče skutkové podstaty trestného činu organizování zápasů zvířat, měla by zahrnovat rozsáhlou škálu trestných činů. Mezi ně bude patřit i štvaní zvířat, cvičení zvířat na jiném zvířeti a zároveň i chov, držení, obchodování či jiné nakládání se zvířaty za účelem organizování zápasů. Účast na takovém zápase se stane trestným činem.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Rusko vynalezlo jsme vakcínu, která ohromí celý svět ! Kdy bude i u nás ?

Rusko prohlásilo, že 10. srpna budou mít schválenou vakcínu proti koronaviru tato vakcína se vztahuje i na virusy podobné covid-19 i mutujícímu viru. Potvrdilo CNN ministerstvo zdravotnictví v Moskvě.

Ředitel ruského investičního fondu RDIF, který je hlavním investorem výzkum spojený s vakcínou, přirovnal začátek očkování k vypuštění světoznámé družice sputník v roce 1957.

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, první dobrovolníky pro testy nové vakcíny už ruský zdravotní systém našel.

Jako dobrovolníci pro testy vakcíny byli vybrány vojáci Ruské Federace

Vrcholní epidemiologové kritizují Rusko, že nezveřejňují žádná věděcká data o postupu vykcíny a vývoje látky.

Pokračovat ve čtení

Politika

Brzy dojde k velkým změnám v životě řidičů. Rozhodnutí bylo učiněno, to by měl vědět každý.

Jak uvádí společnost TVP Info, byla učiněna rozhodnutí, ze kterých se nelze vrátit zpět. Jde o změny v zákoně o silničním provozu. Byly již oznámeny a nyní konečně vstupují v platnost. Každý řidič by si to měl být vědom.

Novináři TVP Info informovali, že v pátek poslanci přijali modernizaci zákona připraveného Ministerstvem infrastruktury a digitalizace silničního provozu spolu se změnami. Tím je mimo jiné vylepšen ICT systém CEPiK.

Změny pro řidiče

Zástupci Ministerstva digitalizace a infrastruktury informují, že připravené změny usnadní řidičům a majitelům vozidel.

Postupy byly připraveny tak, aby byly co nejjednodušší a nejsrozumitelnější. Jedná se například o online registraci každého prodejce nového automobilu nebo o zrušení povinnosti mít řidičský průkaz během kontroly.

Nové předpisy budou znamenat, že řidičům nebude v případě inspekce udělena pokuta za chybějící řidičský průkaz. Mohou ji zkontrolovat důstojníci v centrálním registru řidičů. Povinnost nahradit registrační osvědčení bude rovněž zrušena, pokud v registračním dokumentu není dostatek místa pro zadání dalšího data technické zkoušky.

Ale to není všechno

Řidiči budou moci dýchat s úlevou. Rovněž bude zrušeno vydání karty vozidla, kontrolní nálepky a duplikátu. Kromě toho bude možné dočasně zaregistrovat vozidlo na žádost majitele starostou z důvodu místa přechodného pobytu. Řidiči si budou moci zachovat stávající registrační číslo vozidla.

Díky novým pravidlům bude mnohem snazší získat zpět registrační certifikát, pokud je zastaven policisty. Nová nařízení zajišťují naprostý nedostatek kontaktu s kanceláří nebo jinou jednotkou, která dokument vidí. Pokud v centrálním systému uplyne určitý čas, dojde ke změnám automaticky.

Sdílejte tyto důležité informace se svými přáteli!

Pokračovat ve čtení

Politika

Nejlepší by bylo, kdyby česko používalo euro: ceny v České Republice by tedy nerostly tak rychle, řekl ekonom Jan Švejnar

Minulý měsíc inflace potvrdila celkový trend, který trvá několik měsíců. Česko je z hlediska růstu cen na prvním místě mezi zeměmi EU. Podobně je život v sousedním Polsku dražší. Profesor univerzity v Kolumbii Jan Švejnar uvedl, že by bylo mnohem lepší, kdyby bylo Česko součástí eurozóny. Mnoho dalších ekonomů s jeho tvrzením nesouhlasí.

Během 360 ° přehlídky Pavlíny Wolfové v časopisu CNN Prima News profesor Jan Švejnar uvedl, že pokud by Česko bylo součástí eurozóny, ceny by rostly pomaleji než nyní.

Dodal však, že slabá česká koruna není jediným faktorem růstu cen. Řekl, že směnný kurz národní měny bude záviset na cenách, které budou vytvořeny v následujících měsících.

Rovněž uvedl, že faktor dostupnosti práce v zemědělství má vliv na inflaci. Pokud by tedy do sektoru přišli noví pracovníci, mohlo by to zpomalit růst cen.

Minulý měsíc byla inflace v České republice 3,3 procenta a v květnu 2,9 procenta. Bydlení, jídlo, alkohol a tabákové výrobky byly dražší. Na druhou stranu doprava mírně poklesla.

Podobný nárůst statistik zveřejnila vláda sousedního Polska. Jejich nárůst měl podobný scénář.

Někteří ekonomové ještě na začátku jara tvrdili, že kdyby v Česku bylo Euro místo Koruny, inflace by nebyla tak vysoká.

Jiní ekonomové tvrdí, že kurz měny není hlavní příčinou inflace, existují mnohem závažnější důvody.

„Růst cen v Česku je do značné míry dán vývojem v uplynulých letech, kdy nedostatek lidí na trhu práce tlačil nahoru růst mezd i na více než 8 procent nominálně“ řekl Luboš Růžička, analytik Raiffeisenbank.

Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská také uvedla, že růst cen v České republice není přímo spojen s kronavírusovou krizí.

Vysvětlila, že česká cenová hladina se v loňském roce začala přibližovat cenové hladině západních zemí. Lidé tomu však nevěnovali velkou pozornost, dokud se jejich příjem nesnížil, tj. V době pandemie koronavirů.

V některých jiných zemích je situace úplně jiná. Například v Lucembursku a Estonsku ceny klesly. K poklesu cen dochází v dalších 12 zemích, kromě těchto dvou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Nezařazené3 dny před

Kvůli koroně se doporučuje dovolená v Česku a na Slovensku: Nastal ale jiný problém!

V posledních měsících posloucháme ze všech stran jen jediné – pokud možno nejezděte do zahraničí a upřednostněte letos raději domácí...

Nezařazené3 dny před

Děsivé videa z dovolené! Ničivé bouře v Chorvatsku: Sem raději nejezděte!

Chorvatsko se stává tento rok na seznamu dovolenkových destinací absolutním favoritem. Důvodem je nemožnost vycestovat do exotičtějších zemí z důvodu...

Nezařazené3 dny před

VAROVÁNÍ: Zákazníci v ČR jsou šokováni: Tyto oblíbené produkty Kaufland stáhl z pultů!

Kaufland patří k nejoblíbenějším obchodním řetězcům v Česku a také na Slovensku, ale nyní pro své zákazníky připravil nepříjemné překvapení....

Nezařazené3 dny před

Tato kombinace vyplaví všechny toxiny a dokonale pročistí vaše střeva

Povídání o funkcích střev, zácpě, průjmu, či jiných choulostivých onemocněních způsobených zanedbáním zdraví, rozhodně není příjemné. To však neznamená, že...

Nezařazené3 dny před

Co odhalí noha o vaší štítné žláze, cukrovce, cévách či nervech

Věděli jste, že vaše noha dokáže odhalit téměř vše, co potřebujete vědět o vašem celkovém zdraví? Dokonce se tomu věnuje...

Nezařazené4 dny před

Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli! Počkejte, co se stane, když se změní hudba!

Když Paquito přivezli do útulku pro psy El Arca Animal Partido de Mar Chiquita v Argentině, jeho zaměstnanců informovali, že...

Nezařazené4 dny před

Toto se stane s vaším tělem, když budete konzumovat pravidelně masový vývar. Z těchto zjištění spadnete ze židle!

Dnes se setkáváme s takovým vzácným pokrmem jako je masový vývar. Obyčejně se připravuje vývarem z kuřecích nohou, nebo při...

Nezařazené4 dny před

Ukradli její dětství: Tato holčička vyhrála jednu soutěž krásy za druhou. Neuvěříte jako dnes vypadá.

Po celém světě se konají ty nejrůznější soutěže krásy. O nejkrásnější maminku, fitness lektorku a v neposlední řadě o nejkrásnější...

Zajímavosti7 dny před

Toto je 7 důvodů, proč muži po 30-tce začnou podvádět své ženy. Zabraňte tomu!

Zjištění, že vám byl partner nevěrný, dokáže váš život převrátit vzhůru nohama. Záleží na každém jedinci, jak se dokáže s nevěrou...

Video7 dny před

Chlapec několik měsíců hledal svého zaběhlého psa. Jeho matka stačila zachytit na video dojemný okamžik, když pejska našli!

Už se zdálo, že ztracený pes se k chlapci nikdy nevrátí. Nakonec se ukázal a byl to velmi dojemný okamžik....

Oblíbené