Zdraví

Onkologové varují lidi, aby přestali jíst tyto potraviny: Zvětšují šanci k tvorbě rakovinyRakovina se ukázala jako komplexní skupina nemocí s mnoha možnostmi.
Rakovina je komplexní skupina onemocnění s mnoha možnými příčinami. Známé faktory způsobující rakovinu zahrnují genetiku, kouření tabáku, nezdravou stravu, určité infekce, vystavení chemikáliím, záření a další.

Jakou roli hraje výživa v prevenci rakoviny? Mnohem víc, než si myslíte.

Výzkum ukazuje, že dva hlavní faktory, které zvyšují riziko rakoviny, jsou nečinnost a špatná výživa. Naštěstí to můžete změnit.

Kromě toho, že přestanete kouřit, měli byste se starat o svoji váhu, pravidelně cvičit a jíst zdravou rostlinnou stravu, abyste snížili riziko kouření. Zde je 8 nejvíce karcinogenních potravin: 1. Rafinovaný cukr a umělá sladidla.

Rafinované cukry nejen zvyšují hladinu inzulínu, ale jsou také živnou půdou pro rakovinné buňky. Tato skutečnost je vědě již dlouho známa.

V roce 1931 německý nositel Nobelovy ceny za medicínu Otto Warburg poprvé objevil, že nádory se živí cukry. Rakovinné buňky potřebují k růstu a šíření vysoce fruktózová sladidla, protože jsou rychle metabolizovány.

Co nejíst?

Med, palmový cukr, surová melasa, javorový sirup, stevia.

2. Zpracované maso.

Zpracované maso označuje zpracované masné výrobky, jako je slanina, klobásy, klobásy atd. Studie na Havajské univerzitě zjistila, že takové potraviny zvyšují riziko rakoviny pankreatu o 67%.

Zpracované maso obsahuje mnoho chemikálií a konzervačních látek, včetně dusičnanů, které zlepšují chuť, ale je známo, že jsou karcinogenní. Uzené maso je obzvláště škodlivé, protože absorbuje pryskyřice.

Co nahradit?

Kupte si libové maso a vařte si ho sami.

3. Chované ryby.

Komerční chov ryb je založen na chovu velkého počtu ryb (např. Lososů) v extrémně stísněných podmínkách. V tak omezeném stavu je riziko bakteriálních, virových a parazitárních epidemií velmi vysoké, proto jsou ryby léčeny antibiotiky, pesticidy a jinými karcinogeny.

Chovaný losos navíc obsahuje mnohem méně omega-3 než divoký losos.

Co nahradit?

Kupte si divokého lososa – je to dražší, ale bezpečnější.

4. Nakládané a uzené produkty.

Tyto výrobky obvykle obsahují konzervační látky, jako jsou dusičnany, které prodlužují jejich trvanlivost. Postupem času se tyto doplňky hromadí v lidském těle. Nakonec vedou k destrukci na buněčné úrovni a mohou způsobit rakovinu.

Když se vaří uzené maso, dusičnany se přeměňují na mnohem nebezpečnější dusitany.

5. Hydrogenované oleje.

Hydrogenované oleje (jsou to také trans-tuky) jsou syntetické produkty, jejichž chemické složení bylo pro delší skladování uměle změněno. Kromě toho se do oleje přidávají chemikálie, které eliminují pachy a zlepšují chuť.

Výzkum ukázal, že hydrogenované a částečně hydrogenované oleje ve zpracovaných potravinách zdvojnásobují riziko rakoviny prsu.

Co nahradit?

Extra panenský olivový olej, kokosový olej nebo palmový olej.

6. Bramborové lupínky.

Toto oblíbené jídlo je smažené na hydrogenovaném rostlinném oleji a poté hojně soleno. Podle studie zveřejněné v New England Journal of Medicine pouze 30 gramů čipů denně vede k 1 kg přírůstku hmotnosti ročně.

Čipy navíc obsahují trans-tuky, které zvyšují hladinu cholesterolu, a sodík, který může zvyšovat krevní tlak. A vysokoteplotní smažení vede k tvorbě akrylamidu, karcinogenu, který se také nachází v cigaretách.

Co nahradit?

Smažte si hranolky na zdravém oleji (jako je olivový olej).

7. Mikrovlnný popcorn.

Mikrovlnná popcorn je pohodlné a relativně zdravé jídlo, ale taška, ve které se připravuje, je jiná věc. Mnoho mikrovlnných sáčků na popcorn obsahuje kyselinu perfluoroktanovou (PFOA).

Tento toxin významně zvyšuje riziko rakoviny prsu, ledvin, tlustého střeva, močového měchýře, prostaty, plic, štítné žlázy a krve.

8. Rafinovaná bílá mouka.

Když je mouka rafinována, ztrácí všechny své nutriční vlastnosti a poté je bělena plynným chlorem, aby byla pro spotřebitele atraktivnější. Bílá mouka má velmi vysoký glykemický index – to znamená, že zvyšuje hladinu inzulínu bez přísunu živin.

Tělo přeměňuje sacharidy na cukry, takže potraviny s vysokým obsahem bílé mouky mohou vést ke zvýšené inzulínové rezistenci.

Co nahradit?

Celozrnná, mandlová, ječmenná mouka.

PS Sdílejte tento důležitý seznam se svými přáteli a rodinou!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené