Zdraví

Onkologové bijí na poplach, aby lidi přestali jíst tyto potraviny: Extrémně rychle tvoří rakovinuRakovina se ukázala jako komplexní skupina nemocí s mnoha možnostmi. Rakovina je komplexní skupina onemocnění s mnoha možnými příčinami. Mezi známé faktory způsobující rakovinu patří genetika, kouření tabáku, nezdravá strava, určité infekce, vystavení chemikáliím, záření a další.

Jakou roli hraje výživa v prevenci rakoviny? Mnohem víc, než si myslíte.

Výzkum ukazuje, že dva hlavní faktory, které zvyšují riziko rakoviny, jsou nečinnost a špatná výživa. Naštěstí to můžete změnit.

Kromě toho, že přestanete kouřit, měli byste se starat o svoji váhu, pravidelně cvičit a jíst zdravou rostlinnou stravu, abyste snížili riziko kouření. Zde je 8 nejvíce karcinogenních potravin: 1. Rafinovaný cukr a umělá sladidla.

Rafinované cukry nejen zvyšují hladinu inzulínu, ale jsou také živnou půdou pro rakovinné buňky. Tato skutečnost je vědě již dlouho známa.

V roce 1931 německý laureát Nobelovy ceny Otto Warburg poprvé objevil, že nádory se živí cukry. Rakovinné buňky potřebují k růstu a šíření vysoce fruktózová sladidla, protože jsou rychle metabolizovány.

Co nahradit?

Med, palmový cukr, surová melasa, javorový sirup, stevia.

2. Zpracované maso.

Zpracované maso označuje zpracované masné výrobky, jako je slanina, klobásy, klobásy atd. Studie na Havajské univerzitě zjistila, že takové potraviny zvyšují riziko rakoviny pankreatu o 67%.

Zpracované maso obsahuje mnoho chemikálií a konzervačních látek, včetně dusičnanů, které zlepšují chuť, ale je známo, že jsou karcinogenní. Uzené maso je obzvláště škodlivé, protože absorbuje pryskyřice.

Co nahradit?

Kupte si libové maso a vařte si ho sami.

3. Chované ryby.

Komerční chov ryb je založen na chovu velkého počtu ryb (např. Lososů) v extrémně stísněných podmínkách. V tak omezeném stavu je riziko bakteriálních, virových a parazitárních epidemií velmi vysoké, proto jsou ryby léčeny antibiotiky, pesticidy a jinými karcinogeny.

Chovaný losos navíc obsahuje mnohem méně omega-3 než divoký losos.

Co nahradit?

Kupte si divokého lososa – je to dražší, ale bezpečnější.

4. Nakládané a uzené produkty.

Tyto výrobky obvykle obsahují konzervační látky, jako jsou dusičnany, které prodlužují jejich trvanlivost. Postupem času se tyto doplňky hromadí v lidském těle. Nakonec vedou k destrukci na buněčné úrovni a mohou způsobit rakovinu.

Při vaření uzeného masa se dusičnany přeměňují na mnohem nebezpečnější dusitany.

5. Hydrogenované oleje.

Hydrogenované oleje (také trans-tuky) jsou syntetické produkty, jejichž chemické složení bylo pro delší skladování uměle změněno. Kromě toho se do oleje přidávají chemikálie, které eliminují pachy a zlepšují chuť.

Výzkum ukázal, že hydrogenované a částečně hydrogenované oleje ve zpracovaných potravinách zdvojnásobují riziko rakoviny prsu.

Co nahradit?

Extra panenský olivový olej, kokosový olej nebo palmový olej.

6. Bramborové lupínky.

Toto oblíbené jídlo je smažené na hydrogenovaném rostlinném oleji a poté hojně solené. Podle studie zveřejněné v New England Journal of Medicine pouze 30 gramů čipů denně vede k 1 kg přírůstku hmotnosti ročně.

Čipy navíc obsahují trans-tuky, které zvyšují hladinu cholesterolu, a sodík, který může zvyšovat krevní tlak. A smažení při vysokých teplotách vede k tvorbě akrylamidu, karcinogenu, který se také nachází v cigaretách.

Co nahradit?

Smažte si hranolky na zdravém oleji (jako je olivový olej).

7. Mikrovlnná popcorn.

Mikrovlnná popcorn je pohodlné a relativně zdravé jídlo, ale taška, ve které se připravuje, je jiná věc. Mnoho mikrovlnných sáčků na popcorn obsahuje kyselinu perfluoroktanovou (PFOA).

Tento toxin významně zvyšuje riziko rakoviny prsu, ledvin, tlustého střeva, močového měchýře, prostaty, plic, štítné žlázy a krve.

8. Rafinovaná bílá mouka.

Když je mouka rafinována, ztrácí všechny své nutriční vlastnosti a poté je bělena plynným chlorem, aby byla pro spotřebitele atraktivnější. Bílá mouka má velmi vysoký glykemický index – to znamená, že zvyšuje hladinu inzulínu bez přísunu živin.

Tělo přeměňuje sacharidy na cukry, takže potraviny s vysokým obsahem bílé mouky mohou vést ke zvýšené inzulínové rezistenci.

Co nahradit?

Celozrnná, mandlová, ječmenná mouka.

PS Sdílejte tento důležitý seznam se svými přáteli a rodinou!

Zdroj. FithackerPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Dejte jen na 15 minut nohy do tohoto koupele a jste jako znovuzrození: Sbohem otoky, bolavé nohy a vyspíte se jako miminko!

Moji prarodiče mi tento lázeň na nohy poradili už dávno, ale reálně jsem ho začala využívat až poslední roky. Když mě začali po práci více pobolívat nohy, sem tak se objevily i otoky a pocit těžkých nohou, zkusila jsem to a od té doby praktikuji pravidelně.

Stačí 15-20 minut a cítím se jako znovuzrozená. Nohy jsou na tom mnohem lépe, cítím se svěže a hlavně žádná bolest. Moje máma i babička to používala i na zmírnění bolestí při artritidě.

Koupel nohou, který uleví od bolesti nohou, zbaví vás otoků a únavy
Smíchejte 1-2 šálky octa z jablečného octa se šesti šálky teplé vody a namočte si nohy do této tekutiny, nechte máčet, dokud se voda neochladí. Tento koupel je vynikající i při pocitu těžkých a oteklých nohou – může za to vysoký obsah draslíku pomáhá snížit zadržování tekutin, což je častou příčinou otoků nohou.

Funguje to i proti nepříjemnému mravenčení v nohách, pro které jsem často měla problém usnout, určitě zkuste. Je to neškodné a může vám to po těžkém dni padnout opravdu dobře.

Na otoky také slouží octové zábaly – pomohou i s otokem například po bodnutí hmyzem.

Další rady:

Potírání bolavých kloubů
2 lžíce jablečného octa smíchejte s 1 lžící olivového oleje a smíchejte s kokosovým olejem tak, abyste získali konzistenci pasty. Toto se aplikuje na postiženou oblast, důkladně naneste kruhovými pohyby. Pokud máte problémy s bolestí krční páteře nebo jinými bolestivými částmi těla, navlhčete teplý ručník ve vodě s jablečným octem a aplikujte jako teplý obklad.

Nápoj, který pomáhá činnosti střev, pomáhá při bolesti kloubů a je výborný i na hubnutí
Smíchejte 1 až 3 čajové lžičky jablečného octa s 8 dl vody. Třešňová šťáva je kromě vody také dobrou volbou, protože má příznivý účinek na klouby. Dejte si tento nápoj po 1 šálku 3 krát denně, nejlépe před jídlem.

Olej s jablečným octem
Můžete si vytvořit masážní olej s jablečným octem. Jednoduše smíchejte 1 lžíci olivového nebo kokosového oleje se dvěma lžícemi jablečného octa. Vmasírujte tuto směs několik minut do bolavých kloubů. Opakujte masáž každý den pro úlevu od bolesti.

Na klidný spánek

Zředěný jablečný ocet s medem podporuje klidný a nepřerušovaný, sladký spánek.

Proti zpoceným nohám

jablečným octem lze zabojovat i proti plísním na nohou nebo pocení chodidel. Smíchejte jablečný ocet s teplou vodou v poměru 1: 5, nalijte do lavoru a Močte si nohy – 10-15 minut.

Detoxikační koupel

Do koupele přidejte 1 šálek jablečného octa s ⅓ až 1 šálkem soli do koupele a 5-10 kapek éterických olejů. Vydržte v taktomto lázni alespoň 30 minut.

Na zdravá střeva (užívat maximálně měsíc)

Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, ta je jeho základní látka, ona ho dělá kyselým, díky ní má antiseptický účinek. Je to balzám na střeva. Lze jím léčit všechny střevní problémy – od plynatosti přes průjem, až po různé koliky. Podporuje i trávení (může za to kyselina maleinová). Kromě ní ještě jablečný ocet obsahuje kyselinu citrónovou, minerální látky (draslík, hořčík, vápník …), vitamin B, C a kyselinu listovou.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Zbavte se špatného dechu, zubního kamene a bakterií pomocí jediné látky

Promývání úst olejem, v Ayurveda nazývané také “gunduša” nebo “kavala”, je starověká dentální technika, která čistí zuby a ústní dutinu od toxinů a tím podporuje i celkové zdraví …

Zahrnuje to promývání úst jednou polévkovou lžící oleje, na lačný žaludek, po dobu 15 až 20 minut každý den.

Co všechno dokáže promývání úst olejem:

Díky svým silných účinkům při léčbě několika zdravotních problémů, považují dnes experti tuto metodu za bezpečný a přírodní způsob péče o zdraví.

 • Proplachování úst olejem zajistí:
 • detoxikaci dásní
 • posílení a ochranu zubů
 • vybělení zubů
 • předcházení infekcím ústní dutiny
 • prevence paradentózy

Kromě uvedeného je tato technika nápomocná i při bolestech hlavy, problémů s pokožkou, artritidě, astmatu, infekcích v těle či hormonální nerovnováze.

Jde totiž o to, že zdraví ústní dutiny je úzce propojené s ostatními částmi těla, které do výrazné míry ovlivňuje.

No a nejlepší na celé věci je, že je naprosto bezpečná a nemá žádné vedlejší účinky.

Jaký olej je nejlepší na proplachování úst a zubů?
Doporučujeme vám používat kokosový olej, protože jde o nesmírně zdravý olej, který má nespočet využití nejen v kulinářství, ale i v přírodní léčbě.

Nejdůležitějšími výhodami proplachování úst kokosovým olejem pro vaše dentální zdraví jsou:

 • Bělost zubů
 • Úžasný účinek na celou ústní dutinu
 • Bojuje s bakteriemi a infekcemi dásní
 • Odbourává povlak a dokonce časem i zubní kámen
 • Předchází zubním kazem
 • Jak postupovat při proplachování úst olejem

Ráno, když se vzbudíte, dejte si do úst 2 až 3 čajové lžičky nebo 1 polévkovou lžíci kokosového oleje, nechte ho roztát se (pokud byl ztuhlý) a proplachujte si jím ústa a zuby přibližně 15 až 20 minut.

Pokud máte silné dentální problémy, proceduru opakujte i během dne před každým jídlem.

Během proplachování se olej dostane k zubnímu povlaku a bakteriím. Olej vždy na konci vyplivněte, po spolknutí by totiž došlo k opětovné absorpci toxinů ve střevě.

Na konec si ústa opláchněte vlažnou vodou a umyjte zubním kartáčkem (bez zubní pasty) tak, jak to děláte obvykle.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Velmi mě trápilo vypadávání vlasů, lámavost nehtů a zlé sny. Pak jsem přidala do jídelníčku TUTO VEC a všechno bylo pryč!

Problémy s vypadáváním vlasů a lámavostí nehtů se ženy snaží řešit prostřednictvím vnějších přípravků – masky, oleje, pleťové vody a séra z lékárny. Může se zdát, že budou prospěšné, ale jen krátkodobě.

Stav vaší nadledvin dokáže ovlivnit zdraví vlasů, nehtů a dokonce i kvalitu spánku. Nadledviny se nacházejí v horní části ledvin, stejně jako i endokrinní žláza. Tyto žlázy jsou odpovědné za některé hormony, například steroidy a adrenalin.

Nabízíme vám recept na přípravek, který normalizuje nadledvinky a zbaví vás množství problémů. Poměr ingrediencí bude záviset také na dávek a vašich chuťových preferencí.

Co na to?

 • Pravý včelí med
 • Sušená petrželka
 • Čerstvá petrželka
 • Para ořechy nebo vlašské ořechy
 • rozinky
 • mletý zázvor

postup:

Sušený petržel a ořechy si vložte do mixéru a najemno rozmixujte.

Přidejte do směsi rozinky, mletý zázvor a pravý včelí med.

Vše důkladně promíchejte a vložte do skleněné nádoby. Skladujte v chladničce.

Každé ráno před snídaní konzumujte 2 polévkové lžíce nalačno 2-3 týdně. Tímto způsobem dáte impuls nadledvinách a okamžitě pocítíte změnu ve svém životě!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli a rodinou!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti19 hodinami před

Rodiče nechali dítě se psem. Podívejte se, co našli, když se vrátili!

Skutečnost, že pes je nejlepší přítel člověka víme už od nepaměti. Tyto děti jen dokazují, že takové přátelství jsou opravdu...

Zajímavosti19 hodinami před

Klinická smrt mu odhalila tajemství života: Z tohoto vám přejde mráz po celém těle

Coby Kadima se pro zahraniční média rozhovořil o zážitku, který přežil v roce 1972. Měl jen patnáct let, a když...

Zajímavosti20 hodinami před

Jak ho má velkého? To zjistíte podle měsíce, ve kterém se narodil.

Líbí se vám nějaký muž a přemýšlíte o tom, jaké to s ním asi bude v posteli? Zážitek v posteli...

Kvízy23 hodinami před

6 logických hádanek, které vám nedají spát, dokud je nevyřešíte!

Moderní člověk má dnes k dispozici mnoho různých internetových kvízů, her a dalších způsobů, jak potrápit svůj mozek. Zatímco dříve...

Stalo se1 dnem před

Na pláži našli vajíčko. Díky tomuto nálezu jsou z nich dnes milionáři!

Manželé z Británie mají velké štěstí! Při výletu na pláži našli nepříjemně páchnoucí hroudu slizu. Narozdíl od jiných kolemjdoucích se...

Zajímavosti1 dnem před

Dejte jen na 15 minut nohy do tohoto koupele a jste jako znovuzrození: Sbohem otoky, bolavé nohy a vyspíte se jako miminko!

Moji prarodiče mi tento lázeň na nohy poradili už dávno, ale reálně jsem ho začala využívat až poslední roky. Když...

Zdraví1 dnem před

Zbavte se špatného dechu, zubního kamene a bakterií pomocí jediné látky

Promývání úst olejem, v Ayurveda nazývané také “gunduša” nebo “kavala”, je starověká dentální technika, která čistí zuby a ústní dutinu...

Stalo se1 dnem před

Podmínkou svatebního daru bylo, že se otevře po první hádce. Po 9 letech ho rozbalili a oba plakali

Standardem svatebních darů jsou dnes peníze. Nutno ale říci, že mnozí svatebčané si dají záležet a vymyslí dar, který bude...

Stalo se1 dnem před

MIMOŘÁDNÉ! Video hrůzy: Zřítilo se letadlo, 176 mrtvých! Spekuluje se, že letadlo bylo sestřeleno!

K tragické nehodě dopravního letadla došlo v úterý v Íránu. Všichni lidé na palubě ukrajinského letadla, který se zřítil krátce...

Stalo se2 dny před

Obchodní řetězce mají dobrou zprávu: Tomuto je konečně KONEC!

Ve vánočním spěchu se slovenská vláda rozhodla zpřísnit epidemiologické opatření natolik, že své brány museli zavřít menší obchody a pootvárané...

Oblíbené