Zajímavosti

Ohledně vzniku viru vím že mám pravdu, říká viroložka Peková. Uvidíte že jsem měla pravdu.Minulý rok se z ní stala velká mediální hvězda, když předpověděla, že druhý vlna epidemie nepřijde a virus zmizí do vánoc. Za svou předpověď schytává jednu kritiku za druhou. Viroložka si však trvá na svém. To co se mezi námi přenáší, jsou podle ní jiné kmeny virů.

Virus jara zmizel, říká mikrobiologička Peková. Nyní existuje mnohem horší kmen a není jasné, odkud pochází. „Velká jarní vlna skutečně skončila počátkem června. Vyplývá to z našich laboratorních údajů,“ říká mikrobiolog v rozhovoru pro Reflex. Sekvenování vzorků jasně ukazuje, že každá nová vlna byla způsobena jiným novým virem a nemá nic společného s jarním virem. „Na konci své vlny shromáždil celý batoh mutací ve svém genomu, a pokud by druhá nebo třetí vlna pocházela z první, viděli bychom mutace, ale nejsou tam, takže druhá a třetí vlna jsou různé kmeny viru. “, říká Peková.

Podle mikrobiologa jsou současné kmeny velmi podobné, ale nejedná se o potomky prvního viru. „A nevím, odkud jeskyně pocházejí, odkud létají. Nevím, co tu teď máme, ale je to velmi infekční a šíří se i přes zákaz vycházení a závoj.“

Zpráva Soni Pek se od jara nezměnila. Podle ní je nutné najít jeskyni, ze které virus vyletí, a zavřít ji. Trvá na tom, že virus je způsoben lidmi, přestože o něm stále nemá žádné důkazy. Když chtěla na jaře zveřejnit svá zjištění v zahraničním odborném časopise, byla odmítnuta z důvodu, že téma bylo „příliš výbušné“.

„Nejsem na světě sám, kdo to tvrdí. Ve vědě je na jednu věc obvykle mnoho názorů a pouze čas ukáže, kde je pravda. Budu stát sám za sebe. Virus se nechová tak, jak se chovají přírodní izoláty. jde nad všechno, co jsme kdy viděli. Je vyroben z netopýra a je upraven tak, aby infikoval lidi, “je přesvědčena Soňa Peková.

Proto si myslí, že vakcína nemusí fungovat. Byl vyvinut proti něčemu, co zde již neexistuje. „Někteří říkají, že jeho vakcína bude pro britský kmen fungovat, ale troufám si o tom pochybovat, zejména na základě toho, kolik významných mutací tento britský kmen nese a kolik existuje diverzity sekvencí mezi viry,“ říká Peková.

Otestujme se, buďme opatrní a objektivizujme, co se přesně v daném okamžiku děje, radí mikrobiolog s tím, že britská mutace je překvapivě infekční a její chování nelze odhadnout.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené