Zajímavosti

Odvážná matka ukázala fotografii její mrtvého 14-týdenního synka. “Je to člověk, ne zdravotnický odpad.”Odvážná maminka zveřejnila srdcervoucí fotografie svého mrtvého syna, aby dokázala, že je to skutečné dítě, ne zdravotnický odpad, jak jej nazvali lékaři.

Sharran Sutherland (40) z amerického státu Missouri byla ohromena, když viděla svého dokonalého synka Mirana, který zemřel v 14.týždni těhotenství.

1 týden ho chránila v chladničce a následně jej s obrovskou něžností pohřbila do květináče pod hortenziový keř.

Na fotografii, kterou udělala matka 11 dětí, je dítě s délkou 10 centimetrů a váhou jen 26 gramů. I přes jeho velikosti mělo vyformované obličej, ruce, nohy a dokonce i nehty.

Jelikož Miran se podle zákona nepovažuje za dítě dokud nedovrší 20 týdnů, Sharran a její muži Michaelovi povolily, aby si ho vzali domů a pohřben.

I přes ztrátu dítěte žena říká, že je vděčná za příležitost porodit, vidět a držet Mirana před rozloučením.

Podle zákona však Miran ještě nebyl dítě, ale jen embryo.

Sharran zveřejnila fotografii svého syna, aby ženy, které přemýšlejí o potratu, uviděli, nakolik je zformován plod již v této ranné fázi.

“Když jsem se na něj podívala, držela ho v ruce a viděla, jak je dokonale vytvarovaný, byla jsem v šoku. Nemohla jsem uvěřit, jaké na něm bylo všechno ideální. Uši, jazyk, dásně, rty. Neuvěřitelné.

Knihy často znázorňují děti v bříšku, ale on vypadal zcela jinak. Byla jsem ohromená až do hloubky mé duše.

Miran potřeboval jen růst a dále se rozvíjet. To mě zničilo. Je to neuvěřitelný pocit, který nedokážu popsat.

I poté, co zemřel, dali mi příležitost podržet si ho. Moje touha byla uspokojena a jsem za to vděčná.

Nás svět se dokonale naučil dehumanizovať nenarozené děti. Oblast určená na potraty zaznamenala velký úspěch. To však neplatí jen pro ženy, které podstoupily potrat, ale i pro ty, které přišly o dítě, protože svět nevidí v jejich dítěti živého člověka.

I když žena přijde o nenarozené dítě, nemůže za ním truchlit tak, jako kdyby ho porodila a ono by pak zemřelo.

Když žena ztratí nenarozené dítě, téměř žádná nemá ve zvyku o tom mluvit. Drží to v sobě a já si myslím, že je to proto, že lidé toto dítě nevnímají jako dítě, ani jako člověka. ”

Když ultrazvuk ukázal, že Miranova srdíčko přestalo bít, doktoři ženě poradili, aby šla na vyškrábat, jehož prostřednictvím její děťátko vyberou z dělohy.

Sharran to odmítla, protože nechce, aby bylo její dítě roztrhané na malé kousky. Upřednostnila proto vynucený porod.

Několik dní zkoumala tělo svého synka, vzala si jeho otisky prstů a nakonec ho spolu se zbytkem rodiny pochovali do květináče, jak jim to doporučil pracovník pohřebního ústavu.

Sharran říká:

“Lékařka řekla: můžeme ho zlikvidovat jako zdravotnický odpad nebo zkontaktujete s pohřebním ústavem.

Byla jsem nesmírně rozhořčen, když moje dítě nazvala “plodem”! Když však řekla, že jde o medicínsky odpad, skoro jsem se neudržela.

Na druhé straně, pohřeb by byl už asi příliš. Nevěděla jsem, co mám dělat, nevěděla jsem se rozhodnout.

S manželem jsme se nakonec rozhodli, že ho pohřbíme v květináči s orchidejemi, aby nám každý rok rozkvetly a připomněli našeho synka.

Po návratu domů z nemocnice jsem připravila fyziologický roztok, do kterého jsem dala naše dítě a postavila jsem ho do chladničky. Vím, že nejeden člověk si pomyslí, že jsem blázen, ale nechtěla jsem, aby se začal rozkládat a páchnout. Nebyli jsme připraveni na jeho okamžité pohřbení.

Byl s námi téměř 1 týden. Během této doby jsem si udělala otisk jeho ruky, fotografii a oplakala jsem ho. Velmi mi pomohlo, že jsem s ním mohla strávit tento čas.

Když přišel čas ho pohřbít, bylo to nesmírně obtížné. Chtěla jsem ho vykopat zpět.

Chtěla jsem ho nechat v chladničce. Nezajímalo mě, co by na to řekli jiní, chtěla jsem ho tam mít navždy. ”

Sharron se podělila o fotografie děťátka i na internetu, kde napsala:

“Jak můžete popřít humánnost? Nejde jen o mého syna, ale io další děti v jeho věku, které jsou zabíjeny příšerným způsobem.

Doufám, že zveřejněním těchto fotografií mého vzácného chlapečka budu schopná přesvědčit alespoň jednoho člověka o tom, aby si nevybírali potrat a zachránili tak život svého dítěte. ”

Sharron tvrdí, že její příspěvek pomohl minimálně jedné z jejích přítelkyň vzdát se myšlenky na potrat.

Jaký máte názor na potraty?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem.

Začalo to dárkem. S obyčejným vánočním dárkem.

Tyler našel krabici na boty, zabalil ji do papíru a vložil dárek, pohlednici a fotografii. Nevěděl, kdo dostane jeho krabici. Chlapec ji jednoduše vzal pryč a bezpečně na ni zapomněl. Jak můžete uhodnout, dárek dostal dívka na fotografii vlevo. Jmenuje se Joana Marchand a pochází z Filipín.

Je to už 11 let. Jednoho dne dostal Tyler oznámení na sociální síti – přátelé mu chtěli přidat dívku. Mladý muž žádost nejprve zamítl. Dívka však svůj požadavek zopakovala. Tyler se tehdy rozhodl, že tato dívka s ním jednou možná studovala, a tak žádost přijal.

Po chvíli dostal Tyler od dívky první zprávu. Napsala, že měla Tylerovu fotografii dítěte a dárek, který několik let pečlivě schovávala. Když mladík viděl fotografii, okamžitě pochopil, o co jde. Začal se s dívkou stýkat. Trvalo to tedy několik měsíců. Tyler a Joana si začali uvědomovat, že je spojuje skutečné a upřímné přátelství. V jednu chvíli Joana pozvala Tylera na návštěvu a ten, kdo sbíral věci, šel na Filipíny.

Když mladík viděl Joanu naživu, okamžitě si uvědomil, že je zamilovaný. Setkal se s dívčinými rodiči a přáteli, poté představil Joan svým příbuzným.

Stále komunikovali, telefonovali, ale vztah byl jiný. Při příštím příjezdu na Filipíny požádal dívku o ruku. Svatba se konala v roce 2014.

Tyler připouští, že si neumí představit, co by se stalo, kdyby se akce nezúčastnil, poslal tento dárek, odmítl nabídku od Joe a konečně by ji neviděl. Všechno by dopadlo jinak. Prostě by nepotkal lásku svého života. Tyler si je dnes jistý: když uděláte malý dobrý skutek, bude vám lépe. Dobré se vždy vrátí a to je pravda.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí …

,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá svou ženu, uzavírá kruh. Jeho a její kruh. Je to kruh něhy, tepla a ochrany. Ženu umístí přímo do středu vášnivého kruhu.

Tímto neúmyslně poukazuje, že v tomto konkrétním okamžiku je právě ona středem vesmíru. Muž drží ženu ticho. Žena zůstává ticho. Cítí teplo, teplo které proudí z jeho teplých a klidných rukou. ”

,, Když muž objímá ženu, ona se cítí jako kdyby měla křídla a mohla létat. Tento kruh lásky je klidný a útulný. Tato tichá něha ji rozpustí jako kostky cukru v šálku čaje. Když je právě v centru jeho tlejícího kruhu? ”

,, Co cítí? Když je v této chvíli? ”

“Je ženou či dívkou? Cítí se milující či milovanou? Něžná pokrývka ticha překryla ženské ramena a zakryly její myšlenky před mužem …. nebo právě naopak, v tomto kruhu je všechno odkryté?

Koneckonců on ji jen drží, chrání ji od vnějšího světa, který je studený a osamělý. No v jeho náručí je teplo a pohodlně.

Tyto ruce jsou její ochranou a pohodlím. Právě toto je vše co žena nevědomky hledá, čeká a v co doufá … ”

Objímejte svou ženu častěji. Umístěte ji do středu kruhu. Važte si ji, ukažte jí jaká něžná a smyslná vaše láska může být. Jen po lásce ona touží tak jako i vy.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku.

Například ta, kterou vám dnes ukážeme, je velmi nebezpečná a raději byste ji neměli používat.

Prodlužovačky jsou velmi praktické a dokážou pomoci v domácnosti téměř každému.
To však nemění nic na tom, že bychom měli vědět, jak je dobře používať.Inak může dojít k tragédii.

Hasiči nyní varují a tvrdí, že byste si měli dát pořádně pozor na to, co do prodlužovačky zapojujete. Klasická prodlužovačka na šest vstupů umí udělat více škody než užitku, pokud ji používáte špatně.

“Vasabladet” tvrdí, že prodlužovačka dokáže zajistit energii pro 57 laptopů, 4 kávovary, ale pouze 2 fény.

Z testu vyplynulo, že jen pět procent z 226 lamp a lampiček, kterými si Evropané běžně vybavují domovy či kanceláře, nevykazovalo žádné nedostatky. Testované lampy měly řadu technických nedostatků, jako je například špatné uzemnění. Často nenesly označení EC, které znamená, že výrobek splňuje evropské normy.

Prodlužovačky se v posledních letech staly běžnou součástí domácností v EU, a tak se autoři testu zaměřili i na ně. Zjistili, že 58 procent z 210 výrobků je natolik nebezpečných, že by měly být staženy z trhu. Ve výsledku testem prošla průměrně jen jedna prodlužovačka ze šesti. Nejčastějším nedostatkem byl špatný tvar a rozměry zásuvek a zástrček. Prodlužovačky byly rovněž často nekvalitní pokud jde o výdrž materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Do testu prodlužovaček se zapojila Slovenská republika, Česká republika, Německo, Dánsko, Španělsko, Polsko a Švédsko.

“Doporučením je kupovat prověřené výrobky u známých výrobců,” vzkázala spotřebitelům mluvčí Evropské komise Helen Kearnsová.

Dávejte proto velký pozor na to, co připojíte dříve, než dojde k tragédii. Taková chyba vás může stát střechu nad hlavou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti4 týdny před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti4 týdny před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti4 týdny před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video4 týdny před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené