Zajímavosti

Odborník Jaroslav Flegr předpověděl jak to bude dál s koronavirem a kdy sundáme na vždy roušky.Profesor Jaroslav Flegr ve veřejnosti vyvolává vášnivé spory o jeho předpovědích „situace s koronaviry“. Některé z jeho předpovědí se naplnily, jiné později opravil a vysvětlil, jaké další faktory hrály roli v dalším vývoji. Se svolením profesora Flegra přinášíme beze změn celý text, který byl publikován na jeho Facebooku 1. ledna 2021. Vložené grafy nejsou součástí původního článku, ale jsou vloženy redaktory Fóra 24 pro ilustraci vývoje.

Předpověď Jaroslava Flegra:

Po čtyřech měsících jsem slíbil novou předpověď. Nechci to dělat, ale slib je slib. Co dnes říká moje křišťálová koule? Jak je zřejmé z obrázku – milosrdně se zarosila. Budu se tedy muset jako obyčejní mudlové spolehnout na odhad budoucnosti z dostupných údajů.

Z těchto údajů je zřejmé, že dnešní situace je výrazně horší než v říjnu. Existuje vyšší počet infikovaných lidí, i když blokování trvá čtyři dny a děti druhý týden nechodí do školy. To naznačuje, že opatření přijatá na podzim již nefungují v zimních podmínkách s nižšími teplotami, nižší vlhkostí a nižší odolností obyvatel. Vzhledem k tomu, že se stále více rozšiřují infekční mutanti, není jisté, zda přijmou přinejmenším mnohem přísnější opatření, která byla na podzim zavedena v Izraeli. Podzimní vlna nás oficiálně stála 12 000 mrtvých. Z počtu lidí, kteří zemřeli kromě předchozích let, je však zřejmé, že to bylo nejméně 17 000 mrtvých, a tento účet ještě není konečný – lidé infikovaní v říjnu stále umírají, ačkoli nový účetní trik oficiálně počet (podle PCR covid již nejsou pozitivní).

Nadcházející vlna bude horší. I když zdravotní péče neskolabuje, vyžádá si nejméně o třetinu více obětí, tj. Dalších 30 000. Zároveň odhaduji pravděpodobnost kolapsu zdravotní péče na 80 procent. V takovém případě se počet obětí zimní vlny snadno zdvojnásobí. Lidé samozřejmě zemřou i po ústupu zimní vlny, i když se nám zázračně podaří očkovat zranitelné skupiny v domovech pro seniory. Ochrana seniorů mimo tyto domovy a lidí před jinými zranitelnými skupinami – srdečními, obézními, diabetiky, lidmi s plicními chorobami, poruchami imunity, rakovinou atd. – je zvolenou očkovací strategií „proč stavět očkovací zařízení, stále máme málo vakcín Proč zkusit pořídit více vakcín, stále je nemůžeme spravovat a my ušetříme? “je spíše oblast snů. Konečný účet se tak může do léta vyšplhat na 100 000 mrtvých.

V důsledku chyb, nebo, jak je stále více zřejmé, cynického (a chybného) výpočtu některých členů vlády (nepřijmeme nepopulární opatření a přesto se zbavíme ekonomicky neproduktivních lidí a nemocných, ušetříme), takže snad každá stá populace zemře do léta česky. Je velmi pravděpodobné, že v globálním měřítku budeme „Best in covid“, a to navzdory skutečnosti, že díky kvalitě zdravotní péče a nadměrné kapacitě nemocnic jsme měli být na přesně opačném konci stupnice. Devadesát procent úmrtí bude způsobeno vládou a úřady (a konkrétními jednotlivci) spadajícími pod ministerstvo zdravotnictví.

Ekonomický dopad blokování v lednu a únoru (částečně spontánní) bude katastrofální. Pravděpodobně však budou dlouhodobé dopady zhoršujícího se zdraví velké části české populace ještě horší. Trvalé zdravotní důsledky se mohou do určité míry projevit až u třetiny těch, kteří trpěli a budou mít covid, dokonce iu mnoha lidí, kteří trpí bez příznaků. Výsledkem bude, že se nemocnost české populace po celá desetiletí zvýší a sníží se průměrná délka života (přinejmenším ve srovnání se zbytkem světa, kde se průměrná délka života zvýší díky pokroku vědy a medicíny). Zároveň výdaje na zdravotní péči po mnoho let neúnavně sníží náš zadlužený rozpočet.

Světlo na konci tunelu? Evropská unie nás nakonec ve vlastním zájmu (pravděpodobně prostřednictvím účelových dotací) donutí změnit laxní a alibistický přístup k očkování a politice cukru a bičů, aby nás nakopla do kolektivní imunity. Podle mého názoru to bude do konce roku 2021. Ve většině okolních zemí bude řízení epidemie a zejména změny, které epidemie přinese společnosti, obrovským způsobem nakopnout ekonomiku a spustit masivní ekonomický růst (pravděpodobně ne v Evropě v roce 2021). V zemích jihovýchodní Asie, které díky strategii „zastavení šíření viru a ochrany našich zranitelných bez ohledu na to, co to stojí“, zvládly epidemii jasně, růst začne ještě rychleji. To nepřímo pomůže také naší ekonomice.

Je zajímavou otázkou, jaké politické změny přijdou. Je možné, že v mnoha zemích dojde k určitému posunu v zaměření od hájení zájmů jednotlivce k hájení zájmů společnosti. V mnoha zemích se lidé mohou setkat s tím, že o budoucnosti země (zadluženost státního rozpočtu a zadluženost lidstva vypleněním planety) by neměly rozhodovat přímo ani nepřímo lidé, jejichž osobní vyhlídky jsou počítány v jednotkách nebo alespoň nižší desetiletí, ale spíše lidmi, kterým pak budou žít. Očekával bych, že volební právo se posune k mnohem mladším platovým třídám.

Kromě obrovského státního dluhu a dluhu na zdraví obyvatel se konečně poučíme o jedné velmi cenné lekci z epidemie (pokud ne my, pak lidé v okolních zemích, kteří budou hodnotit situaci v naší zemi a pravděpodobně v Spojené státy americké). V mírových dobách nejsou morální kvality vůdců národa tak důležité a stát s velmi pochybnými morálními vlastnostmi může stát na nějakou dobu ovládnout. V dobách krize však morální kvalita lidí na vedoucích pozicích přímo či nepřímo určuje život a smrt stovek tisíc lidí.

Varování spotřebitele: Výše ​​uvedené závěry nejsou názorem institucí, ve kterých formálně či neformálně působím. Jsou výlučně osobní a já s nimi rozhodně nesouhlasím! Milosrdná povaha, udělej mě prosím špatně.

Jaroslav Flegr (* 12. března 1958 v Praze) je český vědec a vysokoškolský pedagog, který se ve svém výzkumu zaměřuje na biologickou evoluci, zejména v oblastech etologie, parazitologie a evoluční psychologie.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti3 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video3 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti3 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor3 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video3 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti3 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video3 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti3 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy3 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené