Zajímavosti

Odborník Jaroslav Flegr předpověděl jak to bude dál s koronavirem a kdy sundáme na vždy roušky.Profesor Jaroslav Flegr ve veřejnosti vyvolává vášnivé spory o jeho předpovědích „situace s koronaviry“. Některé z jeho předpovědí se naplnily, jiné později opravil a vysvětlil, jaké další faktory hrály roli v dalším vývoji. Se svolením profesora Flegra přinášíme beze změn celý text, který byl publikován na jeho Facebooku 1. ledna 2021. Vložené grafy nejsou součástí původního článku, ale jsou vloženy redaktory Fóra 24 pro ilustraci vývoje.

Předpověď Jaroslava Flegra:

Po čtyřech měsících jsem slíbil novou předpověď. Nechci to dělat, ale slib je slib. Co dnes říká moje křišťálová koule? Jak je zřejmé z obrázku – milosrdně se zarosila. Budu se tedy muset jako obyčejní mudlové spolehnout na odhad budoucnosti z dostupných údajů.

Z těchto údajů je zřejmé, že dnešní situace je výrazně horší než v říjnu. Existuje vyšší počet infikovaných lidí, i když blokování trvá čtyři dny a děti druhý týden nechodí do školy. To naznačuje, že opatření přijatá na podzim již nefungují v zimních podmínkách s nižšími teplotami, nižší vlhkostí a nižší odolností obyvatel. Vzhledem k tomu, že se stále více rozšiřují infekční mutanti, není jisté, zda přijmou přinejmenším mnohem přísnější opatření, která byla na podzim zavedena v Izraeli. Podzimní vlna nás oficiálně stála 12 000 mrtvých. Z počtu lidí, kteří zemřeli kromě předchozích let, je však zřejmé, že to bylo nejméně 17 000 mrtvých, a tento účet ještě není konečný – lidé infikovaní v říjnu stále umírají, ačkoli nový účetní trik oficiálně počet (podle PCR covid již nejsou pozitivní).

Nadcházející vlna bude horší. I když zdravotní péče neskolabuje, vyžádá si nejméně o třetinu více obětí, tj. Dalších 30 000. Zároveň odhaduji pravděpodobnost kolapsu zdravotní péče na 80 procent. V takovém případě se počet obětí zimní vlny snadno zdvojnásobí. Lidé samozřejmě zemřou i po ústupu zimní vlny, i když se nám zázračně podaří očkovat zranitelné skupiny v domovech pro seniory. Ochrana seniorů mimo tyto domovy a lidí před jinými zranitelnými skupinami – srdečními, obézními, diabetiky, lidmi s plicními chorobami, poruchami imunity, rakovinou atd. – je zvolenou očkovací strategií „proč stavět očkovací zařízení, stále máme málo vakcín Proč zkusit pořídit více vakcín, stále je nemůžeme spravovat a my ušetříme? “je spíše oblast snů. Konečný účet se tak může do léta vyšplhat na 100 000 mrtvých.

V důsledku chyb, nebo, jak je stále více zřejmé, cynického (a chybného) výpočtu některých členů vlády (nepřijmeme nepopulární opatření a přesto se zbavíme ekonomicky neproduktivních lidí a nemocných, ušetříme), takže snad každá stá populace zemře do léta česky. Je velmi pravděpodobné, že v globálním měřítku budeme „Best in covid“, a to navzdory skutečnosti, že díky kvalitě zdravotní péče a nadměrné kapacitě nemocnic jsme měli být na přesně opačném konci stupnice. Devadesát procent úmrtí bude způsobeno vládou a úřady (a konkrétními jednotlivci) spadajícími pod ministerstvo zdravotnictví.

Ekonomický dopad blokování v lednu a únoru (částečně spontánní) bude katastrofální. Pravděpodobně však budou dlouhodobé dopady zhoršujícího se zdraví velké části české populace ještě horší. Trvalé zdravotní důsledky se mohou do určité míry projevit až u třetiny těch, kteří trpěli a budou mít covid, dokonce iu mnoha lidí, kteří trpí bez příznaků. Výsledkem bude, že se nemocnost české populace po celá desetiletí zvýší a sníží se průměrná délka života (přinejmenším ve srovnání se zbytkem světa, kde se průměrná délka života zvýší díky pokroku vědy a medicíny). Zároveň výdaje na zdravotní péči po mnoho let neúnavně sníží náš zadlužený rozpočet.

Světlo na konci tunelu? Evropská unie nás nakonec ve vlastním zájmu (pravděpodobně prostřednictvím účelových dotací) donutí změnit laxní a alibistický přístup k očkování a politice cukru a bičů, aby nás nakopla do kolektivní imunity. Podle mého názoru to bude do konce roku 2021. Ve většině okolních zemí bude řízení epidemie a zejména změny, které epidemie přinese společnosti, obrovským způsobem nakopnout ekonomiku a spustit masivní ekonomický růst (pravděpodobně ne v Evropě v roce 2021). V zemích jihovýchodní Asie, které díky strategii „zastavení šíření viru a ochrany našich zranitelných bez ohledu na to, co to stojí“, zvládly epidemii jasně, růst začne ještě rychleji. To nepřímo pomůže také naší ekonomice.

Je zajímavou otázkou, jaké politické změny přijdou. Je možné, že v mnoha zemích dojde k určitému posunu v zaměření od hájení zájmů jednotlivce k hájení zájmů společnosti. V mnoha zemích se lidé mohou setkat s tím, že o budoucnosti země (zadluženost státního rozpočtu a zadluženost lidstva vypleněním planety) by neměly rozhodovat přímo ani nepřímo lidé, jejichž osobní vyhlídky jsou počítány v jednotkách nebo alespoň nižší desetiletí, ale spíše lidmi, kterým pak budou žít. Očekával bych, že volební právo se posune k mnohem mladším platovým třídám.

Kromě obrovského státního dluhu a dluhu na zdraví obyvatel se konečně poučíme o jedné velmi cenné lekci z epidemie (pokud ne my, pak lidé v okolních zemích, kteří budou hodnotit situaci v naší zemi a pravděpodobně v Spojené státy americké). V mírových dobách nejsou morální kvality vůdců národa tak důležité a stát s velmi pochybnými morálními vlastnostmi může stát na nějakou dobu ovládnout. V dobách krize však morální kvalita lidí na vedoucích pozicích přímo či nepřímo určuje život a smrt stovek tisíc lidí.

Varování spotřebitele: Výše ​​uvedené závěry nejsou názorem institucí, ve kterých formálně či neformálně působím. Jsou výlučně osobní a já s nimi rozhodně nesouhlasím! Milosrdná povaha, udělej mě prosím špatně.

Jaroslav Flegr (* 12. března 1958 v Praze) je český vědec a vysokoškolský pedagog, který se ve svém výzkumu zaměřuje na biologickou evoluci, zejména v oblastech etologie, parazitologie a evoluční psychologie.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Víte jak poznat rakovinu včas? Toto je PRVNÍ PŘÍZNAK ještě před jejím vypuknutím!

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami v této části těla měli zabývat a nepřehlížet jejich!

Britští vědci varují, že změny, které můžeme na dlaních pozorovat, mohou být způsobeny i rakovinou. Je důležité vědět, jak vážně tyto projevy mohou být a jak tuto zákeřnou nemoc odhalit včas.

Pochopitelně se při různých typech rakoviny setkáváme is různými symptomy a následně i průběhem léčby. Ale i přesto mají všechny typy rakoviny něco společného. Prvotní příznaky rakoviny se totiž nejdříve projevují na dlaních, kde se vytvoří hrubá, popraskaná a oteklá kůže.

Nemusíme si těchto prasklin a dalších změn na první pohled ani všimnout, a pokud ano, většinou jejich ignorujeme. Popraskanou kůži natíráme krémem na ruce a myslíme si, že je po problému.

To je však to nejhorší, co můžeme udělat! Žádné změny na našem těle bychom neměli zanedbávat, protože rozpoznání symptomů v pravý čas je základem v boji a následném poražení této choroby.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte co znamenají tyto bílé tečky na nehtech? Může to být mnohem vážnější, než si myslíte …

Říká se, že nehty mohou o člověku leccos prozradit. No a ačkoli se to může zdát jako otřepané klišé, něco na tom pravdy je.

Bílé tečky na nehtech mohou být způsobeny řadou faktorů. Častou příčinou jsou drobné poranění nehtů. Například přivření do dveří ale udeření se kladivem může způsobit, že se pod nehtem vytvořit bílé tečky nebo v některých případech a pásky.

V jiných případech může jít o mnohem vážnější problém, o kterém se dočtete níže.

Co znamená takové zabarvení?

Odborně se tyto bílé fleky nazývají leukonychia, a to, proč se tvoří, může mít několik důvodů. Buď jste si způsobili úraz a bílá skvrna se vytvořila důsledkům nárazu na nehtové lůžko, zdědili jste je, nebo vám špatně funguje některý z vnitřních orgánů – nejčastěji to jsou ledviny. Nejčastější příčinou je však nedostatek vitamínů, stres, nedostatek zinku a proteinů.

Pokud trpíte tím, že vaše nehty jsou bílé úplně celé, může to znamenat, že vaše tělo není schopno absorbovat bílkoviny a jeden z vašich vnitřních orgánů selhává. Pokud jsou na vašich nehtech bílé paralelní čáry, máte problém s játry.V některých případech může jít dokonce o cirhózu jater, ale může se to dít “jen” následkem úrazu. Pokud máte na nehtech pouze bílé fleky či tečky, jde o nejběžnější formu, která však není tak závažná.

Pokud něco podobného na svých nehtech zaznamenáte, nemusí jít hned o závažnou chorobu či selhávání vnitřních orgánů. Je však důležité, abyste do vaší stravy zařadili spoustu proteinů a vitamínů. Doplňujte zinek, který se nachází v ořechách či luštěninách. Pokud se však skvrny zvětší, popřemýšlejte nad návštěvou doktora. Naše tělo bychom měli sledovat, každý den nám dává jasné znaky toho, co mu vadí, a co naopak prospívá. Neignorujte ho. Takže si na toto dávejte velký pozor.

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svou rodinou a přáteli!

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

POZOR! Máte doma jednu z těchto 2 € mincí? Mohou mít hodnotu tisíců EUR!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde sehnat peníze navíc například na letní dovolenou či vánoční dárky? Možná jste je měli blíž než si myslíte, stačí se podívat do vaší peněženky.

Ne, neděláme si z vás legraci. Kromě běžných euromincí s nominální hodnotou, která je na nich vyražena totiž existují i ​​vzácné exempláře. Hodnota některých z nich však přesahuje hodnotu tisíců eur. V následujícím seznamu najdete nejcennější z nich spolu s jejich hodnotou. Schválně, nemáte jednu z nich doma?

Hodnotné euromince:

Mince San Marino

Pamětní mince byla vyražena roce 2005 v množství 130 000 kusů a její hodnota je přibližně 120 €.

Německá dvoueurová mince

Tyto mince byly vyraženy roce 2008 a jsou chybné: 15 zemí Evropksého unie je zobrazených bez ohraničení. Do oběhu se dostalo přibližně 30 000 a mezi sběrateli je o ně velký zájem.

Mince na počest Grace Kelly

Dvojurová mince vyražena na počest monacké kněžny byla vydána roku 2007 v počtu 20 000 kusů. Mezi sběrateli se její hodnota pohybuje ve výši 1200 €.

italský jednocent

Zmetek se dostal do oběhu v roce 2002, přičemž hodnota každé mince je v současnosti cca 6 600 €! Mince je originální svou velikostí, protože velikost odpovídá klasické dvoucentových minci.

Zdroj | Foto: izberatel.sk, euronumis.eu, pokladnica-minci.sk

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti3 dny před

Víte jak poznat rakovinu včas? Toto je PRVNÍ PŘÍZNAK ještě před jejím vypuknutím!

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami...

Zajímavosti3 dny před

Víte co znamenají tyto bílé tečky na nehtech? Může to být mnohem vážnější, než si myslíte …

Říká se, že nehty mohou o člověku leccos prozradit. No a ačkoli se to může zdát jako otřepané klišé, něco...

Zajímavosti3 dny před

POZOR! Máte doma jednu z těchto 2 € mincí? Mohou mít hodnotu tisíců EUR!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde sehnat peníze navíc například na letní dovolenou či vánoční dárky? Možná jste je měli...

Zdraví3 dny před

Už od dětství neznám, co je to nemoc! Babička mě naučila tento recept na posílení imunity.

Nyní nesmíme podcenit chladnější večery. V kombinaci s oslabenou imunitou si můžeme koledovat o pořádně nachlazení, které nepotěší nikoho z...

Zdraví3 dny před

Lékaři varují: Tento výrobek v žádném případě nejezte – je nejsilnějším karcinogenům na světě!

Věděli jste, že jeden z vašich nejoblíbenějších výrobků může obsahovat škodlivé látky? Párky v rohlíku jsou docela populárním jídlem iv...

Stalo se3 dny před

LIDL stahuje tento oblíbený výrobek: Pokud ho máte doma, okamžitě ho vraťte!

POZOR! Obchodní řetězec LIDL stahuje z prodeje nevyhovující potravinový výrobek. V případě, že jste si ho zakoupili, můžete jej reklamovat...

Zajímavosti3 dny před

Mikrobiolog radí, abychom omezili tuto činnost: Šíření nákazy koronavirus zabraňuje něco úplně jiného!

Dezinfikujete prostory i vy o duši abyste zabránili šíření Covid? Zřejmě děláte chybu. Častá dezinfekce povrchů na zastavení šíření koronavirus...

Zdraví3 dny před

Skutečný příběh: Muž se díky medu a bylinkám vyléčil z rakoviny a šokoval tím všech lékařů …

Toto je skutečný, úžasný a inspirující příběh! Tento muž Vyléčil sám sebe z nejnebezpečnějšího typu rakoviny – rakoviny plic! Toto...

Zajímavosti3 dny před

Nechápala jsem, proč si můj tchán dává pod polštář mýdlo. Zkusila jsem to také a takový zázrak jsem nečekala!

Dělá vám problém usnout nebo trpíte nespavostí? Občas je tento problém obtížné odstranit, aniž by se člověk musel uchýlit k...

Stalo se3 dny před

Koronavirus: Jak se bude vyvíjet pandemie v roce 2021 a podaří se nám jí konečně zbavit?

V Evropské unii se začalo očkování obyvatelstva proti onemocnění COVID-19, ale zatím nikdo přesně neví, jakým směrem se bude ubírat...

Oblíbené