Zajímavosti

Odborník Jaroslav Flegr předpověděl jak to bude dál s koronavirem a kdy sundáme na vždy roušky.Profesor Jaroslav Flegr ve veřejnosti vyvolává vášnivé spory o jeho předpovědích „situace s koronaviry“. Některé z jeho předpovědí se naplnily, jiné později opravil a vysvětlil, jaké další faktory hrály roli v dalším vývoji. Se svolením profesora Flegra přinášíme beze změn celý text, který byl publikován na jeho Facebooku 1. ledna 2021. Vložené grafy nejsou součástí původního článku, ale jsou vloženy redaktory Fóra 24 pro ilustraci vývoje.

Předpověď Jaroslava Flegra:

Po čtyřech měsících jsem slíbil novou předpověď. Nechci to dělat, ale slib je slib. Co dnes říká moje křišťálová koule? Jak je zřejmé z obrázku – milosrdně se zarosila. Budu se tedy muset jako obyčejní mudlové spolehnout na odhad budoucnosti z dostupných údajů.

Z těchto údajů je zřejmé, že dnešní situace je výrazně horší než v říjnu. Existuje vyšší počet infikovaných lidí, i když blokování trvá čtyři dny a děti druhý týden nechodí do školy. To naznačuje, že opatření přijatá na podzim již nefungují v zimních podmínkách s nižšími teplotami, nižší vlhkostí a nižší odolností obyvatel. Vzhledem k tomu, že se stále více rozšiřují infekční mutanti, není jisté, zda přijmou přinejmenším mnohem přísnější opatření, která byla na podzim zavedena v Izraeli. Podzimní vlna nás oficiálně stála 12 000 mrtvých. Z počtu lidí, kteří zemřeli kromě předchozích let, je však zřejmé, že to bylo nejméně 17 000 mrtvých, a tento účet ještě není konečný – lidé infikovaní v říjnu stále umírají, ačkoli nový účetní trik oficiálně počet (podle PCR covid již nejsou pozitivní).

Nadcházející vlna bude horší. I když zdravotní péče neskolabuje, vyžádá si nejméně o třetinu více obětí, tj. Dalších 30 000. Zároveň odhaduji pravděpodobnost kolapsu zdravotní péče na 80 procent. V takovém případě se počet obětí zimní vlny snadno zdvojnásobí. Lidé samozřejmě zemřou i po ústupu zimní vlny, i když se nám zázračně podaří očkovat zranitelné skupiny v domovech pro seniory. Ochrana seniorů mimo tyto domovy a lidí před jinými zranitelnými skupinami – srdečními, obézními, diabetiky, lidmi s plicními chorobami, poruchami imunity, rakovinou atd. – je zvolenou očkovací strategií „proč stavět očkovací zařízení, stále máme málo vakcín Proč zkusit pořídit více vakcín, stále je nemůžeme spravovat a my ušetříme? “je spíše oblast snů. Konečný účet se tak může do léta vyšplhat na 100 000 mrtvých.

V důsledku chyb, nebo, jak je stále více zřejmé, cynického (a chybného) výpočtu některých členů vlády (nepřijmeme nepopulární opatření a přesto se zbavíme ekonomicky neproduktivních lidí a nemocných, ušetříme), takže snad každá stá populace zemře do léta česky. Je velmi pravděpodobné, že v globálním měřítku budeme „Best in covid“, a to navzdory skutečnosti, že díky kvalitě zdravotní péče a nadměrné kapacitě nemocnic jsme měli být na přesně opačném konci stupnice. Devadesát procent úmrtí bude způsobeno vládou a úřady (a konkrétními jednotlivci) spadajícími pod ministerstvo zdravotnictví.

Ekonomický dopad blokování v lednu a únoru (částečně spontánní) bude katastrofální. Pravděpodobně však budou dlouhodobé dopady zhoršujícího se zdraví velké části české populace ještě horší. Trvalé zdravotní důsledky se mohou do určité míry projevit až u třetiny těch, kteří trpěli a budou mít covid, dokonce iu mnoha lidí, kteří trpí bez příznaků. Výsledkem bude, že se nemocnost české populace po celá desetiletí zvýší a sníží se průměrná délka života (přinejmenším ve srovnání se zbytkem světa, kde se průměrná délka života zvýší díky pokroku vědy a medicíny). Zároveň výdaje na zdravotní péči po mnoho let neúnavně sníží náš zadlužený rozpočet.

Světlo na konci tunelu? Evropská unie nás nakonec ve vlastním zájmu (pravděpodobně prostřednictvím účelových dotací) donutí změnit laxní a alibistický přístup k očkování a politice cukru a bičů, aby nás nakopla do kolektivní imunity. Podle mého názoru to bude do konce roku 2021. Ve většině okolních zemí bude řízení epidemie a zejména změny, které epidemie přinese společnosti, obrovským způsobem nakopnout ekonomiku a spustit masivní ekonomický růst (pravděpodobně ne v Evropě v roce 2021). V zemích jihovýchodní Asie, které díky strategii „zastavení šíření viru a ochrany našich zranitelných bez ohledu na to, co to stojí“, zvládly epidemii jasně, růst začne ještě rychleji. To nepřímo pomůže také naší ekonomice.

Je zajímavou otázkou, jaké politické změny přijdou. Je možné, že v mnoha zemích dojde k určitému posunu v zaměření od hájení zájmů jednotlivce k hájení zájmů společnosti. V mnoha zemích se lidé mohou setkat s tím, že o budoucnosti země (zadluženost státního rozpočtu a zadluženost lidstva vypleněním planety) by neměly rozhodovat přímo ani nepřímo lidé, jejichž osobní vyhlídky jsou počítány v jednotkách nebo alespoň nižší desetiletí, ale spíše lidmi, kterým pak budou žít. Očekával bych, že volební právo se posune k mnohem mladším platovým třídám.

Kromě obrovského státního dluhu a dluhu na zdraví obyvatel se konečně poučíme o jedné velmi cenné lekci z epidemie (pokud ne my, pak lidé v okolních zemích, kteří budou hodnotit situaci v naší zemi a pravděpodobně v Spojené státy americké). V mírových dobách nejsou morální kvality vůdců národa tak důležité a stát s velmi pochybnými morálními vlastnostmi může stát na nějakou dobu ovládnout. V dobách krize však morální kvalita lidí na vedoucích pozicích přímo či nepřímo určuje život a smrt stovek tisíc lidí.

Varování spotřebitele: Výše ​​uvedené závěry nejsou názorem institucí, ve kterých formálně či neformálně působím. Jsou výlučně osobní a já s nimi rozhodně nesouhlasím! Milosrdná povaha, udělej mě prosím špatně.

Jaroslav Flegr (* 12. března 1958 v Praze) je český vědec a vysokoškolský pedagog, který se ve svém výzkumu zaměřuje na biologickou evoluci, zejména v oblastech etologie, parazitologie a evoluční psychologie.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Potom co rozřezal strom našel tento muž uvnitř něco co nikdo nečekal a všechny to do dnes děsí!

Sotva někdo mohl najít něco zábavného při kácení stromů, ani ten chlap nemohl najít něco opravdu nečekaného a dokonce děsivého.

Ten chlap viděl strom a doufal v to, v co doufal, ale rozhodně ne, protože z jádra řezaného kmene najednou začal vylézt kus něčeho černého.

Jak se ukázalo, muž spolu s polem uviděl hada, který byl ve špatnou dobu na špatném místě.

Pokračovat ve čtení

Horoskopy

Páry podle znamení zvěrokruhu, které se k sobě nejvíce hodí na dlouhodobý vztah.

Dříve byla otázka „Jaké je vaše znamení zvěrokruhu?“ bylo hloupé klišé a chytlavá fráze, která nikdy nezklame, píše Urbo.

Je to proto, že obecně platilo, že ti , kdo se narodili pod určitými hvězdnými znameními, jsou více kompatibilní s ostatními.

Nyní je tato teorie zmiňována méně často, ale neztratila na relevantnosti, proto jsme pro vás přesto vybrali seznam nejlepších párů.

Zde jsou stejné kombinace znamení zvěrokruhu pro dlouhé a šťastné vztahy:

Štír a rakovina.

Tento vášnivý pár najde rovnováhu mezi tvrdou prací a dobrodružstvím. Štír vnese do vašeho života skutečnou loajalitu, kterou si Rak může vážit. Rakovina zachová emoce a nepředvídatelnost ve vztazích.

Dejte si pozor na několik Štírů, kteří se vám mohou pokusit vzít to, co vám náleží. Když jsou Štíři „špatnou“ taktikou, nevěnují pozornost tomu, jak je váš život uspořádán.

Někteří z nebezpečnějších Štírů se možná pokusí ukrást vašeho partnera, jen aby dokázali, že to dokážou!

Beran a Blíženci.

Toto je další vyvážený pár. Zatímco Beran předvede své odhodlání, Gemini se postará o to, abyste činili správná a informovaná rozhodnutí.

Abyste se však dostali k oltáři, budete muset pracovat na problémech, které pronásledují vaše znamení. Beran může být někdy velmi netrpělivý, stojí za to mu věnovat pozornost.

Blíženci někdy táhnou dlouhou dobu, což zvyšuje netrpělivost Berana. Pokud jste Blíženci, zapněte režim trpělivosti a odhodlání a váš milostný vztah bude neuvěřitelný.

Střelec a Lev.

Tito dva byli stvořeni jeden pro druhého. Každý z nich může být trochu temperamentní a bezohledný, ale oba mají sklon být pozitivní a laskaví.

Tyto zrcadlové osobnosti se mohou navzájem živit. Mezi těmito dvěma horkými znameními může vzniknout skutečný oheň (ale může to být dobré, zejména v ložnici).

Vztahy mohou být ohroženy zvykem Střelce nevidět potenciální problémy, dokud není příliš pozdě, a Leovou tendencí zahrnovat panovatého šéfa . Zůstaňte otevřeni a budete vždy spolu.

Váhy a Beran.

Když už mluvíme o silných párech! Tento tandem spojuje diplomacii a vedení. Oba tyto znaky budou spolupracovat a lze očekávat, že dosáhnou vznešených osobních, sociálních a profesních cílů.

Ti, kdo se narodili ve znamení Berana, však nejsou nejlepší v plánování. Nenechte svoji impulzivnost ohrozit váš vztah s Váhy.

Pokud jde o Váhy, sledujte své přirozené koketní tendence. Nenechte Berana žárlit.

Ryby a Štír.

Ryby a Štír jdou dohromady jako jin a jang . Zatímco Ryby mohou ochladit vztahy s nenápadným a někdy prostoduchým chováním, Štír jim propůjčí napětí a vášeň. Když se tito dva setkají, určitě najdou společný jazyk.

Na druhou stranu může nastat situace, kdy Štíři příliš ovládají život Ryb. Dávejte pozor, abyste partnera dobře studovali. Strategie není nikdy zbytečná.

Panna a Vodnář.

Sledovat tento pár je čistá blaženost. Vodnář bude neustále přinášet nové nápady a Panna bude analyzovat, přemýšlet o nejmenších detailech, zatímco jejich partner přejde k další velké myšlence.

Tito dva se navzájem doplňují v tom, že když chce Vodnář najednou být sám, může se Panna úplně ponořit do svých myšlenek.

Vaší hlavní překážkou ve vztahu je Vodnářova láska k experimentování a kritická, perfekcionistická povaha Panny. Naučte se spolupracovat a romantika je zaručena.

Beran a Kozoroh.

Toto je další silný pár; oba jsou ambiciózní a aktivní, každý přináší svůj vlastní styl vedení a navzájem si pomáhají udržovat uši otevřené.

Ať už chtějí uspořádat večírek nebo dobýt svět, pokud se rozhodnou to udělat společně, udělají to!

Tento úžasný vztah může být zmařen občasnými pesimistickými odrazy Kozoroha. Pokud jste Beran, stačí svého partnera rozveselit, aby se i nadále pohyboval jen vpřed a vzhůru!

Ryby a rakovina.

Ryby a rakovina oblékají vášnivý pár. Rak přináší novou, romantickou perspektivu a Ryby ji absorbují a respektují každé gesto svého partnera.

Chcete-li tento vztah využít na maximum, bude třeba, aby Ryby zrušily zvyk udržovat tajemství před svými významnými ostatními.

Rakovina si musí pamatovat, aby na obtížné situace nereagovala přehnaně. Naučte se klidně řešit problémy společně a vaše cesta ke šťastnému životu bude jednodušší, než si myslíte.

Blíženci a Panna.

Tento pár je spolu opravdu dobrý. Společně vidí všechny strany problému, což znamená, že mohou prorazit všechny druhy překážek.

Spojením svých sil mohou dosáhnout neuvěřitelného úspěchu.

Když se tento pár pohádá, může toho říct hodně a proměnit menší konflikt ve vážnou bitvu, která ohrožuje vztah. Naučte se vydechovat a pokojně urovnávat věci.

Kozoroh a Vodnář.

Tento pár je perfektní kombinací vůdce a myslitele. Jeden vyvíjí plán, zatímco druhý jej aktivně provádí.

Bohužel jsou Kozorožci a Vodnář trochu depresivní. Postupujte takto: Můžete spolupracovat na základě vlastních zkušeností a pomoci partnerovi vyjít z jeho temnoty.

Diskutujte o svých plánech, když máte oba dobrou náladu, abyste byli připraveni čelit depresi čelem.

Býk a Panna.

Jedná se o jeden z nejstabilnějších a dlouhodobých párů. Taurus je rozkošný domácí člověk, který by raději strávil večer s Netflixem a milovanou osobou než v klubu. Panna také upřednostňuje klidný život.

Tato síla je také jejich největší potenciální slabinou. Neustálá blízkost vás může přimět zapomenout, co to znamená jít ven a najít si nové přátele.

A když se nakonec rozhodnete situaci trochu změnit, může vyjít jedna z nejnešťastnějších vlastností Býka: sklon k žárlivosti .

Střelec a Býk.

Každý ví, že lidé narození ve znamení Střelce milují cestování, dobrodružství a svobodu. Většina lidí narozených ve znamení Býka mezitím dává přednost pohodlí a tichu. Jak se může z těchto dvou stát skvělý pár?

Toto je několik výjimek. Ze všech kombinací znamení zvěrokruhu je nejsilnější spojení mezi Střelcem a Býkem.

Úkolem Tauruse je poskytnout Střelci úplnou svobodu, kterou potřebuje. Střelec si musí pamatovat, jak důležitý je pro ně partner, a být vděčný za takový skvělý vztah.

Nenechte náhlým rozmarem zapomenout, kdo je vedle vás a co jste spolu prožili.

Našli jste se zde? Souhlasíte s těmito tvrzeními?

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Existuje 5 typů ženských bříšek. Zde je postup, jak odstranit každý z nich!

Bez toho nebudete mít ploché břicho!

Zbavit se břicha  je nejdůležitější úkol pro každou dívku, píše BetterMe. Tento problém je obzvláště akutní u těch, kteří celý život trpí nadbytečným tukem v této části těla.

Pro takové ženy a dívky je  vaše ploché břicho sen . Takže – od dnešního dne  se můžete významně přiblížit svému snu .

Přečtěte si, jaké typy břicha jsou, dozvíte se o důvodech jejich vzhledu a o tom, jak se jich zbavit.

 

 

U žen tedy existuje 5 hlavních typů břicha. Zde jsou:

1. Pivní břicho.

Pití piva, vína nebo jiných alkoholických nápojů může narušit správné trávení jídla. Alkoholické nápoje mají navíc vysoký obsah kalorií.  Abyste se s takovým břichem vyrovnali, přestaňte pít alkohol a  začněte jíst více zeleniny a ovoce. 

2. Břicho rodící ženy.

 

 

Chabé ochablé břicho  je velmi častým problémem žen po porodu.

Pokud máte takový problém,  potřebujete intenzivní trénink a masáž problémové oblasti.  Než začnete něco dělat, poraďte se se svým lékařem!

3. Břicho kortizolu.

Takové břicho se vytváří v důsledku stresu . Je to stres a špatný spánek, které výrazně ovlivňují naše tělo a mohou vést ke vzniku tuku v břiše.

Přejděte na zdravější stravu a dopřejte si alespoň 8 hodin spánku denně . Nepijte příliš mnoho kávy.

4. Hormonální břicho.

Hormonální nerovnováha může vést k přírůstku hmotnosti .

Pokud máte takové břicho, navštivte svého lékaře, aby zjistil příčiny hormonálních poruch. Povinnými body při jejich léčbě jsou  změny stravy a proveditelná fyzická aktivita.

Existuje jiný typ: 

5. Mateřské břicho.

Tento dočasný jev se může objevit  kvůli problémům s gastrointestinálním traktem . Pokud trpíte nadýmáním poměrně často,  navštivte gastroenterologa . Pijte hodně vody a užívejte probiotika, abyste tento stav zmírnili  .

Které z těchto bříšků máte? Nezapomeňte tyto užitečné informace sdílet s ostatními!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 hodinami před

Potom co rozřezal strom našel tento muž uvnitř něco co nikdo nečekal a všechny to do dnes děsí!

Sotva někdo mohl najít něco zábavného při kácení stromů, ani ten chlap nemohl najít něco opravdu nečekaného a dokonce děsivého....

Celebrity5 hodinami před

Viděli jsme VŠECHNO! Hvězdy, které ukazují více, než je potřeba!

Hvězdy samozřejmě dávají pozor na svůj vzhled, ale často dělají chyby v kráse. Pokaždé, když se hvězdy pokusí překvapit své...

Horoskopy6 hodinami před

Páry podle znamení zvěrokruhu, které se k sobě nejvíce hodí na dlouhodobý vztah.

Dříve byla otázka „Jaké je vaše znamení zvěrokruhu?“ bylo hloupé klišé a chytlavá fráze, která nikdy nezklame, píše Urbo. Je...

Zajímavosti7 hodinami před

Existuje 5 typů ženských bříšek. Zde je postup, jak odstranit každý z nich!

Bez toho nebudete mít ploché břicho! Zbavit se břicha  je nejdůležitější úkol pro každou dívku, píše BetterMe. Tento problém je obzvláště akutní...

Zajímavosti7 hodinami před

Podle toho jak vás muž líbá poznáte co k vám cítí: 8 druhů polibků a jejich význam

Každý z nás vyjadřuje své city v lásce různými způsoby. To platí také pro způsob, jakým objímáme, a pro ty...

Stalo se7 hodinami před

Chtěla prodat své panenství za nejnovější iPhone 11. Takto byla potrestána …

Někdy jsou lidé schopni zločinů, lží, vražd kvůli penězům, píše EliteReaders. Naše hrdinka samozřejmě nikoho nezabila, ale kvůli uzavření výhodného...

Zdraví8 hodinami před

Je mi 45 a vypadám mladší než moje dcera! 5 minut denně si po obličeji rozmazávám tuto věc, kterou máme každý doma!

Dnes budu sdílet super jednoduchou a efektivní kávovou masku na obličej. Tato maska ​​exfoliuje odumřelé buňky pokožky, hluboce vyživuje pokožku...

Zajímavosti8 hodinami před

Okamžitě tento produkt vyhoďte! Produkt, který způsobuje rakovinu, má ho každý v lednici!

Nevhodné tepelné zpracování jídla během vaření může přispět k pronikání karcinogenů do těla dětí i dospělých. Podle odborníků z Národního...

Bizardní9 hodinami před

Odborníci zkoumali jídlo z fastfoodu McDonald’s pod mikroskopem a nevěřili svým očím, co viděli

Máte jedinečnou šanci získat odpověď na otázku, zda můžete McNuggets opravdu jíst. Je to škoda, ale vědci učinili nepříjemný objev....

Celebrity9 hodinami před

Na veřejnost pronikli dlouho zatajované konverzace mezi princem Philipem a Dianou. Tohle mluví za vše !

Včera se ve světových médiích rozšířila další tragická zpráva. Princ Philip, manžel královny Alžběty II., Zemřel. Aristokrat byl barevná a...

Oblíbené