Stalo se

Obchody musí čelit stížnostem a rozčílení zákazníkům. Tohoto už mají Češi akorát tak dost!Už přes měsíc jsou v hypermarketech zapáskované regály se šatstvem, elektronikou a dalším nepotravinářské zbožím.

Kupovat můžete pouze potraviny, drogerii a jiný sortiment nezbytný pro živobytí. Mnozí nad tímto opatřením kroutí hlavou a zdá se, že trpělivost už dochází i zákazníkům!

Obchodníci s potravinami čelí narůstajícímu tlaku zákazníků, kteří se dožadují možnosti koupit alespoň základní nepotravinářské sortiment v jejich obchodních provozech. Zákaz jeho prodeje platí už více než měsíc, a to na základě vyhlášky hlavního hygienika ČR.

“Mohu potvrdit, že obchodní řetězce evidují množství podnětů od zákazníků, ať už prostřednictvím zákaznických linek, nebo i přímo v obchodech, aby si mohli koupit alespoň některé základní nepotravinářské zboží,” řekl Martin Krajčovič, předseda SAMO.

Stěžují zejména senioři, ale i rodiče s dětmi. Po tom, co obchody zavřely regály s nepotravinářskými zbožím, mají problém dětem zajistit základní potřeby. “Došli nám všechny barvičky, neumíme koupit nůžky. Jak mám objednat dceři přes internet jeden oranžový papír? “Ptá se matka, která se sama stará o 6 dceru. Dobré zkušenosti nemá ani s nákupy přes internet. Problémem je zejména koupě oblečení naslepo. “Jedny dětské kalhoty stojí v jistých obchodech i 40 eur, kurýr cca. 5 eur a když to takto musím vrátit 3x, je to všechno na moje náklady, “dodala.

Narůstající tlak zákazníků cítí už i prodejci. “Mohu potvrdit, že obchodní řetězce evidují množství podnětů od zákazníků, ať už prostřednictvím zákaznických linek, nebo i přímo v obchodech, aby si mohli koupit alespoň některé základní nepotravinářské zboží,” řekl Martin Krajčovič, předseda České aliance moderního obchodu, která sdružuje obchodní řetězce Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Metro, Terno a Tesco.

Omezení, že nemohou prodávat nepotravinové zboží, přišlo ještě před vánočními svátky, ale podle řetězců již ztratilo své opodstatnění. “Omezení v čase předvánočních nákupů se lze v kontextu snahy o snížení mobility dalo chápat, momentálně je však situace diametrálně odlišná. Motivace k velkým nákupům v současnosti pominula. Naopak, lidé si potřebují dokoupit alespoň základní zboží, které se opotřebovaly, resp. pokazili a potřebují jejich naléhavé nahradit. Jelikož jejich koupi by i tak realizovali spolu s nákupem potravin, zdravotní rizika se tím nijak nezvýší, “dodal Krajčovič.

Dodal, že stát se prodlužováním současného stavu navíc obírá o peníze. Zákazníci totiž v této situaci rekordně zvedají tržby e-shopem, z nichž ale mnohé platí daně v zahraničí. Podle nedávno zveřejněné analýzy bank v roce 2020 z každých 100 eur zaplacených Slováky v e-shopech směřovalo až 57 eur e-shopem platícím daně v zahraničí.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Žena šla na interrupci. To, co udělal gynekolog, je naprosto šokující!

Příběh ženy, která před sebou měla velmi těžké rozhodnutí. Rada lékaře ji však velmi zaskočila. Žena ale rázem změnila názor na svět i svůj život …

Sklíčená žena šla ke gynekologovi, kterému řekla:

“Pane doktore, mám opravdu vážný problém a potřebuji vaši pomoc. Jen před necelým rokem se mi narodilo dítě a právě teď jsem nechtěně a nečekaně otěhotněla. Můj problém je ten, že nechci dítě tak brzy.Doktor se jí zeptal:

“No když myslíte, dobře a co pro vás tedy mohu udělat?”

“Chtěla bych jít na potrat. Prosím vás o interrupci. Doufám, že mi tedy pomůžete. ”

Lékař se však na chvíli zamyslel a pak ženě navrhl řešení:

“Mám jeden nápad a možná to pro vás bude lepší řešení a především bezpečnější.”

Žena si vydechla a spadl její obrovský kámen ze srdce. S nadějí svého lékaře poslouchala.

“Pokud se tedy nechcete starat o obě dvě děti najednou, zabijme to první, které nyní držíte na rukou. Vy nebudete muset podstupovat žádný zákrok a než se to druhé narodí, odpočinete si. Když je vám jedno, že jedno z nich zemře, pak je vám tedy i jedno, které to bude. A navíc, jak jsem už říkal, nepodstoupíte žádný zákrok, tedy nebude ani žádné riziko, které s sebou interrupce přináší. ”

Žena, opravdu rozrušená, na doktora vykřikla:

“Vždyť to je něco strašného. Jak můžete zabít dítě, vždyť je to vražda! ”

“To s vámi souhlasím a omlouvám se vám, že se vás to dotklo, ale vypadaly jste, že proti tomu nic nemáte.”

Žena rázem pochopila, co jí tím chtěl doktor říci. Přesvědčil a utvrdil ji v tom, že každé dítě má nárok na život.

Proto buďte zodpovědné! Pokud miminko nechcete, chraňte sebe i své zdraví. Pochopitelně existují i ​​případy, kdy si žena dítě nechat nemůže z důvodů zdravotních či rodinných a mnoha dalších. Každá žena má právo na to, aby sama uznala, kdy přivést na svět své dítě, tak aby se o něj dokázala dostatečně as láskou postarat.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Žena si udělala v autě fotku. Následně si všimla děsivé DETAIL!

Teenagerka si udělala Self fotku během jízdy, když si její matka později prohlédla, zhrozila se.
Američanka Melissa Kurtz z Floridy vezla svou 13-letou dceru Harper na soutěž krásy.

Dívka se během cesty fotila na telefon. Ani jen netušila, jakou hrůzu najde na záběrech, které si později podívá. Jak informuje britský deník The Sun, po levé straně za dívkou, je vidět postavu malého chlapce. Harper i její matka Melissa se však zapřísahají, že v autě byly samy a žádné dítě s sebou nevezli.

Vystrašená Melissa to nenechala jen tak a po delším pátrání zjistila, že v den, kdy fotka vznikla bylo výročí smrtelné nehody, ke které došlo právě na tomto silničním úseku. Domnívá se, že na fotografii je zachycen duch chlapečka, který při nehodě přišel o život. Lidé, kteří věří v paranormální jevy tvrdí, že šlo o odkaz ze záhrobí. ” Byla jsem skutečně šokovaná, běžela jsem do pokoje a ukázala mým kamarádkám ,” cituje ji The Sun. “Tak mnoho lidí v život po smrti, a toto je i pro mě důkaz,” uzavírá žena.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Jak děti jejich spojila vrozená choroba, o 20 let později se z nich stali manželé …

Když se Emili a Cameron setkali jako děti ve čtyřech letech, ani netušili, že z takového setkání v těžkém období vznikne láska pevná jako trám. Láska je mnohokrát silná čarodějka. Někdo se zamiluje na první pohled, jinému to chvíli trvá. Někoho spoje společné zájmy, stejná práce, rodina a někdy bohužel i finance. Někoho dokonce spojí i společná a často nevídaná choroba. Přesně poslední spojení zažili dva lidé, jejichž zákeřná vada spojila.

Tento příběh pojednává o dvou malých dětech, které měly skvělých rodičů. Každému z nich se narodilo překrásné dítě, ale bohužel po narození nastala strašná zpráva: Vaše dítě trpí vzácnou patologií močového měchýře, řekl lékař. I druhé rodině se u dítěte tato šílená zpráva potvrdila. Extrofia močového měchýře je stav, kdy močový měchýř není umístěn v těle, ale je mimo něj. Jednoduše vylézá z břicha ven.

Příběh se stal před více než dvaceti lety a tehdy ještě zdravotní péče nebyla tak vyspělá jako dnes. Na takovou operaci si troufli pouze zkušení a renomovaní lékaři, na kterých se v té době stála takzvaná fronta. Obě rodiny byly velmi nešťastné – o své děti se moc báli. Jako děti rostly, jejich obava více a více sílila. Nejhorší byl fakt, že se močový měchýř musel neustále hlídat, aby na něj děti nespadly a měchýř se jim nepoškodil. U obou rodin bylo na denním pořádku pravidelné obvazování, čištění a dobrá péče.

Když děti dosáhly čtyř let, stal se zázrak. Našel se lékař, který by obě děti odoperovali. Pro rodiče to byla zdrcující zpráva, radostná i smutná. Cítili neuvěřitelné štěstí, že dítě bude žít normálním životem, ale zároveň se báli, že se operace nepodaří a všechno špatně dopadne. Museli ale riskovat, a tak si s lékařem dohodli termín operace. Jedna rodina měla dceru Emily, která touto extrofiou trpěla a druhá rodina měla syna Camerona, který touto vrozenou vadou také trpěl. Rodiny se neznali, ale netrvalo to dlouho. Lékař obě rodiny objednal na nástup do nemocnice ve stejný den, a tak se rodiny seznámili. Operace proběhla dobře u obou dětí. A kvůli této nešťastné události s dobrým koncem se rodiny seznámili. Po čase se stali všichni velmi dobrými přáteli, často se navštěvovali.

Jak čas plynul, Emili a Cameron se do sebe zamilovali. Láska to byla obrovská a dvacet let od prvního setkání se vzali. Zanedlouho se páru narodilo překrásné holčička, které naštěstí bylo zdravé. I takové šťastné konce v dnešní době existují!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti11 hodinami před

Svého manžela znala od dětství, ale přesto před ním skrývala trpké tajemství, které mu nemohla nikdy říct …

S Milanem jsme spolu chodili už od základní školy. Nikdo nevěřil, že nám dětská láska vydrží i v dospělosti a...

Zajímavosti11 hodinami před

POZOR! Každý 10. člověk má po překonání Covid-u dlouhodobé problémy! Mohou trvat i měsíce ….

Zdravotní úřady po celém světě musí věnovat mimořádnou pozornost takzvanému “dlouhému covidu,” uvedla ve čtvrtek (25. 2.) evropská pobočka Světové...

Stalo se11 hodinami před

Žena šla na interrupci. To, co udělal gynekolog, je naprosto šokující!

Příběh ženy, která před sebou měla velmi těžké rozhodnutí. Rada lékaře ji však velmi zaskočila. Žena ale rázem změnila názor...

Video11 hodinami před

Mladá nevěsta se začala během obřadu strašně smát. Když to uvidíte, přijde vám směšné i za ni …

Dokážete si představit důležitější chvíli než skládání manželského slibu? Tento pár měl ale výjimečnou svatbu. Přímo před samotnou slavnostní chvílí...

Stalo se11 hodinami před

Žena si udělala v autě fotku. Následně si všimla děsivé DETAIL!

Teenagerka si udělala Self fotku během jízdy, když si její matka později prohlédla, zhrozila se. Američanka Melissa Kurtz z Floridy...

Stalo se11 hodinami před

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Jak děti jejich spojila vrozená choroba, o 20 let později se z nich stali manželé …

Když se Emili a Cameron setkali jako děti ve čtyřech letech, ani netušili, že z takového setkání v těžkém období...

Nezařazené11 hodinami před

Smrt novorozence: Matka (29) Peťka předávkovala opiátům ?! Synáčkovi píše odkazy …

Ve vazbě skončila 29-letá matka tragicky zesnulého novorozence Peťka z Bojkovice. Pouze 9-denní chlapeček zemřel na předávkování opiátem. Policisté Marii...

Stalo se12 hodinami před

AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Když ji rozřízl, nemohl uvěřit vlastním očím tomu, co našel uvnitř!

Pokud jste vášnivým rybářům, pak pro vás tento příběh bude jako stvořený. V žádném případě se nim ale nenechte zcela...

Zajímavosti12 hodinami před

Vědci odhalili hrozivé důsledky pandemie koronavirus Na toto se v příštích letech připravte!

Autoři studie z Baylor College of Medicine v Houstonu předpokládají, že současná pandemie se v budoucnu odrazí vlnou kardiovaskulárních problémů...

Stalo se12 hodinami před

Policie kompletně uzavřela kvůli demonstracím celé centrum Prahy

Policie kompletně uzavřela Václavské a Staroměstské náměstí v Praze a pouští tam pouze lidi, kteří mají platné povolení podle aktuálních...

Oblíbené