Zdraví

O pohlavním styku během menstruace: gynekolog neváhal vysvětlit co všechno tím ženy riskují!Mnoho žen si všimne, že právě pocity během menstruace jim způsobují zvláštní pocity, v tuto chvíli se zvyšuje libido. To není překvapující: právě v této době je hormon testosteron na svém vrcholu v ženském těle, který je zodpovědný za sexuální touhu. Druhý vrchol tohoto hormonu nastane během ovulační fáze a budete chtít znovu mít sex. Oxytocin se také produkuje během menstruace a kontrakce dělohy během orgasmu budou silnější. To vše zní velmi lákavě, ale možná to nestojí za to riziko?

A co vlastně riskovat? Obecně něco existuje.

Mnoho lidí má sex s menstruací: je to považováno za přirozené. Mladí lidé na to nejčastěji odkazují: mají nejmenší předsudky a znalosti fyziologie. A mají větší sklon jednat v záchvatu vášně a nemyslet na důsledky. Čím méně toho víte, tím lépe spíte. Někdo tak chce zabránit nechtěnému těhotenství: jedná se o velmi nespolehlivou metodu antikoncepce.

Ti, kteří sledují své pocity ze sexu během menstruace a v dalších dnech cyklu, si mohou všimnout rozdílu. S bolestivými obdobími málokdo chce sex – častěji chtějí omezit jakýkoli fyzický kontakt, zejména na intimních místech. Pokud je menstruace mírná, ne bolestivá, sexuální touha je často docela silná. Kromě zvýšení libida u žen v kritických dnech je testosteron také zodpovědný za zvýšení prahu bolesti. Vzniká tak začarovaný kruh: bezbolestná menstruace – vysoké libido během menstruace.

CO JE SEX NEBEZPEČNÉ PŘI SEXU BĚHEM MENSTRUACE

Nejprve si povšimneme endometritidy: zánětu endometria. Během menstruace je cervix mírně otevřený a vstup infekce do dělohy je otevřený. I když je váš partner zdravý a vy jste zdraví, riziko infekce normální flórou pochvy přetrvává. Normálně je děloha sterilní. Samozřejmě, s neustálým uvolňováním krve jsou všechny bakterie zachyceny imunitními buňkami a vylučovány. Ale stále je to loterie.

Jaké jsou možné vedlejší účinky?

Největší nevýhodou sexu během menstruace je nepořádek. Krev se může dostat na vás, vašeho partnera a plachty, zvláště pokud máte silný tok. Kromě znečištění postele může krvácení způsobit, že se cítíte rozpačitý. Úzkost z toho, že uděláte nepořádek, může ze sexu vynést nějakou nebo celou zábavu.

Další obavou ze sexu během menstruace je riziko přenosu pohlavně přenosné infekce (STI), jako je HIV nebo hepatitida . Tyto viry žijí v krvi a mohou se šířit kontaktem s infikovanou menstruační krví. Používání kondomů při každém sexu může snížit riziko šíření nebo chytání STI.

Pokud máte v plánu menstruovat a máte na sobě tampon, musíte si ho předem sundat. Zapomenutý tampon se může během sexu dostat tak daleko do pochvy, že budete muset navštívit lékaře, aby vám ho odstranil.

Můžete otěhotnět?

Pokud se aktivně nepokoušíte otěhotnět, je použití ochrany dobrý nápad, bez ohledu na to, v jaké části menstruačního cyklu se nacházíte. Vaše šance na početí jsou během menstruace nižší, ale v tuto chvíli je stále možné otěhotnět . .

S největší pravděpodobností otěhotníte během ovulace, ke které dochází asi 14 dní před začátkem menstruace. Délka cyklu každé ženy se přesto liší a délka vašeho cyklu se může každý měsíc měnit. Pokud máte krátký menstruační cyklus, vaše riziko otěhotnění během menstruace je vyšší.

Zvažte také to, že spermie mohou zůstat naživu ve vašem těle až sedm dní. Takže pokud máte 22denní cyklus a ovulujete brzy po získání menstruace, existuje šance, že uvolníte vajíčko, zatímco spermie jsou stále v reprodukčním traktu.

Potřebujete použít ochranu?

Používání ochrany vás také ochrání před STI. Během menstruace můžete nejen zachytit pohlavně přenosnou chorobu, ale můžete ji také snáze přenášet na svého partnera, protože viry jako HIV žijí v menstruační krvi.

Nechte svého partnera nosit latexový kondom pokaždé, když máte sex, abyste snížili pravděpodobnost otěhotnění a chytání STI. Pokud jste vy nebo váš partner alergičtí na latex, můžete použít i jiné formy ochrany . Můžete požádat svého lékárníka nebo lékaře o doporučení.

Tipy na sex během menstruace

Zde je několik tipů, jak učinit dobový sex pohodlnějším a méně nepořádným zážitkem:

Buďte vůči svému partnerovi otevření a upřímní. Řekněte jim, co si myslíte o sexu během menstruace, a zeptejte se, jak to vnímají. Pokud někdo z vás váhá, promluvte si o důvodech nepohodlí.

Pokud máte tampon, odstraňte jej, než začnete blbnout.

Roztáhněte na postel tmavě zbarvený ručník, aby zachytil úniky krve. Nebo sexujte ve sprše nebo ve vaně, abyste se úplně vyhnuli nepořádku.

Udržujte vlhkou žínku nebo vlhké ubrousky u postele a poté je vyčistit.

Nechte svého partnera nosit latexový kondom . Chrání před těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami.

Pokud je vaše obvyklá sexuální poloha nepříjemná, zkuste něco jiného. Můžete například zkusit ležet na boku s partnerem za sebou.

Závěr

Nenechte své období zastavit váš sexuální život. Pokud uděláte trochu přípravné práce, sex může být během těch zhruba pěti dnů stejně příjemný, jako po zbytek měsíce. Možná vás překvapí, když zjistíte, že sex je během menstruace ještě vzrušující.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video8 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti8 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video8 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti8 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor8 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video8 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti8 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video8 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti8 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy8 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené