Politika

Nový kmen koronoviru děsí celý svět. Česko zastavuje lety do většiny zemíČesko zastaví od pondělí lety z Velké Británie kvůli šíření nového kmene koronavirů. Úřad nejprve oznámil povinnou karanténu pro cestující z ostrovů a večer oznámil přísnější opatření na Twitteru. Premiér Andrej Babiš zároveň večer tvrdil, že vláda pozastavení vyřeší v pondělí odpoledne.

Nizozemsko od dnešního dne zakázalo leteckou dopravu cestujících z Británie, Belgie také uzavírá hranice ostrovní země, zastavují se také příjezdy do Itálie. Opatření navazuje na oznámení britských odborníků, kteří detekovali nový kmen koronaviru SARS-CoV-2 na jihu Anglie se schopností šířit se rychleji než ostatní. Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock v neděli uvedl, že mutace koronaviru se šíří mimo kontrolu a je velmi obtížné ji ovládat. Nová, zjevně nakažlivější mutace koronaviru se také objevila v Jižní Africe, uvedla místní vláda. Je to jiný typ než v Británii.

Britská vláda v pondělí oznámila významné rozšíření určité mutace koronaviru v některých částech Anglie. V sobotu premiér Boris Johnson uvedl, že nový kmen může být až o 70 procent nakažlivější než ten, který dosud v Británii převládal.

Odborníci, včetně pracovníků WHO, dosud nemají důkazy o tom, že mutovaný virus způsobuje závažnější případy covid-19 nebo že vyvinuté vakcíny na něj nefungují. Situace je nicméně mezi vědci a vládními úředníky velmi znepokojená a premiér Johnson v sobotu reagoval zavedením nejtvrdších karanténních opatření v Londýně a dalších oblastech Anglie. WHO uvedla, že je v úzkém kontaktu s britskými úředníky.

„Nová varianta (viru) se vymkla kontrole,“ řekl dnes ministr Hancock televizi BBC. „Vzhledem k tomu, o kolik rychleji se tato nová varianta šíří, bude velmi obtížné ji udržet pod kontrolou, dokud nebude vakcína široce používána,“ komentoval situaci v dalším rozhovoru.

Nizozemsko včera oznámilo zákaz více než 10denního leteckého cestování z Británie, následován mimo jiné Belgií, Rakouskem a Itálií, uvádí AP. Podle AFP Německo od půlnoci zruší také lety s Británií do konce roku. Francie se rozhodla přerušit provoz se Spojeným královstvím od půlnoci na 48 hodin, uvedla francouzská vláda. Podle italského ministra zdravotnictví bude zákaz letů z Británie platit do 6. ledna a zároveň nikdo, kdo byl v Británii za posledních 14 dní, nemá povolen vstup do Itálie. Bulharsko ruší lety s Británií od půlnoci do konce ledna, Irsko zakáže letecká a lodní spojení s Británií od půlnoci a „minimálně“ na 48 hodin, uvedla AFP. Španělsko požadovalo koordinaci opatření v rámci Evropské unie.

Karanténa, poté zastavte lety

„Vzhledem k riziku spojenému s novou mutací viru, která byla prokázána ve Velké Británii, zavádíme povinnou domácí karanténu pro všechny lidi, kteří tam byli za posledních 14 dní alespoň 24 hodin a nyní se vracejí do České republiky , “napsalo ministerstvo. zdravotní péče na twitter ráno. Po pěti až sedmi dnech musí lidé podstoupit test, a pokud je negativní, mohou karanténu ukončit.

Večer předseda vlády Andrej Babiš v České televizi tvrdil, že vláda v pondělí vyjedná zákaz letů z Velké Británie. „Určitě si promluvíme s vládou, pokud nezakážeme lety, jako jsme to udělali v první vlně z Itálie … Některé země tak již učinily, osobně s tím nemám problém,“ řekl předseda vlády.

O chvíli později ministerstvo na sociálních sítích potvrdilo, že zastaví také lety do České republiky.

Britští epidemiologové v sobotu uvedli, že zachycená nová varianta koronaviru se přenáší o 70 procent snáze a pravděpodobně se vyskytne v jiných zemích. Zároveň hlavní poradce britského předsedy vlády pro zdraví Chris Whitty uvedl, že neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že nový kmen koronavirů byl smrtelnější nebo způsoboval vážnější nemoci. Stejně tak neexistují důkazy o tom, že by vakcína byla proti nové variantě méně účinná.

24hodinový zákaz letů z Británie do Belgie vstoupí v platnost o půlnoci, oznámil dnes belgický premiér Alexander De Croo. Omezení, která se dotknou také vlaků Eurostar, popsal předseda vlády jako preventivní opatření. „Zatím nemáme jasnou odpověď,“ řekl. Po vzoru Nizozemska a Belgie by letecké spojení mohlo přerušit také Německo, které podle informací AFP „vážně“ uvažuje o zákazu.

Zatím není jasné, zda se v Británii začalo šířit potenciálně nebezpečná mutace koronaviru. Při namátkové kontrole starších případů infekce zjistilo Nizozemsko kmen ve vzorku odebraném počátkem prosince. Podle WHO byla mutace detekována také v Dánsku a Austrálii, píše BBC.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené