Zajímavosti

Nové příznaky koronavirus: Pokud pociťujete tyto příznaky zbystřete pozornost!Vědci a lékaři z celého světa usilovně pracují nejen na objevení účinných léčiv proti novému typu koronavirus, ale také na odhalení všech jeho potenciálních symptomů.

Právě včasné určení správné diagnózy by mohlo zabránit extrémně rychlému šíření respiračního onemocnění, které se u každého jednotlivce zpráva nevyzpytatelně.

Podle dosavadních studií byl zjištěn další vysoce pravděpodobný příznak, jaký rozhodně stojí za pozornost!

Zdravotníci z více zemí se spojily s cílem co nejhlouběji prozkoumat vývoj a průběh mimořádně komplikovaného onemocnění Covid-19. K množství dosud zjištěných příznaků se přidružil nový, na který mělo stěžovat několik infikovaných pacientů z různých koutů světa.

Pokud se nakazíte onemocněním COVID-19, nemusíte mít jen horečku, kašel či celkovou slabost těla. Stále více nakažených lidí, kteří jsou v domácí karanténě, si stěžuje na to, že …

Stále více nakažených lidí, kteří jsou v domácí karanténě, si stěžuje na to, že ztratili čich a chuť. V některých případech jde dokonce o jediný příznak nákazy novým koronavirus.

Ztratili jste náhle čich nebo chuť? Izolujte se od okolí, řadí ENT UK
Velká Británie, Itálie, Jižní Korea, Německo nebo USA hlásí prudký nárůst pacientů, kteří v důsledku onemocnění COVID-19 ztratili čich a chuť. Podle Britské asociace ušních, nosních a krčních lékařů (ENT UK) může být dokonce ztráta čichu nebo ztráta chuti jediným příznakem nákazy novým koronavirus.

Proto vyzývají všech dospělých, kteří ztratili čich nebo chuť, avšak nemají další symptomy koronavirus, aby se alespoň na sedm dní izolovali od svého okolí. ENT UK upozorňuje, že je tu opravdu velké riziko, že se nakazili novým koronavirus.

“Každý, kdo si v současnosti všimne, že” jen “ztratil čich nebo chuť, by se měl sám izolovat. Díky svému přístupu přispěje ke zpomalení přenosu nákazy a zachrání tak životy, “uvedla předsedkyně Britské rinologické společnosti spadající pod ENT UK Clair Hopkins.

Zdánlivě zdravá osoba může být přenašečem

O anosmii čili ztrátě čichu a ageúzii čili ztrátě chuti hovoří jako o příznacích choroby chorob COVID-19 také lékaři, kteří zachraňují životy v nejpostiženějších oblastech Itálie. Podle nich jsou osoby, které se na první pohled jeví jako zdravé, avšak které ztratily čich a chuť, velmi nebezpečné. Mohou být totiž nevědomky přenašeči koronavirus a šířit ho dál mezi ostatních.

“Skoro každý z hospitalizovaných má stejný příběh. Zeptáte se na manžela nebo manželku. A oni říkají: “Moje žena jen ztratila chuť a čich, ale jinak je jí dobře. , Takže je pravděpodobně nakažená a šíří to dál, i když sama má velmi mírný průběh, “otevřeně přiznal doktor Marco Metra, který je vedoucím oddělení kardiologie v hlavní nemocnici. Tato nemocnice má 700 z pacientů z 1200 hospitalizovaných koronavirus.

Pádný důvod k provedení testu na koronavirus

O anosmii a ageúzii mluví jako o velkém problému také Americká akademie ušních, nosních a krčních lékařů. Tato instituce v neděli 22. března na svých webových stránkách upozornila, že ztráta nebo zhoršení čichu a ztráta chuti mohou patřit k zásadním příznakem nového koronavirus. Tyto symptomy se často vyskytly u pacientů pozitivně testovaných na COVID-19, kteří jinak neměli žádné další příznaky.

Americká akademie ušních, nosních a krčních lékařů proto zdravotníkům radí, že náhlá ztráta chuti nebo čichu je pádným důvodem k tomu, aby jinak “zdravému” člověku provedli testy na onemocnění COVID-19. Na tuto skutečnost na Twitteru upozornil například basketbalista Utahu Rudy Gober, který byl pozitivně testován na koronavirus. Otevřeně se přiznal, že je nakažený, avšak je mu dobře a ztratil pouze čich a chuť.

“Lidé, nejnovější informace, ztráta čichu a chuti je rozhodně jeden ze symptomů, už čtyři dny jsem nic necítil. Máte někdo stejnou zkušenost? “Zeptal se svých příznivců na Twitteru.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené